Jabuk
MacBook in nadgradnja ram-a
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1143
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 07.11.2006 10:45:26
MacBook in nadgradnja ram-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A kdo ve za kakšen site, kjer bi bili narejeni kakšni benchmarki z isto mašino in različno količino ram-a?

Za kaj pravzaprav gre? Omislil sem si MacBook-a - najcenejšega, ker sem bil malce skeptičen zaradi intel-a, PPC aplikacij (CS paket) in vseh debat o problemih z novimi maci... Stvar ima 512 MB ram-a in je praktično neuporabna za moj način dela. Navajen sem namreč gepetke s 3.5 GB rama in običajno imam odprt kompleten CS paket, mail, iTunes itd... Mali MacBook sicer zgledno poganja InDesign, mail ipd - vendar še te samo v primeru, ko poganja samo eno od njih, pri ostalih aplikacijah (sploh PPC kodi) pa počepne...

Zdaj pa se sprašujem, koliko rama vgradit not. Verjetno se bom odločil kar za 2GB, pa me vseeno zanima, če kdo fura to na recimo 1.25 GB rama.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 07.11.2006 11:21:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam 1 GB, je pa res da imam ponavadi odprta le dva (photoshop in ilustrator recimo) CSa in safari, mail, itunes, pa mam se kakih 200 mega rama fraj - je ravno prav zame. Tko da ti priporocam, da vzames 2 GB, glede na tvoje zahteve. Dokler programi ne pozrejo vsega RAMa dela zadeva pri polni hitrosti, ko pa ga zmanjka zacne delat ful pocasi - pac virtual memory ni hitra stvar. Je pa tudi verjetno, da emulirani CS v Rosetti porabi vec RAMa kot bi ga sicer in ze itak je ful pocasnejsi,... bomo vidli ko pride ven Universal.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 07.11.2006
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 07.11.2006 20:39:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej, jaz imam 1.25 GB RAM-a in dela brez problemov. Kupil sem ga (1GB modul) v m-storu v Gradcu. Najprej mi je Andreas nekaj težil, da ne smeš miksati RAM-ov med sabo (se pravi, da bi morala biti oba modula enakih velikosti), ampak sem ga mel s sabo in smo takoj stestirali in dela b.p - Zdaj je od tega že skoraj 2 meseca.

Torej, če si trenutno ne moreš privoščiti 2x po 1GB , lahko bi si pa 1x GB, potem ti lahko rečem - go for it. Ni optimalno, je pa dosti, dosti hitreje kot biti na 512.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.08.2006
Prispevkov: 199
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 08.11.2006 10:53:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz mam MBP in 1,5GB in ti nadgradnjo priporočam.Kateri ram pa misliš kupit?Jaz sem dodaten giga kupil DELLovega,ker je precej cenejši in dela BP!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1143
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 08.11.2006 21:54:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jutri grem k ARISu po 2 x 1GB slota po ceni 35.278,00 SIT za kos.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani