Jabuk
OC Macov
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 07.05.2004 20:37:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No vem da se bo _The_Man_ začel zgražat ko bo prebral naslov Very Happy , ampak useen. A je že kdo probal z navijanjem, kolk majo te zadeve FSBja, itd.
PS: še vedno mislim da bi blo pri nas treba začet Macintoshe modat Cool .

Lp
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 83
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 07.05.2004 21:18:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz sem probal svojega G3-400 navit, vendar ni šlo bogve kaj... na 450 je še lepo delal, da 500 pa se ni več zbudil. (vse to sem sprobal s stock pasivnim hlajenjem, tako da je lahko tudi to krivo; probaval nisem več, ker neke razlike ni.).

glede modanja pa:
poglej na www.applefritter.com in se čudi (ali pa niti ne Wink)

še moj najljubši mac-mod (prvič sem ga videl pred kakimi šestimi leti v reviji MacAddict): kilk Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 07.05.2004 22:37:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne bom se ravno zgražal, ampak osebno mi ideja ni preveč všeč. Navijanje kot hobi in veselje je že v redu, če pa misliš, da boš s tem kaj pridobil pa se motiš. Kar pridobiš na frekvenci zgubiš na stabilnosti ali pa s stroški pri kupovanju novih hladilnih elementov. Procesor teče pri določeni frekvenci z razlogom, ker je to optimalna nastavitev za določen procesor (vsaj ponavadi) in ponuja najboljše razmerje med hitrostjo, stabilnostjo in gretjem.

Glede modificiranja sem za, dokler so posegi majhni in estetski ter predvsem originalni. Največkrat so mi stvaritve Johnatana Iva že tako všeč, da si jih ne bi drznil skruniti. Tudi določene modifikacije iBooka so včasih sexy. :mac:

_________________
http://www.bitenc.si/
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 18.05.2004 20:36:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
_The_Man_ : Na stabilnosti pri navijanju ne izgubljaš, oziroma moraš imeti mejo. Količina MHz se meri takrat, ko je sistem stabilnen, razen za ekstremne primere(pri PCjih se uporablja kakšen Prime95, Toast, F@H,..). Druga stvar pa je hlajenje, a to te nebi smelo priti več kot 30k, če si kupuješ vodno in okoli 15k za zračno.

Lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 21.06.2004 14:57:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če koga zanima je tukajle opisan postopek navijanja MDD Power Maca G4. Modifikator je vsatvil nove močnejše ventilatorje in pohitril procesor.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 24
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 17.10.2004 00:20:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest sem navil svojega službenega G3 B&W 300MHz po predelavi laufam na 448MHz. Predelava je vključevala tako povišanje FSBja (iz 100 na 112MHz), kot povišanje množilnika it 3* na 4*... Poleg tega je bilo treba narediti še modifikacijo napajalnega sistema procesorja, tako da sedaj daje malo višjo napetost procesorju (aka voltmod)... za bolj stabilno delovanje. Seveda pa povišanje napetosti in frekvence poviša disapacijo toplote... zato sem zamenjal še pasivni hladilnik na procesorju... z enim straim hladilnikom za P3 CPU, ki mi je ležal doma v predalu...

Razlika je kar opazna... saj se G3 z 300MHz v OSX ne obnese najbolje... na 448MHz pa je že kar znosen... seveda ne za kaj drugega kot surfanje in pisarniška opravila... uporabljam ga pa itaq sam za taka bolj easy opravila...

Navijanje se splača Very Happy

LP

TribesMan
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani