Jabuk
problem/odklep
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 08.12.2008
Prispevkov: 7
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 21.12.2008 13:30:43
problem/odklep
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo,
včeraj sem kupila Iphone 3g 16G (2.2 že naložen) in zraven sem dobila tudi turbo sim. Problem je, da ko vstavim kartico s turbo sim in želim nekoga poklicati napiše call failed. Po nekaj neuspešnih poskusih sem kartico vzela ven in mi napiše no sim card installed in spodaj emergency call.
Poskusila sem ga jailbreakati ampak bi rada to prepustila nekomu, ki res ve kaj dela, za razliko od mene.
Ali kdo poznam kakšnega zaupanja vrednega računalničarja/trgovino, ki bi mi naredila vse (od odklepa, slovenskega paketa do jailbreaka) ?

Hvala
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.07.2008
Prispevkov: 383
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 21.12.2008 13:46:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPhone 3G ne moreš odkleniti in boš do takrat, ko bo to možno, žal morala uporabljati turbo sim, s katero je 1001 problem.

Z jailbreakom lahko dosežeš samo nalaganje aplikacij preko Installerja in Cydie.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 21.12.2008 13:48:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In glede na to, da je gor SW2.2 se ga (zelo verjetno) ne bo dalo odkleniti s programom, ki ga bo dev team izdal na silvestrovo...

Lahko pa to preveriš:
# This unlock method is available to iPhone 3Gs that have 2.11.07 baseband or earlier, we did warn you.
# You can tell what version baseband you have by going to Settings->General->About->Modem Firmware
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 08.12.2008
Prispevkov: 7
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 21.12.2008 16:40:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jooj Neutral sedaj ga pa ne morm uporablat... a mislite, da je kaj narobe s rebel sim kartico? Sem pa videla tole stran http://www.cyber.si/iphone/ na bolhi pa ne vem če se to splača ali naj se rajši sama potrudim?

Sedaj pa se mi ko vstavim rebel sim nariše kabel in itunes in ko vključim v itunes se mi napiše /the sim card inserted in this Iphone does not apear to be supported

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 21.12.2008 16:53:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hejhohejho je napisal/a:
Sedaj pa se mi ko vstavim rebel sim nariše kabel in itunes in ko vključim v itunes se mi napiše /the sim card inserted in this Iphone does not apear to be supported

Ta problem se lahko odpravi, če se telefon jailbreak-a... ampak če bo potem mogoče telefonirati pa ne bi vedel.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 08.12.2008
Prispevkov: 7
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 21.12.2008 16:56:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In kaj sedaj? Ga probam jailbreakati sama? Se to da popraviti?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.04.2007
Prispevkov: 770
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 21.12.2008 17:25:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
IMAM OGROMEN PROBLEM. Ni mi jasno kaj se z iphonom dogaja.

Šel sem pod RESET - reset network settings.

Čez nekaj časa se je pokazal apple logo pustil sem 10 minut, zgodilo se ni nič. Naredil sem hard reset, spet apple logo v neskončnost.

Priklopim na računalnik, itunes ga ne zazna (mas os os 10.5.5), nezazna ga tudi na xpju.

Grem v pwnage tool naredim custom firmware. Pridem do dfu moda, mi samo piše connect device to usb in kot da ga ni na usbju.

Obupan sem. Neštetokrat sem pred tem že restoral iphone, odklenil jailbreakal, zdaj pa sem ostal brez rešitev.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 21.12.2008 19:01:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@hejhohejho:
Ne vem, v kakšnem stanju imaš sedaj telefon (navaden, recovery, dfu?). Jaz bi ga probal dati v recovery mode in ga nadgraditi na zadnjo verzijo (ampak to naredi samo, če veš, da imaš res že zadnji baseband, sicer imaš še možnosti za software unlock). Potem ga pa lahko z uporabo quickpwna enostavno jailbreakaš.

NAJPREJ PREVERI VERZIJO BASEBANDA NA TELEFONU IN PRIMERJAJ S TISTO VERZIJO, KI SEM JO NAPISAL ZGORAJ. RESTORAJ/UPGREJDAJ SAMO, ČE JE VERZIJA ŽE NOVEJŠA, SICER PA POČAKAJ.

@Romi:
Nekako ga boš moral spraviti v Restore/DFU način. Če ti ga pa v restore/dfu načinu noben računalnik ne bo zaznal, je pa res konec.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.04.2007
Prispevkov: 770
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 21.12.2008 19:04:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res je, po nekaj poskusih sem ga spravil v kvazi dfu mode, na macu z pwnage toolom ni šlo.

Na pcju z quickpwnom je šlo Smile
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 21.12.2008 19:05:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tukaj sem ti poiskal navodila za vstop v recovery/dfu način. Glede na to, da telefona ne moraš več pržgati, ga najprej ugasni in nadaljuj iz ustrezne točke. Če ti ga ne bo uspelo ugasniti, počakaj, da zmanjka baterije, ...


Get the iPhone into simple restore/recovery mode. When in this mode on the iPhone the iTunes logo and the USB cable is shown (Apple default), or "Steve" (Standard Pwnage) or your custom recovery logo.
1. Disconnect iPhone from your PC/Mac if not done already.
2. Hold Power/Sleep until the red slider shows up, slide to shut the iPhone down. If this aint work hold Power/Sleep and Home until the iPhone shuts down. Put it aside.
3. Start iTunes on your PC/Mac and make sure to have the latest version.
4. On the iPhone press Home button and keep holding it while connecting the iPhone to your PC/Mac.
5. iTunes will detect an iPhone in recovery mode, the iPhone shown the recovery logo.


Get the iPhone into DFU mode. When in this mode the iPhone screen is black.
1. Connect the iPhone and your Mac/PC
2. Shut down iTunes
3. Hold Power/Sleep until the red slider shows up, slide to shut the iPhone down. If this aint work hold Power/Sleep and Home until the iPhone shuts down.
3. Hold Start/Sleep and Home for 10 seconds (I count like 100, 200, 300, ..)
4. Let go of Start/Sleep but keep holding Home until...
5. ... iTunes starts up and finds an iPhone in restore/recovery mode. The iPhone screen is black.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 21.12.2008 19:06:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Roni je napisal/a:
Res je, po nekaj poskusih sem ga spravil v kvazi dfu mode, na macu z pwnage toolom ni šlo.

Na pcju z quickpwnom je šlo Smile


Aha.. ti je uspelo. Fajn..
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani