Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Okolje za programiranje v c++, c#
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 158
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 07.01.2009 00:45:38
Okolje za programiranje v c++, c#
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!

Vceraj sem kupil svojega prvega maca. Ker v soli veliko delamo v MS Visual Studio, me zanima ali obstaja kako alternativno okolje za programiranje v c++, c# na MacOS platformi? (Ne zanima me alternativa preko parallelsov, bootcampa ali kakega virtual machine-a; iscem software za programiranje v mac platformi).

Hvala za odgovore
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.09.2006
Prispevkov: 103
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 07.01.2009 07:45:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za C# je edina rešitev http://www.mono-project.com/Main_Page. Za C++ lahko uporabiš Xcode, ki že pride z Macom ali pa recimo http://www.eclipse.org/ ali pa Vi, ki tudi pride zravn.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 158
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 07.01.2009 08:50:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
letecko je napisal/a:
Za C# je edina rešitev http://www.mono-project.com/Main_Page. Za C++ lahko uporabiš Xcode, ki že pride z Macom ali pa recimo http://www.eclipse.org/ ali pa Vi, ki tudi pride zravn.


Eclipse je samo za javo, in ga ze uporabljam. vi je pa klasicni low level urejevalnik besedil v katerem ne mores nic pametnega naredit (spisat kaksno objektno kodo). Iscem nekaj v stilu eclipse / visual studio za maca.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.09.2006
Prispevkov: 103
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 07.01.2009 09:01:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj takega http://www.eclipse.org/cdt/ ? Eclipse ni samo za Javo podpira tudi C/C++, PHP in najbrz se malo morje drugih jezikov.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 158
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 07.01.2009 09:19:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
letecko je napisal/a:
Kaj takega http://www.eclipse.org/cdt/ ? Eclipse ni samo za Javo podpira tudi C/C++, PHP in najbrz se malo morje drugih jezikov.


Imas prav. Super, sedaj iscem le se okolje za c#. Hvala za pomoc.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 158
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 07.01.2009 09:32:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
2x sem postal isti post..

Lp
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 21
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 07.01.2009 12:18:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jfk je napisal/a:
letecko je napisal/a:
Kaj takega http://www.eclipse.org/cdt/ ? Eclipse ni samo za Javo podpira tudi C/C++, PHP in najbrz se malo morje drugih jezikov.


Imas prav. Super, sedaj iscem le se okolje za c#. Hvala za pomoc.



Tudi sam sem iskal nekaj za C#, vendar nisem nasel nic pametnega. Iz tega razloga sem instaliral Parallels (+windows) in tam poganjam visual studio, dela presenetljivo/zadovoljivo hitro.

Deedee
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.08.2007
Prispevkov: 376
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 07.01.2009 14:25:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@deedee: enako. Za VS ni neke dobre alternative. Edino MonoDevelop je.
Za programiranje C++ jaz uporabljam NetBeans.
Za PHP/HTML pa programček Coda.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 158
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 07.01.2009 16:48:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz ne morem uporabljat tako parallelsov kot bootcampa, ker ima moj prenosnik power procesor. Ce se pa slucajno da, pa prosim za nasvet, ker sem visual studia najbolj navajen.
Vrjetno bi slo tudi preko Wine ampak zelooo pocasil. Vsaj mislim da bi blo tako.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 21
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 08.01.2009 09:20:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jfk je napisal/a:
Jaz ne morem uporabljat tako parallelsov kot bootcampa, ker ima moj prenosnik power procesor. Ce se pa slucajno da, pa prosim za nasvet, ker sem visual studia najbolj navajen.
Vrjetno bi slo tudi preko Wine ampak zelooo pocasil. Vsaj mislim da bi blo tako.



Jaz sem pred casom, ko sem se imel G4, za poganjanje winsov, uporabljal Virtual PC za Maca. Podobno kot parallels. Edina tezava je bila, da je zadeva delovala obupno pocasi, res pa je da sem imel samo 512MB rama.
Ne vem pa, ce bi se dalo instalirat CrossOver za Maca na power PCja in tam poganjat VS. Ima kdo izkusnje?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 158
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 08.01.2009 21:40:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
deedee je napisal/a:

Jaz sem pred casom, ko sem se imel G4, za poganjanje winsov, uporabljal Virtual PC za Maca. Podobno kot parallels. Edina tezava je bila, da je zadeva delovala obupno pocasi, res pa je da sem imel samo 512MB rama.
Ne vem pa, ce bi se dalo instalirat CrossOver za Maca na power PCja in tam poganjat VS. Ima kdo izkusnje?


Mislim da CrossOver na tigru ne dela. Ali pa ne dela na ppc. Nisem ziher..
Sicer imam 768 rama, pa dela prek virtual pc zadovoljivo (imam pa nastavljeno za virtual machine 416Mb). Se da mogoce se kakt procesorja dvignit? Tega nisem nikjer nasel.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 158
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 12.01.2009 21:55:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Virtual PC + Windows+ Visual studio @ 1,2GHz + 768 Mb rama...ne gre, vsaj jaz nisem dovolj strpen da bi to hitrost prebavil. Sicer sem v prejsnjem postu napisal da je zadvoljivo hitro...ampak sem se prenaglil. Bom pa nabavil 1gb rama pa ga zamenjal za 512, tako da bo pol skupaj 1,25 GB. Potem pa bom namestil Leoparda in pa XCode 3..sedaj imam tigra. Tam se tudi da lepo delat. Sedaj imam namescen XCode 2, samo me mika novejsi framework, ki je v verziji 3, ki pa je na zalost samo za Leoparda.

Ima kdo izkusnje, kako hitro dela Leopard na ibook G4 ? Se ga da uporabljat ali ga nima smisla namescat? Z "uporabljat" mislim, da deluje normalno hitro...ne da cakas pol minute da se zazene safari.

Lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 351
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 12.01.2009 22:59:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
PPC - edini način poganjanja Visual Studia je preko Windowsev, nameščenih v Virtual PC.

Paralels in VMWare sta Intel only, kot tudi Wine in posledično Crossover.

Samo res ne vem kako boš na tako počasni mašini preko Virtual PC lahko delal (ne da je PPC počasen - emulacija Windowsev je katastrofalna, ker je treba emulirat x86 platformo, ki je pri Intel Macih ni treba). Poleg tega je že za sam Visual Studion priporočljivo imeti (osebno opažam) vsaj 1GB - 2GB RAMa (čistega - brez OSa itd).
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 158
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 13.01.2009 08:30:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dnapolimeraza je napisal/a:
PPC - edini način poganjanja Visual Studia je preko Windowsev, nameščenih v Virtual PC.

Paralels in VMWare sta Intel only, kot tudi Wine in posledično Crossover.

Samo res ne vem kako boš na tako počasni mašini preko Virtual PC lahko delal (ne da je PPC počasen - emulacija Windowsev je katastrofalna, ker je treba emulirat x86 platformo, ki je pri Intel Macih ni treba). Poleg tega je že za sam Visual Studion priporočljivo imeti (osebno opažam) vsaj 1GB - 2GB RAMa (čistega - brez OSa itd).


No ja, mi imamo v soli racunalniske ucilnice z 1,6 GHz celeronom in 256 rama, pa glihtak "furamo" Visual studio. Sicer 2003 ampak neke velikanske razlike pa ni. Pa se problem je to, da je tam sistem zabasan DO KONCA in dela ras pocasi.
Ce bi bil problem pocasnost VS bi se nekak slo, samo kot si rekel je emulacija x86 platforme zelo pocasna in hkrati vse ostalo ki tece na tej platformi. Pa se Virtual PC mi ni najbolj vsec, vmware pa ne obstaja za PPC kolikor vem.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.10.2007
Prispevkov: 194
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 13.01.2009 08:40:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa tole?


http://dotnet.org.za/armand/archive/2007/04/18/xcode-c-support.aspx

lp

_________________
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 114
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 13.01.2009 08:50:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na mojem 1.25Ghz G4 iBooku, 1.25Gb RAMa, 5400 RPM disk deluje zadeva presenetljivo hitro. Ni neki speed daemon a Safari in Mail se zazeneta izpod 3s in delo je udobno z vsemi razen najbolj zahtevnimi programi - tudi XCode je odziven, le kompajlanje pac malo dlje traja.

Lp,
R.

jfk je napisal/a:
Ima kdo izkusnje, kako hitro dela Leopard na ibook G4 ? Se ga da uporabljat ali ga nima smisla namescat? Z "uporabljat" mislim, da deluje normalno hitro...ne da cakas pol minute da se zazene safari.

Lp

Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 158
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 13.01.2009 08:57:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
romci je napisal/a:
Na mojem 1.25Ghz G4 iBooku, 1.25Gb RAMa, 5400 RPM disk deluje zadeva presenetljivo hitro. Ni neki speed daemon a Safari in Mail se zazeneta izpod 3s in delo je udobno z vsemi razen najbolj zahtevnimi programi - tudi XCode je odziven, le kompajlanje pac malo dlje traja.

Lp,
R.

jfk je napisal/a:
Ima kdo izkusnje, kako hitro dela Leopard na ibook G4 ? Se ga da uporabljat ali ga nima smisla namescat? Z "uporabljat" mislim, da deluje normalno hitro...ne da cakas pol minute da se zazene safari.

Lp


Kaj pa ce zazenes kaki photoshop, vmes surfas, pa mogoce se kaki itunes?
Jaz bi rad da bi bil sistem uporaben v tem smislu dal lahko z njim delas normalno, ne da bo delal ok samo ob vstartanem safariju.
Sicer pa jaz bom ob nadgraditvi rama imel prenosnik z enakimi specifikacijami, tako da bi moglo laufat, ce pravis da je ok.

@tadelv
Hvala za to...bom probal
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 114
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 13.01.2009 09:18:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jfk je napisal/a:

Kaj pa ce zazenes kaki photoshop, vmes surfas, pa mogoce se kaki itunes?
Jaz bi rad da bi bil sistem uporaben v tem smislu dal lahko z njim delas normalno, ne da bo delal ok samo ob vstartanem safariju.
l


Evo, sem kar probal z japonskim benchmarkom - Naoko Smile
Uptime iBooka: 66 dni
System Memory: Free 690Mb
V ozadju laufa: Apache, PHP (MAMP)

Start programov (zaporedni):
iTunes - 15s
Photoshop - 15s (po ze startanem iTunes)
Safari - 3s (warm start)
Mail - 3s (warm start)
MPlayer: 3s

V iTunes spila muska, v Photoshopu se na 3000x2000 fajlu izvaja Motion Blur filter, v ozadju v MPlayer-ju z manjsim zatikanjem (cca 20fps) spila Divx, v Safariju pa se vedno www.siol.net odpre v manj kot 3s in browsanje deluje precej gladko na 4Mbit povezavi.

Kot receno, presenetljivo udobno za 1 leto star sistem na 4 leta stari masini Smile

Lp,
R.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 158
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 13.01.2009 17:05:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
romci je napisal/a:
jfk je napisal/a:

Kaj pa ce zazenes kaki photoshop, vmes surfas, pa mogoce se kaki itunes?
Jaz bi rad da bi bil sistem uporaben v tem smislu dal lahko z njim delas normalno, ne da bo delal ok samo ob vstartanem safariju.
l


Evo, sem kar probal z japonskim benchmarkom - Naoko Smile
Uptime iBooka: 66 dni
System Memory: Free 690Mb
V ozadju laufa: Apache, PHP (MAMP)

Start programov (zaporedni):
iTunes - 15s
Photoshop - 15s (po ze startanem iTunes)
Safari - 3s (warm start)
Mail - 3s (warm start)
MPlayer: 3s

V iTunes spila muska, v Photoshopu se na 3000x2000 fajlu izvaja Motion Blur filter, v ozadju v MPlayer-ju z manjsim zatikanjem (cca 20fps) spila Divx, v Safariju pa se vedno www.siol.net odpre v manj kot 3s in browsanje deluje precej gladko na 4Mbit povezavi.

Kot receno, presenetljivo udobno za 1 leto star sistem na 4 leta stari masini Smile

Lp,
R.


So me ti tvoji rezultati kr impresionirali. Meni Tiger laufa normalno, mi pa zacne stekat, ce zalaufam kaksne NetBeanse pa mogoce se zraven kaki Photoshop. Bom, ko dobim ram, se sam potesiral pa se pol odlocil al Tiger al Leopard.

Hvala za mnenja
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 351
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 13.01.2009 17:18:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest sm na tastari "mašini" s pol GB RAMa in Barton 3200 tut lahko poganjal VS 2003, 2005 je šel pa že bolj na tesno - 2008 je podoben (je treba priznat, da kar se tiče Visual Studia - IDE je poden od podna - sliči na kak slab JAVA programček... Oh, kje je VS 6.0 Embarassed ).

Samo vedi da pri 1GB RAM, ga ne boš mogel dat več kot 500 MB v Virtual PC, procesor pa bo za moje pojme manj vreden kot tisti šolski celeronček.

Škoda, ker zadeva drugače najbrž še vedno lepo laufa Smile čeprav, 15 sekund za iTunes Embarassed Me pa inoresionira PS - ta se na MB s C2D 2,0 zažene tudi tam nekej, če ne še kasneje Confused
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani