Jabuk
Nakup iPhone iz Anglije
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.10.2007
Prispevkov: 136
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 15.12.2008 20:44:37
Nakup iPhone iz Anglije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Med oglasi na bolhi sem zasledil kar precej fake oglasov, predvsem se takoj zalomi, ko želiš kontaktirati prodajalca. Najdlje sem prišel pri prodajalcu Marketing Actions Limited, ki celo odgovarja na email. Cena za 3G 16G model bi naj bila 290€ (2years warranty and 90days return policy from Apple)

Poslali so mi tudi podatke o podjetju, ki ga lahko preverim tudi preko podobnih storitev kot jo pri nas ponuja ajpes. Ali je temu sploh verjeti in v čem bi lahko bil trik tako nizke cene. Morebitnih mesečnih naročnin ne omenjajo. Kako je potem takšen telefon primerljiv s tistimi, ki so kupljeni v Italiji?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 15.12.2008 21:15:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne nasedaj temu. Sam sem že opozoril in pisal na bolho.com na tovrstne oglase, katerih je čedalje več pa so mi poslali da se trudijo kolikor lahko z odstranjevanjem neavtentičnih oglasov.

Sem pa stopil v kontakt s parimi "fejk" prodajalci par mesecev nazaj. Eden je ponujal iphone za 280€. Si predstavljaš da ga nisem mogel prepričat da pride v poštev samo plačilo po povzetju Smile pa naj bi bla legalna firma v UK. No..rekel je da se bo zmenil s šefom in me kontaktiral nazaj...tega odgovora še zdaj (po parih mesecih) nisem dočakal =)


Zato PROSIM ne nasedajte takim oglasom. Če že, se vedno menite tako, da boste najprej izdelek prejeli, nato plačali oz. če že...prek PayPala in ne prek WesternUniona, kjer se da "nategovat" (oprostite izrazu) folk kot po tekočem traku. Denarja seveda nikoli več ne vidiš iPhone pa bo tud korak dlje stran.

Lp, Alen
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.09.2008
Prispevkov: 189
Kraj: M.Rakitovec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 17.12.2008 10:20:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alenbec je napisal/a:
Ne nasedaj temu. Sam sem že opozoril in pisal na bolho.com na tovrstne oglase, katerih je čedalje več pa so mi poslali da se trudijo kolikor lahko z odstranjevanjem neavtentičnih oglasov.

Sem pa stopil v kontakt s parimi "fejk" prodajalci par mesecev nazaj. Eden je ponujal iphone za 280€. Si predstavljaš da ga nisem mogel prepričat da pride v poštev samo plačilo po povzetju Smile pa naj bi bla legalna firma v UK. No..rekel je da se bo zmenil s šefom in me kontaktiral nazaj...tega odgovora še zdaj (po parih mesecih) nisem dočakal =)


Zato PROSIM ne nasedajte takim oglasom. Če že, se vedno menite tako, da boste najprej izdelek prejeli, nato plačali oz. če že...prek PayPala in ne prek WesternUniona, kjer se da "nategovat" (oprostite izrazu) folk kot po tekočem traku. Denarja seveda nikoli več ne vidiš iPhone pa bo tud korak dlje stran.

Lp, Alen

Tudi jaz mislim isto ,in sem prišel daleč tako kot ti,samo na roke ni šlo,se pravi po povzetju.Sicer pa je na bolhi tudi ogromno fake oglasov ,zato da poskušajo zbijati ceno.Sicer se bolha po resnosti niti slučajno ne mora kosati z eBuy-em.Na Bolhi sem zadnjič tudi plačal za izpostavitev oglasa pa mi ga niso objavili.Ko sem posredoval pa so mi po mailu poslali odgovor da bodo preverili.Jaz sem stvar seveda že prodal,oni pa se še niso niti opravičili,meni pa so vzeli denar iz računa.Ni veliko ,a gre se za princip.Poglejte na eBuy,tam boste dobili tudi realno sliko cen,in pa resne prodajalce.Tam sem kupil že marsikaj,in do sedaj še vse kupljeno tudi dobil,seveda v roku največ 14 dni,pa najsibodi to iz HongKonga ali USA,...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.07.2008
Prispevkov: 383
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 17.12.2008 17:29:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja za plačilno po povzetju je težko tudi, če je pravi oglas. Iz tujine ne verjamem, da ti bodo kje tako poslali.

Vsaj jaz sem vedno moral uporabiti kreditno kartico ali pa PayPal za kaj takšnega.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.10.2007
Prispevkov: 136
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 17.12.2008 19:11:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa recimo v takšnih primerih. Še vedno malenkost ceneje kot Italija, pa ne ravno čudno poceni.

http://www.apple-labs.com/store/index.php?cPath=23
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.12.2008
Prispevkov: 43
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 17.12.2008 19:49:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kaj to je iz anglije? a je res tok poceni al je to kasna prevara da narocis?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1640
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 17.12.2008 20:03:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mal našpari pa bejž v Italijo!
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.12.2008
Prispevkov: 43
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 17.12.2008 20:49:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
a so to rabljeni al so zapakerani
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 17.12.2008 20:57:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
anti hackers je napisal/a:
a so to rabljeni al so zapakerani


Verjetno vsi mi vemo točno toliko, kolikor lahko prebereš na tisti spletni strani. Kaj več pa povprašaj prodajalca. Definitivno pa zaenkrat še ni programskega unlocka.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.10.2007
Prispevkov: 136
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 17.12.2008 21:21:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prav to me na tej strani skrbi. Sicer pa je tako ali tako potreba oba (iz Italije in od drugod) jailbrakeat. Ali se motim?
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 19.08.2008
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 17.12.2008 21:23:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To je po želji Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.01.2008
Prispevkov: 396
Kraj: Novo mesto / Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 17.12.2008 22:16:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako je z nakupom iPhona v Angliji, pay & go, to je povsem brez naročnine, nisi vezan? Glede na to da se bliža software unlock...

_________________
Lp
Bench
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 18.12.2008 00:02:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dokler ni na voljo za DL (softverski odklep namreč) se po mojem ne splača.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani