Jabuk
Pomoč pri nastavitvi barv LCD projektorja
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 15.10.2008
Prispevkov: 17
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 09.04.2009 23:27:19
Pomoč pri nastavitvi barv LCD projektorja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lep pozdrav vsem skupaj.

Imam eno vprašanje oz. prošnjo za pomoč. Po različnih lokacijah po Sloveniji imam predstavitve svojih potovanj preko mojega MacBook-a in LCD projektorja, katere pa imajo knjižnice, šole in društva. Pri tem seveda uporabljam digitalni oz. analogni kabel ali vmesnik (ne poznam točnega izraza), a sem pred kratkim opazil, da so barve na platnu preko LCD-jev čisto drugačne kot na mojem Mac-u. Najprej sem mislil, da so problemi v LCD projektorjih, a se je vse skupaj že prevečkrat zgodilo, tako da dvomim v to. Je možno, da sta analogni in digitalni priključek zanič in moram kupiti nova ali je morda kakšna druga napaka? Ima morda kdo s tem kakšne izkušnje? Namreč danes (v petek) imam ponovno eno predstavitev in ne bi si rad ponovno naredil blamaže z črnimi fotografijami.

Pa še to, včeraj se mi je sesul disk na MacBoo-ku. Ja, tudi Mac-om se to zgodi. So mi že zamenjali disk, a iz starega diska se ni dalo rešiti nič.

Tko, da delajte si backupe.

Prosim za nasvet.

Pa lep pozdrav, Matej
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10441
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 09.04.2009 23:33:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kakšne so sedaj barve? Malo drugačnih odtenkov (normalno) ali črno-bele (nekaj je narobe)?

V kolikor imaš problem le z odtenki, lahko greš pri priklopljenem projektorju v System Preferences/Displays/Color in za tvoj "monitor/projektor" narediš calibrate...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 09.04.2009 23:40:12
Re: Pomoč
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Matej_Touli je napisal/a:
Lep pozdrav vsem skupaj.

Imam eno vprašanje oz. prošnjo za pomoč. Po različnih lokacijah po Sloveniji imam predstavitve svojih potovanj preko mojega MacBook-a in LCD projektorja, katere pa imajo knjižnice, šole in društva. Pri tem seveda uporabljam digitalni oz. analogni kabel ali vmesnik (ne poznam točnega izraza), a sem pred kratkim opazil, da so barve na platnu preko LCD-jev čisto drugačne kot na mojem Mac-u. Najprej sem mislil, da so problemi v LCD projektorjih, a se je vse skupaj že prevečkrat zgodilo, tako da dvomim v to. Je možno, da sta analogni in digitalni priključek zanič in moram kupiti nova ali je morda kakšna druga napaka? Ima morda kdo s tem kakšne izkušnje? Namreč danes (v petek) imam ponovno eno predstavitev in ne bi si rad ponovno naredil blamaže z črnimi fotografijami.

Pa še to, včeraj se mi je sesul disk na MacBoo-ku. Ja, tudi Mac-om se to zgodi. So mi že zamenjali disk, a iz starega diska se ni dalo rešiti nič.

Tko, da delajte si backupe.

Prosim za nasvet.

Pa lep pozdrav, Matej


bi kar rekel da je kabel fuč oz en pin ti ne naredi kontakta pa zgubi barvo, nič novega Very Happy vzemi drug kabl pa je

lp avi
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10441
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 09.04.2009 23:50:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ampak to je možno samo pri analogni povezavi. Če bi digitalni kabel (ali adapter) bil fuč, bi videl samo črno sliko.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 10.04.2009 06:59:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Ampak to je možno samo pri analogni povezavi. Če bi digitalni kabel (ali adapter) bil fuč, bi videl samo črno sliko.


hja ni nujno ker v kolikor sem mateja razumel on priklaplja analogno. tako da so jest še vedno trdim da je kabl Very Happy

lp Avi
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 15.10.2008
Prispevkov: 17
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 10.04.2009 21:46:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes sem komaj dobil analogni kabl v Ljubljani, skoraj nikjer ga nimajo na zalogi. No in končno, ko sem ga kupil in na predavanju probal spet stari kabl, je vse delalo normalno. Tko, da zdaj imam dva, zihr je zihr! Smile

Lahko je pa samo njihov kabl zanič in je slab kontakt!?

Lepe praznike vsem in hvala za pomoč, Matej
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 2498
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 10.04.2009 22:13:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoče imaš tudi različne barvne profile določene, če je to možno seveda, nisem še imel te priložnosti preizkusiti.

LP
-J
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 11.04.2009 12:25:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Matej_Touli je napisal/a:
Danes sem komaj dobil analogni kabl v Ljubljani, skoraj nikjer ga nimajo na zalogi. No in končno, ko sem ga kupil in na predavanju probal spet stari kabl, je vse delalo normalno. Tko, da zdaj imam dva, zihr je zihr! Smile

Lahko je pa samo njihov kabl zanič in je slab kontakt!?

Lepe praznike vsem in hvala za pomoč, Matej


fant pa zakaj ne rečeš tega kabla mam jest mnogo na zalogi Very Happy (tolk da ga prodajam he he he ) še dolžino bi si lahko izbiral Very Happy

ah no ja ...

lp Avi
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani