Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Katero banko predlagate?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.07.2008
Prispevkov: 531
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 09.06.2009 19:43:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kolega strašno hvali banko koper.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 09.06.2009 20:20:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz ti priporočam Hypo banko (oz. katerokoli manjšo in mlajšo), so še majhni in v porastu, kar pomeni, da se do strank zelo trudijo, saj imajo še velik potencial, ne pa tako kot velike banke, za katere si le govedo v čredi.

Smo pa slovenceljni preveč nenaklonjeni spremembam, pozdravljam pa tvojo odločitev odhoda iz NLB.

Lp.

PS: elektronsko bančništvo v Hypo deluje bp.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 09.06.2009 20:50:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Banko Koper bi vsakomur odsvetoval:
- nestanovitno delovanje bancnih kartic; lani mi v Lisboni ni hotelo potegniti kartice, ceprav so bila sredstva na racunu in limit se zdalec ni bil presezen
- minimalna zaloga tujih valut (npr. britanskih funtov)
- kratek obratovalni cas
- samo 2 (DVA!) bankomata v Ljubljani (no, v bistvu je se eden na Brdu nekje)
- sem ze omenil nestanovitno delovanje kartic; ravno to soboto mi iz neznanega razloga ni "potegnilo" bancne kartice v manjsem Mercatorju, kjer je poprej zadeva delovala
- zelo malo bankomatov po Sloveniji (posebej izven Primorske)
- ok, prednost: spletna banka deluje s pomocjo kalkulatorja in pametne kartice v vseh operacijskih sistem Wintendo, Linux, OS X (Leopard)

Slisal/prebral pa sem veliko dobrega o Unicreditu in Sparkasse.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2006
Prispevkov: 974
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 09.06.2009 20:56:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jst sm sicer naNLB, ti pa priporocam Unicredit... kogar poznam, ki je pr njih je zelo zadovoln... pa se ugodne kredite majo Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 09.06.2009 20:57:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No ena prednosti Hypo je, dvigovanje na vseh bankomatih vseh bank tako v sloveniji kot drugot po državah EU, brez provizije ne glede na višino dviga. To je pomembno tudi zato, ker nimajo veliko bankomatov.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 09.06.2009 21:09:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scotapipa je napisal/a:
No ena prednosti Hypo je, dvigovanje na vseh bankomatih vseh bank tako v sloveniji kot drugot po državah EU, brez provizije ne glede na višino dviga. To je pomembno tudi zato, ker nimajo veliko bankomatov.


Enako ima tudi sparkasse Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 09.06.2009 21:13:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz bom tudi do konec poletja odšel iz NLB. Eno zaradi ker smo res samo čreda, drugič zato ker mi je druga banka dala ugodnejše pogoje pri najemu kredita za nakup/izgradnjo hiše kot pa NLB pri kateri sem od samega začetka. Enostavno si pri njih le številka. Klik sicer dela vendar je zastarel. Pro klik ki pa ga imam za firmo pa moram laufat na winsih.

Odšel bom na A-banko. Ni mi toliko pomembne cene kot odnos. prav tako ima že pri njih Viso elektron na kateri dela pay pal BP. Spletno banko hvalijo vsi. Znajo prisluhnit se malo prilagodit tako da jaz grem tja (ne bom več podpiral tajkunov da bodo na moj račun dobival kredite jaz pa ne Very Happy )...


Ni navedeno

Prispevek: #28   Objavljeno 09.06.2009 21:42:48
Odgovori s citatom
[DELETED]


Nazadnje urejal/a Gost Sre 18. Avg 2010 21:43; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 09.06.2009 21:53:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem tudi na Sparkasse. Lepo vse deluje celo prek Safarija.
Cena je itak najbolj ugodna (Udobni račun Plus): 0 za položnice, 0 za Net.Stik, 0 za Tel.Stik, MasterCard, 0 za dvig na bankomatih v EU...
Mogoče so v celjski poslovalnici včasih samo malo neorganizirani, ampak se prijazno opravičijo in VSE popravijo celo po telefonu.
Fine so tudi bonus obresti - več, ko je na računu, večje so obresti.

Edini minus, ki sem ga doslej našel, je izpis (izris) BN naloga oz. posebne položnice v browserjih (ne samo Safari, tudi "vsemogočni" IE): IBAN številke ne vidiš v celoti, ampak samo po dve cifri od štirih v sklopu. Sad

Klik-a žal nisem nikoli poskusil, zato ga ne bi znal primerjati z Net.Stik-om. Osebni.Stik pa mi je v Sparkasse boljši... Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.02.2008
Prispevkov: 149
Kraj: iMb & iLj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 09.06.2009 22:02:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uff NKBM... Been there, done that... Kaj se je meni vse zgodilo tam... Ena cvetka je bila, ko so izgubili dolarje iz moje devizne varčevalne knjižice. Evri so bili gor, dolarjev pa enostavno ni bilo več nikjer. Sicer so zadevo potem uredili, ampak tam sem stal cca. 1 uro za šalterjem, odšel domov brez denarja (želel sem jih namreč dvigniti) in se moral vrniti naslednji dan.

Poslovanje s tujino pa je itak astronomska znanost za NKBM. Ker na BankaNetu takrat še nisi mogel nakazovati v tujino, sem enkrat čakal na centrali dobrih 45 min, da je ženska uspela nakazati denar na račun v Avstrijo in to kljub temu, da sem imel na listu lepo pripravljene vse potrebne podatke, tudi IBAN in BIC/SWIFT. Ker je šlo za nekoliko večji znesek so mi na koncu še obračunali 10x toliko provizije, kot po veljavnem ceniku. Ko sem še enkrat pregledal cenik in nisem nikjer našel razlage za takšno provizijo, sem se po e-mailu pritožil kako so sploh dobili tolikšno cifro (bilo je nekje okoli 20 EUR za nakazilo preko meje?!?). Naslednji dan so me klicali iz pravne službe in mi prodali neko popolnoma brezvezno obrazložitev. Ker se mi ni dalo kregat, sem jim raje pustil vse skupaj...

To sta samo dve zadevi, ki sta se mi na NKBM zgodili, bilo jih je še kar nekaj. Hvalabogu sem odšel pred cca. dvema letoma na Sparkasse in sem zadovoljen.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 09.06.2009 23:08:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
BlackMagicWoman je napisal/a:
Čim dlje stran od NKBM... jaz imam z njimi zadnja 3 leta same težave in to še posebej, ko sem v tujini. Že lani mi kartica od NKBM ni omogočala plačevanja v Španiji in sem jih na to opozorila pa so mi menjali kartico, zdaj pa ugotavljam, da mi tut s to novo ne gre plačevat v tujini...in enako velja za vse fantove kartice od NKBM. Oni seveda trdijo, da deluje vse normalno in da midva delava nekaj narobe(najbrž).

Ja, od njihovih kartic čim dlje stran. Imam službena MC in Viso, pa so stalno problemi, predvsem UK, Španija ... Ne dela. Sploh ne prepozna kartice, kaj šele, d abi človek prišel do vtipkavanja PINa. Kartice menjali, sporobavali, trdijo da "bi moralo delat". Pa ne. Navadni šalabajzerji. Če ene k... kartice ne znajo zrihtat, kako naj jim človek zaupa svoj denar?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.10.2008
Prispevkov: 248
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 09.06.2009 23:14:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jest sm pr NLB že od pamtiveka in sem zadovolen. Predvsem, ker:

a) imam malo opravka z banko
b) če že grem na banko grem vedno k istemu uslužbencu ki "pokriva" celotno družino in, ker je model prijazen, hiter in sposoben. Za razliko od nekaterih, ki ščijejo proti vetru pa še tega ne vejo, da so do kolen v dreku Smile

NLB Klik je tako tako. Pri pošiljanju denarja na druge račune bi bilo fino, da vidiš vsaj inicialke komu si nakazal, lahko bi omogočili kupovanje in prodajanje delnic po internetu (baje nej bi to enkrat naredil). Če bi bil pikolovski bi rekel, da bi dizajn lahko bil sodobnejši, samo glavna je funkcionalnost.

Ko bom imel kaj več denarja bom mogoče kej nesel v drugo banko. Za UniCredit sm slišal od fotra da je kul. Samo v času recesije podpiram srce slovenskega gospodarstva Razz

edit:

sem pozabil omeniti, da je NLB od mene najmanj oddaljen tako, da še en razlog več zakaj ostajam na NLBju Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 209
Kraj: *HeAvEn*
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 09.06.2009 23:34:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jakaracman je napisal/a:
BlackMagicWoman je napisal/a:
Čim dlje stran od NKBM... jaz imam z njimi zadnja 3 leta same težave in to še posebej, ko sem v tujini. Že lani mi kartica od NKBM ni omogočala plačevanja v Španiji in sem jih na to opozorila pa so mi menjali kartico, zdaj pa ugotavljam, da mi tut s to novo ne gre plačevat v tujini...in enako velja za vse fantove kartice od NKBM. Oni seveda trdijo, da deluje vse normalno in da midva delava nekaj narobe(najbrž).

Ja, od njihovih kartic čim dlje stran. Imam službena MC in Viso, pa so stalno problemi, predvsem UK, Španija ... Ne dela. Sploh ne prepozna kartice, kaj šele, d abi človek prišel do vtipkavanja PINa. Kartice menjali, sporobavali, trdijo da "bi moralo delat". Pa ne. Navadni šalabajzerji. Če ene k... kartice ne znajo zrihtat, kako naj jim človek zaupa svoj denar?


Točno vem o čem govoriš! Lani v Španiji mi je en dan pred odhodom na Ibizo bankomat "požrl" kartico iz samo njemu znanega razloga. Imela sem take probleme in toliko stroškov, da sem jih sploh uspela doklicat in potem so mi povedali, da je s kartico vse ok in da naj grem zjutraj na banko prosit, če mi jo lahko vrnejo. Zagotovili so mi, da bo kartica delovala. Seveda ni in sem bila do prihoda domov nezmožna prit do svojega denarja...

Zdaj me je kar strah kaj se dogaja in moram ob prvi priložnosti preverit stanje, ker nimam pojma kaj se spet dogaja Sad

Res ne razumem kako je lahko NKBM še vedno druga najmočnejša banka...smo Slovenci res take ovce in prenesemo vse al kaj?!?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.02.2008
Prispevkov: 149
Kraj: iMb & iLj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 10.06.2009 00:24:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdaj ste me na še eno NKBM cvetko povezano s kartico spomnili... jooj kak sem lahko sploh tole pozabil, ko sem pa nonstop bil v strahu ob plačevanju z bančno kartico. Iz neznanega razloga v Mercatorju nikoli nisem mogel plačati z BA Maestro kartico od NKBM. Ampak res nikoli. Sem prav testiral in nalašč večkrat probal v različnih Mercatorjih. Enostavno ni šlo, medtem pa sem vseeno marsikje drugje lahko normalno plačeval... Sem prijavil težavo na banki in se mi zdi, da so mi dali takrat drugo kartico. A mislite, da je delala? (vprašanje je retorično) Rolling Eyes
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 209
Kraj: *HeAvEn*
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 10.06.2009 00:43:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tvoja je alergična na Mercator, moja pa na tuje države, ker znotraj Slo meja pa dela čisto normalno...go figure Question Question Question
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.05.2007
Prispevkov: 1040
Kraj: radomlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 10.06.2009 06:28:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem že nekaj časa razmišljal o odhodu z NLBja in me je Sparkasse prepričala, grem danes odpreti račun.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 10.06.2009 07:17:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aco je napisal/a:
Sem že nekaj časa razmišljal o odhodu z NLBja in me je Sparkasse prepričala, grem danes odpreti račun.

Sva že dva Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 209
Kraj: *HeAvEn*
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 10.06.2009 12:43:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
That makes 3 of us...čeprav bom jaz to storila po 1. juliju, ko se vrnem v Slo. Upam, da bodo kaj boljši pogoji za tiste, ki ste v topicu "navijal" za Sparkasse, saj ste jim pridobili 3 stranke Wink
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 10.06.2009 12:44:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
BlackMagicWoman je napisal/a:
That makes 3 of us...čeprav bom jaz to storila po 1. juliju, ko se vrnem v Slo. Upam, da bodo kaj boljši pogoji za tiste, ki ste v topicu "navijal" za Sparkasse, saj ste jim pridobili 3 stranke Wink


Js sem hkrati navijač in reprezentant.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 10.06.2009 13:03:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem na SKB in nimam pripomb... praktično vse mi zrihtajo preko telefona (dejansko vse) in formalno potem uredimo...
SKBnet dela brez enega samega problema že na leta...

_________________
Ma ja, sej bo, sej bo... če ne danes pa kdaj drugič!
iMac 20''; iMac 21,5''; iPhone XR, iPad Air 4G CELL, ATV 4K, Watch series 7, AirPods Pro
http://sitemile.com/ref/faganel
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani