Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Mercator nagovarja v tujem jeziku
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.01.2012
Prispevkov: 523
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 15.08.2020 13:08:04
Re: Mercator nagovarja v tujem jeziku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
Ti pa si ena prava slovenska Karen, življenje s tabo mora biti res zabavno. Rolling Eyes
Sicer se strinjam, da je primerno in potrebno, da prodajalec stranke nagovarja v slovenščini (med sabo pa naj se pogovarjajo v kateremkoli jeziku), ampak pretiravanje je pa pretiravanje.

Pasivnost nas je pripeljala do tukaj kjer smo danes, tako da hvala bogu, da je še kdo, ki dejansko kaj naredi ne pa samo jamra na internetu.

_________________
Mastercard kartica Curve
Uporabi kodo PPSAT (https://www.curve.app/join#PPSAT), ter sebi malo skrajšaj čakalno vrsto (in obema pridobi 5 funtov dobroimetja).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 15.08.2020 14:36:08
Re: Mercator nagovarja v tujem jeziku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj bi bilo pretiravanje? Smo v Sloveniji in tukaj je uraden jezik slovenscina. Dokler ljudje se ne bodo pritozevali bodo delali tako kot sedaj.

Ima prijatelje iz celotnega balkana, pa nikdar ne govorijo z menoj drugace kot v slovenscini. Sam, ker pac srbo/hrvasko ne znam, na jugu govorim ENG ali D. Zakaj bi se pacil in govoril po njihovo?! Ce bi pa v nasem jeziku, pa bi mi se kateri stisnil kaksnega.

Tukaj v Sloveniji pa je dovoljeno vse?!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.11.2012
Prispevkov: 508
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 15.08.2020 16:48:36
Re: Mercator nagovarja v tujem jeziku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
twom je napisal/a:
Ne gre za južni jezik. Imamo tudi ostale trgovine v tuji lasti, Hofer, Lidl, Spin, Spar, Ikea, Mueller, itd, se pravi me lahko nagovarjajo v nemščini, italijanščini, švedščini, itd? V teh trgovinam me nagovarjajo v lepi slovenščini brez naglasov (domnevam da bo isto tudi v Ikeji, da me ne bojo nagovorili v švedščini).
Charli v Trstu, Majdič v Celovci, me pa nagovarjajo v slovenskem jeziku. Le zakaj?

Poslal sem pritožbo na Mersrator, ovadbo na policisko postajo, elektronsko sporočilo na več kot deset medijskih hiš in spletnih portalov ter vsem poslanskim skupinam. Pa da vidimo kako bomo še naprej hlapci.

p.s. med okupacijo med drugo svetovno vojno smo že uradno govorili nemško in italijansko, izgleda da je sedaj čas za južnaščino...


Pogumno in pravilno dejanje Like
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani