Jabuk
Moč iPhonove wifi antene glede na ostale wlan antene
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 01.08.2008
Prispevkov: 127
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 29.11.2008 21:27:44
Moč iPhonove wifi antene glede na ostale wlan antene
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hej mene zanima kakšna je moč iPhonove wifi antene v primerjavi z vgrajeno wlan anteno v prenosniku oz. wlan antenco na USB ključku. Če ima kdo kake izkušnje naj pove Smile

PS. s poskušanjem sem ugotovil, da iPhone ne glede na moč signala oz. hitrost povezave na routerju vedno downloada z hitrostjo do 512kb/s Smile če komu koristi ta podatek Very Happy
Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.11.2007
Prispevkov: 311
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 29.11.2008 21:43:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hmm čudno jaz sem pred kratkim nekej dol dajau prek wifija na iphonu in mi je šlo čez 600
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 01.08.2008
Prispevkov: 127
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 29.11.2008 21:57:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
xpayne je napisal/a:
hmm čudno jaz sem pred kratkim nekej dol dajau prek wifija na iphonu in mi je šlo čez 600


ja jst sm sou mal med bloki pa je blo kr ene pol ducata omrezij brez gesla in sem se povezal gor. Test sem izvedel z iphonespeedtest.com oz. nekaj v tem smislu in vedno je bilo tam okoli 490kb/s Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.07.2008
Prispevkov: 141
Kraj: Šentjernej
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 30.11.2008 00:37:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo. Jez mam pa mal drugačne izkušnje. Pr men je tut že 1.2 M downloadal. T2 pa router in sm bil zadovoljen. Po moje ni neke razlike. Mislim pa da ma neko omejiteu max downloa. Upam da se ne motm, če se me lahko kdo popravi, ampak se mi zdi da sm nekje zasledil da ima okrog 5Mb/s max povezavo, tako da če mate internet doma do 5M potem nebi smel bit razlike med PC-jem in iPhonom. Sam ne me držat za besedo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 30.11.2008 03:38:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Gre krepko cez 5Mbps. Na eni avstrijski strani mi je pokazalo okoli 6800 kbps. Ce bi bil link mocnejsi sem ziher da bi zapolnil svojo polno kapaciteto 10Mbps.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.11.2007
Prispevkov: 311
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 30.11.2008 09:29:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
samo zanimivo velikrat mi pa iphone ne pokaže vsa brežična omrežja ki so naokoli medtem ko kakšni drugi telefoni ali računalniki pokažejo. Zgleda da iphonov wifi nima tako velikega dometa ali pač
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 877
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 30.11.2008 09:45:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
xpayne je napisal/a:
samo zanimivo velikrat mi pa iphone ne pokaže vsa brežična omrežja ki so naokoli medtem ko kakšni drugi telefoni ali računalniki pokažejo. Zgleda da iphonov wifi nima tako velikega dometa ali pač


ja to pa sigurno ne more biti tako močen
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 30.11.2008 10:07:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Iz izkušenj lahko povem, da lovi bolje kot HTCji (touch in touch cruise), bolje kot HP dlančnik, bolje kot nokije in slabše kot vsak prenosnik. Seveda pod "lovi bolje" ne štejem tega, koliko omrežij pokaže, temveč na koliko od prikazanih omrežij se še lahko poveže.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.07.2008
Prispevkov: 383
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 30.11.2008 10:08:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alenbec je napisal/a:
Gre krepko cez 5Mbps. Na eni avstrijski strani mi je pokazalo okoli 6800 kbps. Ce bi bil link mocnejsi sem ziher da bi zapolnil svojo polno kapaciteto 10Mbps.

Imam dva prenosnika in router in vsi podpirajo b/g WLAN in so bili nastavljeni na G, kar bi naj bilo max 54Mb/s. Oddaljenost obeh računalnikov od routerja je bila 0,5m in vis so imeli skoraj 100% domet.
Vleklo mi je pa največ z 1,3MB/s kar je 10,4Mb/s. Tako, da ne verjamem kako boš z B dosegel 10 Mb/s.

xpayne je napisal/a:
samo zanimivo velikrat mi pa iphone ne pokaže vsa brežična omrežja ki so naokoli medtem ko kakšni drugi telefoni ali računalniki pokažejo. Zgleda da iphonov wifi nima tako velikega dometa ali pač

MBP vem, da nima takšnega dometa kot drugi pcji zaradi alu ohišja. Za iPhone pa še nevem kje je težava.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 30.11.2008 10:19:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MBP ima kljub aluminijevemu ohisju odlicen domet brezzicnega omrezja.

Po pol leta uporabe lahko to mirno trdim.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1640
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 30.11.2008 11:14:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj noben MB ni popolnoma aluminjast prav zaradi Airport kartice - vgrajena naj bi bila tam kjer se stikata ekran in pač preostanek laptopa - tisti del imajo pa vsi MBji vsaj malo plastičen.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 30.11.2008 11:30:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se pa moram strinjati z enim od predhodnikov, ki je omenil, da mu iPhone nekaterih dostopnih tock preprosto ne najde. Ravno v petek mi iPhone (2G, SW 2.2) ni nasel dostopne tocke, pred katero sem sedel (razdalja ~1 meter).
Surprised
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.07.2008
Prispevkov: 383
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 30.11.2008 11:35:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zee je napisal/a:
Se pa moram strinjati z enim od predhodnikov, ki je omenil, da mu iPhone nekaterih dostopnih tock preprosto ne najde. Ravno v petek mi iPhone (2G, SW 2.2) ni nasel dostopne tocke, pred katero sem sedel (razdalja ~1 meter).
Surprised

Mogoče je pa bila skrita? Ker to je pa res skoraj nemogoče, da je ne bi zaznal.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 30.11.2008 16:48:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DejanX je napisal/a:
alenbec je napisal/a:
Gre krepko cez 5Mbps. Na eni avstrijski strani mi je pokazalo okoli 6800 kbps. Ce bi bil link mocnejsi sem ziher da bi zapolnil svojo polno kapaciteto 10Mbps.

Imam dva prenosnika in router in vsi podpirajo b/g WLAN in so bili nastavljeni na G, kar bi naj bilo max 54Mb/s. Oddaljenost obeh računalnikov od routerja je bila 0,5m in vis so imeli skoraj 100% domet.
Vleklo mi je pa največ z 1,3MB/s kar je 10,4Mb/s. Tako, da ne verjamem kako boš z B dosegel 10 Mb/s.


Povezanega imam na G Wink
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani