Jabuk
Powerbook G4
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 23.05.2004 15:03:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nameravam si kupiti Powerbook G4 17" in me zanima če je prehod iz windows xp na Mac težak???Kako je s podporo osnovnim programom, igram in tako dalje.Prosil bi za čim obsežnejše informacije. Cool
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 28
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 23.05.2004 19:01:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
živjo.
Leto pa pol nazaj sm prešaltov na Mac-a. Morm ti rečt ,da še ni bilo dneva ,da bi mi bilo žal. Lahko rečem ,da računalnik izkoriščam skoraj 100% ( Offica, Filemaker, Photoshop, Flash,Proklik plus......in še ogromno bi lahko naštel ) Poleg tega je 100% kompatibilen z WINNDOWSI. Skratka mislm ,da ti nikol ne bo žal. Edina ne vem če bi jest izbrav 17" PB...mogoče je malo prevelik....vsaj za moje potrebe..jest bi si zbrav 15". Edin nasvet...fino bi blo če si mal RAM-a nafilaš ( min:512MB, fino:768, odlično:1GB ). Drugače je pa prehod popolnoma netežaven....jest sm pogruntu OS X v enmu dnevu brez kakršnihkoli navodil.....
Lp

Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 80
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 23.05.2004 23:20:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Takle ti bom reku.. Maci so resnično d best, kar zadeva sam operacijski sistem, stabilnost, dizajn, kvaliteto izdelave... Po zmogljivosti je pa v enem velikem k.u.r.c.u. To je dejstvo in js ti svetujem, da stvar najprej probaš, če ustreza tvojim zahtevam, glede na to kaj delaš. Lahka da ti bo kul..Čeprav seveda, se ne da primerjat, pa vendarle js sm kupu ibooka, pa je po zmogljivosti tooollkk slab, da je prava muka poganjat dreamviewer, corela se sploh ne da, že sam sistem komi prebavlja. uporabljam ga lahka le za najbolj debilna dela, kot je brskanje po netu, muska, pisanje besedil, programiranje..sm slišu pa da se folk pritožuje, da tudi G4 ni neki ekstra po zmogljivosti..

ka bi js naredu, če bi mel tak velik fond za prenosnika za zapravit??? Neki od alienware.. zadnič sm gledu, kaj to dobiš za 700 jurjev. amerika. čeprav sem se zalubu v svojega maca, ga bom mogu verjetno kmalu odjebat, ker z njim ne morem služit dinar, ker je za karkoli prepočasn. me bo srce bolelo, sam razum je razum..


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 28
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 24.05.2004 10:20:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hmm....zanimivo...tolr glede zmogljivost. Kar se tiče CorelDraw-ja se strinjam da je en težek drek. Ampak Illustrator pa Photoshop pa na mojmu G4 867 Mhz čist fino delata. Pa se včasih ukvarjam tudi s fajli ko so večji od 100MB.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 80
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 24.05.2004 12:14:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sej sem napisu, če pač dela kej takega, da ne rabi neki ful moči..npr. photoshop je kul, drgač pa.. sam men se zdi vpraščljivo dajat tolk enga dnarja, da bo delalo "čist lepo", ko lahka za manjši dnar dobiš neki, ko dela brutalno hitr. če bi obstaju en dober emulator za os x mam tak filing, da bi delalo na PCju z emulatorjem velik hitrej, kot pa na macu..ne se prosim obesit zdej na ta stavek, ampak včasih mam res tak filing. doma mam namreč athlona 1400 z nekim geforcem.. sej ne rečem, je kr eno sranje glede na kvaliteto pa vse, samo šiba pa tk, da pomoje pele scat G5 dualko..
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 28
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 24.05.2004 12:25:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sej na en način ti dam prov. Jest mam doma celerona 800 ( full stara mašina ). In dejansko sem mel tud jest filing ,da na prvi pogled deluje hitrejš kot pa moj Powerbook, dokler nisem enkrat mel mašine dva dni nonstop prižgane z isto količino odprtih programov kot jih imam ponavad na Mac-u. Stvar je zmrzovala nonstop, disk je tok prasku k avtomat za kavo...programi niso reagiral.....skratka to se mi na jabuku ne zgodi nikol pa ga tud po 3 tedne ne ugašam itd.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 80
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 24.05.2004 18:56:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lej točno zarad tega so men maci tud d best..js mam ibooka skos prižganga. pa to pomeni, resnično skos.. uptime je ziher za več kot en mesec..pa nič. no to ti je unix. to je res d best.. sam po hitrosti so pa tk daleč zadi, da bodo res mogli hitro kej nardit, če hočejo ostat konkurenčni.. men namreč ta počasnost resno najeda.. zdejle npr. neki pobiram prek mldonkeya, mam odprtga messengerja, acrobat reader, pa mi mp3, ki ga poslušam, vsake tolk mal "cukne".. pa to ni resno..kak bi naj delal kaj v dreamviewerju, pa kaj zraven poslušu, pa boh ne daj, da bi si drzno en pdf odpret..

zadnjič sm se odloču mal jebat v silicij mojga athlona..trije divx filmi, itunes, internet explorer, photoshop, outlook, pol sem pa šel vice city špilat..pa vam rečem na trenutke je mal cuknal drgač pa brez frke..

maca pa že z nekim messengerjem, kao kazzajem in netom tk zjebem, da mi še mp3jev ne igra normalno..
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 28
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 25.05.2004 00:24:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam tole je pa zanimiv. Jest recimo mam tale moment odprte tele programe Acqulite ( p2p), Illustrator, Filemaker 7 in 6 , Word,Excel, Safari, Mail, VirtualPC laufa, neke posnetke z VLC gledam pa še žena mi na iChatu teži. Aja pa še na iMoviju neke posnetke z mački poskušam v red spravit.....pa ti čist iskreno povem ,da ne opazim neke hude upočasnitve. Jest sicer mam 640MB ram.....sam ne vem če je to vzrok. Da ni mogoče iBook počasnejši za take zadeve!!Zgolj ugibam
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 71
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 25.05.2004 06:12:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je bistvena razlika med g4 in g3. In PB g4 je precej hitra zadeva, tako da pomojem resnih pritozb ne bi smelo biti. Seveda pa, ce mislis delat kaksen 3d, potem bo rec pocasna. Za video pa je zadovoljivo hitra oz. zelo hitra, recimo.

Na igrce pa vsaj, ce niso totalen mainstream uspesnice, lahko pozabis.

_________________
www.3delavnica.com
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 23.01.2005 18:05:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Spdmzapu spet sanja o PC-jih in pravi vsem ker ima ON slabega pocasnega G3! ibooka kak kurac so maci in kako pocasen je OS X.... Pojma nima.
Jas imam PowerMACA G4 Dual 1.42Ghz z 1GB rama in 9800 Grafiko. Igre (ut 2004 ipd) letijo, programom se meša. Prej sem imel A64 3.0 in 1Gb rama. MSI plao K8N Nforce 3 in 160Gb Hirtachi 7k250 Disk. Mac se poščije po PC-ju v fotoshopu in ilustratorju. V igrah je pa obratno. Ampak vseeno, nimam problemov z virusi, nobenega antivirusnega programa ne rabim ki bi mi zrl 30% CPU-ja itd.... Le prešaltaj nebo ti žal!

Sodmzapu: Ali prodaj ibooka in prešaltaj nazaj pa nehaj težit, ali pa si kupi G5 ali G4 Dual, pa boš videl koko more računalo delat. Postavi se na realne noge:
A maš res voljo prvo ko winse inštaliraš nameščevat driverrje 30 min, nato še banalne programe ki bi žče morali bit v win not (acrobat reader) itd? Ti je to mus? Meni ni. Pa delam na računalnišli firmi (znani in uspešni) že 5 let. Imam SAMO maca.

lp
brez zamere.

Cash
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1818
Kraj: MS
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 23.01.2005 19:19:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je že vse CashMAN povedu! Rolling Eyes
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 44
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 23.01.2005 20:01:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
a ne bi recimo vseh teh zolcnih debat podprli s kaksnimi primerjalnimi testi
MAC vs. PC
kje razli ni oz. kje so

konkretno InDesign se dobesedno valja ko jajca tudi na kaksni G4 dualki

dejstvo je, da so od nekdaj nekatere funkcije (primer Photoshop) hitrejse na MAC-u druge na PC-u

prepirati se kaj in zakaj je boljse je za moje pojme brezveze

sploh pa se mi zdi, da vedno znova prihaja do velikih vsebinskih odklonov glede na naslov
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 23.01.2005 21:41:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sodmzapu: ne stresaj neumnosti, ker ti pada ugled Smile)

Stricfric, a si za en hec? si navlečeva eno gajbo laškega in par mašin, pa en dan testirava? Pa še stare mašine zvlečeva skup... od getrojke in starih pentineumov naprej... tko za joke pa za nostalgijo na cajte, ko smo 60 Mb velke fajle na 33MHz quadrah žogal? U fotošopiji! Pa u kvarki! lol

stari, a si za? pol pa obesiva tlele nekam skrinšote, pa nej se že enkrat neha ta brezvezen prepir, kaj je bolš...

Pivo pa plac dam jest.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 24.01.2005 07:22:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;accom je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Sodmzapu: ne stresaj neumnosti, ker ti pada ugled Smile)

Stricfric, a si za en hec? si navlečeva eno gajbo laškega in par mašin, pa en dan testirava? Pa še stare mašine zvlečeva skup... od getrojke in starih pentineumov naprej... tko za joke pa za nostalgijo na cajte, ko smo 60 Mb velke fajle na 33MHz quadrah žogal? U fotošopiji! Pa u kvarki! lol

stari, a si za? pol pa obesiva tlele nekam skrinšote, pa nej se že enkrat neha ta brezvezen prepir, kaj je bolš...

Pivo pa plac dam jest.</dd&rt;</dl&rt;

Tole bi bla zanimiva alternativa srečanju mac userjev. Vsak prnese svojga in nardimo ene teste in pol objavmo rezultate. Pa še PCje stestiramo.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 44
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 24.01.2005 07:50:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
accom vesde sm zmer za take stose
me res zanima v praksi kako se zadeve obnasajo
zdej me sam zanima ker ma vec masin
jest al ti? Very Happy

nardimo to en vikend a?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 24.01.2005 18:52:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hehe, to je pa dobra ideja. Sem siguren, da ma marsikdo od nas doma stare masine. Jaz mam naprimer Colour Classica pa Performo 5260...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 24.01.2005 18:53:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aja, pa btw.. sodmzapu, upam, da si prebral kaj sem ti napisal v topicu "kako se obnese iMac g5".. ti imas namrec 256 MB RAMa.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 25.01.2005 08:28:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zadevo bi lahk nardil tud on-line. Prek kakega irca al pa kaj.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 44
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 25.01.2005 09:20:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ma point je, da se vidi razlike v performansah
in iz tega potegne price/performance faktor

lahko bi sestavili neke file (tko k je AE night sky)
v razlicnih programih, zalaufali, postali rezultate
in sestavili diagrame

mislim, da bi s fakti preprecili marsikatero debato "ko je jaci"
posledicno pa tudi marsikateri prepir, osebne zamere ter
prekomerno uporabo kletvic v stilu
jeb...m ti jabolko jest pa teb hrusko

predlagam, da se v ta namen odpre nova formu tema
uporabnike pa, da predlagajo katere teste bi lahko naredili

lep dan vsem skupaj :love: :mac:
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 26.01.2005 13:51:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jest sm definitivno za non-virtualno varianto.... pivo, pa zajebancija pa to... hja, še nekaj sem se spomnil, ko sem preletel zgornje prispevke: ne primerjajte prenosnikov in stacionarcev... diski v notebookih so zeloooo počasni.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani