Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
NLB Pay
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 17.06.2020
Prispevkov: 19
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 17.06.2020 10:09:17
NLB Pay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Teden dni nazaj so pri NLB oznanili prihod NLB Pay na iOS.
https://www.nlb.si/sporocilo-za-javnost-11-6-2020

Zanima me dvoje:
1. ali je ze kdo uporabil to aplikacijo s Flik Pay in lahko opise uporabnisko izkusnjo?

2. ali mislite, da to pomeni da lahko pricakujemo tudi integracijo z apple pay?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 17.06.2020 10:17:00
Re: NLB Pay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1.) Flika še nisem uporabljal in ga tudi ne nameravam. Je pa NLB Pay za iOS dejansko namenjen samo za Flik. Flik naj bi bil primarno namenjen za prenakazovanje denarja med fizičnimi osebami. Narčtujejo pa tudi podporo za plačevanje pri "izbranih" trgovcih. Slednji bodo morali namreč posodobiti POS terminale. Plačevalo se bo pa s QR kodo (ne NFC-jem).

2.) Ne. To nima nič skupnega z Apple Payem.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 17.06.2020 10:31:14
Re: NLB Pay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Podobna glupa ideja je v Svici pogorela. Premalo trgovin omogocalo placilo, Apple Pay je prevec enostaven. Enako velja za Google Pay.

Isto sranje kot Valu. Nihce ne uporablja.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 17.06.2020 10:34:03
Re: NLB Pay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj bomo pa uporabniki jabuka imeli od NLB, ker sodelujemo v njihovi promociji. Prodajalci ovitkov za telefone nam dajo 10% popusta s promo kodo.

Ajde NLB! Izprsite se! Recimo brezplačna uporaba za eno leto. Rolling Eyes
Pa ne mislim telestika. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

homulunculusa je napisal/a:
Teden dni nazaj so pri NLB oznanili prihod NLB Pay na iOS.
https://www.nlb.si/sporocilo-za-javnost-11-6-2020

Zanima me dvoje:
1. ali je ze kdo uporabil to aplikacijo s Flik Pay in lahko opise uporabnisko izkusnjo?

2. ali mislite, da to pomeni da lahko pricakujemo tudi integracijo z apple pay?


Sem kliknil na link in preberem tole:
"... smo v preteklih tednih strankam že predstavili nekatere digitalne novosti, kot sta na primer možnost pridobivanja številke PIN prek SMS sporočila in odpiranje računa prek spleta, torej kar brez obiska poslovalnice. Danes pa smo naredili še korak naprej in svojim strankam omogočili nadgrajeno verzijo mobilne denarnice ..."

Ma nemoj. PIN lahko spremenim s SMSjem in račun odprem kar preko INTERNETA! Ne da bi moral v poslovalnici narest neko neprepoznavno kraco na ultra preplačano Wacomovo tablico, pred eno zdolgočaseno uradnico... VAUUUU! To je pa šlo ene intelektualne energije v maloro. So mogl sred zime klimo vklopit.

PRovca, ki je pa ta copy sproduciral pa nemudoma spodit iz firme. Pa po štengah ven, ne z liftom. Ker je že itak preveč škode naredu s takimi bednimi besedili.


Nazadnje urejal/a macata Sre 17. Jun 2020 10:49; skupaj popravljeno 3 krat

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1644
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 17.06.2020 10:38:18
Re: NLB Pay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To mi pa res gre na jetra, da ne morem s telefonom enostavno plačevat. Samo zaradi lastnega nlb pay-a se ne bojo zgleda nikol dogovoril za apple pay.

_________________
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 17.06.2020
Prispevkov: 19
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 17.06.2020 11:25:29
Re: NLB Pay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma itak. Sam delim popolnoma enako mnenje. Totalno neuporabna stvar je tale Flik. Zakaj bi odklepal telefon, zaganjal aplikacijo in skeniral qr kodo, ce lahko z apple pay placam kar z uro. Very Happy popolnoma samo sebi namen. Me je pa tko informativno zanimalo kako izgleda ta postopek. In kako prodajalki v mercatirju, ki se se niti prav brezsticnega placila s kartico ni navadila pojasnis da bos nar neko kodo poskeniral Very Happy Very Happy

Ampak vseeno mislim, da se bodo tudi pri nlb premaknili. Ceprav svetlobna leta prepozno.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2006
Prispevkov: 974
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 17.06.2020 19:51:20
Re: NLB Pay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nobena slovenska banka, ki dela preko Bankarta ne bo sla na Applepay ampak bodo ponujale v svojih mobilnih aplikacijah Flikpay. zal Zombie
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 17.06.2020 20:27:38
Re: NLB Pay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A se da vsak kje Maestro (bančno) kartico povezat s Curve? Al je samo Visa in Mastercard opcija za Curve.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.11.2006
Prispevkov: 293
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 17.06.2020 20:47:09
Re: NLB Pay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
A se da vsak kje Maestro (bančno) kartico povezat s Curve? Al je samo Visa in Mastercard opcija za Curve.


Curve podpira žal samo Viso in MC
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 306
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 17.06.2020 20:59:34
Re: NLB Pay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vodje na NLB ne morejo dojet v svojo glavo, da je uvrstitev v Apple pay edina prava resitev. Zakaj tega ne morejo dojet, ker iz dna duse sovrazijo apple in njihovih izdelkov ne uporabljajo. Ter tako racunajo na to da bodo nemci pritisnal na Apple da odpre NFC za ostale aplikacije za placila... kar pa Apple zagovarja da je to preveliko varnostno tveganje. Podobno je v svici ko so se banke uprle Apple Payu in sle z Twintom ali kako se mu rece. Sedaj pa ze spuscajo informacije da bi nej prisle v Apple pay..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 18.06.2020 07:46:43
Re: NLB Pay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
https://www.dnevnik.si/1042932041/posel/novice/bruselj-sprozil-vec-preiskav-proti-applu

Recimo da bo EU prisilila Apple, da odpre NFC. Me zanima kako konkurenčen bo potem Flik. Plačljiv third party servis v primerjavi z brezplačnim sistemskim servisom. A bodo potem še hotl, da Apple zaračunava ApplePay ker drugače krši EU pravila konkurence?

Ne bi imel pa nič proti, če bi imel Urbano v telefonu. Plačila parkirišč z Urbano so mi zlo všeč.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 18.06.2020 08:07:09
Re: NLB Pay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dejstvo je, da Apple mora odpreti NFC. Ne le za placila ampak za mnogo drugih uporabnih stvari, ki jih NFC omogoca. Ta applovo jebanje in zapiranje mi gre res na k...

Po 14 letih si na "najboljsem mobilnem OS" ne morem nastaviti aplikacij ki se odprejo ko kliknem ail naslov, web URL, koledar, navigacijo, ... To je absurd. Android to omogoca ze desetletje +

Ko bo NFC odprt, bo pa Flik in podobne zgodbe nekaj povsem drugega. Mnogi bodo uporabljali ker ze sedaj uporabljajo mobilne app od svoje banke in bo to le se dodatna funkcija za splosnega uporabnika.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2019
Prispevkov: 92
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 18.06.2020 08:51:44
Re: NLB Pay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
weed|boy je napisal/a:
nobena slovenska banka, ki dela preko Bankarta ne bo sla na Applepay ampak bodo ponujale v svojih mobilnih aplikacijah Flikpay. zal Zombie


Je to preverjena informacija? Link?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2019
Prispevkov: 92
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 18.06.2020 08:53:03
Re: NLB Pay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Kaj bomo pa uporabniki jabuka imeli od NLB, ker sodelujemo v njihovi promociji. Prodajalci ovitkov za telefone nam dajo 10% popusta s promo kodo.

Ajde NLB! Izprsite se! Recimo brezplačna uporaba za eno leto. Rolling Eyes
Pa ne mislim telestika. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Sem kliknil na link in preberem tole:
"... smo v preteklih tednih strankam že predstavili nekatere digitalne novosti, kot sta na primer možnost pridobivanja številke PIN prek SMS sporočila in odpiranje računa prek spleta, torej kar brez obiska poslovalnice. Danes pa smo naredili še korak naprej in svojim strankam omogočili nadgrajeno verzijo mobilne denarnice ..."

Ma nemoj. PIN lahko spremenim s SMSjem in račun odprem kar preko INTERNETA! Ne da bi moral v poslovalnici narest neko neprepoznavno kraco na ultra preplačano Wacomovo tablico, pred eno zdolgočaseno uradnico... VAUUUU! To je pa šlo ene intelektualne energije v maloro. So mogl sred zime klimo vklopit.

PRovca, ki je pa ta copy sproduciral pa nemudoma spodit iz firme. Pa po štengah ven, ne z liftom. Ker je že itak preveč škode naredu s takimi bednimi besedili.


Čutim malo sarkazma? Slabe volje? Travme zaradi NLB? Poznaš še kakšno drugo banko v EU, ki je oh in sploh, ali samo FincTeche, ki ne zapadejo pod vse regulative Banke Slovenije in imajo zato pol manj omejiitev?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 18.06.2020 09:56:11
Re: NLB Pay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@Bart17 kaj ima to s tem ali je banka ali fintech (ki ima enako kot navadna banka licenco)?

To, da se banke pocasi premikajo naprej, ker jim dokler niso v to prisiljene ni potrebno in se starega drzijo kot pijanec plota je pac dejstvo.

IT odelki njihovi pa so tak polni ljudi, ki se jim nic ne da, za vsako stvar je odgovor pol leta ali vec... Da je to ful kompleksno, da ne bo easy, ...

Enako je pri avtomobilski industriji. Tesla jim je pokazala v katero smer gre, stare znamke pa se premikajo v to smer tako pocasi in z toliko muke, da po nekaj letih razvoja ne morejo dati ven avta na nivoju tesle. Poglejmo le VW in I.D 3, kjer po nekaj letih SW ne morejo koncati.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2019
Prispevkov: 92
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 18.06.2020 11:02:10
Re: NLB Pay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
@Bart17 kaj ima to s tem ali je banka ali fintech (ki ima enako kot navadna banka licenco)?

To, da se banke pocasi premikajo naprej, ker jim dokler niso v to prisiljene ni potrebno in se starega drzijo kot pijanec plota je pac dejstvo.

IT odelki njihovi pa so tak polni ljudi, ki se jim nic ne da, za vsako stvar je odgovor pol leta ali vec... Da je to ful kompleksno, da ne bo easy, ...

Enako je pri avtomobilski industriji. Tesla jim je pokazala v katero smer gre, stare znamke pa se premikajo v to smer tako pocasi in z toliko muke, da po nekaj letih razvoja ne morejo dati ven avta na nivoju tesle. Poglejmo le VW in I.D 3, kjer po nekaj letih SW ne morejo koncati.


Veliko. En primer; v Sloveniji npr. ne moreš več dobiti kredita preko app-a. Razlog je v tem, ker je Banka Slovenije spremenila zakonodajo in moraš pridet fizično v banko in dati soglasje, da Banka pogleda v SISBON. Brez tega Banka (zaradi zakonodaje Banke Slovenije) ne odobriti kredita. To za FinTech-e ne velja.

Naprej; Banka Slovenije je z zakonom spremenila pogoje za odobritev potrošniškega kredita. Upošteva vzdrževane člane, ipd. Po uveljavitvi tega zakona je padlo število odobrenih potrošniških kreditov za 50%. Zanimivo je to, da to ne velja za leasing hiše. Tudi za tiste leasing hiše ne, ki dajejo kredite. Pomeni, da Banki nisi kreditno sposoben, na lesingu si.

Sem ti naštel samo nekaj primerov, jih je pa polno. Banke v Sloveniji so ekstremno regulirane s strani Banke Slovenije, kar za FinTeche ne velja. Seveda tudi ne za mBills.

Kar se pa tiče avto industrije; verjemi, da mi Nemci že davno naredili električni avto, ki bi bil boljši od Tesle. Zakaj ga niso? Ker so raziskave pokazale, da ni zanimanja za električna vozila. In zanimanja še danes ne bi bilo če vsem nebi posegla politika z zaprtjem mest in politike supporta.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 306
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 18.06.2020 11:23:50
Re: NLB Pay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede Apple paya je pomembno le to, da če ga lahko ponudi Intesa Sanpaolo, bi ga lahko tudi NLB,. Pa ga ne želi, ker hočejo razvijati svoj bedni NLB Pay..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 18.06.2020 11:28:57
Re: NLB Pay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bart17 je napisal/a:
Čutim malo sarkazma? Slabe volje? Travme zaradi NLB? Poznaš še kakšno drugo banko v EU, ki je oh in sploh, ali samo FincTeche, ki ne zapadejo pod vse regulative Banke Slovenije in imajo zato pol manj omejiitev?


Ja, lahko rečem, da je NLB traumatična.
Sem bil dolgo njihov komitent. Tako privatno kot poslovno.

Imel bi tudi kakšno pohvalo. Predvsem je bil šef poslovalnice, v kateri sem imel račune res človek na mestu. Če ne bi bilo njega, bi že davno prej spokal.

Ko sem se preselil iz NLB na Sparkasse (ki tudi ni neka zvezda), sem zmanjšal stroške poslovanja iz 900 na 300 EUR letno. (za doo z dvema zaposlenima in 200 računi letno). Tukaj BS nima neke vloge. Al se motim?

Ko sem zapiral poslovni račun in vračal Mastercard kartico so me olupli za tako nagravžne stroške, da sem kumi dihal. Potem mi pa skrbnica še začne razlagat, da bi moral biti bolj nacionalno zaveden in podpirati domače banke. In to ravno v času, ko so odkrivali bančno luknjo. Sem ji prijazno razložil, da so banke v službi komitentov in ne obratno. Pa je rekla, da sem nesramen.

Potemme kliče čez ene 14 dni njihova anketna služba: gospod, kaj bi moral pa mi narest, da se vi spet vrnete na NLB. KWAAA? pa sem si vzel cajt in jim v ene pol ure razložil. Od problemov s skrbniki, ki so se menjal na 3 mesece. Sem imel občutek, da so parkirišče za nosečnice. Po tem kar sem videl, se ne bi čudil, da bi našel pe kakga nosečega dedca, ki začasno dela kot skrbnik za poslovne stranke. V glavnem ni šans da se vrnem. Predvsem pa najprej potem, ko bodo kotirali par let na Frankfurtski borzi.

No potem sem se tudi od Sparkasse preselil k Delavski. Malo zaradi stroškov, Predvsem pa zato, ker niso imeli izvoza transakcij v XML, kar bi mi pocenilo računovodstvo. Za to pa definitivno ni ovira BS, ker je bil tak izvoz obvezen že vsaj 2 leti, Sparkasse ga pa pač ni imela.

No privatno sem imel račun na NLB, ker res ni bilo z njim težav. Itak so opravljali samo plačilni servis zame. Zadovoljen sem bil tudi z njihovim supportom direktno v Kliku. Odzivni in učinkoviti. A potem so se spravli menjat pakete (večat stroške). Jaz sem imel pa že kako leto N26 in sem jih skenslal. Seveda sem moral v poslovalnico in podisovat cel kup enih papirjev na Wacoom tablici. No vsaj tablica je bla kul, sam verjetno preplačana da ti kar slabo rata. No, sproti sem pa še prepričal referentko, da si odpre N24, ker je bila tudi ona jezna na velike bančne stroške. (ja, sem bil žleht).

Aja, teh noro dobrih paketov, ki so jih poturili lani folku verjetno tudi ni pogojevala BS.

No in potem pride korona, in moja 84 letna mati uspe zablokirat kartico. O tem sem že pisal na jabuku. Da skrajšam. Za zadevo, ki se reši tako, da kartico vtakneš v bankomat in izbereš odblokiraj, so referenti po treh obiskih na banki predlagali, da mati hodi dvigovat (med korono) gotovino v poslovalnico in počaka pol leta. Takrat ji bo potekla kartica, in bo dobila novo, ki bo spet delala. Za obstoječo so pa po testiranju ugotovili, da se je najbrž razmagnetila in zato ne dela. Halo, brezstična kartica na čip. Kdo je tu nor?

Za ta folk bi mogl uvest kaznovanje z bičanjem. Ko v Peruju, kjer imajo voljene kmečke brigade, ki lahko odstavljajo župane, prekrške pa kaznujejo z do 15 udarci z bičem. Pravijo, da parno število udarcev manj zaleže, kot neparno. Dva udarca zaležeta manj, kt trije.

"“For a person to correct himself, according to our grandparents, it has to be three lashes, it has to be an odd number. If it’s two the person doesn’t correct himself, that is the belief,” said Vinter Apaza, president of one local group."

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-peru-brigades/punish-with-lashes-peruvian-peasant-militias-dole-out-rough-justice-in-coronavirus-fight-idUSKBN23M0DF

Tko da, imam precej razlogov, za sarkastično razpoloženje, ki ga čutim do lokalnih "bank".


Nazadnje urejal/a macata Čet 18. Jun 2020 12:05; skupaj popravljeno 3 krat

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.10.2009
Prispevkov: 579
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 18.06.2020 11:29:45
Re: NLB Pay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
vsaka banka bi lahko če bi le imela malo zanimanja.
A v sisbon lahko vsak pogleda oz le banka? nekaj me zanima zato.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 18.06.2020 11:42:54
Re: NLB Pay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej za vsako rešitev najdejo problem.
Največji je pa verjetno ta, da za ApplePay ne morejo outsorsat parletnega milijonskega projeta enemu lokalnih izvajalcev z "jedrom" ekipe v Bombayu ali Islamabadu.

Bart17 je napisal/a:
Veliko. En primer; v Sloveniji npr. ne moreš več dobiti kredita preko app-a. Razlog je v tem, ker je Banka Slovenije spremenila zakonodajo in moraš pridet fizično v banko in dati soglasje, da Banka pogleda v SISBON. Brez tega Banka (zaradi zakonodaje Banke Slovenije) ne odobriti kredita. To za FinTech-e ne velja.

Naprej; Banka Slovenije je z zakonom spremenila pogoje za odobritev potrošniškega kredita. Upošteva vzdrževane člane, ipd. Po uveljavitvi tega zakona je padlo število odobrenih potrošniških kreditov za 50%. Zanimivo je to, da to ne velja za leasing hiše. Tudi za tiste leasing hiše ne, ki dajejo kredite. Pomeni, da Banki nisi kreditno sposoben, na lesingu si.

Sem ti naštel samo nekaj primerov, jih je pa polno. Banke v Sloveniji so ekstremno regulirane s strani Banke Slovenije, kar za FinTeche ne velja. Seveda tudi ne za mBills.

Kar se pa tiče avto industrije; verjemi, da mi Nemci že davno naredili električni avto, ki bi bil boljši od Tesle. Zakaj ga niso? Ker so raziskave pokazale, da ni zanimanja za električna vozila. In zanimanja še danes ne bi bilo če vsem nebi posegla politika z zaprtjem mest in politike supporta.


_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani