Jabuk
Dreambox in povezava na iMac
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 08.12.2007
Prispevkov: 40
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 27.04.2009 22:19:26
Dreambox in povezava na iMac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam eno veliko tezavo, ki jo nikakor ne znam sam razresit...
Upam, da mi boste pomagali...
Trenutno se nahajam v Svici in sem danes kupil Elgato EyeTV 250 plus...
Rad bi povezal svoj Dreambox reciever na IMaca, ampak imam obcutek, da mi ne bo ratalo s tem, kar sem nabavil, ker vidim, da zadeva podpira DVB-T in analogni TV, jest pa rabim povezat Dreambox 800 HD z iMacom in preko njega bi rad tudi spremljal TV analogne in Digitalne HD programe, ampak, ne najdem nikakor prave ideje kako bi to lahko storil...
Prosim, ce mi lahko kdo pomaga... tu bom se dva dni in bi lahko med tem casom sel zamenjat EyeTV 250 plus s kaksnim drugim tunerjem...
Vem da obstaja Elgato 310 satelitski reciever, ampak to ni prava resitev za mene, ker se enkrat povdarjam, bi rad povezal Dreambox 800 HD in iMac...
Hvala vnaprej za odgovor...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 08.12.2007
Prispevkov: 40
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 28.04.2009 14:00:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A res nihce ne ve kako bi to lahko povezal??
Ugotovil sem, da se da povezat siol tv in T-2, pa kabelsko in navadno analogno anteno ampak me zanima, ce sploh obstaja kaksna moznost, da spravim TV preko Dreamboxa na iMaca? A obstaja kak tak tuner in s kaksno kombinacijo kablov bi se to dalo narest?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 28.04.2009 17:37:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ti nimaš čisto razjasnjenih pojmov. Ti ne potrebuješ nobenega tunerja. Zadeve so take:
IPTV: V tem primeru je računalnik (imac) preko mreže (ima ustrezen hardware) in s pomočjo programa (VLC) deluje kot samostojen sprejemnik (namesto STB-ja).
Kabelska/DVB-T/ipd. - V tem primeru potrebuješ dodaten hardware (tuner), ki sprejeti signal demodulira in po potrebi dekodira ter posreduje ustreznemu programu na računalniku, ki ti zadevo prikaže (to je tvoj eyetv). V tem primeru znova celoten komplet deluje kot samostojen sprejemnik (namesto STB-ja).
Ti pa želiš sliko s svojega STB-ja (dreamboxa) gledati na računalniku (v tem primeru bi računalnik nadomestil televizijo in ne STB). Za tako opravilo bi potreboval nek hardware (video vhod), ki bi tak signal znal sprejeti in v ustreznem programu prikazati. Če kaj takega obstaja, ne bi vedel.... išči "imac video input", ali "imac hdmi input" in podobne...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 10.06.2008
Prispevkov: 128
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 20.05.2013 09:29:39
Re: Dreambox in povezava na iMac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za iMac late 2012 iščem HDMI input adapter, Kanex ga še nima, ker ga še razvija. Potrebujemza priklop tunerja kabelske TV. Prav bi mi prišel tudi USB tuner s CI slotom za kabelsko TV, kar za maca tudi ne najdem nobene rešitve.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 10.06.2008
Prispevkov: 128
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 03.09.2013 16:08:38
Re: Dreambox in povezava na iMac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali obstaja kakšen tv tuner dvb/c, s CI slotom, in povezavo preko usb? Potrebujem ga za gledanje kabelske tv na iMacu late 2012.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 28.08.2009
Prispevkov: 19
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 16.09.2013 19:40:13
Re: Dreambox in povezava na iMac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@zoranzoki,

dreambox na mac je cisto enostavno preko vlc playerja.
potrebujes samo listo iz dreamboxa, za katero pa se bo potrebno malo potruditi...
ponavadi se liste (bouqueti) nahajao v /etc/enigma2/ kopiraj si svoje bouquete na mac in uredi nekako takole:
Koda:
#NAME BskyB
#EXTINF:0,BBC ONE HD
http://192.168.0.2:8001/1:0:19:1B1D:802:2:11A0000:0:0:0:

-192.168.0.2 je lokalni IP mojega boxa.
-8001 je port preko katerega gre stream iz dreambox-a
-ostalo je zapis, ki ga enigma prepozna kot satellite stream, ravno te imas v svojih bouquetih...
Upam, da je to kaj pomagalo...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani