Jabuk
iPhone splošna debata
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.12.2008
Prispevkov: 298
Kraj: Kranj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 03.07.2009 18:18:01
iPhone splošna debata
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo!

Kot ponosen lastnik svojega prvega iPhona sem čisto navdušen nad samo izdelavo telefona, odzivnostjo, programsko opremo... Zanimivo se mi zdi, da je Apple, ki je nov na trgu mobilne telefonije tako lahkotno pomede s konkurenco in da kot nov akter na tem trgu tako hitro dobi prednost. Ne morem verjeti da Nokia, Sony Ericsson, Motorola in ostali velikani, ki so že dolgo prisotni v svetu mobilne telefonije niso sposobni naredit konkurenčnega telefona Applu (to sem ubistvu vesel:), ki po mojem mnenju z tretjo generacijo pomede s konkurenco. Res da ni poceni, samo je pa neverjetno dober... isto sem se odločal za Macbooka Alu (moj osebno najboljši nakup lanskega leta) ki me je malo odbijal zaradi visoke cene, vendar je res, da ko enkrat kupiš Apple je ostalo le še kompromis.
Pa nočem zdej neki reklamo delat ker ima tudi Apple napake in se kvari ampak je kljub temu prekleto dober:)
Zdej sm malo odjadral... ubistvu sem hotel samo z vami deliti veselje, ki mi ga je pred kratkim naredil iPhone... nekaj časa nazaj pa Macbook:)
Upam da ste tudi vi zadovoljni s svojimi Apple izdelki, katerimkoli že...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1640
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 03.07.2009 19:25:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jup, smo prekleto zadovoljni z njimi in sočustvujemo s tabo Very Happy

Sicer pa nevem ali taka tema ravno paše v "Aplikacije za iPhone" in pa kaj je sploh njen cilj?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 23.07.2008
Prispevkov: 90
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 03.07.2009 19:47:24
Jaz tudi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najboljša mi je odzivnost vmesnika.Če čisto po resnici povem kot mislim trenutno še ne obstaja boljšega telefona od Iphona.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.12.2008
Prispevkov: 298
Kraj: Kranj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 03.07.2009 21:30:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nism vedel kam bi dal temo... Ful mi je zanimivo, da tko uleti Apple na mobilno sceno, in potem vsi delajo neke iphone killerje pa neki... pa vsi skušajo biti podobni pa neki... ampak jim kr nekako ne rata...Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 656
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 03.07.2009 21:31:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tudi sam se strinjam z vami. Me pa motijo tisti, ki na ves glas kurc...jo iphone, in ne morem se znebiti občutka da je to fovšija, oz nezmožnost nakupa. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.12.2008
Prispevkov: 298
Kraj: Kranj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 04.07.2009 07:55:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest se tudi strinjam s tem. Ja pa nima tega, ja pa velik, ja pa toliko denarja, boljše da kupiš xyz telefonn... ali pa v stilu ja samo zaradi te funkcije si dal toliko več za telefon... sploh ne dojamejo da vse tiste nianse pa bonbončki ki jih ima iPhone oz. katerikoli Applov izdelek na koncu naredijo gromozansko razliko v uporabi in preprostosti uporabe... Fovšija res...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 26.06.2009
Prispevkov: 65
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 04.07.2009 08:43:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najbolj smešni so mi odgovori: "ja, za tolko denarja mora pa tko pa tko bit!!"
"oooo kok je bil velik"
ipd

Če pa grem računat, kako bi bili računi, če bi bil telefon vzet pod naročnino bi prišlo tkole:
25,8 € na mesec (naročnina za 2 leti), zaokrožimo na 26€, prištejem Mobitelovo džabest naročnino 15€ in mesec pa pride skupaj 41€ na mesec.

S tem, da se prekoračenje zakupljenih količin zgodi zelo redko, se mi zdi dokaj ugoden nakup, kvečjem Confused Se mi zdijo potem dragi mobitelovi telefoni v paketu povezani, kjer daš za mobitel 200€ (omnia) ali 300€ (xperia), potem pa še 2 leti plačuješ 33 oz 55€... Se mi z mojega stališča porabe to zdi zelo drgao. Je res, da ima vsak svoje zahteve in porabe, pa vseeno.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 647
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 04.07.2009 17:23:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
i.child je napisal/a:
Najbolj smešni so mi odgovori: "ja, za tolko denarja mora pa tko pa tko bit!!"
"oooo kok je bil velik"
ipd

Če pa grem računat, kako bi bili računi, če bi bil telefon vzet pod naročnino bi prišlo tkole:
25,8 € na mesec (naročnina za 2 leti), zaokrožimo na 26€, prištejem Mobitelovo džabest naročnino 15€ in mesec pa pride skupaj 41€ na mesec.

S tem, da se prekoračenje zakupljenih količin zgodi zelo redko, se mi zdi dokaj ugoden nakup, kvečjem Confused Se mi zdijo potem dragi mobitelovi telefoni v paketu povezani, kjer daš za mobitel 200€ (omnia) ali 300€ (xperia), potem pa še 2 leti plačuješ 33 oz 55€... Se mi z mojega stališča porabe to zdi zelo drgao. Je res, da ima vsak svoje zahteve in porabe, pa vseeno.



Ja sam za določeno število  € mora pa res bit dober. Sicer bi lahko omnio prodajali po 1000€.

Pa v ameriki moraš dat 70$ za iPhona na mesec , kar ni malo. Sem absolutno za iPhone (čeprav ga nimam ): ), ampak to kar si napisal je res neumno.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1636
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 04.07.2009 17:47:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
a še komu winterboard ne dela?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1592
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 04.07.2009 18:09:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni se pa zdijo takšne teme malo otročje. Bolj otročja je samo še tista katere znane osebe imajo jabuk Surprised Ne vem kaj ima veze kdo ima še apple. Iphone je fajn stvar. Ampak da bi zato odprl temo Question Roko na srce brez uporabniškega vmesnika in dobrega screen toucha bi bil to povsem povprečen ali pa brez jailbreaka celo podpovprečen telefon.

Glede foušarija: imam iphone Very Happy
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 26.06.2009
Prispevkov: 65
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 04.07.2009 20:23:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iExpert je napisal/a:


Ja sam za določeno število  € mora pa res bit dober. Sicer bi lahko omnio prodajali po 1000€.

Pa v ameriki moraš dat 70$ za iPhona na mesec , kar ni malo. Sem absolutno za iPhone (čeprav ga nimam ): ), ampak to kar si napisal je res neumno.


Je pa omnia brez naročnine 590€. Ne vem, če si čisto razumel point posta. Namen je bil le, da če gledaš in primerjaš mobitele, ki jih primerjajo z iphone killerji, da lahko s 620€ prideš čez celo ceneje. Gledano je z MOJEGA stališča, kaj se MENI najbolj splača. In verjetno še kateremu slovencu, ki lahko skozi pride s tako naročnino.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 656
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 04.07.2009 21:44:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
vmesnik in screen tudi tvorita celoto.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1640
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 04.07.2009 22:07:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ubistvu iPhone sploh ni drag glede na ostale "kao high-end" smartphone. Nevem zakaj majo eni take "probleme" glede tega. Rolling Eyes
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.06.2008
Prispevkov: 277
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 05.07.2009 01:01:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Drag je zato, ker ga ne moreš kupit z 24 mesečno vezavo Smile in moraš skasirat pač ves keš Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 29.06.2009
Prispevkov: 44
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 14.07.2009 00:08:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
i.child je napisal/a:
iExpert je napisal/a:


Ja sam za določeno število  € mora pa res bit dober. Sicer bi lahko omnio prodajali po 1000€.

Pa v ameriki moraš dat 70$ za iPhona na mesec , kar ni malo. Sem absolutno za iPhone (čeprav ga nimam ): ), ampak to kar si napisal je res neumno.


Je pa omnia brez naročnine 590€. Ne vem, če si čisto razumel point posta. Namen je bil le, da če gledaš in primerjaš mobitele, ki jih primerjajo z iphone killerji, da lahko s 620€ prideš čez celo ceneje. Gledano je z MOJEGA stališča, kaj se MENI najbolj splača. In verjetno še kateremu slovencu, ki lahko skozi pride s tako naročnino.


nemores ti gledat da je omnia 590 € v redni mobitelovi ponudbim, to se tako ne gleda... moreš pogledat kake cene se vrtijo po bolhi in okrog ker tota cena kaj ima mobitel to je cena po dogovorih in se nespremeni do konca ko aparat gre ven iz prodaje razen v kakšnih naročninških paketi se, da cena spremenit in to tudi zelo redko...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.05.2009
Prispevkov: 495
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 14.07.2009 08:32:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jup iphone je supr fajn zadevca, tud sam sem vec kot zadovoljen uporabnik. glede konkurence je pa tko... nokia ma pomoje ze ful bolse telefone pa zmoglivejse sam njih j*** symbian k je fuul prepocasn in neodzivn... zdej bodo baje kmal izdal prvo nokio z androidom pa bomo vidl ce bo to kej spremenil zadeve.
pa tud ker mobitel je bolsi je tesko rect ker uprasanje za kaj je kdo uporabla... glede navigacije sem bil na nokiji velik bol zadovolen ker sem meu vec kot prevec izbire... prjatu k mu ful pomen fotkanje neb nikol svojga samsunga 8mpix zamenu za iphona k se zumat ne zna po defaultu... pol spet drug prjatu k nos po zepih telefone mu je ful prevelik tud neb nikol zamenu... je pa res da usega tud ne more met, zaa to kar ga jst nucam je pa vec kot prevec dobr =)

:iphone:
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 14.07.2009 08:39:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mors racunat, da je iPhone na trziscu komaj 2 leti medtem ko je nokia ze 15 let in da je sele zdaj prisla opcija za pravo turn by turn navigacijo. Pocakajmo se neki casa in preprican sem, da bodo vsi vecji proizvajalci navi opreme spisali se software za iphone.

Glede fotkanja na mobitelih in zooma..če je nevem kak fotograf bi lahko vedel, da digitalni zoom lahko naredi več slabega kot dobrega. Edino če ima fon optični zoom kar pa težko verjamem.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.05.2009
Prispevkov: 495
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 14.07.2009 08:51:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja to je tud res, ceprou to da so sele pred kratkim dal opcijo za turn to turn navigacijo so si mal sami krivi lahka bi ze velik prej... ampak ja ne dvomm da bo nekoc tud konkurencno ce ne bols k na nokii.

glede fotkanja, dobr ja zum je res sux sam tko sm mislu no 8 mega pixlov osvetjava pa flesh.. pac ni primerjave z iphonom, sam seveda tud to ni primerjava z dobrim foticem ampak njemu pac sede met to na mobitelu.

point je biu pa uglavnem da je ful razlicnih tipov ludi in da pac ne mormo rect kir telefon je najbolsi ker usakmu neki druzga sede pa ce je se tok cudn...

Wink

_________________
Twitter: @matic_b
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27197
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 14.07.2009 10:21:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
matic3k je napisal/a:
Ja to je tud res, ceprou to da so sele pred kratkim dal opcijo za turn to turn navigacijo so si mal sami krivi lahka bi ze velik prej... ampak ja ne dvomm da bo nekoc tud konkurencno ce ne bols k na nokii.


Opcijo za turn-by-turn navigacijo sem jaz imel ze na prasterem Communicatorju (Nokia 9210) nekje leta 2000 ali 2001, ko je izsla... Ni pa bilo takrat nobenih kart za nase kraje... Zraven sem dobil TomTom ...

Zadevo imam se nekje spravljeno Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani