Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Katero banko predlagate?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.09.2007
Prispevkov: 87
Kraj: Lj.
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 11.06.2009 21:07:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem na Volksbank in sem zadovoljna, res pa nisem ekstra zahteven uporabnik in tudi sanja se mi ne, kakšne so cene za vodenje/provizije ... nič takega, da bi opazila kdaj Smile
Všeč mi je, ker je majhna in me že vsi poznajo tam. Zaenkrat sem vse urejala brez problemov (limiti, kredite, kreditne kartice ...). Tko kot so obljubili, tko je blo. Kar sem rabila, so uredili točno tko in vedno ob času ... zaenkrat imajo še vse moje zaupanje.
Se mi zdi, da se kar dobro zavedajo, da je že mali kiks lahko velika posledica.

Tudi z online banko nobenih težav. Uporabljam ta čitalec in zaenkrat vse BP.

Sem pa slišala že veliko pohval tudi za Sparkasse

A-banka je pa zame big no no.
Kritika leti zgolj in samo na pretirano arogantno in pasivno osebje. Tudi cimra ima identično izkušnjo z njimi. Gre pa za šišensko poslovalnico ... ne vem kako je drugje.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 11.06.2009 21:51:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam sem noro zadovoljen z Unicredit Banko, prijazni, uredijo vse takoj, preko telefona, el-bancnistvo deluje super, na safariju na mac-u brez tezav...

Na tej banki imam odprta dva poslovna racuna in onegea osebnega. V zadnjih 5 letih brez tezav kakrsnhikoli.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.08.2006
Prispevkov: 196
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 12.06.2009 06:30:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ker imam še študentske račune, ki so brezplačni, imam enega pri Sparkasse in drugega pri Banki Koper. Kakšnih večjih problemov nikjer ni bilo, se pa precej opazi, da je Sparkasse cenejši (online položnice po 0,1eur, brezplačni dvigi na bankomatih, višje pozitivne obresti in obresti depozitov, ...).
Ampak zna pa bit problem lokacija, ker ni poslovalnice v bližini. Poleg tega sem že večkrat prišparal z uporabo Vise Electron (ryanair!), ki je pri Sparkasse ne bi mogel dobiti. Tudi online sistem Banke Koper je z njihovo BankoIN postal precej bolj uporaben (več funkcionalnosti).
Tako da zaenkrat se mi izplača imeti oboje, je pa definitivno ugodnejši Sparkasse.
lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 609
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 12.06.2009 06:47:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
faganel je napisal/a:
Jaz sem na SKB in nimam pripomb... praktično vse mi zrihtajo preko telefona (dejansko vse) in formalno potem uredimo...
SKBnet dela brez enega samega problema že na leta...


yup, skb je zakon. ze 15 let brez problemov.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.08.2006
Prispevkov: 199
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 21.06.2009 16:37:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dobra tema.
Jaz pa dolgoletni komitent Abanke. Vse ok, se je dal marsikaj po tel zmenit, ampak s punco gledava za stanovanjske kredite in mi je na info sestanku ženska dala ponudbo, ki je bila slabša od tiste, ki so jo oglaševali (to je bil 2 stranski oglas v reviji) in sem ga videl popoldne. Sem jo vpr, če je to najboljš, kar mi lahko da in je rekla da. Že na prvi uč mi ni bila dobra ponudba in sem gladko odkorakal.
Tako se z dolgoletnimi komitenti pač ne dela. Me je hotel po suhem n*******.
Nama je čisto vseeno, kam greva, važno je edino, kje bova za svoj denar dobila največ.
Sedaj sva malo hodila po bankah in je opazit zanimivo puljenje za komitente.
Če ima kdo kake specifične info o tej zadevi se priporočam, da ne bo preveč off topic lahko tudi na PM.
Da malo združimo moči in pridobimo čimveč info!!!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2006
Prispevkov: 974
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 21.06.2009 17:00:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uros je napisal/a:
Dobra tema.
Jaz pa dolgoletni komitent Abanke. Vse ok, se je dal marsikaj po tel zmenit, ampak s punco gledava za stanovanjske kredite in mi je na info sestanku ženska dala ponudbo, ki je bila slabša od tiste, ki so jo oglaševali (to je bil 2 stranski oglas v reviji) in sem ga videl popoldne. Sem jo vpr, če je to najboljš, kar mi lahko da in je rekla da. Že na prvi uč mi ni bila dobra ponudba in sem gladko odkorakal.
Tako se z dolgoletnimi komitenti pač ne dela. Me je hotel po suhem n*******.
Nama je čisto vseeno, kam greva, važno je edino, kje bova za svoj denar dobila največ.
Sedaj sva malo hodila po bankah in je opazit zanimivo puljenje za komitente.
Če ima kdo kake specifične info o tej zadevi se priporočam, da ne bo preveč off topic lahko tudi na PM.
Da malo združimo moči in pridobimo čimveč info!!!


trenutno najboljse stanovanjske kredite je dajala unicredit, zelo blizu pa ji je bila volksbank.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 21.06.2009 19:00:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem kupil hišo mesec nazaj in sem najugodnejši kredit dobil pri abanki ugodnejši je bil sicer pri NLB-ju ker so imeli neko akcijo vendar so hoteli da dam v hipoteko stanovanje... Hišo ki pa jo bom postavil pa niso hoteli dati... Ker stanovanja nisem hotel dati v hipoteko sem se odločil za Abanko kjer so mi dali na hišo ki jo še bom postavil... So pa se zdaj razmere že zelo spremenile so že vsi ugodnejši... Vendar jaz bom bajto postavil do konca potem pa bom poiskal najugodnejšega in se prestavil...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 22.06.2009 06:25:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uros je napisal/a:
Dobra tema.
Jaz pa dolgoletni komitent Abanke. Vse ok, se je dal marsikaj po tel zmenit, ampak s punco gledava za stanovanjske kredite in mi je na info sestanku ženska dala ponudbo, ki je bila slabša od tiste, ki so jo oglaševali (to je bil 2 stranski oglas v reviji) in sem ga videl popoldne. Sem jo vpr, če je to najboljš, kar mi lahko da in je rekla da. Že na prvi uč mi ni bila dobra ponudba in sem gladko odkorakal.
Tako se z dolgoletnimi komitenti pač ne dela. Me je hotel po suhem n*******.
Nama je čisto vseeno, kam greva, važno je edino, kje bova za svoj denar dobila največ.
Sedaj sva malo hodila po bankah in je opazit zanimivo puljenje za komitente.
Če ima kdo kake specifične info o tej zadevi se priporočam, da ne bo preveč off topic lahko tudi na PM.
Da malo združimo moči in pridobimo čimveč info!!!


Na HypoBank se je dalo daleč nazaj najbolje izpogajat. Pa če imaš ugodnejuše ponudbe, jih kar vzami na naslendjo banko zraven. Se bo ta banka zagotovo potrudila biti cenejša.

Banka Celje zna bit tudi zelo ugodna, predvsem pa ZELO fleksibilna pri pogajanjih.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 22.06.2009 06:27:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz mam z Hypotom najslabše izkušnje ko sem začel iskati so bili najugodnejši ko pa bi bilo treba dati kredit so pa začeli komplicirati...

Se pa strinjam tudi banka Celje je dobra...

Samo po moje spet odvisno pri teh bankah na koga naletiš...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.08.2006
Prispevkov: 199
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 22.06.2009 09:51:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za Sparkasse sva tud midva slišala, da so ugodni,a do njih še nisva prišla.
Kar se tiče Hypo: kolegici so dali daleč najugodneše pogoje, vendar, ko so bili pred podpisom pogodbe, so se začeli izmotavati. Tako do posla ni prišlo.
Tudi kar se njihovih lizingov tiče, so na prvi pogled ugodni, vendar imajo na lagerju kar nekaj skritih stroškov, tako da (roko na srce, tako kot pri vseh ostalih) je potrebna previdnost.

@MitjaP: ja, ja, saj to delava. Sem nekaterim rekel, da lahko vsem udeleženim prišparajo precej časa in takoj dajo boljšo ponudbo Smile

@weed|boy: Unicredit ni tako konkurečna. Vsaj nama se ne zdi. Pravzaprav je med dražjimi in tudi sami povejo, da vedo, da niso najcenejši. So pa dobri prodajalci...

@DzaroG: se strinjam 100%. Je ful odvisno na koga naletiš. Žal je na takih mestih še vedno precej ljudi, ki ne razumejo, da so oni tam zaradi nas in ne obratno...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.11.2006
Prispevkov: 164
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 22.06.2009 12:11:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Katere banke pa nudijo elektronsko bančništvo, ki deluje v OS X za PRAVNE osebe?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 22.06.2009 12:27:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uros je napisal/a:
Tudi kar se njihovih lizingov tiče, so na prvi pogled ugodni, vendar imajo na lagerju kar nekaj skritih stroškov, tako da (roko na srce, tako kot pri vseh ostalih) je potrebna previdnost.

En moj članek o tehle "skritih" obveznostih, sploh pri ohlapnih splošnih pogojih imaš v Pravni praksi Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 614
Kraj: Trebnje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 03.08.2009 08:30:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da dopolnim malo tole temo.

Z namenom menjave banke za (poslovanje podjetja) sem pred mesecem dni obiskal banko UniCredit v Novem mestu...

Ko sem vstopil in povedal po kaj sem prišel mi je prijazni uslužbenec ki dela s prebivalstvom da je gospod ki skrbi za podjetniško poslovanje ravno na kavi in če se lahko oglasim čez kakšne pol urice. Ker sem tudi sam nameraval še na kavo sem rekel ni problema se oglasim malo kasneje.

No tako sem se čez cca pol urice ponovno oglasil v njihovi poslovalnici. Gospod ki skrbi za te zadeve je že bil prisoten vendar je bil v pisarni in se pogovarjal s kolegom tako da sem ga čakal še nadaljnih 15 minut ko en liml na sredini njihove poslovalnice.... ko so je končno odločil da bi spregovoril z mano (verjetno nisem bil dosti napedenan za njega pri 33 stopinj vročine bi očitno moral biti v hlačah na rob s kravato in rekelcom Smile ) sem očitno nad njegovimi pričakovanji točno vedel kaj želim (elektronsko poslovanje na Mac OsX, kreditna PayPal poslovanje ipd...).

Žal mi skorajda niti na eno vprašanje ni znal direktno odgovoriti in da bo za vsakega povprašal in mi sporočil po telefonu hmm zanimivo sem si mislil (namreč ne bi ravno pričakoval to od človeka ki je zadolžen za poslovne račune). Povrhu vsega mi še pribije da kar se tiče cen pa izvem pred podpisom pogodbe da jih ne izdajajo vnaprej zaradi konkurence :S Smile

No minil je mesec dni od njih niti enega samega klica! Toliko o resnosti te banke očitno imajo komitentov več kot dovolj oz. smo komitenti z jasnimi predstavami kaj želimo od banke nezaželjeni. Tako lahko sklepam iz njihovega odnosa.

In še ena takšna anekdotica med našim pogovorom. Ko sem omenil da želim elektronsko bančništvo ki deluje tudi na MAC OsX me je najprej prepričeval da tega itak nima nobena banka v Sloveniji in lepo razložim da to SKB in še kakšna druga ima. In go in dol in na koncu ko mu je zmanjkalo argumentov pribije: " A pa res ne bi uporabljali Windows-ev, sej so fajn". (to pribije meni ki tega OS-a vidit ne morem kaj šele da bi ga uporabljal) Jaz pa ga nazaj vprašam : " A bi vi menjal avto samo zato ker ima tisti drug avto boljše brisalce, ki so bolj fajn?". Že to mi je dovolj povedalo o 1. točki pogojev ki jih imam pri menjavi banke - prilagodljivost!...

Kot rečeno toliko v info kaj lahko od te banke pričakujete oz. ne pričakujete.

lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.04.2008
Prispevkov: 253
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 03.08.2009 09:36:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zanimivo, kolko problemov vidim, da imate z NKBM.
Sam nisem mel še nobenega problema, razen tega, da plačilo s kartico večkrat sploh ni blo možno na pos-terminalih -> ampak to je bila čisto moja napaka, ker kartice nisem shranjeval v tisti plastični ovitek. Pred kratkim sem dobil novo in špila tako kot more.
Kar se tiče e-bančništva ima nkbm to super rešeno, tak da si neodvisn od operacijskega sistema.
Plačevanje v tujino -> nobenega problema. Vse je vedno potekalo gladko.
Dvig denarja v tujini -> na tuji banki v grčiji sem dvignil večjo vsoto, kot jo lahko dvigneš na bankomatu in ni blo nobenih težav, vse je šlo lepo skozi.

Težave, ki jih opisujete so vezane na posameznika in ne pomeni, da jih imamo vsi. Mate pač smolo. se zgodi, je*** ga Smile


lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.12.2008
Prispevkov: 298
Kraj: Kranj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 03.08.2009 12:45:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo!
Jest sm presedlal iz SKBja (neprijazni in cel kup čakanja na okencih za dvig gotovine - Kranj) na PBS (zaradi dviga gotovine, ker lahko koristiš vse pošte, vendar ko imaš opravka za kakšne bančne zadeve, zopet od 8-15:), potem pa letos iz PBSa na Unicredit. Online banka je tako tako... lahko bi bila boljša. Imajo malo čudne obrazce... za plačila... Ostalo je cool, varčevalni račun je super zadeva...
Pri njih sem sicer vzel kredit, ki ni najbolj ugoden v primerjavi z drugimi bankami (npr.Sparkasse). Z Unicreditom načeloma ni težav, sem moral pa že večkrat klicat, ker so mi na sestanku rekli eno, potem se je pa zgodilo nasporotno oz. so mi zaračunali kakšne dodatne stroške o katerih prej ni bilo govora. Pa drobni tist moraš dobro prebrati.
Npr. za limit. Odobrili so mi 1000EUR limita in sem plačaz zavarovanje in stroške odobritve, čeprav mi je prijazna svetovalka rekla da ker sem lastnik master računa ne plačam odobritve. In potem naknadno izvem da se stroškov ne plača samo do 450 EUR...
Podobna zgodba z dvigovanjem iz bankomata v tujini (evro območje) kjer naj nebi bilo stroškov, pa so potem zopet bili...
Mislim da bom banko kmalu zamenjal z Sparkasse... vendar se čakam, ker bom najbrž vzel stanovanjski kredit...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.07.2006
Prispevkov: 159
Kraj: ©entrupert (8232)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 16.08.2009 15:35:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam sem sicer zadovoljen komitent Abanke, vendar...
moti me elektronsko bančništvo za s.p. oz. Abacom, ker moram praktično samo zaradi tega imeti windows-e.

Iščem banko, ki bi za poslovni račun omogočala poslovanje preko web-a in posledično ne bi zahtevala windowsov.
Hočem pa imeti plačevanje v tujino in uvoz tkdis datotek - zatorej Abacom. Vem, da je možno za sp uporabljati Abanet, vendar mi je to premalo.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 13.08.2009
Prispevkov: 68
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 16.08.2009 16:10:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Unicredit
Prijazni, ustrežljivi. Držijo se kar se zmeniš.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 16.08.2009 16:41:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi sam lahko priporocam banko Unicredit, pri njej imam odprte 3 racune in nobenih tezav, el. bancnistvo deluje brez tezav...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.07.2006
Prispevkov: 159
Kraj: ©entrupert (8232)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 16.08.2009 21:16:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoče je Unicredit res fajn, ampak njihov program za elektronsko bančništvo za firme zahteva Windowse. Kot bi rekli na twitterju #fail (ja vem, preveč twittam Smile ).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 16.08.2009 21:26:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, zal je res, da za zahtevnejso bancno psolovanje moras imeti njihovo instalacijsko verzijo, ki na zalost je resitev Halcoma... Program izgleda tako, da se clovek ne znajde v njem. O UI in uporabniku prijazno se tudi niso slisali...
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani