Jabuk
google photos
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1806
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 12.11.2020 07:44:15
google photos
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej od junija 2021 bo zadeva plačljiva. Alternative?

https://www.theverge.com/2020/11/11/21560810/google-photos-unlimited-cap-free-uploads-15gb-ending

A kdo res veliko uporablja Apple Photos, torej fotke za 10 let nazaj, 50.000+ datotek, etc.? Kako se obnese?

Vem, da je enostavno pač plačati tistih nekaj EUR vsak mesec, ampak če je kakšna pametna alternativa (tudi plačljiva), ne bi imel nič proti, če imam čim manj podatkov pri Google-u.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 12.11.2020 08:06:26
Re: google photos
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nextcloud, ponuja največ in je free. Ima auto upload, in slike sortira lahko po letih in mesecih,... imam 100GB slik od 2009 naprej in je top zadeva. Namestitev je preprosta v docker-ju.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 12.11.2020 08:26:48
Re: google photos
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odvisno za kaj rabis stvar. Google Photos in Apple Photos nekako prave alternative nimata. Glede na vse funkcije ki ponujata. Torej urejanje fotk, AI priporocila, sharing, sortiranje po osebah, iskanje ... Ce pa rabis le za cisti backup, pa je resitev dosti.

Sicer pa a je res taksen problem na mesec dati 3 € za 200 GB ali pa 1 € za 50gb? Pa ima clovek mir.

Zanimivi so mi ljudje, ki bi radi vse for free.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 12.11.2020 08:33:33
Re: google photos
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zadeva je open source, zato je free. Nevem, zakaj bi morali plačevat naročnino za vsako stvar
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 12.11.2020 08:38:33
Re: google photos
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Server, povezava, backup pa ni free. Če hočeš neki resen backup pa ga je treba tudi spraviti še na drugo lokacijo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2012
Prispevkov: 958
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 12.11.2020 09:39:29
Re: google photos
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz mam ogromno slik in videov... največje stare posnetke sem samo na google photos dajal, da ne rabim več kot 200 gb iclouda. Zgleda bo treba kmalu 2tb nabavit, kar je pa cenovno kar velik skok. Škoda da ni 500gb/1tb icloud naročnine.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2062
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 12.11.2020 10:40:37
Re: google photos
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To je bilo od Googla za pričakovat.
Vedno dajo na trg novo stvar, brezplačno, pridobijo uporabnike, izkoristijo vsebino uporabnikov za polnjenje svojih podatkovni baz. Ko imajo vsebin dovolj, ali pa ni prave monetizacije, storitev ugasnejo ali pa jo naredijo plačljivo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1806
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 12.11.2020 11:10:26
Re: google photos
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
Odvisno za kaj rabis stvar. Google Photos in Apple Photos nekako prave alternative nimata. Glede na vse funkcije ki ponujata. Torej urejanje fotk, AI priporocila, sharing, sortiranje po osebah, iskanje ... Ce pa rabis le za cisti backup, pa je resitev dosti.

Sicer pa a je res taksen problem na mesec dati 3 € za 200 GB ali pa 1 € za 50gb? Pa ima clovek mir.

Zanimivi so mi ljudje, ki bi radi vse for free.


Saj to me zanima, a so še kake alternative?

Trenutno mam Dropbox Plus za 130 na leto in Apple iCloud 200GB za 40 na leto.

Nobena tragedija še par evrov zraven, ampak me zanima, če kdo uporablja kakšno alternativo in kako je. Backupa ne rabim, ker iz obvious reasons ne zaupam nobenemu Cloud ponudniku. Fotke so na NAS-u, ki se zrcali na Dropbox.

Google Photos je res super. Moj workflow je, da hitro poiščem fotko preko keywordov in jo potem samo najdem v arhivu v Dropboxu in downloadam original. Če ni nekaj posebnega pa downloadam kar kompresirano verzijo na Google Photos.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani