Jabuk
Tipkovnica za Mac
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 15.05.2017
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 04.11.2020 12:49:27
Tipkovnica za Mac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo

Zanima me kakšne tipkovnice uporabljate? Predvsem me zanimajo alternative Apple magic keyboard.
Trenutno iščem tipkovnico, ki bi jo uporabljal poleg MBP + zunanji monitor. Logično bi bilo, da kupim apple magic keyboard, vendar pa me je po podrobnem ogledu odvrnilo predvsem to, da za tako visoko ceno ne ponuja osvetlitve tipk. Podobno tipkovnico vendar z osvetlitvijo ponuja Logitech - mx keys, vendar v nobeni slo trgovini nisem našel mx keys for mac. Edina opcija je klasična win/mac varianta, ki pa ne vem če ima šumnike. Kako ostali rešujete te probleme s šumniki? Nalepke? Kaj pa mehanske tipkovnice, npr Keychron? Tudi tukaj je verjetno problem s šumniki.

Hvala
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.05.2011
Prispevkov: 242
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 04.11.2020 14:08:29
Re: Tipkovnica za Mac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na sihtu uporabljam Apple Magic keyboard. Doma imam pa od tole tipkovnico od Satechi: https://satechi.net/products/compact-backlit-bluetooth-keyboard?variant=31664932094040

Z obema sm precej zadovoljen.

_________________
MBP 2.4 GHz Intel Core i7, 8GB 1333 MHz DDR3, 256 GB SSD, iPhone 4S 64GB, Ipad 3 WiFi 32gb
http://www.v2cigarete.si
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 04.11.2020 15:04:24
Re: Tipkovnica za Mac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Obstaja več rešitev, npr. da kupiš kakšno SLO tipkovnico v eni od naših trgovin in potem npr. na AliExpress, eBay, Amazon itn. dokupiš ustrezne tipke, ki jih samo zamenjaš.

Recimo za mehanične in tudi druge tipkovnice se dobi marsikaj, [url=a136269042d5]primer (klik).[/url]



Imaš barvne, sive, bele itn. variante.

Primer 2



_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 624
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 04.11.2020 16:06:06
Re: Tipkovnica za Mac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Od kar vem uporabljam anglesko verzijo appple tipkovnice. Navajen se iz os 8 casov.
Doma imam sicer staro mehansko applovo s sumniki (one tanke so pocrkale 3 ali 4), ki pa me bolj motijo kot ne (gospa rada vidi kaj tipka, meni je vseeno ker so tipke ze 20+ let vedno na istem mestu).
Nove apple flat pa so mi apsolutno predrage. Upam, da ta mehanska zdrzi se ene 20 let.
Ce ne pa ebay in v akcijo.
---
Drugace pa se mi te zdijo super kot alternativa:
https://www.matias.ca/aluminum/mac/
Poleti nasel nekje v DE, 20 € je bila postnina. Sel potem na dopust... pozabil do sedaj na njo.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1411
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 04.11.2020 19:39:32
Re: Tipkovnica za Mac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MarkB je napisal/a:
Od kar vem uporabljam anglesko verzijo appple tipkovnice. Navajen se iz os 8 casov.
Doma imam sicer staro mehansko applovo s sumniki (one tanke so pocrkale 3 ali 4), ki pa me bolj motijo kot ne (gospa rada vidi kaj tipka, meni je vseeno ker so tipke ze 20+ let vedno na istem mestu).
Nove apple flat pa so mi apsolutno predrage. Upam, da ta mehanska zdrzi se ene 20 let.
Ce ne pa ebay in v akcijo.
---
Drugace pa se mi te zdijo super kot alternativa:
https://www.matias.ca/aluminum/mac/
Poleti nasel nekje v DE, 20 € je bila postnina. Sel potem na dopust... pozabil do sedaj na njo.


Uuu tale matias tačrna je sexy. Škoda samo, da manjka samo osvetlitev, tako kot je na MB-ih. Al pa še touchbar, pa bi bla tipkovnica svetovna.

_________________
MacBook Pro M1 Max 64GB, 2TB 14.5
iPhone 15 Pro Max 256GB 17.5
iPad Pro gen3 256GB 17.4.1
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1143
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 04.11.2020 21:03:05
Re: Tipkovnica za Mac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam sem si omislil Logitech Craft (mislim, da je MX enaka, samo brez koleščka oz. Crown-a, kot temu reče Logitech). Pred tem sem, odkar se je pojavila, uporabljal apple wired keyboard (tanko) s katero sem bil zelo zadovoljen. Craft sem si omislil zaradi Crown-a, ki mi prav pride pri cel kup aplikacijah, ker je wireless in podpira 3 naprave naenkrat, in ker mi je všeč LogitechFlow (poguglaj), ki vsaj meni lepo dela (so pa uporabniki, ki imajo težave). Z eno miško in tipkovnico tako lahko enostavno preklapljam med tremi računalniki. Tipkovnico lahko samo pohvalim. Tipkanje je udobno, načeloma tipkam slepo - in zdi se mi, da delam manj napak, kot prej z apple-ovo. Par stvari je malce motečih - malenkostno drugačna postavitev +, -, / in * na numeričnem delu, zgodilo se mi je npr. da sem nevede pritisnil tipko za povezavo z drugim računalnikom, pa je bil takrat ta ugasnjen - zbegano sem gledal, zakaj ne dela, pa baterije kuri nenormalno... čez noč jo enostavno priklopim na polnilni kabel... tri dni mislim, da ne bi zdržala...

Na enaa je akcija Logitech... koda za 20% popust se mi zdi, da je Logitech20, velja do 8. 11.


--- edit ----

Layout tipkovnice je UK (mislim), slovenska gravura (uredi zastopnik), ampak se tako slabo vidi na temnih tipkah, da bi bilo vseeno, če je ne bi bilo! Very Happy
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani