Jabuk
iPod touch - video in foto problem
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.10.2008
Prispevkov: 105
Kraj: kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 26.03.2011 13:51:30
iPod touch - video in foto problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ponovno prosim za pomoč!
Imam iPod touch 4g. Ko snemam video z zadnjo kamero in video uvozim v imovie sem ugotovil, da zahteva spremembo projekta iz 25 v 30fps, to pomeni, da ipod touch snema v 30fps načinu. Ali se da nastaviti,da bi snemal 25 fps? Če delam dvd projekt, kjer so posnetki v 25fps, in bi rad dodal posnetke v 30 fps, mi jih noče. Kako naj rešim težavo? Na Apple strani "specification" piše, da ipod podpira "UP TO 30 fps", torej lahko tudi manj? 25 fps? SLika je pa drugače zelo dobra.

Drugi problem, ki sem ga opazil pa je, da sem naredil nekaj slik z ipod-om, katere sem import-al v Aperture. Slike so zelo slabe kvalitete, nato pa sem opazil pod sliko (kjer kaže podrobnosti), da so slike le 0.7 MP. Ali kje obstaja nastavitev, da bi ipod slikal polni resoluciji (sicer nisem nič spreminjal na ipodu).

Najlepša hvala za odgovore!
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 26.03.2011 14:43:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Up to 30 fps, pomeni da zunaj v lepih pogojih na soncku bo 30 fps, drugace vedno manj.. V kaksni svetli osvetlitvi tudi okoli 18-20..
Tako da tega ne mores stelat..
iPod ima tako resolucijo kamere (0.7MP), tako da to je ze najvecja zmogljivost.. Isto je na iPadu 2 - snemanje in slikanje je švoh!


Ni navedeno

Prispevek: #3   Objavljeno 26.03.2011 15:42:37
Odgovori s citatom
FPS - frames per second - število sličic na sekundo.
Nima veze z svetlobnimi pogoji.
PAL - 25fps - evropa
NTSC - 30fps - usa

Obstajajo konverterji iz ntsc v pal
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.09.2012
Prispevkov: 56
Kraj: celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 23.01.2013 05:59:52
Re: iPod touch - video in foto problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pozdravljeni, imam Ipod in me zanima zakaj mi določenih slik ne sinhronizira z Itunsi. Če sinhroniziram i4s mi sinhronizira vse pri ipodu pa malo več kot polovico. Pomnilnik je še na pol prazen.

lp

_________________
Lp, Uroš
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani