Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Katero banko predlagate?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 614
Kraj: Trebnje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #61   Objavljeno 16.08.2009 21:33:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dokler bodo banke od uporabnikov pričakovale če ne celo zahtevale da se morajo uporabniki prilagajati njihovim zahtevam in spodbujanju monopola enega podjetja na slo trgu elekrtonskega bančništva bo vedno tako.

Banke se morajo prilagajati uporabnikom in ne obratno! Če boste vse mirno požrli in si delali 5X dodatne stroške zato da boste lahko poslovali elektronsko bo vedno tako.

Uporabniki moramo vsak pri svoji banki zahtevati da podprejo Mac OsX in dokler se ne bo zbrala kritična masa se ne bo nič premaknilo.

lp

p.s.: se opravičujem ampak me res razpizdi pasivnost komitentov bank, ki požrejo čisto vse kar jim banke prinesejo pod nos in se bojijo zahtevati svoje in če ni banka toliko prilagodljiva je potrebno narediti drastične ukrepe in enostavno zamenjati za banko, ki ti zahtevano omogoča.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #62   Objavljeno 16.08.2009 21:39:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In katera banka ima el. poslovanje (poslovno) za mac-a? vse kar bi q... banke mogle anredit je njihove spletne verzije nadgraditi, saj delujejo super.

Sicer pa dokler bodo v njihoveih IT odelkih, ki skrbijo za el. bancnistvo sedeli ljudje kot sedaj, se ne bo spremenilo...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.07.2006
Prispevkov: 159
Kraj: ©entrupert (8232)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #63   Objavljeno 16.08.2009 22:00:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
In katera banka ima el. poslovanje (poslovno) za mac-a?
..


Ravno to sprašujem. Ali obstaja kakšna banka, ki to ima - v Sloveniji seveda.
Se mi vse bolj dozdeva, da je vse na dveh firmah Halcom in Hermes Softlab.
In obe firmi seveda furata Win rešitve.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 614
Kraj: Trebnje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #64   Objavljeno 16.08.2009 22:11:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
žal ali morda ne elektronsko banko od SKB-ja lahko "furaš" na vsakem operacijskem sistemu in vsakem browserju tako za fizično kot sp za doo pa mislim da že pogojujejo fuk... kartice ampak mislim da bi se dalo tudi to dogovorit če bi jim res težil Wink
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.07.2009
Prispevkov: 48
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #65   Objavljeno 16.08.2009 22:32:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jst mam račun na banki Koper in sem z njo zadovoljen. Do sedaj še nisem imel nobenih problemov pri dvigu gotovine, tako na bankomatih, kot za bančnim okencem. Čakalnih vrst ponavadi ni in slabih izkušenj z uslužbenci tudi nisem imel. Res pa je da sem s primorske in imamo tukaj več al manj vse bankomate od banke Koper, katerih po Sloveniji primanjkuje. To mi ne predstavlja problema, ker tudi z gotovino kaj dosti ne plačujem. Kartica na pos terminalu mi do sedaj še ni "škripnila". E-bančništvo je tudi v redu poštimano. Za dvige v tujini uporabljam Viso electron, katero dobiš tudi brezplačno. Plačevanje z viso elektron preko interneta ni problem in tudi ni težav s plačevanjem preko pay-pal-a.

Kot kritiko lahko rečem da imajo samo slab obratovalni čas in pa obrestne mere za varčevalne račune bi lahko zvišali! Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 09.03.2009
Prispevkov: 130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #66   Objavljeno 16.08.2009 23:08:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sparkasse is the thing...

lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #67   Objavljeno 17.08.2009 11:42:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz sem spomladi prestavil račun iz NLB-ja na Abanko. Pri NLB-ju sem račun odprl še kot študent, punca je bila pa že od vsega začetka pri Abanki, zelo zadovoljna. Pri Abanki se mi zelo dopade Visa Electron, ki jo dobiš brezplačno, nanjo imam vezan PayPal račun. Poleg tega pa uporabljam še klasično Viso, s katero pa tudi do sedaj nobenih problemov.

Medtem ko imam denar vezan pri Hypo, kjer mi vsaj zaenkrat za kratkoročne vezave nudijo najugodnejšo obrestno mero. Se pa da tudi z Abanko baje malo pogajati, tako da v prihodnje verjetno še vezana sredstva k Abanki prestavim, da imam vse na enem mestu.

Pri Abanki, vsaj v kranjski poslovalnici, se v primerjavi z NLB ne počutim kot ena številka.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.05.2007
Prispevkov: 1040
Kraj: radomlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #68   Objavljeno 15.10.2009 12:56:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bom kar tukaj vprašal:
ima kdo težave z NetStikom od Sparkasse - jaz se ne morem logirati, zjutraj je delalo bp, zdaj pa ne gre več. Uporabljam Safari.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #69   Objavljeno 15.10.2009 13:10:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aco je napisal/a:
Bom kar tukaj vprašal:
ima kdo težave z NetStikom od Sparkasse - jaz se ne morem logirati, zjutraj je delalo bp, zdaj pa ne gre več. Uporabljam Safari.


Ma ta netStik je kr neki. Jaz ga veliko uporabljam, in zelo pogosto ne dela, je počasen in neintuitiven.

Pomoje majo bolj bogi server, ki tudi pogosto ni dostopen.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.03.2009
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #70   Objavljeno 15.10.2009 13:19:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
aco je napisal/a:
Bom kar tukaj vprašal:
ima kdo težave z NetStikom od Sparkasse - jaz se ne morem logirati, zjutraj je delalo bp, zdaj pa ne gre več. Uporabljam Safari.


Ma ta netStik je kr neki. Jaz ga veliko uporabljam, in zelo pogosto ne dela, je počasen in neintuitiven.

Pomoje majo bolj bogi server, ki tudi pogosto ni dostopen.


Jaz ga uporabljam že pet let - zadnjih 6 mesecev z MACom. Uporabljam Firefox in mi vse lepo dela. Res je včasih zelo počasen, ampak da bi bili drugi kaj hitrejši pa tudi niso (uporabljam še Hyponet, prej pa sem Klik NLB).
Kar je pri Netstiku res carsko, je to, da imaš v paketu vključene vse stroške!!! vključno z dvigi z bankomatov. Na banki nisem bil vseh 5 let odkar jo uporabljam kot svojo prvo banko! Vsekakor jo priporočam, čeprav ima tudi kakšno napakico kdaj.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.05.2007
Prispevkov: 1040
Kraj: radomlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #71   Objavljeno 15.10.2009 13:34:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa vama trenutno dela oz. ali se lahko logirata, kajti meni napiše: "Za uporabo Net.Stika potrebujete veljavni digitalni certifikat, ki vam ga mora
izdati BANKA SPARKASSE d.d."?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #72   Objavljeno 15.10.2009 13:46:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aco je napisal/a:
Pa vama trenutno dela oz. ali se lahko logirata, kajti meni napiše: "Za uporabo Net.Stika potrebujete veljavni digitalni certifikat, ki vam ga mora
izdati BANKA SPARKASSE d.d."?


Trenutno dela. A zelo počasi.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #73   Objavljeno 15.10.2009 13:47:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A je mogoče poteku certifikat?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.05.2007
Prispevkov: 1040
Kraj: radomlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #74   Objavljeno 15.10.2009 14:19:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni potekel, zdej spet dela. Hvala vsem za pomoč, najbrž so imeli kakšno napako.
@macata: jaz pa sem z NetStikom zelo zadovoljen, ima vse kar rabim. Ni najhitrejši, vendar je meni uporabnejši od Klika.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #75   Objavljeno 15.10.2009 14:48:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No ja!

Meni bi odgovarjalo, da lahko editiram shranjene naloge iz hitrih plačil.

Pri seznamih nalogov bi bilo bolje da piše sklic, kot pa trr.

Pa sortiranja se tudi ne bi branil.

----------

Če bi lahko podvojil posamezen nalog iz arhiva in pretipkal spremenjene podatke, pa oddal za plačilo...pol pa sploh ne rabim hitrih plačil.

Skratka, lahko bi pri razvoju sodeloval poleg programerjev še kdo, ki bi pogledal praktično uporabo programa.

Da ne govorim o tupoglavosti, ki se zgodi pri plačevanju nalogov za durs. V zbirki nalovov iz katere program vleče naslove lastnikov računov, je pri DURSu zamenjan naslov in ime. Jaz sem stvari ročno popravil in dal v hitra plačila. Od tedaj mi stalno piska neko opozorilo da se podatki ne skladajo z registrom. Sporočilo je tako dvoumno, da misliš, da ne sploh ne moreš sprovest naloga.

Če pa rečeš OK, gre program naprej in se nalog sprovede. Problem sem opisal na banki, so bli čist navdušeni, da sem to opazil, spremembe pa ni nobene.

------

Za bančni program to pač ne gre. Zadeva zbuja občutek nedodelanosti, s čemer meče slabo luč na celo poslovanje banke. Milo rečeno SLABO!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #76   Objavljeno 15.10.2009 14:48:55
Re: Katero banko predlagate?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Odločam se za drugo banko in zapuščam NLB.

Ramišljam, da grem na Sparkasse, udobni račun plus (3,95 EUR/mesec, brez provizije za plačilo položnic, dvigovanje na bankomatu, kreditno kartico, maestro, bonus obresti za zneske nad 2500 EUR na računu itd itd.)

Zanimajo me vaše izkušnje s to, ali pa katero drugo banko. Tudi z vedenjem online bančništva.

Prosim za iskrena mnenja.


nism prebral cele teme k se mi ne da, ampak jaz mam študenstki račun na šparkase in morm rečt da sm kr zadovoln. majo najnižje stroške bančnega poslovanje (usaj kar se tiče položnc, 3x cenej k abanka), el. bančništvo so mi odprl zastonj, kartica (plastika) je dokaj trpežna, moja kartica je zlomljena že 2 leti pa še kr dela (edin tastari pos terminali je ne marajo) edina slabost je vrjetno to k ni dost teh bank po ljubljani, pa mislm da ne sprejemajo čekov. čene pa večino poslujem s šparkase in sm zelo zadovoln, tud telefonisti so bli za 1x prjazni.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 19.08.2007
Prispevkov: 22
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #77   Objavljeno 16.10.2009 19:35:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
uporabljam dve spletni banki, in sicer NLB ter DBS (deželna banka slovenije) - za slednjo uporabljam generator gesel in ne certifikat.
z nobenima doslej nisem imel nobenih težav, čeprav veliko več uporabljam DBS. prvič je bistveno cenejša (in to ne samo v polju spletnega bančništva), ter drugič ima bistveno bolj user-friendly interface. obe banki (kartice) sem uporabljal v tujini (evropska unija / azija) in ne z eno ne drugo nisem imel težav.
kakorkoli že, moj glas gre DBS, čeprav je po drugi strani res, da je njihova mreža poslovalnic nekoliko skromnejša.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.04.2009
Prispevkov: 338
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #78   Objavljeno 04.01.2014 17:17:51
Re: Katero banko predlagate?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako deluje delavska hranilnica na MAC OSX in na iNapravah?

Digitalno potrdilo na ključku? Dela samo preko Firefox?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3713
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #79   Objavljeno 04.01.2014 20:07:48
Re: Katero banko predlagate?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni je vsec skb....no v bistvu mi je vsec ta kalkulator oz. Generator gesel. Tako ne rabis nobenih certifikatov in nic! Za moje pojme je to bolj enostavno, pa varno tudi.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.06.2009
Prispevkov: 131
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #80   Objavljeno 04.01.2014 20:32:04
Re: Katero banko predlagate?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabuk je napisal/a:
Kako deluje delavska hranilnica na MAC OSX in na iNapravah?

Digitalno potrdilo na ključku? Dela samo preko Firefox?



Delavska hranilnica meni deluje normalno na MAC OSX, na iphone in na ipadu. Uporabljam digitalno potrdilo Sigen, ki ga brezplačno dobiš na upravni enoti.

Po potrdilu na ključku nimam potrebe zato ga ne uporabljam.
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani