Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
GOLJUFIJA (ponarejen izdelek): Primer ukrepanja
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 647
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #81   Objavljeno 23.06.2009 23:20:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
s1mon je napisal/a:
mislim, pa ti take izjave padajo na pamet vsak dan, ko si za računalnikom, skrit pod svojim nickom, ali tudi kdaj zunaj na ulici pod svojim pravim imenom? samo informativno.... Very Happy

Vsakič, ko preberem eno od borgovih cvetk. Pa tud drugač šipcem pa ostalim povem kar jim gre Very Happy .
Nekateri ljudje se še "skriti" za svojim nickom nič ne upajo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1818
Kraj: MS
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #82   Objavljeno 23.06.2009 23:24:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
we_are_the_borg je napisal/a:
funny topic.Zgleda da je vedno kriv tisti,ki se znajde.Kupec si je sam kriv,če je spregledal oz. je tak laičen da ne loči originala od ponaredka.Nesposobnost na vrhuncu in od mene nebi dobil nazaj tega BBja,kvečjemu eno okoli ušes,ker groziš za brezveze.Zakaj že bi morali drugi prenašat posledice tvoje neumnosti,nerazgledanosti ter šlampavosti.

at borg: pa ne mi rečt, da je ta goljuf tvoj brat? Confused
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 647
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #83   Objavljeno 23.06.2009 23:27:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoče je to clo on osebno.
Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #84   Objavljeno 24.06.2009 04:55:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
niggasnopec je napisal/a:
Ej zdj se pa počas pomir model, ker ceu forum nekj komentiraš pa use u nič daješ.
Še dobr d si bolj nezmotljiv koker papež.
Resno, ne več s takimi ven prhajat zavoljo foruma.
Pa ne mi nazaj nekih veleumnih kajl stiskat. Prosm.


Kdo si KK ti,da boš mene komandiral in to celo na internetu.Imaš mogoče kak kompleks v sebi potlačen or smth.Moje mnenje je čista svoboda govora in mišljenja v demokraciji kar mi definitivno pripada.

iExpert je napisal/a:

še eno vprašanje: ker se že tako civilitirano obnaša itd.: si ti mogoče kakšen južnak ali cigan, ker take imam moj kij najraje Very Happy


Ne,v župniji se najdejo podatki o moji družini več kot 300 let nazaj,če pa bi rad s kijem probal pa ti moram žal povedat da boš se prej kar malo namantral z mojimi tremi rotweilerji.

Feren je napisal/a:

at borg: pa ne mi rečt, da je ta goljuf tvoj brat? Confused

Oh,on ima z apple skupnega kot iF00xpert z logičnim presojanjem.

Ne pravim da mu privoščim,še zdaleč od tega.Oglas je res zavajajoč ker piše iPhone,ampak iPhone je kar generično ime ni edini telefon s tem imenom,sploh pa ne prvi.Vsaka šola nekaj stane in upam da bo kaj pozitivnega odnesel iz te izkušnje,ker je vedno več goljufij prisotnih v biznisu.Sicer pa z screenshota nisem razbral da bi kje omenil striktno Apple,ker piše samo iPhone.Tip se lahko zdaj zgovarja,da se je zatipkal in naš Fartek si nemore kaj, glede nastale škode in nesrečno postavljenega i-ja.Škoda,da ni opazil topica,v katerem smo se pogovarjali o tem skupku poceni plastike.Ne preostane drugega,kot da se oglasiš na PP in se tam pravzaprav pozanimaš,kakšne možnosti imaš da se dokopaš nazaj do BB-ja.Pa vso srečo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 647
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #85   Objavljeno 24.06.2009 06:55:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
we_are_the_borg je napisal/a:
niggasnopec je napisal/a:
Ej zdj se pa počas pomir model, ker ceu forum nekj komentiraš pa use u nič daješ.
Še dobr d si bolj nezmotljiv koker papež.
Resno, ne več s takimi ven prhajat zavoljo foruma.
Pa ne mi nazaj nekih veleumnih kajl stiskat. Prosm.


Kdo si KK ti,da boš mene komandiral in to celo na internetu.Imaš mogoče kak kompleks v sebi potlačen or smth.Moje mnenje je čista svoboda govora in mišljenja v demokraciji kar mi definitivno pripada.

iExpert je napisal/a:

še eno vprašanje: ker se že tako civilitirano obnaša itd.: si ti mogoče kakšen južnak ali cigan, ker take imam moj kij najraje Very Happy


Ne,v župniji se najdejo podatki o moji družini več kot 300 let nazaj,če pa bi rad s kijem probal pa ti moram žal povedat da boš se prej kar malo namantral z mojimi tremi rotweilerji.

Feren je napisal/a:

at borg: pa ne mi rečt, da je ta goljuf tvoj brat? Confused

Oh,on ima z apple skupnega kot iF00xpert z logičnim presojanjem.

Ne pravim da mu privoščim,še zdaleč od tega.Oglas je res zavajajoč ker piše iPhone,ampak iPhone je kar generično ime ni edini telefon s tem imenom,sploh pa ne prvi.Vsaka šola nekaj stane in upam da bo kaj pozitivnega odnesel iz te izkušnje,ker je vedno več goljufij prisotnih v biznisu.Sicer pa z screenshota nisem razbral da bi kje omenil striktno Apple,ker piše samo iPhone.Tip se lahko zdaj zgovarja,da se je zatipkal in naš Fartek si nemore kaj, glede nastale škode in nesrečno postavljenega i-ja.Škoda,da ni opazil topica,v katerem smo se pogovarjali o tem skupku poceni plastike.Ne preostane drugega,kot da se oglasiš na PP in se tam pravzaprav pozanimaš,kakšne možnosti imaš da se dokopaš nazaj do BB-ja.Pa vso srečo.


Seresno opravičujem če sem te užalil, zdaj vidim, da moramo osebam s takimi hudimi duševnimi motnjami, kot jih ima borg pomagati. Nima se smisla spuščati v kakršenkoli dvoboj z njimi, ker ravno to hočejo.

P.S: iPhone je poleg linksysovega iPhona edini iPhone, ostalo so ponaredki in sploh niso registrirani, patentirani... (kar iPhone je in je to kraja patenta), zato se malo POZANIMAJ PREDEN KAJ NAPIŠEŠ.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #86   Objavljeno 24.06.2009 07:23:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
micom je napisal/a:
Javi da so ti ga ukradli in na opreterju javi IMEI in ga bodo zaklenili..


To bi bila kriva ovadba, kar je tudi kazniovo dejanje.
Naj raje prijavi goljufijo policiji.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 10.09.2008
Prispevkov: 71
Kraj: Koper
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #87   Objavljeno 24.06.2009 07:24:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tole je pa že prešlo vse meje,... Najprej, po moje, tale fant ne bi smel postat podatke od prodajalcev, ne gelde na to, kaj se mu je zgodilo... Če se mu nekdo ponudi za pomoč se to uredi preko ZS.
Pa tole tolčenje po južnjakih in ciganih tudi ni okusno.
Administratorji bi morali takoj ukrepat, ker se nekateri obnašate preveč razposajeno.
Mi je pa fanta zelo žal, da se mu je to zgodilo. In moramo priznati, da bi se to lahko zgodilo vsakomur od nas v vsej tej evforiji okoli iPhone-a in trenutnem stanju z gospodarsko krizo.
Dajmo malo več strpnosti in samokontrole ter konstruktivno pomagajamo oziroma svetujemo ljudjem, ki potrebujejo pomoč.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #88   Objavljeno 24.06.2009 07:25:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mc´Fartek je napisal/a:


Za ta oglas je kriva Bolha! Jaz bi prijavil tudi njih. 3x sem jih sam opozoril, da uporabnik ne prodaja originala. Po drugem ukrepanju so šele rekli, da so od besedice iPhone odstranili "i", pa je potem uporabnik sam popravil - očitno. Če rabiš, dobiš moje maile z bolho.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #89   Objavljeno 24.06.2009 07:26:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
we_are_the_borg je napisal/a:
Z slike je dobro zravidno da je fake,sam si kriv.


Ni si sam kriv. Bil je pač povprečno skrben. Ne moreš od njega kot porošnika zahtevat skrajne skrbnosti do detajlov. Kriv je prodajalec. On je storil kaznivo dejanje goljufije.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #90   Objavljeno 24.06.2009 07:28:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ifan je napisal/a:
Glej jaz vedno ko vidim kakšen oglas na bolhi, vedno vprašam kje lahko prevzamem stvar, pusti pošto, pa točno ta oglas sem jaz pred par dnevi gledal na bolhi. Neutral


Js ko prodajam celo rečem ljudem, da no-way po0 pošti, da raje vidim, da osebno prevzamejo. Ker če si premisli, si potem premisli vsaj na licu mesta. Sicer sem malo jezen, da me je sploh potem zbezljal vn iz bajte, ampak po drugi strani imam to raje, kot zajebancije po pošti.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 647
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #91   Objavljeno 24.06.2009 07:29:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
eBisconne je napisal/a:
Tole je pa že prešlo vse meje,... Najprej, po moje, tale fant ne bi smel postat podatke od prodajalcev, ne gelde na to, kaj se mu je zgodilo... Če se mu nekdo ponudi za pomoč se to uredi preko ZS.
Pa tole tolčenje po južnjakih in ciganih tudi ni okusno.
Administratorji bi morali takoj ukrepat, ker se nekateri obnašate preveč razposajeno.
Mi je pa fanta zelo žal, da se mu je to zgodilo. In moramo priznati, da bi se to lahko zgodilo vsakomur od nas v vsej tej evforiji okoli iPhone-a in trenutnem stanju z gospodarsko krizo.
Dajmo malo več strpnosti in samokontrole ter konstruktivno pomagajamo oziroma svetujemo ljudjem, ki potrebujejo pomoč.


Bogi južnaki, res.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #92   Objavljeno 24.06.2009 07:33:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
faganel je napisal/a:
Sem proti nasilju ampak... saj imaš naslov!

Napeljevanje h kaznivim dejanjem zoper življenje in telo je tudi kaznivo dejanje.

Fantje, fantje...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #93   Objavljeno 24.06.2009 07:34:42
Re: GOLJUFIJA - PONAREDEK
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
cbb je napisal/a:
Nič ne bo, slike si videl, to je to. Zadosti neumen si, če misliš, da boš 3G dobil za 250 eurov.


Če nimaš pametnih komentarjev, se prosim vzdrži in ne naslajaj nad nesrečo drugih.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #94   Objavljeno 24.06.2009 07:36:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
s1mon je napisal/a:
če ne pa samo copy/paste oglas, pa prodaj naprej..sigurno se najde še kdo... Embarassed


To bi bila še ena goljufija.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27197
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #95   Objavljeno 24.06.2009 07:37:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
ifan je napisal/a:
Glej jaz vedno ko vidim kakšen oglas na bolhi, vedno vprašam kje lahko prevzamem stvar, pusti pošto, pa točno ta oglas sem jaz pred par dnevi gledal na bolhi. Neutral


Js ko prodajam celo rečem ljudem, da no-way po0 pošti, da raje vidim, da osebno prevzamejo. Ker če si premisli, si potem premisli vsaj na licu mesta. Sicer sem malo jezen, da me je sploh potem zbezljal vn iz bajte, ampak po drugi strani imam to raje, kot zajebancije po pošti.


Jaz tudi ponavadi samo osebno... razen v primeru, da prodajalca ali kupca poznam osebno... takrat bi se bilo mozno zmenit tudi po osti... Slovenija ni tako velika... v dveh urcah si lahko z avtom iz enega konca drzave na drugem Smile ... Ce je predalec, pa so ponavadi tudi druge variante (drug oglas, kupcije pac ne bo,...) Rolling Eyes

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #96   Objavljeno 24.06.2009 07:41:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mc´Fartek je napisal/a:
zadevo bom verjetno takoj predal policiji... jih lahko pokličem, ali naj grem jutri do najbližje policijske postaje?


Jaz bi mu prej napisal še en pravniški dopis, kjer bi predlagal sporazumno rešitev. Če se ne bi odzval v enem tednu (trok mu postaviš), bi mu pa navedel, da bo na Okrožno državno tožilstvo podana kazenska ovadba.

Brezveze zadevo naznanjat policiji, ker lahko tud smao pri tem ostane. Policaji se mal pogovarjajo, na koncu pa rečejo, da niso zaznali suma bla bla... in zadeva končana. Če daš na Okrožno državno tožilstvo, morajo pa policaji vse ugotovitve (vključno z zapisniki) sporočit ODT in se ta sam potem odloči, če bo nadaljeval pregon ali ne.

Pa tudi še vmesna faza je, ko pokliče ODT tako oškodovanca (tebe) in storilca (njega) in vaju poskuša poravnat - če je to možno (glede na vrsto kaznivega dejanja). Pri premoženjskih deliktih je to že mogoče.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #97   Objavljeno 24.06.2009 07:42:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
cbb je napisal/a:
nenno80 je napisal/a:
Javi policiji. Definitivno pa je to prevara in mu bojo stopli na prste. Wink



ahahahhahha:) Meni so pred parimi leti dripnili Thinkpada T42p iz sobe. Takrat je bil vreden tolk, kot danes recimo MBP 15 solidne konfiguracije. Policaji so prišli, pobrali odtise ... Pa ni blo nič. No, imel sem osumljenca, ki je potem čez 14 dni ukradel motor na veselici. Pa so ga ujeli, pa spet ni blo nič... Tko, da pozabi na policijo....


Amater Wink - glej moj post zgoraj.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #98   Objavljeno 24.06.2009 07:44:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo Mitja proti takim nič ne moreš... Cigani malo taborijo pred občinami in glej že jim občina kupi zemljo hišo in še kaj... Si pozabil kako se osebek piše (izbrisal admin zaradi varovanja osebnih podatkov)...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #99   Objavljeno 24.06.2009 07:45:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MajkelNajt je napisal/a:
Napiši temu tipu da še njemu policijo pošlješ, pa ga takoj nazaj dobiš... vidiš da se je že skoraj usral ko si policijo omenil!!.... Če oni ne dvigne, povej da njemu policijo pošlješ Razz


Če je tud sam posredoval, mu je nudil pomoč pri kaznivem dejanju goljufije Wink
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27197
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #100   Objavljeno 24.06.2009 07:49:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DzaroG je napisal/a:
Samo Mitja proti takim nič ne moreš... Cigani malo taborijo pred občinami in glej že jim občina kupi zemljo hišo in še kaj... Si pozabil kako se osebek piše (izbrisal admin zaradi varovanja osebnih podatkov)...


A ni izbrisal admin zaradi varovanja osebnih podatkov (izbrisal admin zaradi varovanja osebnih podatkov) bolj albanski priimek?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani