Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Apple Watch Serie 7 ne deluje vec
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 413
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 08.08.2023 21:04:05
Re: Apple Watch Serie 7 ne deluje vec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tatyca je napisal/a:
Pooblaščeni servis je mojo uro pregledal, ugotovil, da je elektronski del ure je v okvari, razlog pa je: ni univerzalnega odgovora težko povemo, ura je prenehala delovati
Če ni minilo več kot dve leti od nakupa lahko uveljavljaš stvarno napako.

Če sem prav slišal, po novem ne moreš več zahtevati vračila kupnine, ti jo morajo pa zamenjat. Stvarna napaka se uveljavlja v trgovini kjer je izdelek kupljen, ne nujno v isti poslovalnici.


Nazadnje urejal/a twom Tor 08. Avg 2023 21:14; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1797
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 08.08.2023 21:11:37
Re: Apple Watch Serie 7 ne deluje vec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
twom je napisal/a:
Če ni minilo več kot dve leti od nakupa lahko uveljavljaš stvarno napako.

Če sem prav slišal, po novem ne moreš več zahtevati vračila kupnine, ti jo morajo pa zamenjat. Stvarna napaka se uveljavlja v trgovini, ne nujno v isti poslovalnici.


Ampak a ni pri stvarni napaki tako, da moraš kot kupec dokazati, da gre za stvarno napako?

Verjetno ne gre tako, da samo odneseš pokvarjeno elektronsko napravo, staro med 12 in 24 mesecev, v trgovino in rečeš, da bi imel novo.

Je pa Apple verjetno eden zadnjih, ki še fura enoletno garancijo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 413
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 08.08.2023 21:13:12
Re: Apple Watch Serie 7 ne deluje vec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
najmoD je napisal/a:
Me zanima kdo se tušira 10m pod vodo pod tlakom...1Bar. Če je deklarirana za 10m pomeni, da se lahko potapljaš 1 uro do te globine. Če ne je to Applov nateg...no eden izmed mnogih.Wink

Toplo ti priporočam da v google vpišeš "watch water resistant", da ti bojo stvari malo bolj jasne.

Tole je copy/paste

Can I swim with 100M water resistant watch?

Degree of Water Resistance | CASIO
100M Water Resistance:
Wearable around sinks, during swimming, poolside diving, snorkeling, but not while jet-skiing or scuba diving.
200M Water Resistance:
Wearable around sinks, during swimming, poolside diving, snorkeling, jet skiing, but not while scuba diving.

Je treba vedetei po katerih standardih je oznaka... in scuba diving je čisto nekaj drugega kot water resistant.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1797
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 08.08.2023 21:18:54
Re: Apple Watch Serie 7 ne deluje vec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
twom je napisal/a:
Toplo ti priporočam da v google vpišeš "watch water resistant", da ti bojo stvari malo bolj jasne.

Tole je copy/paste

Can I swim with 100M water resistant watch?

Degree of Water Resistance | CASIO
100M Water Resistance:
Wearable around sinks, during swimming, poolside diving, snorkeling, but not while jet-skiing or scuba diving.
200M Water Resistance:
Wearable around sinks, during swimming, poolside diving, snorkeling, jet skiing, but not while scuba diving.

Je treba vedetei po katerih standardih je oznaka... in scuba diving je čisto nekaj drugega kot water resistant.



To so dost marketinške oznake, ampak fizikalno je tudi logično. Vsake 10 metrov globine vode je 1 bar pritiska. Tako da oznaka "water resistant 10m" je lih, da nek dež preživi ura (pač voda pri normalnem zračnem tlaku 1 bar... kapljice na površini ure). 100 metrov je tuširanje, mogoče plavanje. 200m je plavanje, mogoče potapljanje na dah.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 413
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 08.08.2023 21:21:12
Re: Apple Watch Serie 7 ne deluje vec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
najmoD je napisal/a:
Če je deklarirana za 10m pomeni, da se lahko potapljaš 1 uro do te globine.
Sorry, še nisem slišal za 10 metrsko potapljaško uro...

Z OWD licenco se lahko potaplaš 18 m globoko, AOWD mislim da 40. Ure (potapljaške mislim) so pa ponavadi 100 metrske, al pa niso za kaj več kot nežno tuširanje in umivanje rok.

Ampak ne 100 M water resistant...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 413
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 08.08.2023 21:25:49
Re: Apple Watch Serie 7 ne deluje vec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
To so dost marketinške oznake, ampak fizikalno je tudi logično. Vsake 10 metrov globine vode je 1 bar pritiska. Tako da oznaka "water resistant 10m" je lih, da nek dež preživi ura (pač voda pri normalnem zračnem tlaku 1 bar... kapljice na površini ure). 100 metrov je tuširanje, mogoče plavanje. 200m je plavanje, mogoče potapljanje na dah.

Na globini 10 metrov je pritisk dodatnih 1 bar, se pravi 2 bara. Tvoja pljuča se skrčijo na pol.
Pri 20 m je pritisk 3 bare, se pravi imajo tvoja pljuča samo še četrtino volumna (no, tudi zrak se stisne, ga ni nič manj).
In tako dalje vsakih 10 metrov...

Alenka Artnik ima rekord (par dni nazaj) 114 metrov...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1797
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 08.08.2023 21:42:36
Re: Apple Watch Serie 7 ne deluje vec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To s "krčenjem pljuč" je tudi marketinška zadeva, glede na prejšnje sporočilo sem mislil, da veš malce več tem. Wink

To, da se pri potapljanju pljuča skrčijo, je povsem irelevantno, ker ne vpliva na nič pomembnega. Ne vpliva na izmenjavo plinov s krvjo, ne vpliva na prekrvljenost pljuč.

Pri urah je problem, ker pri "WR" oznakah je mišljen maksimalni tlak vode na ohišje ure. In 10m je ravno 1 bar, kar je ravno tlak dežne kapljice, ki pade na uro. Je pa ultra zavajajujoče, ker še vedno ljudje mislijo, da to pomeni potapljanje do 10 metrov.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 413
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 08.08.2023 22:04:33
Re: Apple Watch Serie 7 ne deluje vec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Pri urah je problem, ker pri "WR" oznakah je mišljen maksimalni tlak vode na ohišje ure. In 10m je ravno 1 bar, kar je ravno tlak dežne kapljice, ki pade na uro. Je pa ultra zavajajujoče, ker še vedno ljudje mislijo, da to pomeni potapljanje do 10 metrov.

Še enkrat, pri 10 metrih pod vodo je tlak 2 bara. 1 atmosferski (ki ga (ne) čutiš na prostem in je posledica zračnega stolpca nad teboj in + 1 bar zaradi 10 metrskega stolpca vode. Se pravi 2 bara.

Uporabi google/wikipedio, če imaš težave z razumevanjem....

Stiskanje pljuč (natančneje vseh votlih delov telesa) sem omenil kot zanimivost, in nima nič zveze z vodotesnostjo ur.

Še druga zanimivost, voda ni stiskljiva (no, na globini 5 km, kjer je implodiral Titan, se voda skrči za vsega 3%).
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 26.06.2023
Prispevkov: 9
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 09.08.2023 11:44:24
Re: Apple Watch Serie 7 ne deluje vec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Ampak a ni pri stvarni napaki tako, da moraš kot kupec dokazati, da gre za stvarno napako?

Verjetno ne gre tako, da samo odneseš pokvarjeno elektronsko napravo, staro med 12 in 24 mesecev, v trgovino in rečeš, da bi imel novo.

Je pa Apple verjetno eden zadnjih, ki še fura enoletno garancijo.


Sem sedaj še na Mimovrste pisala. Pa da vidimo to stvarno napako Very Happy
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 26.06.2023
Prispevkov: 9
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 10.08.2023 10:09:20
Re: Apple Watch Serie 7 ne deluje vec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tatyca je napisal/a:
Sem sedaj še na Mimovrste pisala. Pa da vidimo to stvarno napako Very Happy


to je odgovor Mimovrst:

Garancija na vaš artikel je potekla - žal vam popravila ne moremo ponuditi.

Svetujemo vam, da se obrnete na Apple servis, npr.:
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 10.08.2023 10:18:09
Re: Apple Watch Serie 7 ne deluje vec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj si pa jim pa napisala? Omeni jim stvarno napako... ne garancijo Very Happy ...

Sicer dvomim, da bo kaj drugace... se nisem toliko poglabljal v te zadeve...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1645
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 10.08.2023 11:54:52
Re: Apple Watch Serie 7 ne deluje vec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tatyca je napisal/a:
to je odgovor Mimovrst:

Garancija na vaš artikel je potekla - žal vam popravila ne moremo ponuditi.

Svetujemo vam, da se obrnete na Apple servis, npr.:


Klasičen odgovor sprenevedanja ali nepoznavanja zakonodaje s strani prodajalca. Odgovori jim da ne uveljavljaš garancije ampak stvarno napako in da želiš da se tvoj zahtevek obravnava kot stvarna napaka- odgovarja prodajalec in ne proizvajalec. Je pa tukaj potrebno biti pozoren. Moraš dokazat da je napaka obstajala pri nakupu. Zdej če je ura delala normalno eno leto in je nato crknala, potem boš težko dokazal da je že pri nakupu bila napaka, kar je pogoj za stvarno napako. Ne vem, v preteklosti sem uveljavljal stvarno napako za prah ki se mi je nabiral v panelu na Imac-u. al pa recimo da ugotoviš da ti odpade lak na kolesu. Slabo pobarvano, lakirano pri proizvodnji. Takšne stvari lažje dokažeš.

_________________
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 26.06.2023
Prispevkov: 9
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 10.08.2023 12:05:01
Re: Apple Watch Serie 7 ne deluje vec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Michael je napisal/a:
Klasičen odgovor sprenevedanja ali nepoznavanja zakonodaje s strani prodajalca. Odgovori jim da ne uveljavljaš garancije ampak stvarno napako in da želiš da se tvoj zahtevek obravnava kot stvarna napaka- odgovarja prodajalec in ne proizvajalec. Je pa tukaj potrebno biti pozoren. Moraš dokazat da je napaka obstajala pri nakupu. Zdej če je ura delala normalno eno leto in je nato crknala, potem boš težko dokazal da je že pri nakupu bila napaka, kar je pogoj za stvarno napako. Ne vem, v preteklosti sem uveljavljal stvarno napako za prah ki se mi je nabiral v panelu na Imac-u. al pa recimo da ugotoviš da ti odpade lak na kolesu. Slabo pobarvano, lakirano pri proizvodnji. Takšne stvari lažje dokažeš.


Razumem, vidiš, tega ne morem dokazat + glede na prejšnje odgovore mi bo lahko še kdo rekel, da sem se potapljala 50 metrov globoko Very Happy Very Happy
hvala vsem za vse! Bom kupla Garmin v naprej, saj si drugače še tečt ne bom upala, da me ne ujame dež. Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1645
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 10.08.2023 12:30:18
Re: Apple Watch Serie 7 ne deluje vec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tatyca je napisal/a:
Razumem, vidiš, tega ne morem dokazat + glede na prejšnje odgovore mi bo lahko še kdo rekel, da sem se potapljala 50 metrov globoko Very Happy Very Happy
hvala vsem za vse! Bom kupla Garmin v naprej, saj si drugače še tečt ne bom upala, da me ne ujame dež. Smile


Stane te nič, da probaš. Prilagam zahtevek:

https://i.cdn.nrholding.net/document/57680141

_________________
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.05.2007
Prispevkov: 1040
Kraj: radomlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 10.08.2023 12:42:39
Re: Apple Watch Serie 7 ne deluje vec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tatyca je napisal/a:
to je odgovor Mimovrst:

Garancija na vaš artikel je potekla - žal vam popravila ne moremo ponuditi.

Svetujemo vam, da se obrnete na Apple servis, npr.:


Ravno zaradi tega večino elektronskih zadev, če je cena primerljiva kupim na nemškem Amazonu.
Pred slabim mesecem mi je nehala delati tekaška ura Coros, stara 22 mesecev, prav tako zaradi vode. Sem pisal na Amazon support, če mi lahko pomagajo glede garancije, ker pri nas ni servisa in so mi v trenutku vrnili celotno kupnino.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1645
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 10.08.2023 12:44:35
Re: Apple Watch Serie 7 ne deluje vec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aco je napisal/a:
Ravno zaradi tega večino elektronskih zadev, če je cena primerljiva kupim na nemškem Amazonu.
Pred slabim mesecem mi je nehala delati tekaška ura Coros, stara 22 mesecev, prav tako zaradi vode. Sem pisal na Amazon support, če mi lahko pomagajo glede garancije, ker pri nas ni servisa in so mi v trenutku vrnili celotno kupnino.


Enako, dolgo že ne kupujem elektronike v Sloveniji. Cene dražje in več problemov z vračili, dobo garancije...

_________________
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1234
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 10.08.2023 15:43:44
Re: Apple Watch Serie 7 ne deluje vec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tatyca je napisal/a:
Razumem, vidiš, tega ne morem dokazat + glede na prejšnje odgovore mi bo lahko še kdo rekel, da sem se potapljala 50 metrov globoko Very Happy Very Happy
hvala vsem za vse! Bom kupla Garmin v naprej, saj si drugače še tečt ne bom upala, da me ne ujame dež. Smile

A misliš, da Garmin ura ne more "crkniti"? Je čisto spodobna ura, vendar pa po tvoji reakciji dobim občutek, da Apple Watch smatraš za "jajca", kar pa ne drži. Si imela očitno smolo. Jaz imam že tretjo Apple Watch in jih uporabljam že vsaj 7-8 let, pa nikoli nisem imel z nobeno nobenih problemov. Nobena od treh, ki sem jih imel, vključno s to, ki jo nosim sedaj in je stara že 4-5 let, mi ni crknila ali imela kakšne druge napake. Vse dela "v nulo", tako, da osebno sem z Applovimi izdelki ZELO zadovoljen in ne bi šel na nobeno drugo znamko, pa nisem "Apple fanboy". Skratka, popolnoma razumem tvoje razočaranje nad Watch, ni pa treba ostati z vtisom, da gre za "zanič" ure.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 413
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 10.08.2023 16:53:14
Re: Apple Watch Serie 7 ne deluje vec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tatyca je napisal/a:
to je odgovor Mimovrst:

Garancija na vaš artikel je potekla - žal vam popravila ne moremo ponuditi.

Svetujemo vam, da se obrnete na Apple servis, npr.:

Napiši jim da želiš uvejavljati stvarno napako in jim omeni da bi uro prinesla v "napišeš ker dan in ura ti ustreza" v to in to prodajalno...

Pa ko boš nesla uro, ne pozabit na dopis, s predpisanimi elementi, da te morebiti inšpektor nebo zavrnil zaradi napak v dopisu.

Glede vrste okvare imaš pa že odgovor od serviseraj in je ok za uveljavljanje stvarne napake.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.07.2010
Prispevkov: 150
Kraj: Izola
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 11.08.2023 09:02:35
Re: Apple Watch Serie 7 ne deluje vec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Stvarno napako je smiselno uveljavljati v prvih 6 mesecih po nakupu, ker je breme dokazovanja na proizvajalčevi strani. Po 6 mesecih ti jo zavrnejo in boš kaj? Plačal sodnega izvedenca za mnenje?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1645
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 11.08.2023 13:32:47
Re: Apple Watch Serie 7 ne deluje vec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mr_globus je napisal/a:
Stvarno napako je smiselno uveljavljati v prvih 6 mesecih po nakupu, ker je breme dokazovanja na proizvajalčevi strani. Po 6 mesecih ti jo zavrnejo in boš kaj? Plačal sodnega izvedenca za mnenje?


Prvo leto je breme na prodajalcu. Drugo leto na kupcu...

_________________
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani