Jabuk
SI-Tipkovnica na US macbook
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2007
Prispevkov: 613
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 31.07.2007 16:40:50
SI-Tipkovnica na US macbook
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lp

Če kupim macbook recimo v ameriki ima seveda angleško tipkovnico, je potem možna menjava tipkovnice na slovensko in kolikšni bi bili približni stroški ??

hvala
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 31.07.2007 18:15:01
Re: SI-Tipkovnica na US macbook
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ejpl je napisal/a:
Lp

Če kupim macbook recimo v ameriki ima seveda angleško tipkovnico, je potem možna menjava tipkovnice na slovensko in kolikšni bi bili približni stroški ??

hvala


Tipkovnica stane okolo 100 EUR, menjati je potrebno pa celo, zato še sigurno 1 ura dela (kar je dodatnih okoli 30 EUR). Celo se menja zato, ker je nekaj tipk drugače razporejenih na slovenski.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2007
Prispevkov: 613
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 31.07.2007 21:34:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja sej to mi je popolnamoma jasno da je drugačna razporeditev tipk ker sem to že opazo na normalni apple tipkovnici
najverjetneje to vsi menjavajo epl, istyle
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 01.08.2007 06:15:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ejpl je napisal/a:
ja sej to mi je popolnamoma jasno da je drugačna razporeditev tipk ker sem to že opazo na normalni apple tipkovnici
najverjetneje to vsi menjavajo epl, istyle


Za EPL ne vem, iStyle pa.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 17
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 01.08.2007 15:02:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Ejpl je napisal/a:
ja sej to mi je popolnamoma jasno da je drugačna razporeditev tipk ker sem to že opazo na normalni apple tipkovnici
najverjetneje to vsi menjavajo epl, istyle


Za EPL ne vem, iStyle pa.



To pa ni enostaven podvig. Vsaj moja izkusnja s iStyle-om je taka. V bistvu ne smejo zamenjati tipkovnice! Razen, če je pokvarjena. Govorim o prenosnikih, ki so kupljeni preko luže Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 01.08.2007 16:22:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
prfoks je napisal/a:
MitjaP je napisal/a:
Ejpl je napisal/a:
ja sej to mi je popolnamoma jasno da je drugačna razporeditev tipk ker sem to že opazo na normalni apple tipkovnici
najverjetneje to vsi menjavajo epl, istyle


Za EPL ne vem, iStyle pa.



To pa ni enostaven podvig. Vsaj moja izkusnja s iStyle-om je taka. V bistvu ne smejo zamenjati tipkovnice! Razen, če je pokvarjena. Govorim o prenosnikih, ki so kupljeni preko luže Smile


Mogoče si to spraševal prej, preden so ponudili to storitev. Je pa dejstvo, da tipkovnica zares stane okoli 30 EUR - toliko so proizvodni stroški Smile

Kolikor vem, pa sedaj ponujajo celo reč za 130 EUR. To, da je ne smejo zamenjati pa seveda ne drži. Bolj je to njihova kaprica, ker jim sicer upade prodaja. Ravno na tem pa gradijo vse od Budimpešte, Zagreba in do LJ svoje cenovne razlike. In tistih nekaj procentov dajo preprosto v žep naši distrubuterji zaradi pač zaplankanosti slovenceljev, ki rabijo čšćž tudi zapisane na tipkovnici Smile Pač, davek na neumnost oz. udobnost Smile
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 17
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 02.08.2007 08:16:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
prfoks je napisal/a:
MitjaP je napisal/a:
Ejpl je napisal/a:
ja sej to mi je popolnamoma jasno da je drugačna razporeditev tipk ker sem to že opazo na normalni apple tipkovnici
najverjetneje to vsi menjavajo epl, istyle


Za EPL ne vem, iStyle pa.



To pa ni enostaven podvig. Vsaj moja izkusnja s iStyle-om je taka. V bistvu ne smejo zamenjati tipkovnice! Razen, če je pokvarjena. Govorim o prenosnikih, ki so kupljeni preko luže Smile


Mogoče si to spraševal prej, preden so ponudili to storitev. Je pa dejstvo, da tipkovnica zares stane okoli 30 EUR - toliko so proizvodni stroški Smile

Kolikor vem, pa sedaj ponujajo celo reč za 130 EUR. To, da je ne smejo zamenjati pa seveda ne drži. Bolj je to njihova kaprica, ker jim sicer upade prodaja. Ravno na tem pa gradijo vse od Budimpešte, Zagreba in do LJ svoje cenovne razlike. In tistih nekaj procentov dajo preprosto v žep naši distrubuterji zaradi pač zaplankanosti slovenceljev, ki rabijo čšćž tudi zapisane na tipkovnici Smile Pač, davek na neumnost oz. udobnost Smile



Stvar se je odvijala 2 do 3 tedne nazaj. Cena pa je prava mislim da 130 € plus delo.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.10.2006
Prispevkov: 57
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 04.08.2007 13:51:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moja izkušnja - se ne izplača menjati, saj se človek hitro privadi. Imam US tipkovnico na MacBooku, delam v novinarstvu (torej se tipka več kot preveč). Šumniki in sičniki pa tudi niso tako "pogosti" v naših besedah, kar je vidno na "obrabi" tipk na prejšnjem laptopu. Edino stvar, ki sem jo naredil je, da sem tipki Z in Y prestavil (beri njuna pokrovčka). Sicer pa ima Mac odlično zadevo, ki se ji reče Keyboard Viewer - ko si v zagati, kaj pritisniti (govorim za bolj eksotične znake), pogledaš tja. Za 130 EUR si raje omislim kaj drugega Wink.
Kot ex-PC user pa lahko povem, da je Apple tipkovnica malce različna od PC-jevske že v osnovi (pomen funkcijskih tipk), tako da se moraš tako ali tako malce privajati.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.04.2006
Prispevkov: 98
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 17.08.2007 14:10:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
prfoks je napisal/a:
MitjaP je napisal/a:
Ejpl je napisal/a:
ja sej to mi je popolnamoma jasno da je drugačna razporeditev tipk ker sem to že opazo na normalni apple tipkovnici
najverjetneje to vsi menjavajo epl, istyle


Za EPL ne vem, iStyle pa.



To pa ni enostaven podvig. Vsaj moja izkusnja s iStyle-om je taka. V bistvu ne smejo zamenjati tipkovnice! Razen, če je pokvarjena. Govorim o prenosnikih, ki so kupljeni preko luže Smile


Mogoče si to spraševal prej, preden so ponudili to storitev. Je pa dejstvo, da tipkovnica zares stane okoli 30 EUR - toliko so proizvodni stroški Smile

Kolikor vem, pa sedaj ponujajo celo reč za 130 EUR. To, da je ne smejo zamenjati pa seveda ne drži. Bolj je to njihova kaprica, ker jim sicer upade prodaja. Ravno na tem pa gradijo vse od Budimpešte, Zagreba in do LJ svoje cenovne razlike. In tistih nekaj procentov dajo preprosto v žep naši distrubuterji zaradi pač zaplankanosti slovenceljev, ki rabijo čšćž tudi zapisane na tipkovnici Smile Pač, davek na neumnost oz. udobnost Smile


Meni se pa najbolj butasto zdi da pritiskaš neko tipko z oglatim oklepajem zato da dobiš na ekranu "č". Tko... mimo mi je to.
Rajš si grem po pcja kot da mam angleško ali nemško tipkovnico. Ne vem tut kaj je potem cel cirkus okrog pravilnega mesta za y pa z če naj bi blo vseeno kakšna tipkovnica je.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 17.08.2007 14:20:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
matjazm je napisal/a:
Meni se pa najbolj butasto zdi da pritiskaš neko tipko z oglatim oklepajem zato da dobiš na ekranu "č". Tko... mimo mi je to.
Rajš si grem po pcja kot da mam angleško ali nemško tipkovnico. Ne vem tut kaj je potem cel cirkus okrog pravilnega mesta za y pa z če naj bi blo vseeno kakšna tipkovnica je.


Pač vsakomur svoje Smile Mi damo zato 150-300 EUR manj za mašinke, ti pač maš slovensko tipkovnico Smile

In ja, jaz sem si tipkovnico naročil iz Budimpešte A4 Center (naslov ne vem na pamet, lahko pa pogledam). So mi o poslali bp. Sem pa potem ugotovil, da so vsi v Sloveniji vedeli za to, da sem si jo naročil. Pa ne da bi jih Madžari alarmirali, pač pa zato, ker sem jaz znan med temi applovci, oni pa so zelo povezani in so kot branjevke in se vse zmenijo, delajo z roko v roki. Tako da verjemite mi, imajo zaslombo pri Madžarih, kar se tiče višjih cen v SLO. Sicer pa glavni na madžarskem ni Madžar ali kak drugi, pač pa Hrvat Smile

In najprej so mi jo baje želeli poslati zastonj, ker sem jim pač razložil, da jo potrebujem in je v SLO ne morem dobit, potem je bojda urgirala "številka ena" in mi je najprej niso hoteli poslati, potem so se pa odločili, da mi jo pošiljajo za 15000 Forintov, kar sem jim potem tudi nakazal, tako da me je nakazilo prek SWIFT/IBAN kode prišlo skupaj s ceno za robo 15 tisočakov.

No, ampak potem so zgleda želeli to nadgraditi in me še malo udariti po žepu in rekli, da zdaj pa še enkrat toliko za dostavo. Škatla je bila res velika, vendar zelo lahka Smile Nikoli pa ne bi dostava stala 13500 SIT, kvečjemu okoli 5000 SIT.

In potem se jih je dalo prepričati, da pošljejo brez doplačila.

Toliko o tem KOLIKO ZAUPANJA so vredni veliki slovenski, hrvaški in madžarski prodajalci in hkrati njihovi dobavitelji v istih državah. Verjetno tako kot delajo dobavitelji z njimi, delajo tudi oni z nami, dodajo pa še svojo merico besa. Zato jaz raje hodim k sosedom Avstrijcem, kjer je vzdušje res applovsko sproščeno. Cene pa so applovske evropske, kar pri nas seveda ni, ker cena vključuje še davek na neumnost.

Edino dobro vzdušje do sedaj sem občutil v FMC, ampak to je bilo še pred iStyle - v slednjem pač poznam kakšno osebo, ki je tam zaposlena. Seveda osebno nimam proti nikomur nič, čeprav ne bi mogel reči (glede na zgornjo zgodbo), da tudi ostali nimajo proti meni. To pa zveni vse prej kot applovsko.

Nekak me noben ne plačuje, noben ne nudi posebnih ugodnosti in zato sem še vedno bolj pripaden POTROŠNIŠKI SRENJI. Zdi pa se mi fer, da ljudi opozarjam na dejstva, ki sem jih pri tem ugotovil, da ne bodo tudi sami slepomišli za "slovenskim", kar dejansko sploh ni.

Če kdo podvomi v zgodbo, mu seveda lahko pošljem kopijo računa.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 17.08.2007 21:20:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aja, pa še tole. Če greš v M.store.at, ti dobavijo mac s slovensko tipkovnico - gre se za stacionarce.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani