Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Naslednja
mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.05.2014
Prispevkov: 123
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 18.08.2020 13:30:04
mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za uporabnike Android je aplikacija že dostopna, za IOS uporabnike bo menda do konca meseca. Ali si boste naložili aplikacijo?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2060
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 18.08.2020 13:44:11
Re: mobilna aplikacija "OSTANI ZDRAV"
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zgubit tako nimaš kaj.
Če bi slučajno zahtevala deljenje lokacije, dostop do fotografij ali kaj podobnega lahko ne dovoliš in je stvar rešena.

Tole je lep povzetek s katerim se strinjam:
https://twitter.com/SasoDolenc/status/1295699173342404608

So se pa seveda spet nerodno lotili promocije aplikacije:
https://twitter.com/vladaRS/status/1295419902011019266
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.05.2014
Prispevkov: 123
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 18.08.2020 14:07:53
Re: mobilna aplikacija "OSTANI ZDRAV"
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rainbow je napisal/a:
Zgubit tako nimaš kaj.


Ja, verjetno res ne, ampak tudi pridobiti ne morem s tem nič.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 18.08.2020 14:41:44
Re: mobilna aplikacija "OSTANI ZDRAV"
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Proti. Ne bom naložil.

1. Aplikacija, v kolikor bi si jo naložilo 100% prebivalcev, bi ob morebitni okužbi avtomatsko opozorila vse tiste, s katerimi si bil v predhodnih 14 dneh v stiku dlje kot 15 minut in na razdalji manj kot 1.5 metra.

2. Kdor se v teh časih obnaša vsaj približno odgovorno do sebe in do bližnjih, zna brez težav iz glave napisati imena ljudi, s katerimi je bil v predhodnih 14 dneh v stiku dlje kot 15 minut in na razdalji manj kot 1.5 metra.

3. Kdor tega ne bi mogel narediti, se po mojem mnenju ne obnaša odgovorno (torej izpostavljanje v množicah ljudi, žuri, neznanci...) in najverjetneje tudi ne bo namestil dotične aplikacije.


Aplikacijo vidim kot eno popularno zadevo s katero politiki poizkušajo demonstrirati, da "nekaj" počnejo.


Nazadnje urejal/a Jenrej Tor 18. Avg 2020 14:53; skupaj popravljeno 1 krat
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.05.2014
Prispevkov: 123
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 18.08.2020 14:52:09
Re: mobilna aplikacija "OSTANI ZDRAV"
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Aplikacijo vidim kot eno popularno zadevo s katero politiki poizkušajo demonstrirati, da "nekaj" počnejo.


Točno tako, ampak ob vsek kontradiktornih ukrepih, ki jih sprejemajo je aplikacija v tem delu neučinkovita. Ne morejo zagotoviti niti ustreznih ukrepov v DSO, potem pa naj bi aplikacija čudežno rešila zadevo.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.12.2007
Prispevkov: 1081
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 18.08.2020 14:59:56
Re: mobilna aplikacija "OSTANI ZDRAV"
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Točno tako
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 18.08.2020 16:00:54
Re: mobilna aplikacija "OSTANI ZDRAV"
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da je tale precej dobro povzel bistvo tovrstnih appov:
https://raccoon.onyxbits.de/blog/covid-19-bluetooth-contact-tracing-stupid-idea/
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1432
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 18.08.2020 18:59:53
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rizicne osebe naj zavarujejo, ne pa da jim ponujajo “ala” zastonj javne prevoze z avtobusi, vlaki itd...

Jaz sem absolutno proti aplikaciji.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.02.2011
Prispevkov: 205
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 18.08.2020 20:00:12
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz si bom najverjetneje naložil, morda pa v kakšnem trenutku le pomaga. Sam se sicer obnašam zelo odgovorno, nobenih žurov, množic ljudi kot so restavracije, gledališča in podobno, trgovina ko je res nujno. Je pa res da nimam druge opcije kot uporabo javnega prevoza za službo, tako da sem vsak dan skoraj dve uri v stiku z neznanci, na žalost nemalokrat na razdalji manj od 1.5 m in z nosovi zunaj -.- si pa rajši sploh ne upam predstavljat kako bo javni prevoz, ko se enkrat začne šola.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 18.08.2020 20:18:03
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz rad napovedujem, kaj bo. Pa potem gledam, če sem se zmotil.

Za tale app bi rekel, da se pogovarjamo o stvari, ki samo obstaja. To je pa tudi vse.

EDIT: če ne bo obvezna je brezveze, če bo obvezna, bo pa cerkus, rezultat pa na koncu isti.


Nazadnje urejal/a macata Tor 18. Avg 2020 20:30; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.05.2014
Prispevkov: 123
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 18.08.2020 20:24:53
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1-2-3 je napisal/a:
Jaz si bom najverjetneje naložil, morda pa v kakšnem trenutku le pomaga.


Ravno to me zanima v kakšnem trenutku naj bi ta app sploh pomagal. Pa saj nikjer kjer ga uporabljajo ni prinesel kake dodane vrednosti. Ali pa mogoče samo pričakujemo nek čudežni app, ki nas bo enostavno rešil in potem bo vse lepo?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.02.2011
Prispevkov: 205
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 18.08.2020 20:42:23
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pomaga pri sledenju stikov, če bi npr. šel jest v restavracijo ali pa v kafič v notranjost in ne na teraso in bi bil pri sosednji mizi nekdo okužen. To je verjetno rizičen kontakt, saj po mojem mnenju gostinci redko upoštevajo 1,5 m, maske pa med jedjo itak ne moreš nositi. Sam sicer nikoli v teh časih iz preventivnosti ne bi šel tako jest, tisti ki gredo si pa res najverjetneje ne bodo namestili te aplikacije. Ni pa to čudežna aplikacija, tudi če bi jo vsi imeli bi oz. bomo morali biti še kar nekaj časa previdno, vsaj da to zimo z gripo in prehladi čez damo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.05.2014
Prispevkov: 123
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 18.08.2020 21:01:39
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1-2-3 je napisal/a:
Pomaga pri sledenju stikov, če bi npr. šel jest v restavracijo ali pa v kafič v notranjost in ne na teraso in bi bil pri sosednji mizi nekdo okužen


Ja, saj to mi ne gre skupaj. Če je nekdo okužen in ima to zabeleženo v aplikaciji mora biti doma v karanteni, ali kako? Če pa nekdo nima toliko razčiščeno v svoji glava, da je pozitiven na testu in potem hodi v družbo pa nam verjetno res ni pomoči in tudi nobena aplikacija ne bo pomagala.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 18.08.2020 21:26:11
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ozelot je napisal/a:
Ja, saj to mi ne gre skupaj. Če je nekdo okužen in ima to zabeleženo v aplikaciji mora biti doma v karanteni, ali kako? Če pa nekdo nima toliko razčiščeno v svoji glava, da je pozitiven na testu in potem hodi v družbo pa nam verjetno res ni pomoči in tudi nobena aplikacija ne bo pomagala.


Ko zveš, da si okužen, vpišeš to v app. In potem dobijo obvestilo vsi, ki so bili v zadnjih 14 dneh v tvoji bližini. Menda da tudi rizičnost zračuna glede na trajanje kontakta in razdaljo (moč signala). To je OK.

Mene bolj zanima, kakšna je varovalka, da nekdo iz štosa vpiše, da je okužen. Prank pač. Nekje sem bral, da poskeniraš kodo iz potrdila, da s i okužen. Ne vem pa če je to res.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.11.2012
Prispevkov: 508
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 18.08.2020 21:44:00
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Mene bolj zanima, kakšna je varovalka, da nekdo iz štosa vpiše, da je okužen. Prank pač. Nekje sem bral, da poskeniraš kodo iz potrdila, da s i okužen. Ne vem pa če je to res.


Na to pa še pomislil nisem. Torej, če en kreten izve, da je okužen in pošlje kodo enemu svojemu znancu, da jo vpiše v 1 uri bo res prank.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.02.2011
Prispevkov: 205
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 18.08.2020 21:52:18
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če si pozitiven ti bo NIJZ dal kodo, katero lahko nato vneseš v aplikacijo. Je pa res, da ti je tudi ni treba. Glede na to, da so podatki anonimni tudi najverjetneje ne boš dobil kar domov katantene, če si bil v stiku z nekom. To sicer tudi mene zanima (nisem se toliko poglabljal) v primeru da ti aplikacija sporoči, da si bil pozitiven, kako deluje. Se javiš na NIJZ in ti oni dajo odločbo o karanteni, ti jo dajo na podlagi izračunane rizičnosti (trajanje in razdalja) ali na podlagi aplikacije karanten ne bodo dajali. Ker da boš poklical v službo pa rekel, da ti je aplikacija zjutraj zapiskala in da boš ostal doma, ne vem no, kako bodo to razumeli.

Dejansko je pa to res vprašanje, ker je vse anonimno ti nihče v bistvu ne more preprečiti, da tvojo kodo vpiše nekdo drug. Confused
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 18.08.2020 23:18:24
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če ne bo neke resne metodologije za to aplikacijo, je brezveze.

Hočem rečt. Recimo kot delodajalec me je strah, da bi se zaposleni okužili in bi moral poslat celo firmo v karanteno. Lahko se odločim, da pol firme dela od doma, pol jih hodi pa v službo. Precej bolj varno.

Še bolje bi bilo, da odredim obvezno uporabo aplikacije. In ko pride do okužbe, lahko hitro pošljem okužene na delo od doma in po potrebi kombiniram s tistimi, ki preventivno delajo od doma.

Pomoje vsesplošna uporaba ne bo prav aktualna. Take lokalizirane implementacije pa znajo bit pogoste in koristne. Edino ne vem, če lahko zaposlenim delodajalec odredi uporabo aplikacije.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.05.2014
Prispevkov: 123
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 19.08.2020 03:36:42
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Še bolje bi bilo, da odredim obvezno uporabo aplikacije. In ko pride do okužbe, lahko hitro pošljem okužene na delo od doma in po potrebi kombiniram s tistimi, ki preventivno delajo od doma.

Pomoje vsesplošna uporaba ne bo prav aktualna. Take lokalizirane implementacije pa znajo bit pogoste in koristne. Edino ne vem, če lahko zaposlenim delodajalec odredi uporabo aplikacije.


Odrditi definitivno ne moreš uporabo aplikacije. No, vsaj upam, da do tega ne bo prišlo v prihodnosti. Glede na to, da virus kroži pri nas že od začetka leta in da ko je bilo že februarja cel kup bolniških in smo vsi preživeli vidim to samo v psihiranju ljudi. Ker tudi prejšnja leta, ko je bila gripa nismo delali panike in je šlo vse lepo naprej.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 19.08.2020 06:00:13
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene pa zanima, a virusa ni v trgovskih centrih-trgovinah, ker do zdaj nimamo okuženih trgovcev?! Največ ljudi se obrne v trgovinah.
Večina tovarn je obratovala tudi med karanteno, a so do zdaj brez okuženih?!
Obala je polna, ampak tam ni okužb? Nimamo okuženih domačih turistov?!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.05.2014
Prispevkov: 123
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 19.08.2020 07:06:12
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
warcanoid je napisal/a:
Mene pa zanima, a virusa ni v trgovskih centrih-trgovinah,


Očitno ta virus le ni tako hitro prenosljiv kot pravijo. Na vlaku npr. je včasih taka gužva, da smo nagužvani kot sardine pa ne poznam nikorag ki bi zbolel. Verjamem sicer, da virus obstaja, ampak gre očitno pri huje obolelih za nek drug moment, ki povzroči odpoved pljuč. Kaj je to pa je vprašanje? druge kronične bolezni, predhodna celjenja ali pa 5G, ki sladi imunski sistem???
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani