Jabuk
podatkovni prenos - TUŠMOBIL?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3713
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 31.05.2009 21:35:34
podatkovni prenos - TUŠMOBIL?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni.

Končno moram nekaj na to temo narest in sicer imam TušMobil 50, vendar pa v tem paketu ni vključeno zakup prenosa podatkov. Sedaj pa gledam na tušmobilovi strani da bi vzel nek dodtni podatkovni paktet in ugotavljam da so očitno zlatarji na tem področju:(

za 20MB - 5EUR
za 50MB - 10EUR
za 100MB - 20EUR

Imajo ostali operaterji tudi tako visoke cene za ta špas?
Je pa zanimivo. Če pa vzameš tušmobil internet (beri-piši same je to isto!), kjer dobiš novo sim kartico, imaš pa za 10EUR vključeno 1GB prenos podatkov.
V čem je tu keč?

Koliko pa ostali v povprečju mesečno naklepate porabo podatkov?

Hvala za odgovore.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.04.2007
Prispevkov: 121
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 31.05.2009 22:03:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Keč je v temu, da ti bo prenos podatkov pri unem internet paketu deloval samo v tuševem omrežju, ko boš gostoval v mobitelovem omrežju pa ne.


...evo ker smo lih zadnjega v mescu, lahko konkretno odgovorim tudi na drugo vprašanje... maja sem naklepal 24,5MB
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3713
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 31.05.2009 22:11:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bane je napisal/a:
Keč je v temu, da ti bo prenos podatkov pri unem internet paketu deloval samo v tuševem omrežju, ko boš gostoval v mobitelovem omrežju pa ne.


...evo ker smo lih zadnjega v mescu, lahko konkretno odgovorim tudi na drugo vprašanje... maja sem naklepal 24,5MB


Jap, to je res, ker pomeni, da v gostovanju v drugem omrežju še vedno odšteva od te zakupljene količine.
Amapak verjetno le znostraj slovenije. Če sem v tujini, bom prenos dodatno plačal?

No torej 25MB, in kolko uporabljaš zadevo? jaz moram rečt da uporabljam tolk kokr rabim, pa vidm da bom ta mesec plačal 16 eur za podatke. Seveda imajo packi interval 10KB, ceno pa za KB.

Najbolje bo, če vzamem za začetek kar 20MB za 5 eur, če bo premalo bom kasneje povečal. To verjetno bo šlo brez problema, obratno pa verjetno ne.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 614
Kraj: Trebnje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 31.05.2009 22:24:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
vzemi paket 50i (iz 50 na 50i je prehod brezplačen - vsaj tako je bilo pred cca malo več kot pol leta)

100 mb zakupljenega prenosa podatkov
500 min pogovora
X št. (se ne spomnim) SMS-ov

žal MMS-ov nimaš vključenega in ja se strinjam z tabo da kar se tiče prenosa podatkov so tako tako slabo... drugo pa ti iz izkušenj lahko povem da tudi na njihovem omrežju kaj prida ne deluje (jaz dokler sem imel ta paket) sem imel ročno nastavljenega na mobitel...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.05.2008
Prispevkov: 1076
Kraj: SG-LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 01.06.2009 00:19:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
simobil ima 100MB zastonj. nisem še prekoračil. je pa tuš draggg.

lp,m
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.05.2008
Prispevkov: 224
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 01.06.2009 05:57:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
drag...ima pa iphone...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 01.06.2009 06:50:33
Re: podatkovni prenos - TUŠMOBIL?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nekaj sem bral, da naj bi Tusmobil dal vn paket 1GB za 5€ ... Kvota velja samo dokler si v njihovem omrezju, ce pa gostujes v Mobitelovem omrezju pa je cena 0,000420 €/kB ...

Vec informacij:

Dodatni naročniški paket tušmobil1GB:

Dodatni paket tušmobil1GB lahko vežete na osnovne naročniške pakete tušmobilBREZ, tušmobil5, tušmobil10, tušmobil20, tušmobil20txt, tušmobilvesolje, tušmobil25, tušmobil30, tušmobil35 in tušmobil50.

* dodatna mesečna naročnina: 5 €
* vključen prenos podatkov znotraj Tušmobilovega baznega omrežja: 1 GB Tušmobil bazno omrežje
* prenos podatkov nad 1 GB (Tušmobil): 0,000012 €/kB Tušmobil bazno omrežje
* prenos podatkov (Mobitel): 0,000420 €/kB Mobitelov roaming
* interval: 10 kB



http://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/675578


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 01.06.2009 07:35:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz vsem res toplo odsvetujem Tušmobil. Sem ga imel in pri paketu 30 dobival take položnice da glava boli pa čeprav ne visim na telefonu skoraj nič. Že pri parih kolegih smo ugotovili, da tuš dobesedno krade zakupljeno količino SMS-ov in MMS-ov.
Glede prenosa podatkov pa...a ima Tuš že 3G? Ker če nima bo teh 1GB bolj pain in the ass kot ne..
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.05.2007
Prispevkov: 1040
Kraj: radomlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 01.06.2009 07:43:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alenbec je napisal/a:
Jaz vsem res toplo odsvetujem Tušmobil. Sem ga imel in pri paketu 30 dobival take položnice da glava boli pa čeprav ne visim na telefonu skoraj nič. Že pri parih kolegih smo ugotovili, da tuš dobesedno krade zakupljeno količino SMS-ov in MMS-ov.
Glede prenosa podatkov pa...a ima Tuš že 3G? Ker če nima bo teh 1GB bolj pain in the ass kot ne..


Se ne bi strinjal, ima isti paket sestra in je imela prej pri Mobitelu ves čas račune med 40 in 50€, zdaj pa je morala v pol leta samo enkrat doplačati.

Pa nazaj k temi: jaz sem ta mesec porabil cca 50Mb.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 01.06.2009 07:47:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alenbec je napisal/a:
Jaz vsem res toplo odsvetujem Tušmobil. Sem ga imel in pri paketu 30 dobival take položnice da glava boli pa čeprav ne visim na telefonu skoraj nič. Že pri parih kolegih smo ugotovili, da tuš dobesedno krade zakupljeno količino SMS-ov in MMS-ov.
Glede prenosa podatkov pa...a ima Tuš že 3G? Ker če nima bo teh 1GB bolj pain in the ass kot ne..


Nekateri se hvalisajo s tem, da ima 3G... Cool ... Zaenkrat ga je treba iskati s povecevalnim steklom (mislim, da sem nekje zasledil, da je v Postojni in nekje na obali)... Bodo pa to verjetno sirili...

Meni Tusmobil ni vsec zaradi pescice pacijentov, ki po forumih trobijo, kako super duper operater so... v realnosti pa zadeva ni cisto tako roznata... Ze sam nacin prodaje mobilnikov, kateri po uradni nadgradnji ne znajo vec slovensko (nekatere Nokie) ali pa sploh ne delujejo vec brez dodatne turboSIM kartice (softversko odklenjeni iPhone 3G),... mi ne disi prevec...

Imajo pa nekaj zanimiv zadev... recimo paket Tusmobil 0, ki se ga da fajn uporabit za testiranje, ker ni narocnine, tarifa pa je dokaj ugodna... Pa recimo tistim, ki tudi kupujejo v Tusevih trgovinah zna to sedaj (dokler traja akcija) prinesti dodatne bonuse pri pogovorih (brezplacne minute)... je pe ta trenutek velik problem ravno prenos pdoatkov, ki nikakor ni poceni oz. je prevec drobnega tiska...

Zaenkrat Tusmobil pri meni nima kaj dosti šans, da bi ga uporabljal kot primarnega operaterja... Sploh pa ni vedno odlocilna le najnizja cena... Glede prenosa podatkov je se vedno Mobitel (Debitel, izimobil,...) najboljsi (najvecja pokritost in najvisje hitrosti pretoka podatkov)...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani