Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Mercator nagovarja v tujem jeziku
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 407
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 13.08.2020 13:09:25
Mercator nagovarja v tujem jeziku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes, 13. avgust 2020, Ljubljana.
Dva blagajnika, ki ju do sedaj še nisem videl v tem Mecatorju, govorita tuji jezik (premalo poznam da bi ločil za kateri jezik bivše Jugoslovanske republike). Na moj poziv da me nagovarja v Slovenskem jeziku, nadaljuje naprej v meni tujem jeziku. Na moj poziv, da pokliče poslovodjo, se je obrnil stran.
Pred Mercatorjem mi eden od kupcev, ki je odobraval moje ravnanje, povedal da se to dogaja v večih Mercatorjih na tem območju.

Kje so sedaj politiki in kolesarji pred parlamentom?

Lp

p.s. nimam nič proti tujim osebam, imam tudi sorodnike, prijatelje, znance, sodelavce, ki niso slovenske narodnosti, se pa ne strinjam s priseljevalsko politiko in s tem da me uradna oseba nagovarja v tujem jeziku
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 13.08.2020 13:19:18
Re: Mercator nagovarja v tujem jeziku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Politiki, ki sedaj na oblasti so, Mercator prodali so! Pa jih/ga Twitni pa boš imel odgovor.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 13.08.2020 13:31:02
Re: Mercator nagovarja v tujem jeziku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mercator že dolgo ni več kar je bil, saj je lepo navil cene izdelkov. Piši jim na mail ali jim twitni, tko kot je predlagal predhodnik. Pa blagajnik ni uradna oseba.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 13.08.2020 13:34:19
Re: Mercator nagovarja v tujem jeziku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi natakarjev je precej tujcev, ne samo jugoslovanov, ki jih eni še razumemo ampak rusov, ukrajincev ...... marsikakšen ima diplomo ..... žal so slovenci raj na zavodu kot da so prodajalci ali kelnerji.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 13.08.2020 13:50:26
Re: Mercator nagovarja v tujem jeziku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih

Jabček

Jabček

Pridružen/a: 17.06.2020
Prispevkov: 19
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 13.08.2020 14:19:48
Re: Mercator nagovarja v tujem jeziku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
twom je napisal/a:
Danes, 13. avgust 2020, Ljubljana.
Dva blagajnika, ki ju do sedaj še nisem videl v tem Mecatorju, govorita tuji jezik (premalo poznam da bi ločil za kateri jezik bivše Jugoslovanske republike). Na moj poziv da me nagovarja v Slovenskem jeziku, nadaljuje naprej v meni tujem jeziku. Na moj poziv, da pokliče poslovodjo, se je obrnil stran.
Pred Mercatorjem mi eden od kupcev, ki je odobraval moje ravnanje, povedal da se to dogaja v večih Mercatorjih na tem območju.

Kje so sedaj politiki in kolesarji pred parlamentom?

Lp

p.s. nimam nič proti tujim osebam, imam tudi sorodnike, prijatelje, znance, sodelavce, ki niso slovenske narodnosti, se pa ne strinjam s priseljevalsko politiko in s tem da me uradna oseba nagovarja v tujem jeziku


Ne vem kdo ste, ampak dovolite mi, da Vas opomnim, da je jabuk.si platforma za deljenje informacij o Applu in vsemu v povezavi s tem, vsaj upam, da je temu se vedno tako in da platforma ni prerasla v skrajno smer ksenofobije, zavracanja in razvijanja taksnih ali drugacnih ideologij.
Kaj ima vasa tema opraviti z jabuk.si tako ne razumem, in administratorju svetujem, da jo odstani.

Kot drugo pa, Slovenija je odprta drzava za vse narode in edino prav je, da taksna tudi ostane. to v katerem jeziku se pogovarjata zaposlena ni vasa stvar in bi bilo prav, da se v to tudi ne vtikate. V kolikor sta Vas ogovorila v tujem jeziku je to tako zato, ker sta Vam bodisi pripisala tuijo narodnost ali pa ker je njuno znanje slovenscine preslabo, a nekdo je kljubtemu ocenil, da sta primerna za delo na delovnem mestu, ki ga opravljata. Verjamem, da je omenjeni osebi na poti do tega da osvojita nas jezik.

Veste, delam v vecji organizaciji v drzavi, ker zaposlujemo ogromno tujcev in nikomur se na kraj pameti ni prislo, da bi kogarkoli ozmerjal ali ostel zaradi nepoznavanja nase materinscine.

Vam svetujem enako. Dajte se brigat zase in dajte uporabljati platformo za to, za kar je bila namenjena.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.12.2009
Prispevkov: 828
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 13.08.2020 14:28:25
Re: Mercator nagovarja v tujem jeziku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res noro. A rabmo tako temo na tem forumu, neglede na našo prepričanje o tej temi...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 13.08.2020 14:28:57
Re: Mercator nagovarja v tujem jeziku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dokler je tema v rumenem delu ni moteca. Se pa strinjam, da bo v trgovini prodajalec z menoj govoril v Si jeziku. Tudi sam p... ko grem v LJ/Polje v Mercator in bi se vsi pogovarjali po bosansko. Sam razumem toliko bosansko kot italijansko. Skoraj nic.

Mislim, da je moja pravica da v Sloveniji lahko brez tezav komuniciram v nasem jeziku.

Ne moti me, da v sloveniji kot v vsaki drzavi zivi doloceno stevilo tujcev a verjami mi, da v Svici me prodajalka iz Makedonije, Bosne ali hrvaske niti enkrat ni nagovorila v drugem jeziku kot nemskem/pokvarjena nemscina. Enako velja za v Nemcijo.

Ce se lahko drugi naucijo nemsko, anglesko, ... se boto pa ti priseljenci naucili tudi slovensko toliko da se v javnosti lahko pogovarjajo. V katerem jeziku se nato doma, med seboj v skupnosti pa mi je vseeno.

Kaj bi se zgodilo ce bi trgovka v Sarajevu nekoga nagovorila v SI jeziku? Pizdili bi kot 100 hudicev.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.01.2012
Prispevkov: 523
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 13.08.2020 14:44:41
Re: Mercator nagovarja v tujem jeziku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
homulunculusa je napisal/a:
Ne vem kdo ste, ampak dovolite mi, da Vas opomnim, da je jabuk.si platforma za deljenje informacij o Applu in vsemu v povezavi s tem, vsaj upam, da je temu se vedno tako in da platforma ni prerasla v skrajno smer ksenofobije, zavracanja in razvijanja taksnih ali drugacnih ideologij.
Kaj ima vasa tema opraviti z jabuk.si tako ne razumem, in administratorju svetujem, da jo odstani.

Kot drugo pa, Slovenija je odprta drzava za vse narode in edino prav je, da taksna tudi ostane. to v katerem jeziku se pogovarjata zaposlena ni vasa stvar in bi bilo prav, da se v to tudi ne vtikate. V kolikor sta Vas ogovorila v tujem jeziku je to tako zato, ker sta Vam bodisi pripisala tuijo narodnost ali pa ker je njuno znanje slovenscine preslabo, a nekdo je kljubtemu ocenil, da sta primerna za delo na delovnem mestu, ki ga opravljata. Verjamem, da je omenjeni osebi na poti do tega da osvojita nas jezik.

Veste, delam v vecji organizaciji v drzavi, ker zaposlujemo ogromno tujcev in nikomur se na kraj pameti ni prislo, da bi kogarkoli ozmerjal ali ostel zaradi nepoznavanja nase materinscine.

Vam svetujem enako. Dajte se brigat zase in dajte uporabljati platformo za to, za kar je bila namenjena.

Ne vem kdo ste, ampak dovolite mi, da Vas opomnim, da se v Sloveniji govori slovensko.

_________________
Mastercard kartica Curve
Uporabi kodo PPSAT (https://www.curve.app/join#PPSAT), ter sebi malo skrajšaj čakalno vrsto (in obema pridobi 5 funtov dobroimetja).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.11.2012
Prispevkov: 508
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 13.08.2020 15:25:20
Re: Mercator nagovarja v tujem jeziku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Oh, joj. Ob takih komentarjih kot ga zapiše uporabnik homulunculusa se lahko samo primeš za glavo, takoj v napad s ksenofobijo, umiri se malo. Jabuk je eden redkih forumov, ki ni politično, rasno, versko okužen. Tudi odgovori na forumu so bili v tujem jeziku, kar je tudi prav.

Trgovina? V Sloveniji je uradni jezik slovenščina + jezik manjšin, pa glede na to, da delaš v gospodarski družbi si preberi Zakon o gospodarskih družbah.

Kot že rečeno v Sloveniji govorimo slovensko, kdor ne zna pa naj se nauči.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 13.08.2020 15:30:59
Re: Mercator nagovarja v tujem jeziku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najirad je napisal/a:
Oh, joj. Ob takih komentarjih kot ga zapiše uporabnik homulunculusa se lahko samo primeš za glavo, takoj v napad s ksenofobijo, umiri se malo. Jabuk je eden redkih forumov, ki ni politično, rasno, versko okužen. Tudi odgovori na forumu so bili v tujem jeziku, kar je tudi prav.

Trgovina? V Sloveniji je uradni jezik slovenščina + jezik manjšin, pa glede na to, da delaš v gospodarski družbi si preberi Zakon o gospodarskih družbah.

Kot že rečeno v Sloveniji govorimo slovensko, kdor ne zna pa naj se nauči.


!!!.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 13.08.2020 16:09:44
Re: Mercator nagovarja v tujem jeziku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma daj naj en zbriše to temo. Res debilno.

Al pa naj kdo nalima par linkov za aplikacijo, ki ti prevaja prekmurščino v primorščino. Al karkoli je že tist osebek na blagajni uporabljal za sporazumevanje.

Pa hitra blagajna je tudi opcija. Tam moraš pa brat iz ekrana. Mene čist zbega. Very Happy

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 13.08.2020 16:38:22
Re: Mercator nagovarja v tujem jeziku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Pa hitra blagajna je tudi opcija. Tam moraš pa brat iz ekrana. Mene čist zbega. Very Happy

Kje moras brati z ekrana? Mercatorjeve hitre blagajne se derejo in se jih ne da utisat, pa pokroviteljske so. Very Happy Za razliko od Spara (ki pa je tudi navil cene, ko je ze nekdo to omenil za Mercator).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.09.2009
Prispevkov: 953
Kraj: Drevo na vzhodu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 13.08.2020 16:45:17
Re: Mercator nagovarja v tujem jeziku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ravno v Ljubljani imate največ Srbov in Bosancev ... torej je logično, da se z njimi tudi srečujete.

Na RTVSLO imajo oddajo NaGlas!, kjer redno gostujejo osebe različnih ExYu-držav, ki že dalj časa živijo v Sloveniji, večina teh prav v beli prestolnici.

Veliko teh ne govori slovensko, pa čeprav so tu že npr. 30+ let, sploh starejše generacije.
https://4d.rtvslo.si/oddaja/naglas/173250605

Potem so tu tudi želje določenih narodnosti:
Intervju s predsednikom Zveze hrvaških društev v Sloveniji



Tudi tole ni novo:

Albanci v Velenju
https://4d.rtvslo.si/arhiv/tednik/174457467

Vendar pa to že postaja preveč politično ...

Sicer pa mi pokažite čistokrvnega Slovenca, ki v družini nima korenine sosednjih narodov.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.04.2010
Prispevkov: 207
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 13.08.2020 17:19:36
Re: Mercator nagovarja v tujem jeziku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
wildapple je napisal/a:

Sicer pa mi pokažite čistokrvnega Slovenca, ki v družini nima korenine sosednjih narodov.


Jaz in še ogromno drugih... Rolling Eyes
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.09.2009
Prispevkov: 953
Kraj: Drevo na vzhodu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 13.08.2020 17:31:02
Re: Mercator nagovarja v tujem jeziku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, seveda ... verjetno imaš razdelano družinsko drevo, DNK test, ipd.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 13.08.2020 17:49:54
Re: Mercator nagovarja v tujem jeziku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
azrael je napisal/a:
Kje moras brati z ekrana? Mercatorjeve hitre blagajne se derejo in se jih ne da utisat, pa pokroviteljske so. Very Happy Za razliko od Spara (ki pa je tudi navil cene, ko je ze nekdo to omenil za Mercator).


Si me dobu. Že tolk dolgo nisem plačeval na hitri blagajni “u Merkatori”, da se ne spomnim več, kako dela. Very Happy

A gremo probat naštet trgovce, ki so v slovenski lasti. Mogoče bi tam znal na blagajnah kaj Slovenščine.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.11.2012
Prispevkov: 508
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 13.08.2020 18:15:32
Re: Mercator nagovarja v tujem jeziku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
‘Čistokrvnost’’ in družinsko drevo nima nobene zveze z rabo slovenščine. V Sloveniji se govori in piše slovensko.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.09.2009
Prispevkov: 953
Kraj: Drevo na vzhodu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 13.08.2020 18:19:39
Re: Mercator nagovarja v tujem jeziku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najirad je napisal/a:
‘Čistokrvnost’’ in družinsko drevo nima nobene zveze z rabo slovenščine. V Sloveniji se govori in piše slovensko.


Ja, tako piše na papirju (v ustavi). Resničnost pa je kanček drugačna.
Sploh, ker je vse manj "Slovencev" in vse več "tujcev".

Pustimo času čas.

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 13.08.2020 18:57:19
Re: Mercator nagovarja v tujem jeziku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Po fotru sem mal tržačan in malo trbovc, po mami pa mal gorenjc in mal štajerc in tud malo čeh. In pol mi rečejo, da sem lublančan. In me zaničujejo primorci, štajerci, zasavci, gorenjci in dolenjci. Za čehe pa ne vem. Pomoje jim kot slovenc nisem prav pri srcu, ker slovakov ne marajo.

Vrhunsko tole predaljčkanje.

Se pa z bosanci ful dobr zastopim. 😀

Aja, pa družinsko drevo imam precej urejeno. Cca 500 prednikov vpisanih. Po štajerski strani od leta 1500.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani