Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Nakup preko Amazon-a
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 10.11.2012 16:34:32
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne, se ne da.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 10.11.2012 16:51:36
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rooxye je napisal/a:
Se da kej na obroke?

Kako pa pol uveljavljam nemsko dve letno garancijo? Ne mislim Applove mednarodne...


Ta oglas itak ne mores gledati, ker posiljajo samo na nemske naslove ... Smile ...

In nikjer ni govora o kaksni dveletni garanciji... Kot ze omenjeno, gre v tem priemru za to, kar pri nas imenujemo "stvarna napaka"... In to pac uveljavljas vedno pri trgovcu, kjer si izdelek kupil ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.10.2012
Prispevkov: 71
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 10.11.2012 17:15:28
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odgovornost za stvarne napake in t.i. garancija sta vzporedna instituta, in lahko uveljavljaš enega iz med njiju, ko uveljaviš enega, ne moreš več drugega.
Stvarno napako uveljavljaš pri prodajalcu, to je res! Pišeš amazonu in stvar pošlješ nazaj in zadeva se uredi. Samo ljudlje v SLO mislijo, da je odgvornost za stvarne napake, nekaj manj vrednega. TO SPLOH NI RES.

Tukaj jasno piše, da je dostava tudi v Slovenijo, ne govorit na pamet Mad
http://www.amazon.de/gp/help/customer/display.html/ref=hp_left_cn?ie=UTF8&nodeId=200170100

Ne vem no, ne pisat o stvareh tako površno...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.10.2012
Prispevkov: 71
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 10.11.2012 17:22:30
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej, če se pri npr. iPhone pokvari mikrofon in ta okvara ni posledica padca oziroma niste vi odgovorni za to, MORA prodajalec zadevo urediti (vrstni red zahtevkov je napisan že tukaj na forumu). Ker:
37. člen ZVPOT
(1) Prodajalec mora potrošniku izročiti blago v skladu s pogodbo in odgovarja za stvarne in pravne
napake svoje izpolnitve.
(2) Napaka je stvarna:
1. če stvar nima lastnosti, ki so potrebne za njeno normalno rabo ali za promet
Torej stvar nima nima lastnosti, ki so potrebne za njeno normalno rabo. A lahko uporabljaš iPhone, ki mu ne dela mikrofon, ne moreš, torej ni za normalno uporabo. In zato je to stvarna napaka. Če ima kdo boljšo argumentacijo sem pripravljen prisluhniti, prebrati Smile
Seveda to obdobje je omejeno na 2 leti.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 10.11.2012 18:31:55
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
saltim je napisal/a:

Tukaj jasno piše, da je dostava tudi v Slovenijo, ne govorit na pamet Mad
http://www.amazon.de/gp/help/customer/display.html/ref=hp_left_cn?ie=UTF8&nodeId=200170100

Ne vem no, ne pisat o stvareh tako površno...


Ups... sorry... tale res gre tudi izven Nemcije... Zmedlo me je, ko sem kliknil na podrobnosti glede dobave in sem dobil samo stran glede dobave v Nemciji ...

Drugace pa ni vedno tako ... Marsikdaj se ustavi sele, ko zadeva das v kosarico in hoces placati... in ko izberes naslov za posiljanje, napise, da zal v SLO ne posiljajo ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 10.11.2012 18:33:27
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
saltim je napisal/a:
Torej, če se pri npr. iPhone pokvari mikrofon in ta okvara ni posledica padca oziroma niste vi odgovorni za to, MORA prodajalec zadevo urediti (vrstni red zahtevkov je napisan že tukaj na forumu). Ker:
37. člen ZVPOT
(1) Prodajalec mora potrošniku izročiti blago v skladu s pogodbo in odgovarja za stvarne in pravne
napake svoje izpolnitve.
(2) Napaka je stvarna:
1. če stvar nima lastnosti, ki so potrebne za njeno normalno rabo ali za promet
Torej stvar nima nima lastnosti, ki so potrebne za njeno normalno rabo. A lahko uporabljaš iPhone, ki mu ne dela mikrofon, ne moreš, torej ni za normalno uporabo. In zato je to stvarna napaka. Če ima kdo boljšo argumentacijo sem pripravljen prisluhniti, prebrati Smile
Seveda to obdobje je omejeno na 2 leti.


To je po nasi zakonodaji... Ce nakupujes iz Nemcije je treba poiskati, kako je to reseno pri njih. Ni nujno, da je vse enako ... Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 171
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 10.11.2012 21:28:20
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Preprosto: če prodajalec pošilja samo po Nemčiji dobiš firmo, ki se ukvarja s posredovanjem pošiljk. Torej neka druga oseba dobi na naslov v Nemčiji tvoj paket in on ga potem pošlje končnemu kupcu v Slovenijo.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 10.11.2012 21:52:52
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
programer je napisal/a:
Preprosto: če prodajalec pošilja samo po Nemčiji dobiš firmo, ki se ukvarja s posredovanjem pošiljk. Torej neka druga oseba dobi na naslov v Nemčiji tvoj paket in on ga potem pošlje končnemu kupcu v Slovenijo.


In ta firma je?

Za UK je to recimo borderlinx ali izanglije.com, za USA tudi recimo borderlinx... Za Nemcijo pa dosedaj se noben ni navedel link do taksnega servisa...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 171
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 10.11.2012 22:02:39
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
In ta firma je?

Za UK je to recimo borderlinx ali izanglije.com, za USA tudi recimo borderlinx... Za Nemcijo pa dosedaj se noben ni navedel link do taksnega servisa...


Jaz mam gor kolega, ki dela v Nemčiji in pošilja sem.
Googlam pa ne najdem več linka firme, ki dela za Avstrijo in Nemčijo in pošljejo sem za 30-50€ s stroški prevoza in storitev.

Teh firm je pa sigurno ogromno.

Sigurno ima pa kakšna kurirska služba kot je DHL, UPS to narejeno, da preusmerijo pošiljko sem.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 10.11.2012 22:12:13
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ogromno jih ravno ni... ker ce bi to bilo res, verjemi, da bi ze nasli kaksno in ne bi narocali iPhone iz UK ampak iz Nemcije Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 171
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 10.11.2012 22:16:32
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Ogromno jih ravno ni... ker ce bi to bilo res, verjemi, da bi ze nasli kaksno in ne bi narocali iPhone iz UK ampak iz Nemcije Smile ...


Sicer mi pa neki ni jasno v čem je fora prodajalcev. Če se ti strinjaš, da si pripravljen plačati poštnino do Slovenije ne vem zakaj ne pošljejo sem. S tem bi prodali sigurno več. Razen če pošiljajo kot fizična oseba, ker z DHLjem in temi kurirskimi službami je potrebno imeti podpisano pogodbo, če želiš poslati v tujino. Ne vem pa kako je to urejeno v Nemčiji in drugih državah.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 171
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 10.11.2012 22:17:53
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
btw poštnina iz Nemčije v Slovenijo stane cca 5€, nekateri prodajalci si pa to nabijejo na 20€.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 10.11.2012 22:38:23
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
programer je napisal/a:
Sicer mi pa neki ni jasno v čem je fora prodajalcev. Če se ti strinjaš, da si pripravljen plačati poštnino do Slovenije ne vem zakaj ne pošljejo sem. S tem bi prodali sigurno več. Razen če pošiljajo kot fizična oseba, ker z DHLjem in temi kurirskimi službami je potrebno imeti podpisano pogodbo, če želiš poslati v tujino. Ne vem pa kako je to urejeno v Nemčiji in drugih državah.


Zakaj ne posiljajo? Ker imajo verjetno tako "politiko" ... Apple recimo ima tako politiko, da v online store-u lahko narocis samo na naslove v tisti drzavi, kjer je online store... torej store.apple.com/uk posilja samo na UK naslove, store.apple.com/de posilja samo na nemske naslove ... Ker v SLO se ni online stora, zal drugace ne gre narociti iz UK kot preko borderlinx.com ali izanglije.com ... ali pa ce imas prijatelja Smile ...

Borderlinx.com je pod okriljem DHL-a, izanglije.com pa je od BEX-a ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 171
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 10.11.2012 22:41:38
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Zakaj ne posiljajo? Ker imajo verjetno tako "politiko" ... Apple recimo ima tako politiko, da v online store-u lahko narocis samo na naslove v tisti drzavi, kjer je online store... torej store.apple.com/uk posilja samo na UK naslove, store.apple.com/de posilja samo na nemske naslove ... Ker v SLO se ni online stora, zal drugace ne gre narociti iz UK kot preko borderlinx.com ali izanglije.com ... ali pa ce imas prijatelja Smile ...

Borderlinx.com je pod okriljem DHL-a, izanglije.com pa je od BEX-a ...


Glede na to da je tako povpraševanje po teh izdelkih, bi lahko že kdaj naredili Apple store Smile
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 10.11.2012 22:44:29
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
programer je napisal/a:
Glede na to da je tako povpraševanje po teh izdelkih, bi lahko že kdaj naredili Apple store Smile



Apple Store je menda samo v tistih drzavah, kjer je Apple direktno prisoten... Pri nas so samo distributerji, resellerji,... (Apcom, EPL, FMC,...)

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 171
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 10.11.2012 22:54:21
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Apple Store je menda samo v tistih drzavah, kjer je Apple direktno prisoten... Pri nas so samo distributerji, resellerji,... (Apcom, EPL, FMC,...)


In še kdo bi se našel Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.10.2012
Prispevkov: 71
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 11.11.2012 16:56:13
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tukaj berem in vidim, da od vas od amazon.de redko kdo dejansko kaj kupil. Večina izdelkov iz amazon.de je mogoče poslati v Slovenijo, in je ponavadi dostavljalec DHL. V tistih redkih primerih, ki ni mogoče, lahko pošiljko dostaviš na kakšno pošto v Avstriji v bližini SLO in sicer poštno ležeče.
Jaz sem npr. naročil v sredo kamero sem jo dobil v petek v SLO, pošiljka je šla z letalom do Brnika, STROŠEK POŠTININE MANJ KOT 8 €. V SLO ko kaj naročim pride po pošti in pol se frajer (beri poštar) odloči, da mi bo pustil obvestilo in moram nato še sam na pošto.
Enkrat sem naročil iz ZDA, sem plačal hitro pošiljanje, in ker so zamudili, prav zaradi poštarja (ker je bila naročena pošiljka "v roke") sem poslal email in so mi povrnili stroške pošiljanja. Amazon ne komplicira, ker vedo, da se samo zadovoljen kupec vrne.

Tudi takrat, ko se iz amazona.de ne da dobit v SLO, tudi ko piše da ni dostave v SLO, pošlješ email in se lahko dogovoriš in pošljejo tudi v SLO.

In ne glede kdo je dostavljalec, svoje zahtevke naperiš samo proti amazonu Smile
Preberite malo...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 18.07.2012
Prispevkov: 1054
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 24.02.2013 00:29:32
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
eno vprašanje imam.preko freemyapps sem zasližil za 17$ gift card za amazon in sedaj imam tam na računu ta denar.Sedaj bi si pa rad kupil tole: http://www.amazon.com/gp/product/B009P8GYW6/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A2SFKRF5TPZMT5 pa me zanima al res stane 17$ ker piše zraven tudi da je free shiping.Al mi bojo pol ko mi bojo prinesli paket domov še kaj posebej zaračunali?

_________________
Macbook Pro 2017 touch bar, i7, 16GB rama, 512 GB SSD
iPhone 12 256 GB, Black, iOS 15
Apple Watch 44 mm, Series 6 Space Grey, watchOS 7 
iPad pro 11 inch
iPegla
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2010
Prispevkov: 1310
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 24.02.2013 00:39:21
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne pošiljajo v slovenijo. Do 21 ali 24€ plačaš toliko, kot je končen seštevek pred zaključkom nakupa.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 18.07.2012
Prispevkov: 1054
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 24.02.2013 00:40:48
Re: Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sploh nič iz amazon.com ne pošiljajo v slo?Al kje si videl da ta izdelek ne pošljejo v slovenijo?

_________________
Macbook Pro 2017 touch bar, i7, 16GB rama, 512 GB SSD
iPhone 12 256 GB, Black, iOS 15
Apple Watch 44 mm, Series 6 Space Grey, watchOS 7 
iPad pro 11 inch
iPegla
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani