Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Apple in procesorji
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 08.10.2013 08:50:53
Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apple naj bi do 2017 poenotil uporabniško izkušnjo za mobile, desktop in TV. Zato naj bi za vse tri področja izdelkov uporabil enake proceserje, s tem pa odslovil Intel.

"As handheld devices increasingly function like PCs, the engineers working on this project within Apple envision machines that use a common chip design. If Apple Chief Executive Officer Tim Cook wants to offer the consumer of 2017 and beyond a seamless experience on laptops, phones, tablets and televisions, it will be easier to build if all the devices have a consistent underlying chip architecture, according to one of the people."

A7 je prvi korak v to smer:

"Apple's A7 processor is the first major move by Apple in this direction. The company says that the 64-bit processor has desktop-class processor architecture. Some critics pointed out that the A7's architecture is a bit unnecessary right now, since one of the key advantages of 64-bit is the ability to handle more than 4 GB of memory. Since no iDevice has this much memory, those gains are lost. However, this sets the stage for developers to begin optimizing apps for 64-bit architecture so when iDevices do reach that threshold, Apple will be prepared. Forward-thinking, indeed."

http://www.fool.com/investing/general/2013/10/07/apple-takes-one-small-step-toward-bidding-intel-fa.aspx
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.05.2011
Prispevkov: 606
Kraj: Dragomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 08.10.2013 10:20:29
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prazne besede. Človek ni podal niti enega pravega razloga, zakaj bi prešli na desktopih na ARM procesorje.

Jaz v to ne verjemem. Lahko se pa seveda motim. Very Happy
Bomo videli, je rekel slep.

_________________
A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)

 Macbook M1 pro 14 (2021)
 Thunderbolt display 27
 iPhone 11pro
 Apple TV 4th generation
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 189
Kraj: Malo tu, malo tam
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 08.10.2013 10:39:50
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz ga pa zares vidim... sploh ce pogledas kam zadnja leta peljejo linijo svojih racunalnikov. En procesor, en sistem pa na koncu pomeni krepko velik prihranek pri razvoju. Glede na to, da Apple pelje svojo linijo racunalnikov proc od resnih masin za delo, v podrocje modnih dodatkov za tiste, ki hocejo izgledati cool, mi je cisto logicno da bo en ios vec kot dovolj za potrebe taksnih uporabnikov.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2012
Prispevkov: 463
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 08.10.2013 15:23:31
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@PJ če apple pelje linijo računalnikov stran od resnih mašin zakaj ga potem uporablja večina video in avdio producentov?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.06.2009
Prispevkov: 986
Kraj: Skyfall
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 08.10.2013 15:45:14
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To bi bile skrajno slabe odločitve, ker na področju osebnih računalnikov bi to pomenilo ne revolucija, temveč korak oz. skok nazaj. Ker telefonov in tabletov ne morajo spraviti na nivo računalnikov, samo računalnike lahko poenostavijo na nivo tabletov. Ta ideologija bi prišla v poštev samo pri Macbook Air liniji, kjer že nekaj časa zagovarjam združitev z iPadom.

Linija Macbook Pro, Mac Pro, (iMac je v delikatni skupini) pa mora ostati delavni konj, pri teh izdelkih so ključni uporabniki ljudje ki potrebujejo računalnik za delo s specifičnimi programi, temu delu uporabnikov se enostavno ne morajo odpovedati.

Potem bi hoteli Apple uporabljati samo swag boyi, hkrati pa apple ne bi bil več swag, ker bi ga power userji (producenti, glasbeniki, designerji) nehali uporabljati in apple bi bil samo še piece of crap.

Večini ljudi je tako ali tako dovolj le tablični računalnik, ker potrebujejo basic web browsing in maile, edino ustvarjanje dokumentov (office, iWork) je malo težje na tablicah.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 08.10.2013 15:45:36
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pomoje je bolje rečt, da večina applovih izdelkov trenutno cilja na področje consumer elektronike - to je elektronike za konzumiranje vsebin.

Tim Cook pa je pred kratkim povedal, da se pri Applu s tem ne strinjajo in poskušajo z njihovimi napravami spodbuditi kreativnost. Še posebej je to problem pri iOS napravah.

Zato bo pomoje tale zadeva šla bolj v smeri uporabe iPada in mogoče celo iPhona vsaj v kreativne če ne že v produkcijske namene. To zame pomeni bolj premik iOS v smer OSX in ne obratno.

Konec koncev je A7 procesor pojačanje iOS naprav v smeri desktop mašin. Če bi bilo obratno, bi v desktop mašine tlačili neke mobilne procesorje.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.06.2009
Prispevkov: 986
Kraj: Skyfall
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 08.10.2013 16:06:43
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ampak če je A7 revolucija, in vse naprave naj bi imele isti procesor? Ne mi rečt da bo proizvodnja A čipov dohitela desetletja intelovega vlaganja v procesorje in se lahko primerjala z i5, i7 Xeon... Močno dvomim. Drugače pa iz telefona ne vem kaj več lahko naredijo, še vedno bo to samo telefon, ali ga boš slučajno čez čas lahko uporabljal kot macmini?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 189
Kraj: Malo tu, malo tam
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 08.10.2013 16:44:55
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DJ_Cloud je napisal/a:
@PJ če apple pelje linijo računalnikov stran od resnih mašin zakaj ga potem uporablja večina video in avdio producentov?

Zaradi navade Wink Konec koncev malo realno poglej kam gre vse skupaj... pa poskusi izklopiti misljenje fanboya Wink Novi Macpro... ja fancy, lep, zanimiv itd, vendar pa za resno delo povsem neuporaben... razen mogoce za 1% trenutnih MacPro userjev, ki bo imel zraven se FO diskovno polje za par 10.000eur. Macbook Pro... brez wired mreze itd.. Stvar definitivno gre v tisto kar sem napisal in zato mi je cisto logicno, ce bodo naredili "korak nazaj" kar se zmogljivosti tice in spravili svoje racunalnike na nivo fancy tablic.
iPredator... saj zares je telefon za 90% uporabnikov dovolj. Malo poglej kaj 90% ljudi (tudi tu na forumu) dela z racunalniki... mail, facebook, twitter, malo se weba (vedno manj), sem ter tja kaksen office in to je to. Se igrice so se preselile na konzole.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 08.10.2013 16:50:32
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
meni bi blo pa vrhunsko, ce bi telefon podpiral dodaten ekran povezan preko airplaya. potem rabim samo sa bt tipkovnico in misko in lahko moje pisarniske posle opravim v iworksih direktno na icloudu.

tehnicno to ni vec utopija.

prakticno bi blo pa tudi full. in ce bi to delalo enako na ipadu, iphonu al pa airu, bi blo za apple najbolj enostavno. pa ne samo za apple. tudi za razvijalce in predvsam uporabnike.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1807
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 08.10.2013 17:08:41
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPredator je napisal/a:
Ne mi rečt da bo proizvodnja A čipov dohitela desetletja intelovega vlaganja v procesorje in se lahko primerjala z i5, i7 Xeon... Močno dvomim.


Previdno... Wink


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.06.2011
Prispevkov: 459
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 08.10.2013 17:20:49
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za 80% uporabnikov bi bili telefoni čisto dovolj zmogljivi za vsakodnevno uporabo. Dodatna vrednost bi bila da bi imel nek dock station na katerega bi posadil telefon v dock pa priklopil večji monitor Smile tako bi ti telefon lahko služil kot osebni računalnik in telefon Smile. Imel bi računalnik stalno sabo Smile doma v službi na potovanju Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 08.10.2013 17:26:29
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Previdno... Wink



To je to.
Če pomislim, na kakih mašinah smo delali včasih, pa nič manj zahtevnih poslov (grafika / prepress), je vsak smartphone po hardwareu močnejši.

Še pren dnekaj leti sem mel na mašini manj kot GB rama in 4GB disk, pa ni blo nič narobe. Pač si mogu kako finto uporabit, pa mal izkušenj, pa je šlo.
V smislu: kdor zna, lahko tud s kozo orje. Smile

V glavnem, če bi na mojem telefonu delal AI, PS in INDD v smislu mojega prejšnjega posta, komot delam moj posel. Ne rabim nobenga PROja.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 08.10.2013 17:31:18
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iSmejko je napisal/a:
Za 80% uporabnikov bi bili telefoni čisto dovolj zmogljivi za vsakodnevno uporabo. Dodatna vrednost bi bila da bi imel nek dock station na katerega bi posadil telefon v dock pa priklopil večji monitor Smile tako bi ti telefon lahko služil kot osebni računalnik in telefon Smile. Imel bi računalnik stalno sabo Smile doma v službi na potovanju Smile


Ne rabiš Dock, če ti dela dodaten ekran preko Air playa. To kar je zdaj dokončno porihtano v Mavericksu. Diske in ostalo šaro pa priklapljaš ali na ekran, ali pa na NAS.

Itak je pa nov hype PersonalCloud. Recimo WD MyCloud
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.06.2011
Prispevkov: 459
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 08.10.2013 17:41:59
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še tok bolš (pač na docku bi se ti še polnil in lepo "stal" Wink), samo nasplošno bi lahko šla tehnologija v to smer, tako da mi je zanimivo da še nihče od gigantov ni kaj takega naredil masovno. Mogoče se bojijo da bi se jim prodaja zmanjšala Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 10.04.2009
Prispevkov: 1463
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 08.10.2013 17:48:51
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hmm za kaksnega Air še vidim za Proje pa nikakor. Sploh glede nato kak hudi roadmap ima Intel pripravljen.

Še bo zanimivo no Smile

_________________
Sent from my iPod shuffle
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.06.2011
Prispevkov: 459
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 08.10.2013 17:51:10
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sej to je nekako logično nek % bo vedno hard core Smile večina je pa lahko na ARM Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 189
Kraj: Malo tu, malo tam
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 08.10.2013 17:52:32
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Macata za airplay itd. sicer ne vem, ampak tastature ze sedaj imas (BT in take preko docka), pa glede na to, da lahko vsebino gledas na TV ekranu (vsaj pri androidu, verjamem pa da tudi na iphonu) se verjetno da tudi aplikacije na ekranu uporabljat. Tisti WD "mycloud" je samo marketing hype... navaden NAS in nic vec.
Jenrej stevilke v GHz niso vse, upam da ti je to jasno.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 08.10.2013 18:40:31
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pj je napisal/a:
Macata za airplay itd. sicer ne vem, ampak tastature ze sedaj imas (BT in take preko docka), pa glede na to, da lahko vsebino gledas na TV ekranu (vsaj pri androidu, verjamem pa da tudi na iphonu) se verjetno da tudi aplikacije na ekranu uporabljat. Tisti WD "mycloud" je samo marketing hype... navaden NAS in nic vec.
Jenrej stevilke v GHz niso vse, upam da ti je to jasno.


Ma ja. Zdaj delam na MBP, na katerega imam prikloplen dodaten ekran in BT miš in tastaturo. MBPja se 99% niti ne dotaknem, edino butasto mi je, ko ga kam nesem, moram ven poštekat vse kable. Najhujši je kabel od ekrana s celim grozdom adapterjev.

AirPlay zna po novem sliko prenašat na drugi eran (ne mirroroing, dodaten ekran) preko mreže. To pomeni nič več fizičnega priklopa ekrana na mašino.

In ves hardware, ki je zdaj pod tastaturo, komot spravijo v ekran. Torej nek pad, ki rabi samo napajanje (lahko brezkontaktno) in to je to. Vse že obstaja. Edino iOS mora še software podpret. V bistvu je ponesrečen poskus tega je MS Surface.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 189
Kraj: Malo tu, malo tam
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 08.10.2013 19:16:43
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot sem napisal prej, 99% ljudi uporablja racunalnik za facebook, mail, malo weba in sem ter tja kaksen office. Vecino tega oz. realno za potrebe vecine ze sedaj opravi software na telefonu. Meni je sicer malo nerodno, s kaksno tipkovnico in monitorjem v tvojem stilu (wireless), bi pa verjetno ze slo. Photoshop in podobne zadeve imam pa obcutek, da kmalu ne bodo vec tekle na Applih Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.06.2009
Prispevkov: 986
Kraj: Skyfall
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 08.10.2013 20:11:11
Re: Apple in procesorji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja saj to bi bilo čisto kul da bi telefon priklopil na ekran, BT miš in tipkovnico, kar je mimo grede možno storiti že sedaj. Poanta je da hardcore mašine morajo še vedno obstajat. Tista primerjava MB 2006 in iphone 5 je bolj za lase privlečena, poleg tega pa je treba v zakup vzet kaj se je z računalniškimi procesorji v teh 7ih letih naredilo Smile
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani