Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
kaj mi predlagate?
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 26.05.2004 06:13:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odgovor je zato ker pri nakupu PCja še lahko kupiš zraven sesalec s katerim si res temeljito sčistiš stanovanje kot pa da si kupiš drag računlanik in pol z krpo čistiš svoj plac doma.
Saj sem rekel prej, vsak hvali svoje. Smile
Je pa res da je rebootanje pri windowsu bolj pogosto kot pri os x. Ampak ali se kdo pritožuje nad rebootanjem razen mac uporabniki ki imate vedno kot prvi argument zakaj je vaš OS boljši vedno rebootanje in to da je lahko mac vklopljen po nekaj mesecev in še vedno dela tekoče spet brez rebootanja. Nekaj druga raje povejte, neke druge argumente - kako folk prepričat zakaj mac in zakaj ne PC. Vse skup se mi zdi samo bluženje in vrtenje okol iste osi, naj raje nekdo pove konkretno in direktno zakaj to in zakaj ne ono.
Pri starem windowsu je bilo pogosto resetiranje ki je dostikrat vodilo k izgubi podatkov ki jih nisi shranil. Pri win xp je to zelo redko, ampak do izgube podatkov več ne pride kar tako. Če pa je potrebno komp resetirat podatki še vedno ostanejo. Torej kje je problem. Mogoče v tem da je potem potrebno vsa okenca ponovno odpret spet in da se ti to mogoče zgodi 1x na teden? Raje naredim to kot da dam za računalnik veliko več denarja ki ga lahko porabim za dokup ostale računalniške periferije, rečmo webcam in to ne iSight ki je spet hudo predrag. 40 čukov za webcam?? Ne hvala, mam raje webcam od Musteka za 4 čuke in še vedno zadovoljuje moje potrebe, pa čeprav se pogovarjam z ljudmi iz druge strani sveta.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 71
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 26.05.2004 06:29:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moj odgovor bi bil, kar se tice zakaj Mac, zame osebno zato, ker na njem delujeta odlicna programa FCP in Shake (tudi Motion ki ga pa se nisem poslatal), ker je odlicno sestavljen (jep, tudi nekateri PCji so, samo ne tisti v Mlacomu), ker ne ropota, ker imam z Maci manj problemov s kvalitetno periferijo (digitalni fotoaparati, digitalne kamere, scannerji in printerji v mojem primeru,), ker na Macu dobim vedno najnovejso tehnologijo (Firewire2, DVD pekaci in tako naprej, se bolj v zgodovino se mi ne da iti), ker dober dizaj ne pomeni samo vsecnega temvec tudi uporabnega ali predvsem to in ker ima vgrajeno vse, kar povprecni uporabnik potrebuje (mislim softwarsko).

Zakaj ne Mac? V Evropi predrag, slovenski trgovci so notornicno slabi, ne ravno najdaljsa defaultna garancija, ni podpore za profi graficne kartice (ceprav se obljublja kmalu), kje je softimage???

_________________
www.3delavnica.com
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 26.05.2004 10:38:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Cela debata je hecna... Vse je vprasanje subjektivnega pogleda posameznika. Deset let ze delam na obeh platformah, v glavnem se ukvarjam z grafiko. Po vseh teh letih sem se vedno neopredeljen... Na zacetku dejansko PC ni bil niti primerljiv z macom in je bil relativno neuporaben za povprecnega uporabnika. Bili so razni WordStari, Ventura, ACAD... Winsi 3.x skorajda niso omembe vredni. Z win95 pa se vecna dilema zacne.

PC z win 95 na P166MMX je bil res pocasnejsi od tedanjih Mekic (prve G3), poleg tega pa bistveno cenejsi.

1GHZ dell notebook z W2K je bil malenkostno pocasnejsi od G3 powerbooka z OS 9.1 nic manj stabilen, pa cenejsi.

G5 1.8 dual z 1.5GB rama je v photoshopu raketa, 1GB file handla skoraj v realtimeu, 2.66GHz P4 z giga rama pa distilla ps za cca 30% hitreje. InDesign na PCu dela hitreje kot na macu (vsaj, dokler v dokumentu ni mnogo velikih slik - na prej omenjenih masincah.

Kar se tice stabilnosti - ne kupujte pcjev, sestavljenih v raznih "garazah". Vecinoma kupujem brand pc-e (ne bom delal reklame in bom brand zamolcal), dvakrat sem nasedel in kupil masinko, sestavljeno pri nas. Res so brand pci drazji, ampak folk - masine so bile stabilne. Res si nisem dovolil prevec testiranj razno-raznih programov, ampak tega ne pocnem niti na Macu. Ce je racunalnik resno orodje, potem pac tako delas z njim. Testiram na starem PCu.
In odkrito povedano, G4 z OS 9.2 restartam veckrat, kot P4 z Win2000. Mislim, da je problem PCjev v hardware-u, ki prihaja "z vseh vetrov", ce pa kupis brand masino, je hardware preverjeno kompatibilen, pa se driverji so obicajno pozegnani od proizvajalca PCja (kar pa je na Macu ze po defaultu postimano!)

Prijaznost do uporabnika? Ja, na meka priklopis digitalca in skines fotke. Nobenih instalacij driverjev. Ognjena zica po defaultu. Zadnji tehnicni bomboncki po defaultu... Slika - antialiasing na meku veliko lepsi, bolj "prijazna" slika na monitorju.

OS - na PC platformi se lahko igras z dual boot-om, okusis linux itd... ogromno GPL softwarea, med katerim je nekaj zelo uporabnih paketov. zastonj. Hvala bogu, OSX je unix-based, pa se to popravlja tudi na Macih.



Bomo videli, kako se bo G5 obnesla v praksi. Zaenkrat kaze odlicno.

ampak se vedno sem neopredeljen....

lp vsem skupaj
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 132
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 26.05.2004 17:12:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
fcker: izračunal sem, da samo s tem, ko enkrat na dan prižgem in ugasnem PC, porabim 1 dan na leto!!! Meni se to zdi fuuuuuuul, mogoče tebi ne?
Seveda vsega tega časa ne preživim za računalnikom, ampak se podvržem nekemu prisilnemu vedenju, da zmeraj, ko pridem v službo ali domov, najprej prižgem računalnik, potem pa slečem jakno, se sezujem, grem po kozarec vode,...
Prej sem zmeraj, ko sem se spomnil, da bi rabil računalnik, dvakrat premislil, ali ga res v tistem trenutku rabim, zdaj ga pa za vsako malenkost zbudim in že čez 3 sekunde delam.
Sori, ampak meni je Mac čisto spremenil življenski stil in to na bolje.
Pač, vsak svojo kuro hvali, kakšna jajca ti daje, je pa druga stvar. Rolling Eyes
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 12.01.2005 15:41:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni se nakup Maca po vsem prebranem še vedno ne zdi upravičen.
PC so vsekakor bolj vsestranski in mnogo bolj prilagodljivi in cenejši za nadgradnjo.
O nestabilnosti windowsov bi se dalo razglabljati. Dobro, pozabimo polomijo win 98 ali še huje win Me in se osredotočimo na XP.
XP so izredno stabilni in se ne sesuvajo kar tja v en dan. Razlika med Maci in PCji je ta, da vam Mac ne bo dovolil, da bi storili kaj takega kar bi ga sesulo. Če z Windows XP ne eksperimentirate preveč in imate pravilno nameščene so možnosti za sesutje minimalne.
Glede virusov pa - vsak bi se lahko naučil, da ni pametno odpirati .exe, .pif, .com in .bat datotek, ki jih najdemo v priponkah. Virus se ne more kar sam od sebe preseliti iz interneta na vaš trdi disk ampak potrebuje vašo pomoč Smile Za vse ostale kakšen zastonj Avast! Antivirus reši to težavo.
Nihče tudi ni nič rekel o alternativnih operacijskih sistemih za PC, kot je Linux.
Linux je sicer res nekoliko bolj zahteven za uporabnika, a je stabilnejši, virusov zanj je manj pa še ponavadi niso destruktivni ampak bolj za šalo kot za res.


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 12.01.2005 15:45:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Arto je napisal/a:
Meni se nakup Maca po vsem prebranem še vedno ne zdi upravičen.
PC so vsekakor bolj vsestranski in mnogo bolj prilagodljivi in cenejši za nadgradnjo.
O nestabilnosti windowsov bi se dalo razglabljati. Dobro, pozabimo polomijo win 98 ali še huje win Me in se osredotočimo na XP.
XP so izredno stabilni in se ne sesuvajo kar tja v en dan. Razlika med Maci in PCji je ta, da vam Mac ne bo dovolil, da bi storili kaj takega kar bi ga sesulo. Če z Windows XP ne eksperimentirate preveč in imate pravilno nameščene so možnosti za sesutje minimalne.
Glede virusov pa - vsak bi se lahko naučil, da ni pametno odpirati .exe, .pif, .com in .bat datotek, ki jih najdemo v priponkah. Virus se ne more kar sam od sebe preseliti iz interneta na vaš trdi disk ampak potrebuje vašo pomoč Smile Za vse ostale kakšen zastonj Avast! Antivirus reši to težavo.
Nihče tudi ni nič rekel o alternativnih operacijskih sistemih za PC, kot je Linux.
Linux je sicer res nekoliko bolj zahteven za uporabnika, a je stabilnejši, virusov zanj je manj pa še ponavadi niso destruktivni ampak bolj za šalo kot za res.



Arto, go fishing.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 12.01.2005 16:00:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
k. Very Happy
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 66
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 13.01.2005 02:47:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni moj mac super dela, ne morem se pritozevat nad hitrostjo. Win Xp in Mac OS X Panther pa se zal ne da primerjat. Panther je svetlobno leto pred Xpji. Jaz ne menjam Maca za terahercnega pentiuma.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani