Jabuk
Težave z iPhonom FW 2.2
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 11.12.2008
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 11.12.2008 13:03:05
Težave z iPhonom FW 2.2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo, pred kakšnim ednom sem upgradal FW 1.1.2 na 2.2. Uspešno sem opravil jailbreak in tudi vmes naložil slovenski vmesnik (hvala MitjaP!). Seveda sem preko cydie naložil tudi nekaj aplikacij (tudi Winterboard), začele so se pa dogajati tudi čudne stvari, ki jih prej nisem bil vajen, namreč:

1. zaslon se ne ugasne (zaklene) avtomatično po 1 minuti tako kot se je prej (v Nastavitve-Splošno je to sicer nastavljeno),
2. baterijo mi izprazni v 24 urah ob IZKLOPLJENEM wifi-ju (izgleda, kot da bi ga praznila kakšna skrita aplikacija).

Sem že ful presrfalpo forumih, če se komu dogaja isto, pa nisem našel nobenega odgovora..... mi lahko kdo pomaga?

Pa še nekaj - krekane aplikacije, ki sem jih prenesel preko WinSCP na telefon se mi odprejo samo za sekundo, potem se pa takoj zaprejo nazaj. Ko jih nalagam preko iTunes se pa pojavi, da je aplikacija naložena (čeprav ne laufa).

Hvala za pomoč.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.02.2008
Prispevkov: 383
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 11.12.2008 14:43:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo, da se ti baterija hitreje sprazni bi težko rekel kaj bi bilo, morda je res kar praviš kakšna skrita aplikacija. Za crackane aplikacije pa upam, da si zadevo uredil tako kot je tale vodič. Sicer je vodič za 2.1 verzijo samo postopek je isti.

http://www.iphonedownloadblog.com/2008/08/04/how-to-add-ipa-apps-to-your-iphone/

Pa še nekaj aplikacije, ki so ti delale na 1.1.2 verziji ni nujno, da ti bodo delale na 2.2 verziji ker niso kompatibilne. Tolk zaenkrat z moje strani.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 11.12.2008
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 11.12.2008 15:26:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
icy je napisal/a:
Zdravo, da se ti baterija hitreje sprazni bi težko rekel kaj bi bilo, morda je res kar praviš kakšna skrita aplikacija. Za crackane aplikacije pa upam, da si zadevo uredil tako kot je tale vodič. Sicer je vodič za 2.1 verzijo samo postopek je isti.

http://www.iphonedownloadblog.com/2008/08/04/how-to-add-ipa-apps-to-your-iphone/

Pa še nekaj aplikacije, ki so ti delale na 1.1.2 verziji ni nujno, da ti bodo delale na 2.2 verziji ker niso kompatibilne. Tolk zaenkrat z moje strani.


Najlepša hva za te informacije - bom šele še po tem postopku. WinSCP in nalaganje aplikacij v direktorij sem delal po videu iz YouTuba, ki ga pa sedaj ne najdem več.

Bi prosil samo še, če ima kdo idejo kaj narediti, da se bo zaslon po 1 minuti izklopil (save mode). Jaz sem probal že vse, ne vem ali naj še enkrat naredim restore - to se mi je začelo pojavljati po uploadu FW 2.2 in instalacije Cydie, Installerja, winterboarda....
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.02.2008
Prispevkov: 383
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 11.12.2008 15:47:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TA1 je napisal/a:
icy je napisal/a:
Zdravo, da se ti baterija hitreje sprazni bi težko rekel kaj bi bilo, morda je res kar praviš kakšna skrita aplikacija. Za crackane aplikacije pa upam, da si zadevo uredil tako kot je tale vodič. Sicer je vodič za 2.1 verzijo samo postopek je isti.

http://www.iphonedownloadblog.com/2008/08/04/how-to-add-ipa-apps-to-your-iphone/

Pa še nekaj aplikacije, ki so ti delale na 1.1.2 verziji ni nujno, da ti bodo delale na 2.2 verziji ker niso kompatibilne. Tolk zaenkrat z moje strani.


Najlepša hva za te informacije - bom šele še po tem postopku. WinSCP in nalaganje aplikacij v direktorij sem delal po videu iz YouTuba, ki ga pa sedaj ne najdem več.

Bi prosil samo še, če ima kdo idejo kaj narediti, da se bo zaslon po 1 minuti izklopil (save mode). Jaz sem probal že vse, ne vem ali naj še enkrat naredim restore - to se mi je začelo pojavljati po uploadu FW 2.2 in instalacije Cydie, Installerja, winterboarda....


po katerem postopku pa si zadeva jailbreakal? A morda po tem, odvisno od modela telefona?

http://www.iclarified.com/entries/index.php?caid=2&scid=11
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 11.12.2008
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 11.12.2008 16:07:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, šel sem točno po postopku za jailbreak v.2.2 Dev Teama (http://www.installerapps.com/2008/11/21/jailbreak-22-iphone-and-ipod-touch/) s QuickPWN.

Sedaj se še enkrat zezeam z WinSCP in ne vem ali je mogoče težava tudi tukaj - ko grem na korak:

9. Navigate to the root level and open the /Applications folder.

10. Create a folder called “Documents” inside the /Applications folder and set permission to 777.


me vrže iz Applications na direktorij /private/var/stash/Applications.N0yCZj

Mal se mi zdi hecen ta direktorij in ne vem ali moram sedaj tukaj kreirati direktorij Documents (drugje mi ga itak ne pusti)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.02.2008
Prispevkov: 383
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 11.12.2008 16:41:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TA1 je napisal/a:
Ja, šel sem točno po postopku za jailbreak v.2.2 Dev Teama (http://www.installerapps.com/2008/11/21/jailbreak-22-iphone-and-ipod-touch/) s QuickPWN.

Sedaj se še enkrat zezeam z WinSCP in ne vem ali je mogoče težava tudi tukaj - ko grem na korak:

9. Navigate to the root level and open the /Applications folder.

10. Create a folder called “Documents” inside the /Applications folder and set permission to 777.


me vrže iz Applications na direktorij /private/var/stash/Applications.N0yCZj

Mal se mi zdi hecen ta direktorij in ne vem ali moram sedaj tukaj kreirati direktorij Documents (drugje mi ga itak ne pusti)


mislim, da ti tega dela ni potrebno več delati v zvezi z ustvarjanjem datoteke Documents, vsaj jaz ne delam več tega in vse deluje.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani