Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
procesorji ARM
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 24.06.2020 18:20:41
procesorji ARM
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apple se je odločil, da Intel procesorje v računalnikih zamenja z ARM procesorji. Prehod je planiran postopoma v roku 2eh let, podporo naj bi zagotavljali več let, prvi mac računalnik s procesorjem ARM naj bi bil naprodaj že proti koncu letošnjega leta. Analitik Ming-chi Kuo meni, da bo to osnovni model Macbook pro 13", možno tudi da bosta to Macbook ali Macbook air.

Tema je namenjena prehodu na ARM, prednostmi/slabostmi, dilemami, prilagoditve programov itd.

Moja prva dilema je, ali je trenutno smiseln nakup Macbooka (air oz. osnovni model pro 13")?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 24.06.2020 18:44:10
Re: procesorji ARM
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odvisno. Kako dolgo mislis prenosnik imeti... Ce je to 2-3 leta potem ja. Ce je vec pa je vprasljivo. Glede Apple procerjov pa trenutno ne vemo vec kot le to, da pridejo do konca leta z prvim produktom.

Vse ostalo je v zvezdah.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 24.06.2020 19:50:31
Re: procesorji ARM
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabuk5 je napisal/a:
Moja prva dilema je, ali je trenutno smiseln nakup Macbooka (air oz. osnovni model pro 13")?


Nekaj leet bodo ziher podprti. Po tistem pa ... kdo ve? Verjetno boš moral gledati izdelke tretjih izdelovalcev oz. odprtokodne zadeve. Navsezadnje lahko kadarkoli naložiš x86 verzijo Windows, Linux, BSD in drugih sistemov.

Nekaj informacij iz sredine 2000-ih:
Apple je pri sistemu MacOS X podporo PPC (PowerPC) procesorjev opustil nekje po dveh oz. treh letih, kolikor se spomnim.

Prehod so najavili leta 2005, zadnja verzija, ki je še delovala na PPC je bil MacOS X Leopard 10.5 (izdali leta 2007).

Snow Leopard 10.6 (leto 2008) se več ni dalo naložiti na PowerPC procesorje. Je pa ta sistem še imel podporo za Rosetto, ki je omogočal poganjanje PPC programov na Intel procesorjih.

Še bolj zanimiv je bil prehod iz Motorolinih 68k procesorjev na PPC.
http://www.storiesofapple.net/the-68k-ppc-transition-and-snow-leopard-comparing-apples-to-oranges.html

Tudi tam so uporabljali emulacijo.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 24.06.2020 19:54:29
Re: procesorji ARM
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pravi čas za nakup računalnika je po moje takrat, ko ga rabiš. Seveda - če imaš računalnik, s katerim lahko shajaš še vsaj eno leto, potem se morda splača počakat. Če pa si z njim služiš kruh in zaradi starosti oz. počasnosti trpi tvoje delo, potem pač ne. Tudi če ga kupiš jutri, bo uporaben še 5 let.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 24.06.2020 21:15:40
Re: procesorji ARM
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če boš mel dovolj rama in diska, bo zadeva OK za par let.

Sistem že podpira model računalnika, samo čez 5 let bo imel osnovni model probleme s podhranjenostjo. Če bi se dalo kasneje dogradit RAM in disk. Pa se ne da.

Druga stvar, ki jo jaz ne bi naredil, pa je nakup prve generacije ARM mašin.
Predvsem, če kupuješ za kaj več kot brskanje po netu in gledanje filmov.
Osebno mi ni več izziv bit brezplačno beta tester.

Še posebej, ko pomislim, da zmore imet Apple prbleme z mehanizmom tipkovnice. Naj to folk lepo pretestira, jaz bom pa kupil preverjen izdelek.

Sicer ne sledim več prav pozorno, ampak 2019 modeli se mi zdijo kar OK.

Tko da, Jaz bi definitivno izbral trenutne modele. Mogoče bi edino počakal jesen, ko bodo mal spustili cene pred prihodom novih modelov. Če se ti ne mudi.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 24.10.2013
Prispevkov: 28
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 25.06.2020 12:10:16
Re: procesorji ARM
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdej gre v zasluženo penzijo iMac 2008 in se pridružuje eMacu-u na podstrešju še zmeraj solidno delujoč do danes 24 ur/12 let prižgan Rolling Eyes
p.s. Zamenjal samo hdd za ssd zaradi hitrosti leta 2012

_________________
Emac G4
Imac early 2008 ssd 240 gb
Ipod classic 120 gb
Ipod touch 32 gb
Ipad 3 32 gb
Iphone 6 64 gb
Macbook Pro 15" retina late 2015
Imac 2017
Macbook Pro 13" 2019
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1234
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 25.06.2020 14:04:22
Re: procesorji ARM
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz bom tudi počakal na ARM procesor. Razvoj gre pač v to smer in škoda je sedaj nabavljati Intel mašino, vsaj moje mnenje. Razen seveda, če je nujno ne potrebuješ.

Poleg tega se pričakuje prenovljeni iMac in celo ta naj bi bil z novim Mini LED zaslonom, kar pomeni, da bo nekje 2021 ali celo 2022 ravno pravšnji čas za zamenjavo obstoječega. Pa bo vse res novo in "the latest and greatest" za naslednjih min. 5 let. Takrat bo tudi moj obstoječi iMac star ravno nekje 4-5 let in je to zame nek "sweet spot" za zamenjavo: še vedno kar nekaj dobiš zanj, pa potem doplačaš za novega, da ne greš iz nule. Sicer ne vem, koliko bo vplival ARM na padec cene pri rabljenih z Intelovim procesorjem, ampak glede na to, da bodo še leta podpirali Intel mašine, padec ne bi smel biti prevelik. Wink

Meni fuzija iOS in MacOS ne dela problemov in mi je kvečjemu dobrodošla. Saj je nekaj podobnega naredil tudi Windows, vendar ne tako uspešno, kot bo to verjetno uspelo Applu. So se pač bolje lotili dela. Sploh pa naj bi ARM procesorji bili "špica" glede zmogljivosti in verjamem, da bodo boljši od Intelovih. Samo za grafiko ne vem, kako je: ne bo več posebej grafičnih kartic, ampak bodo integrirane v sam procesor? Valjda bodo za Mac dali ločene grafične, ali kako? No, kakorkoli, res sem povsem prepričan, da bodo ARM procesorji "orali ledino" glede hitrosti in zmogljivosti, sploh, ko boš gnal native appe, kot je Final Cut Pro itd. Adobe bo pa tudi verjetno pripravil spodoben sistem appov, ki bodo lepo delovali na ARM.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 10.04.2009
Prispevkov: 1463
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 25.06.2020 14:11:06
Re: procesorji ARM
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem nameraval pocasi v nakup novega mbp16, ampak bom zdaj raje pocakal na arm varjanto.

_________________
Sent from my iPod shuffle
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 25.06.2020 17:51:17
Re: procesorji ARM
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Jaz bom tudi počakal na ARM procesor. Razvoj gre pač v to smer in škoda je sedaj nabavljati Intel mašino, vsaj moje mnenje. Razen seveda, če je nujno ne potrebuješ.

Poleg tega se pričakuje prenovljeni iMac in celo ta naj bi bil z novim Mini LED zaslonom, kar pomeni, da bo nekje 2021 ali celo 2022 ravno pravšnji čas za zamenjavo obstoječega. Pa bo vse res novo in "the latest and greatest" za naslednjih min. 5 let. Takrat bo tudi moj obstoječi iMac star ravno nekje 4-5 let in je to zame nek "sweet spot" za zamenjavo: še vedno kar nekaj dobiš zanj, pa potem doplačaš za novega, da ne greš iz nule. Sicer ne vem, koliko bo vplival ARM na padec cene pri rabljenih z Intelovim procesorjem, ampak glede na to, da bodo še leta podpirali Intel mašine, padec ne bi smel biti prevelik. Wink

Meni fuzija iOS in MacOS ne dela problemov in mi je kvečjemu dobrodošla. Saj je nekaj podobnega naredil tudi Windows, vendar ne tako uspešno, kot bo to verjetno uspelo Applu. So se pač bolje lotili dela. Sploh pa naj bi ARM procesorji bili "špica" glede zmogljivosti in verjamem, da bodo boljši od Intelovih. Samo za grafiko ne vem, kako je: ne bo več posebej grafičnih kartic, ampak bodo integrirane v sam procesor? Valjda bodo za Mac dali ločene grafične, ali kako? No, kakorkoli, res sem povsem prepričan, da bodo ARM procesorji "orali ledino" glede hitrosti in zmogljivosti, sploh, ko boš gnal native appe, kot je Final Cut Pro itd. Adobe bo pa tudi verjetno pripravil spodoben sistem appov, ki bodo lepo delovali na ARM.


Ne bodo imeli svojih grafičnih, boš imel grafična jedra v samem procesorju.
Glavni razlog je ravno Unified memory. Z internimi gpu jedri, pa imaš zadevo precej poenostavljeno, torej en dovolj širok bus za pretakanje podatkov cpu-memory in skupen dostop do cache-a in imaš precej hitrejšo zadevo kar ponujajo današnja računala. Z externimi jedri na svoji grafični, bi potem moral podatke pretakati preko PCI-e ali česa podobnega, kar je pa potem počasneje kot preko memroy busa. Skratka tako je hitreje za Apple in imajo prednost, dokler konkurenca ne pogrunta kaj podobnega oz. Intel že ima nekaj s temi svojimi grafami, samo problem pri njih je, da kaj močnejega ne morejo dati v procesor, ker bi se potem samo stopil, pa še problem je v tem, da bi bil potem tudi die prevelik za proizvodnjo, saj bi imel preveč stvari v enem čipu. Tu zna tudi apple prej kot slej se zaleteti v enako oviro in bodo morali pogruntati ali kako grafična jedra dati v svoj čip ali pa kako narediti jedra tak, da bodo multi-role. Torej bo nekaj jeder v procesorju kot dvoživka, kjer bo imel notri tudi dodatno logiko, ki jo sedaj imamo v gpu jedrih.
Če gledamo trneutni ipad configuration od A12 oz. kar A12Z wiki:
https://en.wikipedia.org/wiki/Apple_A12Z
Potem vidiš, da imaš notri 8 CPU jeder, od tega 4 perfomance in 4 efficiency jedra, notri pa je tudi 8-jedrna grafična kartica, custom made from Apple. ipad ima gor prilotanega 4GB RAM-a oz. 6GB. Glede na to, da imaš potem notri skoraj 4K zaslon, ki fura na 120Hz mora biti grafiča kar sposobna. Se mi pa zdi, da je tudi tam celotna slika potem scaled na manjšo resolucijo, tako da dejanski test oz. pokazatelj bo šele tale tanov DTK, bo bomo gor priklopli dejanski 4K monitor oz. več njih.
Nikjer nič ne piše o tem koliko RAM-a dejansko tak proceosor podpira in koliko ima široko vodilo navzven, sklepam pa, da je podpora nekje do 16GB na A12Z, mogoče celo 32GB in vodilo nekje na nivoju PCI-e 4.0, torej TB3 hitrosti navzven.
Trenutno največji problem je pomanjkanje informacij, ker pač apple. Na koncu boš moral pred vsakim nakupom sprobati maca, če bo dovolj hiter oz. bomo odvisni od external testerjev, ki bodo testrali različne teste za performance. Tudi nič informacij glede TDP-ja, sklepam pa, da bo nekje podobno kot ipad, kjer bo ohišje dovolj za samo hlajenje brez dodanega ventilatorja.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 25.06.2020 18:04:33
Re: procesorji ARM
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Informacij se ni, ker ta A12Z je le za dev da lahko se igrajo. A12Z ne bo notri, to sta jasno povedala Craig in se en pri Gruberju. Enako je pri prehodu na Intel bil v DTK z P4, ki ni nikdar bil uporabljen v realnem macu.

Edini pravi testi, ki bodo steli so enak file odprt na inttel in Apple proc. in kako hitro exporta, odpira, izvaja efekte, ... Tisti neki testi, ki ti da neke stevilke so le stevilke. Steje le real life izkusnja.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1425
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 25.06.2020 21:18:47
Re: procesorji ARM
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
joj, da bi lahk skoču v prihodnost za ene dve leti... Very Happy
s strani performance me res zanima kasne laptope bodo ponudl na trg v primerjavi z kombinacijo Ryzen & Nvidia dGPU .. še posebej kaka bo cena glede na performance ...

tud upam da tale hlajenje mal bolj resno uzamejo ... k tole k gledam da model kup "adhesive" collerja za iPad ohišje , al pa Air- z bolj ko ne z fake internim ventilatojem da meša zrak Very Happy ...

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 25.06.2020 21:43:13
Re: procesorji ARM
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nimam pojma o hardwareu, sam kot poznam logiko Appla, bo s temi procesorji lahko stanjšal mašine, zmanjšal porabo in povečal autonomnost na bateriji.

Mašine bodo pa delale dovolj korektno, da boš z njimi brez težav konzumiral Applove servise.

Do high end grafičnih postaj te zadeve še ne bodo segle.

Photoshop bo pa verjetno čist OK delal. Saj že na iPad Pro baje dela super. Če verjamemo predstavitvi. Testi pravijo drugače.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 25.06.2020 21:51:56
Re: procesorji ARM
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Desktop mašine (sploh iMac Proji in Mac Proji) bodo imele seveda druge variante Appleovih ARM procesorjev z dosti višjim TDP-jem, aktivnim hlajenjem in verjetno ločeno grafično kartico (AMD) oz. več njih.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 26.06.2020 06:30:56
Re: procesorji ARM
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Photoshop na iPad dela tako kot mora, za tisto kar lahko z njim sploh delas. Zal zaenkrat ni se na nivoju da je uporaben. Pa ne zaradi apple procesorja, ampak lenosti Adobe.

Affinity na iPadu leti. Luma Fusion leti na ipad z dosti manj rama, ... Tako da to kaze, da direktno ne bomo morali primerjati. Tudi se iz casom PPC so imeli manj mhz, pa so Pentiume vse do 4 peljali na sprehod.

Na MBA, MBP 13 bo integrirana graficna povsem dovolj. Tudi Mac Mini. Ostalo pa bomo videli kam bodo zapeljali. Za Apple Arcade je interna dovolj. Vsekakor pa se kot vidimo stvari ne lotevajo napol ampak imajo resitve za masine. Predvidevam da bo predstavitev oktobra za prvi APP masino
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 26.06.2020 09:41:50
Re: procesorji ARM
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Do high end grafičnih postaj te zadeve še ne bodo segle.


Trenutno na trgu strežnikov tekmujejo ARM in x86 procesorji "side by side". Neka, vsaj približna, primerjava torej obstaja.

npr: https://www.nextplatform.com/2020/03/18/stacking-up-arm-server-chips-against-x86/

Performance ni povsem na nivoju AMD Epyc ampak je presenetljivo blizu. Poraba 80 core procesorja je na nivoju Epyca. Če sem prav videl 210W za ARM in 200W TDP za Eypc, čeprav te številke ne povejo vsega. Xeoni so po raw performance in PPW precej zadaj.

High end grafične postaje s takimi CPUji ne bi smele biti problem.


iPad pro je na tem področju presenetljivo zmogljiv. Bolj kot npr. Nintendo Switch in glede na to kakšne igre poganja tudi bistveno bolj od večine integriranih grafik trenutno na trgu. V laptopih in desktopih, kjer lahko dvignejo porabo, bo verjetno tole kar velik preskok.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1234
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 26.06.2020 09:53:53
Re: procesorji ARM
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz mislim, da bo ARM pri Applu velik preskok v primerjavi z Intel. Se je pa sedaj razvedelo, da naj bi Applu film dokončno počil zaradi težav s kvaliteto pri zadnji seriji Intelovih (Skylake) procesorjev.

Če je iPad Pro po zmogljivosti primerljiv s PC-ji oz. prenosniki, potem ne dvomim, da bodo Applovi prenosniki in namizni računalniki presežek na tem področju. Mislim, da se Apple vrača nazaj "v sedlo" tudi glede hardwara in bodo močno potegnili na plin proti konkurenci.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 26.06.2020 11:53:51
Re: procesorji ARM
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Tudi jaz mislim, da bo ARM pri Applu velik preskok v primerjavi z Intel. Se je pa sedaj razvedelo, da naj bi Applu film dokončno počil zaradi težav s kvaliteto pri zadnji seriji Intelovih (Skylake) procesorjev.

Če je iPad Pro po zmogljivosti primerljiv s PC-ji oz. prenosniki, potem ne dvomim, da bodo Applovi prenosniki in namizni računalniki presežek na tem področju. Mislim, da se Apple vrača nazaj "v sedlo" tudi glede hardwara in bodo močno potegnili na plin proti konkurenci.


Dvomim, da jim je "film počil" zdaj... to je bilo v načrtu že leta...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 26.06.2020 20:00:35
Re: procesorji ARM
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Tudi jaz mislim, da bo ARM pri Applu velik preskok v primerjavi z Intel. Se je pa sedaj razvedelo, da naj bi Applu film dokončno počil zaradi težav s kvaliteto pri zadnji seriji Intelovih (Skylake) procesorjev.

Če je iPad Pro po zmogljivosti primerljiv s PC-ji oz. prenosniki, potem ne dvomim, da bodo Applovi prenosniki in namizni računalniki presežek na tem področju. Mislim, da se Apple vrača nazaj "v sedlo" tudi glede hardwara in bodo močno potegnili na plin proti konkurenci.


Tud jaz dvomim, da jim j epoču film, prej so $$$ v ozadju, ker če bodo imeli svoje procesorje, bodo lahko tako kot na telefonih potem nategovali ljudi, da bodo morali novo mašino za delat kupit.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 26.06.2020 20:18:57
Re: procesorji ARM
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ravno obratno. Z lastnimi procesorji bodo končno imeli opcijo, da nehajo nategovati ljudi z overpriced junkom.

Dvomim sicer, da bodo to opcijo izkoristili. Ampak bomo uporabniki vsaj dobili kaj več kot lepo oblečenega PCja z zastarelimi komponentami.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 26.06.2020 21:29:57
Re: procesorji ARM
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanimiv vpogled v tematiko:
https://youtu.be/Zw1E4zHkHjc
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani