Jabuk
Apple
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 27.05.2004 12:01:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V podjetju nameravamo kupiti 10 novih računalnikov. Podjetje se ukvarja predvsem z izdelavo spletnih strani, vizitk in podobnih stvari. Torej se večinoma uporabljajo programi kot so Photoshop, Dreamweaver itd.

Začel sem se zanimati za applove računalnike in me zanima kaj bi bilo bolje, da kupimo PC ali MAC? Polovica od teh bi bila prenosnih, polovica pa namiznih. Prosim ce mi lahko odgovore cim bolje argumentirate.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 71
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 27.05.2004 12:25:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zelo odvisno, kaj je vasa primarna dejavnost. Ce je to DTP in obdelava kvalitetnih in velikih slik, potem sem osebno za Maca, ceprav je tuki v Sloveniji predrag. Zakaj povrasas? Zato, ker Mac (govorim o g5), hitrejse in zanesljivejse prebavlja velike slike (enako za video) od PCja, zato ker ima boljsi colour correction, zato ker boljse podpira nekatere high end periferne kose hardwara in zato ker je Apple v svetu standard za DTP. Pustimo zdej dizajn kišt in odličnost OS Xa. Pa se, ce font ima sumnike na pravem mestu bodo vedno 100 % delovali. Ne tako kot na PC, ko en programski paket razume sumnike, en pa ne.

Ce je primarna dejavnost internet, potem mislim, da Apple ne opravici stroska (razen ce ti je OS X tako pomemben in ze prej omenjen dizajn in filozofija maca). Za internet pac ne rabis tako graficno odlicnih masin in ze prej omenjenega perifernega hardwara. Je pa res, da funkcionirajo cist enak kul kot PC.

Kar se pa prenosnikov tice je pa rec mal drgacna. iBook, ne glede na pocasnost, cist kul funkcionira za internet potrebe, pa se poceni je. PowerBook je pa druga zadeva, ker je rec zelo draga. Pa se, Mac prenosniki imajo mejcken drgacno filozofijo kot PC. Apple namrec forsira prenosnost v pravem pomenu besede, PC svet pa ne glih (govorim o vecnivojski vzdrzljivosti). Tko da bi ti v bistvu isto svetoval kot pri workstationih. Ce ti Mac filozifija pomeni precej, potem ja, drugace razen v primeru DTPja, ne. Vsaj jest se ne bi odlocu za Maca, ce bi mi bila internet primarna preokupacija. Ce pa razmisljate v videu, pa spet navijam za Maca.

Nej si bomo pa na jasnem. Do istih rezultatov prides na obeh platformah. No, skoraj Smile

_________________
www.3delavnica.com
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 27.05.2004 13:21:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
byla, se popolnoma strinjam s tabo. Video na G5 je neprekosljiv. Photoshop ravno tako. Ce pa je web design primarna dejavnost, potem pa res nakup macov ekonomsko tezko upravicis. Se z dobrimi PCi da lepo delat.

Notebooki? Ne poznam macovih, se pa med PCi najde kaksen soliden proizvajalec.

Dominus, vsekakor me zanima tvoja odlocitev.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 9
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 27.05.2004 14:55:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsekakor pa, naj bo tvoja odlocitev taksna ali drugacna, ni pametno v slovenskem okolju graditi cel studio na eni sami platformi.

Ker potem, ko dobis veliko stranko, ki materale dostavlja v dolocenem formatu, ki ga tvoj ?veliki? nakup ni sposoben obdelati, ker pac ni kompatibilen, je za kakrsnokoli obzalovanje ze prepozno.

Vsekakor bi osebno priporocil PC (ce podobnih stvari, ki jih omenjas vsebuje tudi DTP in PrePress - predvsem izdelavo HiRes PDFjev iz PS filetkov) in kot nujno zlo (oz. velik strosek <-- let the flame wars begin) najhitrejsega Maca, ki si ga pac lahko privoscite.>
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 27.05.2004 15:05:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jetam, you got the point...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 121
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 28.05.2004 07:08:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jetam, s tistim o kompatibilnosti se pac ne bi mogel cisto strinjati - v mojem delovnem okolju (graficno oblikovanje, DTP, priprava za tisk) nimamo niti enega PC-ja (OK, pravzaprav je eden za racunovodstvo) - pa tezav s kompatibilnostjo RES ne poznamo. Je pa tudi res, da kar vecina sodelavcev in tistih, ki pridejo z odprtimi fajli, dela na Macih. Tako da je v resnici precej odvisno od tipa strank ter nacina dela, in v nekaterih segmentih kaksen PC verjetno res olajsa delo. Tako da bi jaz tvoj primer raje obrnil na glavo (pri oblikovanju, DTP in PrePress): kupis Mace in enega dobrega PC-ja. Smile

Sicer pa se popolnoma strinjam z bylo.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 9
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 28.05.2004 09:25:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hja G. Vse lepo in prav. Na zadevo pac gledas s svojega stalisca, torej: izdelana poslovna strategija, zakljucen segment strank, ki razumejo tvojo pozicijo.

Ampak za nov studio (ce ze imate stalen segment strank dominus potem ti, glede na to da jih poznas in ves kaksne materiale lahko pricakujes, verjetno ne bo tezko izbrati platformo) v slovenskem okolju, kjer je Mac kurioziteta in ne tipika, je, kratkorocno gledano, prevelik strosek. Dolgorocno se pa ze zaradi narave racunalniske industrije, zaradi njenega hitrega napredka, ne da (oz po moje ne sme) graditi na eni sami platformi, ker je prevec odvisno od tvoje sposobnosti kako hitro se lahko prilagajas spremembam.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 28.05.2004 09:57:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
po mojem mnenju mac ni redkost... odvisno pac, v kaksnih krogih se gibljes...

pa se to: z OSX je problem kompatibilnosti precej manjsi - osebna izkusnja: Indesign na PC-u, tri jezikovne mutacije, uporabljeni URW (ruska cirilica) in OpenType (slo in eng) fonti. Dokument enostavno odprem na obeh platformah in vse stima.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 29.05.2004 15:15:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dominus, vsekakor ti lazje odgovorimo ce vemo tocno, za kaj boste racunalnike uporabljali. Glede na to, da izdelujete spletne strani, se verjetno na racunalnike razumete bolje kot moja mama in vam bi bilo delo na obeh platformah kul. Torej je nekako vseeno, kaj imate, ker ce se dosti razumes na racunalnike, ti tud brisanje registyja, nalaganje driverjev ipd ne predstavljajo ovir. Mac je, kar se tega tice, brez problemov.

Jaz bi na tvojem mestu sicer kupil iBooke, enega G5 in morda enega PCja. Namrec za to, ker mi je delo z maci prijetneje in imam rad da vse dela brez problema.

Pri prenosnikih bi omenu, da so Applovi resnicno med najboljsimi (kvaliteta izdelave, baterija, zasloni, teza), in zelo konkurencni tudi cenovno.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 22
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 31.05.2004 00:16:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz bi za desktope vzel eMace. Odlična mašina za take zadeve, edino ekran bi znal bit mal premajhen. Drugače pa za webdesign odlična zadeva, za 200k (+ 15, 20k za dodatni ram) dobiš pomoje najboljšo mašino v tem razredu, vključno s PCji.
Zakaj bi se odločil za eMaca in ne za PCja ali PowerMaca ?
- PowerMac je predrag. Izdelava spletnih strani ni nek hudo zahteven proces za hardware, tako da nebi izkoristil vse moči in bonbončkov G5ke.
- Primerljiv PC ni nič cenejši (glede na to da gre za firmo je treba windowse plačat, tako da je cena podobna ali še višja)
- eMac je bolj zanesljiv in stabilen. Poleg tega je lep za pogledat, tako da že sam po sebi pozitivno vpliva na delovno okolje v pisarni.

Z laptopi je pa problem. Če vam zadošča 12" ekran in resolucija 1024x768 in če nameravate računalnike veliko prenašati so pomoje iBooki zelo dobra odločitev. Novi 1GHz modeli so že prav spodobno hitre mašine v opremljeni s 512mb rama z lahkoto poganjaš gor dreamweaver, photoshop, flash pa še kakšen program naenkrat. 14" iBooki imajo večji zaslon ampak enako resolucijo, pa še dražji so. Za tak denar pa pol že dobiš spodobnega PC laptopa.
Glede PC laptopov pa lahko svetujem le to, da se izogibajte Gericomom in podobnim. Kupite IBM ali Toshibo. So sicer precej dragi ampak se splača.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani