Jabuk
Problem pri backup zaradi storage-a. Bug Health App
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 23.10.2020
Prispevkov: 2
Kraj: Novo mesto
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 23.10.2020 16:49:42
Problem pri backup zaradi storage-a. Bug Health App
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,
Imam problem z backup-om na Iphonu xs max 64gb.

Danes sem prejel iphone 12 in sem prvo začel z transfer-jom iz starega iphona na novega. Po vsakem poizkusu se pojavi napaka, da je iphone storage premajhen za tako velik transfer ( ni logično ker iphone 12 je 128gb, moj stari iphone pa ima samo 64gb, pa še ta ni zasedena.

Po vseh teh poizkusih sem probal se backup na itunes-u, ki pa tudi ne deluje oziroma se nikoli ne konča. Prikaže se “meter” - Backing up- in pri tem tuki ostane, sepravi vse se vrti na prvi fazi backuping-a. In na tem stoji tudi do 5 ur. Itunes kot tudi iphone je na zadnji verziji in vse je update-ano.

Zanimivost je tudi ko grem na Iphone xs (stari iphone), je v okencu “storage” razvidno napisano da je zasedeno samo 46 od 64gb. Ampak tisti barvni meter ki pa opredeljuje koliko katera stvar zaseda storage, pa je cel rdeč brez drugih barv kar pomeni da je moj cel storage zaseden z appom, ceprav pise da je pol samo 46gb??

Je imel kdo podoben problem kajti nezna mi pomagat nobena tech podpora niti na youtube in ostalih forumin nisem zasledil take napake.
Iphone 12 pa mi stoji v predalu #greh .

Lep pozdrav






Nazadnje urejal/a Smrle Pet 23. Okt 2020 20:21; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
🍎
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1794
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 23.10.2020 18:46:58
Re: Problem transferja in backup zaradi storage-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz bi rekel, da je nekaj narobe s health data. Kaže 68PB, kar pomeni 68.000 terabytov.

Opcije:

1. Naredi hard reset. Podatki ostanejo.

2. Poglej v health, če je kaj posebnega.

3. Če ni nič kritičnega, pobriši health data in ponovno poženi kopiranje.

4. Potem ti ostane samo "set up as new" in ročno skopirat. SMS-ov imaš lih preveč za free tier iCloud-a.

4. 1. Opcija je tudi, da za en mesec zakupiš 200GB iCloud-a, narediš sync sms-ov in potem ročno skopiraš stvari oz. jih ponovno inštaliraš. To lahko narediš zdejle in se bodo SMS-i lepo počasi v ozadju syncali preko interneta (zna pa trajat par dni).
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 23.10.2020
Prispevkov: 2
Kraj: Novo mesto
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 23.10.2020 20:20:25
Re: Problem transferja in backup zaradi storage-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hard reset ni razlike sem ga delal že prej.

Po raziskavi na netu sem ugotovil da ima health app bug od IOS14 naprej, ki zavzema od par TB do posledično 67PB kot pri meni. Na youtube je par posnetkov, ki bodo mogoče komu prišli prav. V osnovi naj bi pobrisal ves Health app data (steps, workouts, elevations, itd.) kot je povedal Jenrej. In po odzivu nekaterih ljudi v komentarjih na youtubu naj bi to delovalo.

Pri meni nažalost še vedno vse isto. Edina možnost naj bi bila factory reset in pa posledično izguba podatkov, razen ob backup-a na Icloud.

Health app dobi tako močen bug, da ga lahko izbrišeš samo z reset-om tako da druge izbire ni, glede na to da sem vse drugo že probal vsaj 3x.

Trenutno to rešujem na zadnji načim (icloud backup in pa totalen reset Iphona)

Upam da še komu tale zadeva pride prav in mu prihrani cca 13ur raziskovanja. Angry Angry Angry

Icloud is the way to go. Cool

Hvala Jenrej za pomoč! Like

_________________
🍎
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1794
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 23.10.2020 20:43:11
Re: Problem pri backup zaradi storage-a. Bug Health App
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uh, kir zoprn bug.

Pa sj ti mirno prižgi nov telefon, daj noter simko in je to to. Ročno poinštaliraj aplikacije, prenesi imenik. SMS-e posyncaj preko iCloud messages.

Razen če imaš kake zadeve, ki morajo ostati kot so (app-i, fotke (če nimaš ločenega Clouda za njih) ).
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani