Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
kaj mi predlagate?
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 13.05.2004 14:01:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni.
Sele pred kratkim sem zaplavala v vode racunalnikov in njihovih zmogljivosti, pa sem dokaj srecna, da sem naletela na to stran, saj se mi je odprla moznost spoznanja, da na svetu ne obstajajo samo PC-i vendar tudi kaj drugega. Nad vse bi bila hvalezna, ce bi mi lahko kdo podal svoje nepristransko optimalno mnenje na mojo nevednost.
Vprasanje glasi; zakaj je Mac boljsi za grafiko, kdo je zastopnik za Slovenijo, kaksen je cenovni razred in ali bi morala vedeti se kaj kar nisem vprasala.
En lep hvala iz mojega laicnega stalisca...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 13.05.2004 16:26:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Me veseli, da novi uporabniki spoznavajo alternative klasičnim PCjem. Smile

Mace so grafiki vzeli za svoje, temu so botrovali tudi nekateri zgodovinski razlogi, kot ta, da se je namizno založništvo najprej pojavilo na Macu. Danes so na Macih iz podobnega razloga kot vsi ostali privrženci te platforme. So nekoliko bolj stabilni kot Windowsi, lažji za uporabo, virusov nimajo, šele pred kratkim se je pojavil prvi trojanec itd. Obenem ni problemov in konfliktov med strojno opremo saj Apple dela tako računalnike kot tudi operacijski sistem in tako omogoča, da kar najbolje sodelujejo med sabo. Obenem je operacijski sistem OS X vsaj meni užitek za uporabo. Več o operacijskem sistemu si lahko prebereš v dveh člankih na naši strani ali pa na Applovi strani. Če te zanima še kaj bolj specifičnega kar vprašaj.

V Sloveniji so trije pooblaščeni uvozniki Applove opreme.

V Sloveniji so trije uvotniki Apple opreme.

E.P.L.
Tržaška 135, 1000 Ljubljana
Tel: (01) 25 61 320, Fax: (01) 25 61 319
e-mail: info@epl.si
spletne strani: http://www.epl.si

ARIS Jabolko
Brajnikova 49, 1117 Ljubljana
Tel: (01) 5174 150, Fax: (01) 5174 155
e-mail: brane.rajh@aris-jabolko.si
spletne strani: http://www.aris-jabolko.si

Mac&PC
Litijska 19, 1000 Ljubljana
Tel: (01) 5421 456, Fax: (01)5423 627
e-mail: mac-pc@siol.net

Tukaj lahko dobiš EPLjev cenik, ostala uvoznika imata verjetno precej podobne cene z manjšimi odstopanji.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 132
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 13.05.2004 20:15:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mac je idealen računalnik za ljudi, ki ga želijo uporabljati in nimajo želje, znanja, časa ali živcev, da bi stalno vzdrževali operacijski sistem v delujočem stanju. Računalnik enostavno deluje od trenutka, ko ga vzameš iz škatle in prižgeš. OS X je za uporabo zelo preprost, učinkovit in stabilen operacijski sitem.
Na Macih odpade:
-vsakodnevno resetiranje računalnika
-stalno posodabljanje antivirusnih programov
-problemi pri inštalaciji zunanjega hardware-a, večino stvari enostavno priključiš in deluje
Čas za računalnikom dejansko porabiš za to, za kar si ga kupila. To, da so Maci samo za grafike, pa še zdaleč ni res. O prednostih za grafične oblikovalce ti naj pa rajši kaj pove kdo, ki se s tem ukvarja.
Dejansko lahko na Macu delaš praktično vse, kar lahko na PCju (razen, če imaš res zelo specifične potrebe), s tem, da vse narediš z manj napora.
Maci so tudi lepši (stvar okusa), tišji, lažji, kompaktnejši in manj energijsko potratni od konkurence.

Negativne strani so predvsem posledica nerazširjenosti v Sloveniji. Programov ni v slovenščini (čžš-ji delujejo, obstaja tudi črkovalnik), prave konkurence med prodajalci in serviserji ni, garancijska popravila (samo 1 leto) trajajo kar precej časa (do 45 dni). Je pa res, da se bodo stvari zdaj, ko smo v EU, verjetno izboljšale tako na strani prodaje kot servisiranja.

Apple računalniki so res višji cenovni razred, vendar so primerljivi s podobno zmogljivimi in opremljenimi PCji, če pa prišteješ še programsko opremo, ki jo dobiš zraven, ter predvsem čas in živce, ki jih prišparaš, pa se tehtnica hitro nagne v prid Macov.

Uporabniki Macov smo pogosto označeni za snobe, narcisoide in ne vem kaj še, vendar to trdijo samo tisti, ki nikoli niso zares uporabljali Macov.
Tudi sam sem bil pred kratkim v dilemi, ali kupiti moj prvi Mac, saj jih sploh nisem poznal, vendar mi zdaj ni niti najmanj žal, saj vsak dan odkrivam kakšno novo prednost in se vse bolj zavedam, kako neumen sem bil, ko sem energijo zapravljal z Windowsi.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 16.05.2004 12:23:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za grafiko so prav enako dobri kot PC-ji z Windowsi. Vendar, ker so v zacetku razvoja racunalniske industrije imeli Maci bolje razvit graficni umesnik, se je vecina racunalniske grafike zacela na Macih, in tam tudi ostala. Od tu izvira stereotip, da so Maci "za grafiko".
Ta stereotip se velikokrat uporablja v ravno nasprotnem, slabsalnem nacinu, ces: "Maci niso dobri za nic drugega, kot za grafiko", kar pa ni niti malo res.

Prakticno so Maci za vse, in v vsem zelo dobro delajo.

So pa seveda druge prednosti, ki sta jih kolega prej omenila, in te prednosti odtehtajo visjo ceno.

Vecina ljudi, ki presedla na Maca je z njim izjemno zadovoljna, in zdi se jim cudno, kako to, da so se toliko casa matral z Winsi..
Jebiga, Slovenci smo vecinoma ksenofobi. Ostali uporabljamo Mace. Very Happy
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 9
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 21.05.2004 13:52:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsekakor PC. Mac v grafiki ni vreden aluminija (plastike) iz katerega je skatla. Nadobudni zagovorniki pa OSX primerjajo kvecjemu z Win 95 ali Win 98 zato da imajo par resnicnih argumentov. Ko pa prakticno vidis, da Celeron 600 pelje lulat dual Maca pri manipulaciji PS filetkov, ti kaj kmalu postane jasno kaj in kako. Predrago in prepocasi.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 132
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 21.05.2004 19:07:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hitrost je relativna zadeva. Lahko gledaš maksimalno ali pa povprečno.
V posameznih opravilih je sigurno lahko kak PC hitrejši, ampak kaj ti to pomaga, če si vsake toliko časa prisiljen se ustaviti. Osebno imam raje, da mi nekaj dela malo dlje in vem, da bo stvar naredil, kot pa, da šiba, pa se sesuje ali pa tudi ne.
Povprečno na dolgi rok na Macu narediš veliko več. Seveda pa si potem tvoj psihiater ne more več privoščiti Mercedesa, pa predmeti okoli tebe so še vsi celi, pa mož te še ni zapustil, ker bi bila stalno slabe volje,...
Glede cen so pa Applovi prenosniki kar konkurenčni, namizni nižjega razreda pa ne ravno.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 22.05.2004 18:29:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
win NT platforma je dovolj stabilna tako da se ni potrebno ustavljat vsake toliko časa.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 80
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 23.05.2004 23:24:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
če si se šele podala v svet računalnikov..kupi PCja, pri katerem, ti bo lahko svetoval vsak..to da je brez problema kompatibiln z winsi je nalaganje..že z fonti lahko imaš toliko težav, da te bo minalo..

Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 24.05.2004 11:02:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

Vec kot 13 let je bilo moje edino uporabnisko in razvojno okolje Windows platforma. Glede na to koliko instalacij sem naredil v tem casu bi moral ze postati Microsoftov solastnik. Smile Kar hocem povedat je :"PREVEC KRAT".
Dejstvo je, da dokler bodo windowsi uporabljali svoj "registry" se bo ta z instalacijami programov vedno vecal in z vedno nalaganjem svojih knjiznic s tem upocasneval sam sistem. Seveda ne si mislit da se pri od instalaciji stvari kdaj koli v celoti pobrisejo. You WISH!! Seveda je lahko Win sistem hiter na zacetku, ko pa je sistem prazen, brez programov. Ne vem ce je kaksna razlika v hitrosti sploh ce bi se primerjala enaka kolicina programov ki ze pridejo z OSX in pa enaka na Win-sih. Po kakem mesecu se stvar takoj vidi kako hitro deluje... za ubit, pa skatlo skozi okno vrect!!

Kar bi jaz priporocal vsakemu, ki se odloca za nakup ali je to MAC ali PC neglede, naj se odloca nekako po naslednjih kriterijih(vsaj jaz se):

- zakaj ga sploh rabis in koliko 'pozresne' so te stvari
- Kaj ti je pri delu pomembnejse: stabilnost, hitrost, igre Very Happy
- zivci ??? Very Happy

V glavnem, seveda je vedno vse povezano tudi zelo z denarjem , ker ga verjetno vsi razen kaksnih posameznikov nimamo nikoli prevec.

Zelo dolgo sem studiral, razikoval kaj vzeti in naposled sem se odlocil, da si enostavno pri mojem delu ne morem in nocem privosciti, da mi stvar "NE DELA", ker ni lepsega kot ce prides do stranke, da ji pokazes kaksno stvar in ti stvar 'zasteka' oz enostavno ne dela.

Tako da bom rekel, da se kar strinjam z zgoraj ze omenjenim, da "hitrost" pac enostavno ni najpomembnejsa stvar. Seveda je tudi res da MAC ni za tiste ki jim igre pomenijo edini razlog zakaj imajo racunalnik, ker mac je za resno delo, zato pa tisti ki se radi igrate Wink raje ostanite pri PC-jih ostali pa bomo kupili MACa. Wink
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 80
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 24.05.2004 12:19:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
če bi js lahka opravu eno resno delo na mojem ibooku..pol bi bil pa res vesel.. vse skupi me spominja na cesarjeva nova oblačila.. ti povem, da se XPji ne sesuvajo več tako kot 98..ne rečem majo svoje glpe fore in so svetlobna leta za os X, samo če hočeš udobno delo je treba pa tolk sečt v žep, da se lahka zraven po peti počohaš..

aja pa ona o živcih.. zna mac tud poparat živce.. še posebi če delaš v os 9..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 24.05.2004 14:30:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
XPji se res manj sesuvajo, register pa se jim prav tako "zapaca" in prednost, ki jo dobiš z nekoliko hitrejšim procesorjem hitro izgubiš s počasnostjo Windowsov. Tudi če znaš sam urejat register (kar večina ne), ti to požre odločno preveč časa. Jaz bi se vsekakor odločil za Maca.

sodzmapu: če že primerjamo, dajmo z WIn XP in OS X, ne mešajte sem Win 98 in OS 9.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 80
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 24.05.2004 18:46:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;_The_Man_ je napisal:</dt&rt;<dd&rt;XPji se res manj sesuvajo, register pa se jim prav tako "zapaca" in prednost, ki jo dobiš z nekoliko hitrejšim procesorjem hitro izgubiš s počasnostjo Windowsov. Tudi če znaš sam urejat register (kar večina ne), ti to požre odločno preveč časa. Jaz bi se vsekakor odločil za Maca.

sodzmapu: če že primerjamo, dajmo z WIn XP in OS X, ne mešajte sem Win 98 in OS 9.</dd&rt;</dl&rt;

nekoliko hitrejši procesor..pa kaj je teb..dej nehimo se sprenevedat..kaki argumenti so to..sej nismo 5 let stari.. pa da se to izniči z zapacanim registryem.. my ass.. dej če ne mislite bit vsaj mal objektivni pol so vse debate čist brezveze..

strojno so PCji žal nekaj svetlobnih let pred Maci. tk je..ne rečem, da sem zarad tega vesel, sam ka si morem..

lepo bi blo če bi se vsi tega držali, saj vsi dajejo primere windowske gluposti iz 98..XPji so daleč daleč pred 98..tk je..

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 24.05.2004 19:03:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
O.K. pa si poglejmo nekaj dokazov, kot npr. tale benchmark. Res je, da PowerMac izgubi pri večini testov, a ne zaostaja kaj dosti za najboljšimi procesorji v industriji, kljub temu, da PowerMaci niso bili posodobljeni že skoraj leto. Če bodo PowerMaci junija precej pohitreni se zna tehtnica kaj hitro obrniti v njihovo korist. Kaj pa G4 porečeš. Z izjemo PowerBookov (prej bo G5 bolje bo) je G4 v potrošniških računalnikih, ki toliko surove procesorske moči običajno ne potrebujejo. Seveda se register in podobne neumnosti precej poznajo. Če svoj računalnik redno vzdržuješ čistiš vnose iz registra, disk na vsake toliko časa formatiraš in naložiš na novo se razlika v hitrosti ne pozna tako zelo. Problem je v tem, da 98% uporabnikov tega ne dela, ker ne zna ali sploh ne ve, da se to da. In tudi, če to počneš spet izgubljaš dragocen čas, ki si ga pridobil s hitrjšim procesorjem. Doma ti je morda vseeno, če pa računalnik uporabljaš za službo se precej pozna. Da ne govorimo o raznih defragmentacijah itn. za katere ti na OS Xu ni potrebno skrbeti. Dejstvo je, da Mac dosti bolje obdrži svojo hitrost pri zelo malo oz. skoraj nič vzdrževanja. Le Verify Disk Permissions je treba klikniti na vsake toliko časa (na mesec ali dva bo zadostovalo), to pa ti vzame 2 klika in 5 min. časa.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 80
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 24.05.2004 19:48:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
surova moč praviš..sistema ne prebavljajo, to je taglavni problem.. a si kdaj doživel odpiranje programov v trenutku..ne v sekundi..ne v pol sekunde.. takoj!! js kr slabe volje ratam, če vidim, da bom mogu kak dokument v wordu pogledat..še posebej če ima mal več strani..pa to ni normalno.. pa kaj je zdej s to 2004..to pa poženeš, pol maš pa cajt za čik, wc, tuš, kavico, oprat avto, spreobleč postlo in pol uuuuu se naloži...pa premakneš miš. pa že tralaala po disku..pol pa si rečeš...dobro ker je lep se mu pol oprosti..pol pa pomisliš..men pentium 233 ni to delu..hmmmmmmm..je pa lep...pa seksi....moj athlon ne ve da kej dela če poganja word...lep...pa lahka ma cel registry tk zabasan, pa ne bo to delal..l....aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa............sam enkrat nej še slišim argument, da je mac za resno delo, za tiste ki "delajo" na macu.. jebem to, da v petek pržgem računalnik, v soboto po filmu ob devetih, se glih skup sestavi..in v nedeljo se počasi začnejo pisat črke, ki sem jih pisal okol polnoči prejšnjega dne..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 24.05.2004 20:06:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kolikor se spomnim imaš iBooka G3 700, ravno takega kot jaz. Strinjam se, da bi bil lahko hitrejši in, da bi Apple moral že dosti prej zamenjati generacijo procesorjev v iBookih, vendar se mi zdi, da preprosto pretiravaš. Kljub temu, da tudi mene včasih živcira, vseeno precej manj kot moj PC. Obenem ne prenašaj tvoje zafrustriranosti z G3 procesorjem na vse ostale Applove izdelke.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 80
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 24.05.2004 20:25:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
800 MHz..

poznam ljudi ko preklinjajo nad dualkami G4..delu sem neki časa na G4 1Ghz.. sm mislu kaka je to razlika..pa ti povem, da me ni prepriču...če sam pogledaš oni post od nevemžekoga v temi powerbook G4.. ma G4 800 pa še neki megahercev, pa kolker je proapplovski je reku, da mu dela pentium 800 mhz hitrej.. ni to kul..al pa oni na epl forumu ko ma 17" powerbooka, tud jamra, da ni to to in si želi G5..kar tako??pa se mi ne zdi kot nekdo, ki nabija unreal tournament 2004..kolkr sem zastopu on dela internet strani..za kar bi mu po tvojem mogla bit tista mašina čez glavo dosti..pa mu očitno ni..itd, itd.

sej ne rečem, ko bo enkrat apple zrihtu procesorje, ki mu trenutno predstavljajo resnično ozko grlo, bo njegova prihodnost zelo svetla, saj ima resnično vse, kar bi si človek lahko poželel, le hitrost delovanja ga dol vleče..škoda..

Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 25.05.2004 08:40:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V zvezi z registrom pa hudo hudo pretiravate. Priznam da če ne čistiš registra postane računalnik čez nekaj časa počasen, ampak kdo je reko da moraš register ročno čistit. Obstajajo zato orodja. Sam uporabljam Mindsoft Registry Cleaner ki ga res temeljito šcisti in se sploh ne pozna da bi bil računalnik kaj počasnejši. Win XP laufam že 2 leti in še niti enkrat se mi ni zrušil. Mogoče se je kdaj kakšna aplikacija zrušla ampak windows je še vedno bil v laufanju. V teh dveh letih se je zgodilo mogoče 10x da sem moral windows resetirat zaradi kakšne fatalne napake da je postal sistem neodziven. Kdo je rekel da se kaj podobnega ne more zgodit na macu. Vi mac userji samo pretiravate in to je to. Res je da vsak hvali svoje, ampak ni potrebno zaradi tega pretiravat. Stvari se spreminjajo in tud windows ni več takšen kot je bil - sam sem zaradi tega presenečen. Po pravici povem da ko sem imel win 98 je bila kišta od mojega računalnika čisto razbita. Razlog: nekaj delaš in ne shraniš in naenkrat zašteka računalnik. Vso delo ti gre v k.u.r.a.c. Od jeze vdariš kišto in vse kaj imaš pred sabo. In to se zgodi tolikokrat da ti na koncu postane rutina. Zdaj pri windows xp se to še ni zgodilo, tako da se je Mr.Gate$ dovolj potrudil in poskrbel za moje živce.
In zakaj ne maca? Zato ker ga ne rabim. Ko bo dovolj argumentov da je PC za v smeti in da je mac za na mizo bom kupil maca. In mislim da je še veliko ljudi takšnega mnenja.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 25.05.2004 13:00:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz uporabljam Microsoft Registriy Cleaner, vendar se mi zdi, da registra vseeno ne očisti popolnoma in se Windowsi morda tudi iz kakšnega drugega razloga upočasnijo s časom. Ne trdimi, da OS X ne more frizniti, tudi to se mi je že zgodilo, vendar zelo zelo redko. Glede stabilnosti med Win XP in OS X res ni veliko razlike. Ne trdim, da bi moral vsak imeti Maca, komur pač bolj ustrezajo Windowsi naj jih uporablja. Problem je v tem, da ljudje alternativ ne poznajo in bi jih bilo veliko bolj srečnih z Macom.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 25.05.2004 13:30:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Microsoft Registry Cleaner je že ful stara zadeva in tud microsoft je ta program že dolgo nazaj scanclal in se ne ukvarja več s tem. Prav za win xp je tisti register cleaner ki sem ga omenil v prejšnjem sporočilu - vredno ga je poskusit, ker res temeljito sčisti. Saj obstajajo še neki register cleanerji ampak ta se mi še zdi najboljši.
To imaš prav da veliko ljudi ne pozna alternativ in mogoče bi bili res bolj srečni z macom. Ampak na žalost pri nas v sloveniji glih ni tako preprosto kar se tega tiče. Tukaj obstaja PC in to je to. Nisem še videl računlaniške trgovine kjer bi imel na izbiro PC ali mac in da bi lahko prej oboje vsaj tam preizkuso. Vsak ti da da lahko probaš PCja in njegov windows.
Res tisti ki imate windows xp vam res priporočam Mindsoft Registry Cleaner. Ima tud UI ki se zlije z ostalim windowsom in je tud preprost za uporabo. Pač daš mu tistih 5 minut da pregleda cel register.
win xp in mac os x pa sta si zelo blizu. Tud na strani xvsxp al kak že sta si pri točkah zelo blizu, čeprav ocenjuje avtor os x malo boljše. Mislim da bi lhako dal win xp kako točko tu in tam več ker je kar nekaj izpustil in tako je mogoče tud pri os x kaj izpustil... no kakorkoli blizu sta si.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 132
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 25.05.2004 20:14:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Windowsi XP so res neprimerno boljši in stabilnejši kot 98 Mad (ki so mi dobesedno skrajšali življenje za nekaj mesecev), imajo pa še zmeraj svoje muhe, ki mogoče res ne povzročijo sesutja sistema, so pa nadležne.
Primer: ravno včeraj mi copy/paste v Excelu na XP-jih iz neznanega vzroka ni delal s kombinacijo tipk ctrl+c/ctrl+v. Reboot po samo 30 min, odkar sem prižgal računalnik, je zadevo kot po čudežu odpravil. In rebootanje je itak univerzalna rešitev za večino problemov v Windowsih. V OS X takih problemov nisem zasledil in še nikoli mi ni bilo treba mašine zaradi takih stvari rebootati, pa jo imam prižgano non-stop, odkar jo imam.
Kar se pa tiče čistilnih programov: zakaj bi uporabljal OS, ki potrebuje take zadeve, če obstaja OS, ki jih ne Cool ? Saj ne rečem, da higiena ni pomembna, samo jaz tisti čas raje porabim za čiščenje stanovanja ali kaj drugega.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani