Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
7200 rpm disk v MacBook Pro in vibracije
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 16.06.2009 21:23:07
7200 rpm disk v MacBook Pro in vibracije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
O temle sem jaz vedno govoril, ko sem vas rotil, da ne kupujte 7200 rpm. Pravzaprav je tole ultra varianta mojega opozorila. Meni računalnik ni vibriralo, se je pa na ultrapas mizi slišalo rahlo brenčanje, ker je vibriral. Tistega računalnika sem se potem znebil že 4 leta nazaj. Hvala bogu. Čeprav bi pomagal samo zamenjan disk, ampak sem menjal kar vse.

http://www.hardmac.com/news/2009/06/16/the-new-macbook-pro-with-500gb-7200rpm-hard-disk-so-much-vibrations-it-feels-like-a-massage
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2006
Prispevkov: 974
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 16.06.2009 21:27:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jst tega problema nimam pa mam 320gb 7200rpm od WDja. uni distancniki iz silikona na sraufih prov lepo naredijo svoje delo Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 17.06.2009 06:48:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
weed|boy je napisal/a:
jst tega problema nimam pa mam 320gb 7200rpm od WDja. uni distancniki iz silikona na sraufih prov lepo naredijo svoje delo Smile

Al pa nisi še na pravo podlago dal prenosnika, da bi slišal brenčanje. Pa tudi sliši se samo ob čisti tišini. Sam povzroča en tak grozno neprijeten zvok.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 17.06.2009 13:02:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
weed|boy je napisal/a:
jst tega problema nimam pa mam 320gb 7200rpm od WDja. uni distancniki iz silikona na sraufih prov lepo naredijo svoje delo Smile

Al pa nisi še na pravo podlago dal prenosnika, da bi slišal brenčanje. Pa tudi sliši se samo ob čisti tišini. Sam povzroča en tak grozno neprijeten zvok.


Vsak par ušes je drugačen. Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 42
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 17.06.2009 13:04:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz nimam nobenega problema z diskom. Večji problem je ventilator na macbooku ko greš na youtube. Katastrofa.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 17.06.2009 13:29:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
roman je napisal/a:
Tudi jaz nimam nobenega problema z diskom. Večji problem je ventilator na macbooku ko greš na youtube. Katastrofa.


Ja, tista katastrofa se kliče Adobe Flash. Very Happy Že tako, ga je preveč povsod... Upam, da ko pride ven HTML5 standard (podpirajo ga med drugim Google in Apple), ki bo podpiral video in animacije, bo Flash počasi šel v pozabo... Upam....
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.01.2009
Prispevkov: 301
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 18.06.2009 13:17:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz ne vidim nobenega problema z 7200 diskom v MPB...

računalnik je star pol letta in laufa SKOS. torej.. ugasnem ga samo ko ga nesem iz pisarne, do kake stranke.

je pa res, da mi je ene 3 mesece nazaj.. čudno otresal... naredil sem restart... od takrat... ništa.

še danes ne vem al je bil disk.. ventilator? uglavnem zadeva DELA! Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.10.2008
Prispevkov: 248
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 18.06.2009 14:05:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
že ventilator komaj slišim, kaj šele disk (imam tudi 7200 rpm). hitrost ali pa tišina, izbira je jasna Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 647
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 18.06.2009 14:11:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni ni jasno, ali je MitjaP imel 7200 disk ali ne? Zgleda mi , da je to opozorilo, ki izvira iz tistega linka.
Pa zdi se mi tudi, da pred 4 leti še ni bilo možno (brez nadgradnje) imet 7200 v MacbookProjih
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 18.06.2009 17:21:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem ga imel. Nadgradil sem si ga sam. Pred štirimi leti Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 18.06.2009 18:18:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jao ta Apple mi gre že prav na živce, ne mine dan, da ni kakšnih slabih novic...sam se že lep čas odločam za nakup Macbook Pro-a, a bolj ko to berem manj mi je do tega, res mi ni vseeno če bom za neko zadevo odštel 2500E, da mi bo doma poskakovala po mizi....

Kot je že v članku napisano je verjetno problem tega, da je spodnji del iz enega kosa in se vibracije hitreje in bolj intenzivno prenesejo na cel računalnik. Ena možnost je, da se med disk da kaka tanka guma, da to vse skupaj malo oblaži.

Pač ne vem v čem je finta, zakaj ima nek izdelek naziv PRO, če so mu odvzeli Express vhod, na katerega si lahko priklučil skoraj vso profesionalno audio opremo, sedaj imaš "butast" SD....kaj mi to koristi?!?Grem stavit da je več PRO uporabnikov, ki mašine uporabljajo za bilo kako produciranje in obdelavo zvoka kot pa same slike.

Enako je s temi hitrostmi pri SATA vodilih, še vednoni nobenega uradnega odgovora, kot je že neko napisal, vrag po teh 8-ih urah življenja baterije, če pa ti pregrešno draga zadeva dela počasi.

No, jaz bom še osebno malo počakal in se potem odločil za nakup, vendar ravno zaradi Express reže za star model.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 18.06.2009 18:33:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Eh, pocasi.

Ce imas klasicni trdi disk, ne bos opazil neke razlike. Ce pa imas SSD pogon, potem lahko to postane problem, vendar mislim, da je takih uporabnikov zelo malo.

Ce/Ker gre za napako v gonilnikih, bo ta nedvomno popravljena v prihodnjih izdajah operacijskega sistema.


Ni navedeno

Prispevek: #13   Objavljeno 18.06.2009 19:14:38
Odgovori s citatom
[DELETED]


Nazadnje urejal/a Gost Čet 19. Avg 2010 09:19; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 18.06.2009 21:22:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se popolnoma srinjam, a imaš kar nekaj audio naprav ki delajo tudi preko tega in skupaj z Firewire maš še veliko več možnosti.

Če tako malo pogledaš je pri večini produkcije prisoten Mac, tako pri producentih kot nas Dj-jih....

Saj pravim, bom še počakal da vidim kako se bodo stvari odvile in se potem odločil za nakup.

Pa še nekaj besed o novi seriji:

http://www.engadget.com/2009/06/18/macbook-pro-early-2009-in-depth-impressions/
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.01.2008
Prispevkov: 460
Kraj: Nova Gorica
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 25.06.2009 17:36:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz v MB-ju tudi nisem čutil nobenih vibracij z 7200 diskom.
LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.10.2007
Prispevkov: 368
Kraj: Modrej
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 25.06.2009 17:53:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Blackrider je napisal/a:
roman je napisal/a:
Tudi jaz nimam nobenega problema z diskom. Večji problem je ventilator na macbooku ko greš na youtube. Katastrofa.


Ja, tista katastrofa se kliče Adobe Flash. Very Happy Že tako, ga je preveč povsod... Upam, da ko pride ven HTML5 standard (podpirajo ga med drugim Google in Apple), ki bo podpiral video in animacije, bo Flash počasi šel v pozabo... Upam....


malo offtopic: se pravi, da se prenosnik tako segreje zaradi flasha (ogled videa na netu)?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 25.06.2009 20:02:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ddd je napisal/a:
malo offtopic: se pravi, da se prenosnik tako segreje zaradi flasha (ogled videa na netu)?


Ja, ker je Flash na čimerkoli razen Windowsih skrapucalo. Zakaj misliš, da ga ni na iPhonu? Dokler Adobe tega ne popravi bo žal tako. In zgleda, da se ne lih trudijo: http://www.bynkii.com/archives/2009/06/doing_it_wrong.html

P.s.: Osebno mi je Flash kjerkoli se že nahaja skrapucalo. Upam, da ko pride ven HTML5 bomo počasi videli zaton nadležnih Flash (in Silverlight) nadlog, ki jih je itak preveč na netu. Moje mnenje, just sayin'...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 25.06.2009 20:47:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
P.s.: Osebno mi je Flash kjerkoli se že nahaja skrapucalo. Upam, da ko pride ven HTML5 bomo počasi videli zaton nadležnih Flash (in Silverlight) nadlog, ki jih je itak preveč na netu. Moje mnenje, just sayin'...


Amen!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 25.06.2009 21:37:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@iLexy Dee: malo si si sam kriv, ker čakaš čakaš in čakaš in pol nikoli ne dočakaš tisto kar bi rad dobil Smile Nikakor ne zagovarjam Appleove poteze glede umika Express card, ker bi komot lahko obdržali in samo dodali SD. Ampak kot so omenili na WWDC so upoštevali mnenja uporabnikov (verjetno tistih hard core profijev) in je zgleda fotografov več kot pa DJev.

Sicer pa dokler se še prodajajo unibody prejšnja serija si privošči in boš imel express card. Edino z baterijo boš na slabšem.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 25.06.2009 22:21:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lordjimy je napisal/a:
@iLexy Dee: malo si si sam kriv, ker čakaš čakaš in čakaš in pol nikoli ne dočakaš tisto kar bi rad dobil Smile Nikakor ne zagovarjam Appleove poteze glede umika Express card, ker bi komot lahko obdržali in samo dodali SD. Ampak kot so omenili na WWDC so upoštevali mnenja uporabnikov (verjetno tistih hard core profijev) in je zgleda fotografov več kot pa DJev.

Sicer pa dokler se še prodajajo unibody prejšnja serija si privošči in boš imel express card. Edino z baterijo boš na slabšem.


Hja, saj vem, samo moreš pa razumet da no vsaj zase lahko napišem, da ne morem kar tako 2000E strest iz rokava....saj še dobro da je FW, ker se preko njega da tudi veliko naprav priklopit in je toto. Itak pa če kupiš kupiš nov model in tudi mojega čakanja bo dovolj.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani