Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
WWDC 2020 - 22. - 26. . junij 2020
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.07.2011
Prispevkov: 551
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #81   Objavljeno 23.06.2020 06:33:51
Re: WWDC 2020 - 22. - 26. . junij 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In potem vse tiho je bilo 😁
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #82   Objavljeno 23.06.2020 06:38:36
Re: WWDC 2020 - 22. - 26. . junij 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dumber je napisal/a:
In potem vse tiho je bilo 😁


Nimamo kaj povedat, svečko bomo prižgal in to je to. Edina dobra stran sedaj je ta, da bodo maci cenejši (glede na to, da bo enak procesor kot v ipadih) in da nam ne bo več treba skeširat tolk velik za maca. 2k max, tolk da skompajla kodo in lahko fura 2 monitorja in je to to.

Zdaj pa samo še naročim kak Alienware mašino za ostalo. Smile

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #83   Objavljeno 23.06.2020 07:28:29
Re: WWDC 2020 - 22. - 26. . junij 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj jokate spet. Super je bil ta WWDC. Pocakajte na prve teste in primerjave. Svet se razvija naprej. Saj sedaj bodo HP, Dell, Lenovo in vsi ostali hiteli ponuditi ARM masine z Win10 katastrofo.

iOS, iPad OS in MacOS imajo sedaj vsaj podoben graficni jezik kar je top Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #84   Objavljeno 23.06.2020 08:12:09
Re: WWDC 2020 - 22. - 26. . junij 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz še nisem pogledal vsega. Samo zadnji del o Apple Silicon. Če jim vse verjameš, bo krasno.

Realno je pa v tej temi že vse obdelano. 14 dni pred wwdc.

Če bodo mašine res cenejše, ajde, to je že neki.

Ko so pa napisal Roseta2. Mi je pa spodnja čeljust kar ven padla.
Kako je že tist. Prvič komedija, drugič farsa.

Ampak prvič smo bli čist hepy, ker so končno nehal z “lastnimi” procesorji in so šli na Intel. Smo z veseljem dve leti “jedl drek”.

Kaj pa zdaj? Nazaj na lastni procesor.

To je tko, kot da se ostarela diva odloči, da bo zdaj sama na sebi delala plastične operacije s silikonom iz domače proizvodnje. Je bolj ekonomično.

Upam, da se motim. Ker Applov mobilni silicij/silikon je fajn zadeva.
Sam tale diva mi zmeri bolj deluje ko izumetničeni drag queen klase Salome.
Bi raj neki frišnga. Lahko tud brez silikona.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #85   Objavljeno 23.06.2020 08:23:07
Re: WWDC 2020 - 22. - 26. . junij 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Roseta je bila super zadeva ko so sli na Intel. Enega problema nisem imel in tudi nihce v studiju.

Samo budalo bo vstrajalo pri necem ce ne gre. Apple se k sreci prilagaja.
Se vedno ostane Windows 10 skropucalo in Linux.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #86   Objavljeno 23.06.2020 08:35:27
Re: WWDC 2020 - 22. - 26. . junij 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko se je zgodil prehod na intel, sem iz previdnosti kupil najcenejšo opcijo - belega macbook-a 1.83GHz DuoCore, delovni konj pa je bila G5-ka, dvojedrna 1,8GHz. Ob nakupu bookice, ko praktično ni bilo "pomembnih" native app-ov, je bookica malenkost zaostajala za G5-ko, vsaj v programih, s katerimi sem služil kruh. Morda 5-20%... ja, grela se je kot likalnik, ampak je bila - vsaj zame - presenetljivo uporabna. Ko je prišel native SW, je "potihoma" postala moja delovna mašina. Bila je hitrejša od G5-ke, še posebej ko sem nadgradil ram in disk. Zame osebno je bil prehod gladek - brez omembe vrednih težav. Res pa je, da smo bili vsi pozorni na to, kater SW je bil native in kater ne... ampak za kruh služit ni bilo težav.

Upam, da bo šlo tokrat na podoben način. Predvsem upam, da bodo giganti ala Adobe dovolj pripravljeni na prehod (upanje daje dejstvo, da že obstajajo app-i za IOS) in bodo aplikacije ob prihodu uporabnega HW dovolj funkcionalne in stabilne. V samo CPU moč ARM-a verjetno ne dvomi nihče več. Kako se bo "scalability" izkazal v praksi in kaj to pomeni za developerje pa ni več moje področje... morda pa se lahko nadejamo mac proju s 128 jedri? Nimam pojma, bilo pa bi lepo. Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #87   Objavljeno 23.06.2020 08:55:18
Re: WWDC 2020 - 22. - 26. . junij 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pokazali so da Adobe CC kao laufa ok na novih procesorjih in da delajo z Adobe da bo vse ready za Apple procesor.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #88   Objavljeno 23.06.2020 10:52:51
Re: WWDC 2020 - 22. - 26. . junij 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
Pokazali so da Adobe CC kao laufa ok na novih procesorjih in da delajo z Adobe da bo vse ready za Apple procesor.


Hja, kar se mene tiče, še z Intel proci ne dela optimalno! Ja, velika večina dela, ampak ne znajo uporabit vseh jeder! Če smo natančni, v najboljšem primeru CPU usage niha med 100 in 150% (100% je eno jedro porabljeno do konca). Kaj ti pomaga 6- ali 8-jedrni CPU, če večina jeder zgolj greje zrak... Pri ARM bi bil ta problem še bolj izrazit, ampak verjamem, da temu problemu posvečajo več pozornosti, kot zdaj. O stabilnosti Adobe aplikacij pa ne bi zgubljal besed... Acrobat se mi sesuje trikrat na teden, Indesign odvisno od velikosti fajla - včasih cel mesec ne, kadar pa hendlam ogromne fajle, pa lahko parkrat na dan. Čiščenje cache-jev, brisanje preferences fileov je za zahtevnega uporabnika skoraj rutinsko opravilo! Imam par aplikacij, ki so rock-solid, ampak nobena od Adobe-a! Pa če smo iskreni, so vse cenejše. Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.07.2011
Prispevkov: 551
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #89   Objavljeno 23.06.2020 11:13:44
Re: WWDC 2020 - 22. - 26. . junij 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
Kaj jokate spet. Super je bil ta WWDC. Pocakajte na prve teste in primerjave. Svet se razvija naprej. Saj sedaj bodo HP, Dell, Lenovo in vsi ostali hiteli ponuditi ARM masine z Win10 katastrofo.

iOS, iPad OS in MacOS imajo sedaj vsaj podoben graficni jezik kar je top Smile


jaz jokam, ker sem zaman čakal na novi Imac (so bile velike govorice)... nujno potrebujem pa mi res ni 3k ven metat za 10 let stari design... samo zato jokam Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #90   Objavljeno 23.06.2020 11:48:48
Re: WWDC 2020 - 22. - 26. . junij 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Nimamo kaj povedat, svečko bomo prižgal in to je to. Edina dobra stran sedaj je ta, da bodo maci cenejši (glede na to, da bo enak procesor kot v ipadih) in da nam ne bo več treba skeširat tolk velik za maca. 2k max, tolk da skompajla kodo in lahko fura 2 monitorja in je to to.

Zdaj pa samo še naročim kak Alienware mašino za ostalo. Smile



Evo, popravljeno Smile

Citiram:
Edina dobra stran sedaj je ta, da bodo marže na macih še večje

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #91   Objavljeno 23.06.2020 12:28:00
Re: WWDC 2020 - 22. - 26. . junij 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To da Adobe Shit Apps ne delajo ok, ni problem Appla ampak Adobe.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #92   Objavljeno 23.06.2020 12:58:07
Re: WWDC 2020 - 22. - 26. . junij 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Edina dobra stran sedaj je ta, da bodo maci cenejši (glede na to, da bo enak procesor kot v ipadih) in da nam ne bo več treba skeširat tolk velik za maca.


Zakaj bi bili cenejši?
Apple bo obdržal cenovne razrede.

Zaradi inflacije v posameznih delih sveta, višanje cen pomnilnikov (RAM in SSD) itn. pa znajo biti cene še višje.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #93   Objavljeno 23.06.2020 17:09:42
Re: WWDC 2020 - 22. - 26. . junij 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
To da Adobe Shit Apps ne delajo ok, ni problem Appla ampak Adobe.


V bistvu mi je vseeno, kdo je odgovoren za nestabilnosti. Problem je pa (tudi) moj! Smile

Če pa sem popolnoma odkrit, je programje v 25 letih prišlo neverjetno daleč - vsaj kar se tiče DTP in 3D, s čimer si služim kruh. Ja, za postavit Vojno in mir je verjetno še vedno optimalna izbira QuarkXpress 3.11, ki povsem zadovoljivo dela na kavnem mlinčku, recimo 233Mhz G3 s 64MB ram-a. Tekst, dva, morda 5 fontov in skoraj poljubno število strani... Revija, 96 strani, par slik na stran pa je že druga zgodba. Kot prvo, pozabi na overprint preview, na vse efekte, na blending-modes, transparency effects... Takrat smo vsako fotko cropali na natančne dimenzije, 263 dpi je bilo dovolj za 60lin raster. Dosledno konverzija v CMYK. Kdo pa danes še to počne? Fotka, uporabljena za print "pingvina" ali kake sejemske stene, pogosto ločljivosti nekaj 1000 px x nekaj 1000 pixlov, se znajde v oglasih, letakih, plakatih,... brez resizinga... vse shendla ID, sploh se ne ubadamo več s tem. Tabele so bile sci-fi, PS je imel en undo... verzija 2.5 (prva, s katero sem resno delal v službi) ni imela layerjev. Pa naredi fotomontažo - z enim undo-jem! Letno poročilo s tabelami na vsaki strani - brez orodja za tabele! Edina uporabna batch funkcija pa je bila na skenerju: prescan, uredit vse scane (izrez, ločljivost, barve, ostrenje, noise...) potem pa si lahko šel na kosilo na drug konec LJ. Po dveh urah se je na disku znašlo tistih nekaj skenov... da o čiščenju in lepljenju diasov ne govorim. Kdo sploh še ve, kaj je anti-newton spray? Smile


Ne vem sicer, v kakšnih odnosih sta Apple in Adobe zadnje čase, se pa spomnim, da so pred prehodom na Intel pri Adobe-u obupovali, ker niso uspeli sledit Apple-ovim popravkom/razvoju. Popravki za Win verzije so izhajali gladko, za OSX pa z nekajmesečno zamudo. Nasrkali pa smo uporabniki. Situacija je bila kar dolgo časa "kritična", nezadovoljni pa tako developerji kot uporabniki. Sem prepričan, da bi v tistem času vsaj polovica razvijalcev raje vrgla vse skupaj v predal, kot da so se borili s popravki popravljenih popravkov, ki so bili še vedno nedelujoči. Smile

Reprize tega si res ne bi želel. Verjetno noben od vpletenih.

Po drugi strani pa je to za Adobe priložnost, da zavrže kodo, ki se vleče desetletja in spiše aplikacijo na novo, kot je to storil Affinity.


---- edit ----

pismo, kolk sem zabluzil... Smile Sorry. Very Happy
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #94   Objavljeno 23.06.2020 18:15:53
Re: WWDC 2020 - 22. - 26. . junij 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
accom je napisal/a:
Hja, kar se mene tiče, še z Intel proci ne dela optimalno! Ja, velika večina dela, ampak ne znajo uporabit vseh jeder! Če smo natančni, v najboljšem primeru CPU usage niha med 100 in 150% (100% je eno jedro porabljeno do konca). Kaj ti pomaga 6- ali 8-jedrni CPU, če večina jeder zgolj greje zrak... Pri ARM bi bil ta problem še bolj izrazit, ampak verjamem, da temu problemu posvečajo več pozornosti, kot zdaj. O stabilnosti Adobe aplikacij pa ne bi zgubljal besed... Acrobat se mi sesuje trikrat na teden, Indesign odvisno od velikosti fajla - včasih cel mesec ne, kadar pa hendlam ogromne fajle, pa lahko parkrat na dan. Čiščenje cache-jev, brisanje preferences fileov je za zahtevnega uporabnika skoraj rutinsko opravilo! Imam par aplikacij, ki so rock-solid, ampak nobena od Adobe-a! Pa če smo iskreni, so vse cenejše. Smile


Ja in tud sam recompile ne bo rešu zadeve, ravno to govorim že skor 2 tedna tuki gor, da ni tak enostavno, da sam odpreš xcode in daš nov target, compile in bum. Ja pa potem sereš klanfe k ješ bucke ane?
Wrong!
Software spisan za x86 je napisan s svojo specifiko. Adobe ima itak za mac očitno še zelo predpotopno kodo, nekaj funkcij so prevekslali na Metal, večina pa še vedno na CoreImage in podobnem zastarelem sranju. Koliko threadov uporabljajo je tudi omejeno s tem kako je napisan software in potem koliko zna to računalnik na koncu sparalelizirati.
Ampak ok, tu ima ARM oz. nov macOS nekaj prednosti. Prva prednost je ta, da ima več jeder, kar pomeni da jih bo verjetno znal ponucat. Druga prednost je prednost samega macOS 11, ki bo vse stare ukaze za grafiko prevedel v Metal, kar pomeni da bo na koncu forsirana uporaba tega API-ja. Vprašanje je potem samo ali bo to samo render ali tudi calculate. Glede na to, da če je funkcija trenutno cpu bound in potem grafa samo izriše rezultat bo to še vedno precej klavrn rezultat. In potem pridemo na tretjo prednost: unified memory, kar pomeni da lahko cpu in gpu jedra delajo v paraleli in nad eno kopijo podatkov. Tu je veliko prostora za razne optimizacije.
Anyway, pozabi adobe, kar lahko uporabljaj Affinity. Dela veliko bolje, tudi na ipadih, in že sedaj zna uporabljati multi gpu setup.

Skratka Apple je oklestil svoj ekosistem, maci bodo namenjeni samo še delu in gamingu v stilu iOS. Vsi ostali, ki bomo želeli še pognati kaj iz zadnjih 10 let in kaj novega in boljšega (AAA naslov), pa bomo moral imet zraven še eno močno in drago PC mašino.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #95   Objavljeno 23.06.2020 18:17:41
Re: WWDC 2020 - 22. - 26. . junij 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zabluzil al pa ne. Jaz tud ne bi še enkrat tega, kar si opisal.

Jaz sem s prihodom OSX takoj prešel na InDesign in naredil črto čez Quark in PageMaker. ID je bil še čist nov in so ga intenzivno razvijali. Zato je tudi ob prehodu na Intel prišlo do manjše drame kot pri ostalih.

Moje glavno orodje je bil Illustrator, ki je mel pa stalno probleme. in je ob teh prehodih zaostajal z updejti na polno.

Zato sem začel delat z dve verziji starejšim softwareom na vsaj eno leto starem sistemu. To bo tudi zdaj najbolj varno.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #96   Objavljeno 23.06.2020 18:18:41
Re: WWDC 2020 - 22. - 26. . junij 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
opeter je napisal/a:
Zakaj bi bili cenejši?
Apple bo obdržal cenovne razrede.

Zaradi inflacije v posameznih delih sveta, višanje cen pomnilnikov (RAM in SSD) itn. pa znajo biti cene še višje.


Ne vem, če dajo čip iz ipada v mac-a, potem res ne vidim razloga da bi dvigali ceno tu. Grafične potem ne rabiš, ker jo imaš že notri, RAM je pa itak potem že 16GB veliko, ker je unified. Zato bodo morali biti novi maci cenejši, ker dvomim, da bojo v te mašine tlačili kake drage grafične od AMD-ja.
Zelo verjetno bodo v prvih macih A14X procesorji, torej naslednja generacija, ki bo v telefonih in tablicah. Tak čip te pride nekje 200$ potem, ostalo se pa potem porazdeli še malo na RAM in SSD. Ravno zato tud pravm, da nima smisla potem kupovat ne vem kak računalnik, če bo to praktično preoblečen ipad, ki bo pač sposoben poganjati tudi večje zaslone.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #97   Objavljeno 23.06.2020 18:20:34
Re: WWDC 2020 - 22. - 26. . junij 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nisem sledil; a miniji so bli zdaj updejtani, al je to še od jeseni napis NEW?


Nazadnje urejal/a macata Sre 24. Jun 2020 06:33; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.05.2009
Prispevkov: 203
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #98   Objavljeno 23.06.2020 19:49:45
Re: WWDC 2020 - 22. - 26. . junij 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mini je bil osvežen letos spomladi (disk iz 128 na 256GB) in to je to😒
So pa na WWDC predstavili "migration kit" za razvijalce, ki sestoji iz "posebnega" minija z Apple procesorjem.

Sem pa prepričan, da bo jeseni tak mini v ponudbi in upam, res upam, da postavijo začetno ceno minija nazaj na 499€. 🤞😀 Upajmo pa, da dostavijo tudi osnovnega iMaca z ARM.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #99   Objavljeno 24.06.2020 06:34:49
Re: WWDC 2020 - 22. - 26. . junij 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se mi je zdelo, da je samo star napis NEW.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 399
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #100   Objavljeno 24.06.2020 21:54:10
Re: WWDC 2020 - 22. - 26. . junij 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Race_84 je napisal/a:
Sem pa prepričan, da bo jeseni tak mini v ponudbi in upam, res upam, da postavijo začetno ceno minija nazaj na 499€. 🤞😀 Upajmo pa, da dostavijo tudi osnovnega iMaca z ARM.


Ne bo. To je samo development kit, ki ga morajo developerji potem vrniti Applu. Verjetno prej ko slej bo novi mini, samo ne s tem procesorjem.
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani