Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
WWDC 2020 - 22. - 26. . junij 2020
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1234
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 12.06.2020 09:11:11
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:

Tretja opcija pa je, da imajo razvit ARM čip, ki je sposoben poganjati tako x86, kot tudi ARM kodo, nekakšna dvoživka procesorja, s tem bi obdržali kar imajo trenutno in dodali še celoten iOS na macOS gor.

Treba se je zavedat, da je x86 daleč najbolj popularna in razširjena arhitektura. Je že zastarela, ampak je dala veliko skozi in mimo tega ne gre. Prej ko so šli na prehodu iz PPC na x86, je bil prehod iz neke lastne ozke arhitekture, ki je bila precej nerazširjena na zelo raširjeno. Zato je bil prehod enostaven. Precej developerjem je bilo delo poenostavljeno. Sedaj gre v obratno smer, torej iz zelo razširjene arhitekture na neko custom ozko arhitekturo.

Nummy, preden karkoli napišem, naj ti izrečem spoštovanje za veliko tehničnega znanja, ki ga imaš. Jaz ti ne repliciram iz tega nivoja, pač pa kot UPORABNIK. O tehničnem vidiku "problematike" se ne spoznam veliko, tako, da se ne bom zapletal v področje, kjer bom zelo hitro izgubil na kredibilnosti. Moj področje "ekspertize" je marketing in posledično ekonomija ter uporabniška izkušnja.

Sedaj pa takole: kot sem uspel razbrati iz tvojih postov in glede tega sem dobil ustrezno potrditev tudi pri nekaterih drugih, ki so pisali, si zelo usmerjen na "gaming" in te predvsem s tega področja vznemirjajo stvari v zvezi z ARM procesorjem. Kot je napisal mikrohard, gaming ne zanima veliko ljudi, ki so na Macu, ker itak uporabnikki Maca vemo, da Mac pač ni primeren za resen gaming. Se strinjaš? Čeprav verjamem, da si tudi na področju "gaminga" proti meni "tata mata", pa ti kot "laik" povem, da bi za gaming DEFINITIVNO izbral neko KONZOLO in jo priklopil na TV, bodisi Playstation ali Xbox. Če že na tem mestu dokončam tudi to misel, bi se 99% raje odločil za Playstation. Zakaj? V bistvu NE VEM, morda zato, ker mi bolj "diši", ali pa morda zaradi boljšega marketinga, ki ga imajo, nemara pa morda celo zato, ker je Xbox Microsoftov, ta pa si ni ustvaril ravno "blestečega" imidža skozi leta. Skratka, v bistvu ne vem oz. ne bi znal čisto pojasniti, ZAKAJ ravno Playstation, vendar pa bi bila taka moja izbira. Očitno marketing naredi svoje. Nisem "igričar" in razen nekaj naslovov, me svet gaminga ni nikoli uspel potegniti vase, čeprav bi me zlahka, vendar pa sem se zavestno odrekel temu "užitku" na račun časa, ki ga s tem prihranim in lahko usmerim v bolj ustrezne stvari.

Jaz ne poznam tvoje situacije, vendar si težko predstavljam nekega odraslega moškega z družino in redno službo, ki bi "cele dneve" visel na računalniku in "nabijal špile"... VEM, da so tudi takšni moški, vendar pa dvomim, da so njihove partnerke in žene srečne ob njih, ko jih gledajo... Pa pustimo to: vsak živi svoje življenje in ima pravico živeti, kot mu ustreza, zato se vrnimo na temo.

ARM je prihajajoče dejstvo in jaz kot UPORABNIK nimam nič proti njemu. Če te moti dejstvo, da boš moral sedaj nabavljati ločene mašine za delo in gaming, ti kot "prijatelju" svetujem, da si nabaviš NAJBOLJŠI Playstation 4 (še vedno cenejši od najcenejšega Maca) ali pa počakaš na skorajšnji prihod "petke", ga priklopiš na veeeeelik TV in RES UŽIVAŠ v špilih. Mimogrede, si videl promo videe, ki prikazujejo grafiko na novem PS5? Ubijalsko izgleda in mislim, da nobena mašina tudi na x86 arhitekturi ne bo sposobna česa takšnega, kot KONZOLE... Mimogrede, ZAKAJ hudiča vsi resni gamerji posegate po računalniku za špile, ne pa po konzolah? Ja, vem, da so sedaj hit internetne igre, kot so Fortnite itd., vendar pa se verjetno (?) to da poganjati tudi na konzola, kajne? Ali se motim, žal tukaj več nisem "tako doma"... Skratka, imej računalnik za DELO in KONZOLE za gaming, pa boš videl, da ARM ne bo noben problem več... Smile

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 942
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 12.06.2020 09:31:08
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Grafično bodo igre na PC v roku enega leta presegale najboljšo grafiko na konzolah - seveda če boš imel 2-3x dražji PC. Edino kjer PC še vsaj 4-5 let ne bo konkuriral PS5 je I/O in njegova rešitev za storage. Tukaj pa je Sony šel vsaj 4-5 let naprej, kot konkurenca. To pa pomeni, da čeprav bodo multiplatform igre mogoče lepše na PC bodo igralske izkušnje na konzolah vsaj pri ekskluzivah nekaj neprimerljivega z PC.

PS5 je bottlenecke v HW znižal na res minimalca.

Se pa strinjam glede igranja igric in dela v Apple okolju - sistem Apple računalnik + konzola jaz furam že 10 let. Za potrebe dela imam MBProja - za potrebe igranja igric pa furam PS4 (prej je bil PS3, za praznike pride PS5).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 12.06.2020 09:59:14
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy, neke vrste odgovor na večino tvojih vprašanj najdeš v tem sporočilu na Macrumors (klik).

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 12.06.2020 10:02:10
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sploh ni treba bit nek hud hard core gejmer, sam ne špilam veliko, večinoma par ur na teden za dušo in da se odklopim malo. Pa nisem samo usmerjen v gejming, tudi sam razvoj appov in potem kreiranje assetov za vse to. Vsak app ima ikone, slike tudi animacije,...

Maci so bili včasih precej razširjeni na gaming tudi, vmes je Apple popustil, vendar je potem spet videl, da je precej denarja v tej branži in je začel razvijati svoje (Metal API, Arcade,...). Ampak so šli na trg veliko prepozno, ker je trg že nasišen z raznoraznimi API-ji in različnimi store-i, kjer lahko kupuješ in urejaš svojo knjižnjico. Poleg vsega tega, pa Apple hardware-sko zelo podhranjen proti konkurenci. Zdaj Intel lahko v vsakem primeru brcnejo v rit in uporabljajo AMD procesorje, tu ne vem zakaj ne gredo raje v to smer. Je pa drugače kar precej ljudi, ki gejmajo na macih, večinoma preko bootcampa in ravno ta dvoživost računalnika je bila super, ker si kupil eno škatlo malo dražje in si imel vse v enem.

Konzole so sicer ok, vendar imaš par slabosti: ne moreš poganjati vsega gor, ampak samo naslove, ki so spisani za konzolo oz. izdani za to. Cene špilov pa so astronomske proti ostalim platformam. No na mac App Store so tudi cene take, da praktično tam nisem kupil do sedaj še ničesar. Medtem ko Steam ponuja praktično skoraj vse kar ponuja App Store, konzole in še več (tudi indie naslovi), poleg tega pa so cene veliko bolj normalne in večkrat na leto imaš akcije, kjer lahko dobiš zadeve tudi več kot 50% znižane. Sam dostikrat igram tudi gejme, ki niso dostopni na konzolah, zato mi konzole ne dišijo preveč. Pa še tam je enak problem: imaš recimo eno serijo, za to serijo si kupiš par 10 gejmov, pride nova serija konzole gor in potem starih gejmov iz prejšnje serije ne moreš več poganjat in moraš imet spet doma X konzol. Imet PC je univerzalno, ker lahko igraš gor vse od DOS iger naprej. 90+% gejmov od leta 1995 dalje mi še vedno dela BP na windowsih.

Drugač Apple lahko da ven ARM mac, ki bo 20x hitrejši kot so sedajšnji maci, ampak če ne bo programja zanj, bo to samo drag okrasek za na mizo. Do sedaj mi je mac ponujal vse, kar sem rabil naredit na njem sem lahko - tako ali drugače. Po prehodu avtomatsko odpade vsaj 50% vsega programja oz. verjetno še več, ker nekateri developerji ne bodo popravljali appov ampak podo zelo verjetno preprosto tudi opustili Applovo platformo. Potem bom primoran kupiti dve mašini, za dve dati precej denarja je neumno, tako da bo potem mac opcija pri nakupu samo toliko da bo sposobna za pisanje in kompile kode, za vse ostalo pa bo dražji in boljši PC. Ker res ne vem zakaj bi potem kupoval nek drag mac, če na njem ne bom moral delati, kar sem lahko do sedaj.

Verjamem, da veliko ljudi prehod ne bo niti prizadel oz. bo komaj opazen, za marsikoga pa bo deal-breaker, kar pomeni odhod uporabnikov nazaj na navadne PC mašine. Meni če kar naenkrat skenslajo cel Steam in cel library za katerega sem skozi leta kar zmetal keša je to velik deal-breaker. Zdaj če bom moral kupiti posebej PC, ki bo sposoben poganjati tudi kaj kar bo v prihodnosti prišlo ven, bo tudi dovolj dober za delo z grafiko in podobnimi stvarmi, kar pomeni da bo macu ostalo preklemano malo dela oz. kot sem napisal bom na njemu samo še poganjal xcode, kar pa teoretično lahko počne tudi ipad, ki ga že imam. Tu govorim o temu, kako si lahko Apple naredi več škode kot koristi s tem da še bolj oklesti razpoložljivost programja in opcij, ki jih imamo sedaj.

Kar se pa tiče gejmerjev, pa ti povem, da gejma vse mlado in staro. Mogoče poznaš samo Fortnite in podobne, ampak obstaja veliko drugih iger, ki so bolj miselne ali bolj zabavne za starejše. Sem tudi že špilal WoW z 86-letno babico in njenim možem iz Anglije. Poleg tega, igranje iger ni nič bolj brezvezno kot gledanje filmov, nadaljevank, poročil,... v bistvu je celo boljši entertainment, ker tudi pomaga pri kognitivnih funkcijah, torej vzdržuje kondicijo refleksov in razmišljanja, da ne govorim o tem kolko velik denarja se vrti v tej industriji.

Aja in še to, Apple se hoče iti nekaj v AR in AR gamingu, ampak glede na trenutno stanje je zadeva še precej bolj v povojih pa tudi njihovo zanimanje za gaming je precej klavrno glede na njihovo govoričenje. Še vedno pa sem mnenja, da prej kot ARM mace bi pomoje izdali resen gaming iMac, kot se je tudi že šušljalo, ker šele s tem bi na trgu lahko konkurirali. Nekaj so tudi govorili, da bi lahko Valve in Apple stopila v partnerstvo, ampak če bodo izdali ARM mace, ki ne bodo sposobni poganjati večine Steamove zbirke je to utopija. Rešilna bilka za Apple bi bila v tem primeru neka huda emulacija, kje bi lahko dejansko poganjal vse, hardware pa bi bil dovolj sposoben pri emulaciji, da bi zadeva delala enako kot na native mašini ali bolje. To sicer dvomim, ker se zna zgoditi, da bi se potem Intel kaj oglašal glede kakih licenc. So pa maci zelo majhen prihodek pri Apple-u in čedalje bolj dobivam občutek, da bi se. radi znebili macov in preprosto z ipadi in dodatno periferijo poskrbeli za "pisarniške" delavce. Kaj recimo ipadu danes manjka da bi bil uporaben za nekega povprečnega Janezka, ki browsa po netu, gleda filme in obdeluje kak word in excel? Večji zaslon, tipkovnica in miška. Slednje dvoje je že na voljo, zdaj morajo samo narediti malo večji ipad, ga zapakirati v dekstop format (ala iMac) in voila, poskrbeli so za veliko ljudi, prišparajo na razvoju macov in dejansko ne rabijo več delati mašin z x86 procesorji. Ampak a je ipad dovolj dober za vse? Ne. Nekaj programov imamo že sedaj na ipadu (photoshop, affinity,...) ampak še vedno precej bolj okrnjene verzije kot jih imamo trenutno na macOS-u, preden bodo podjetja spisala novo programje, ki bo identično ali boljše kot je sedaj na macih bo trajalo, s tem da tu dodamo spet nov krog bugov, popravkov in sivih las uporabnikov, ki bodo testni zajčki. Sam razvoj takih kompleksnih programov traja par let in močno dvomim, da bo Adobe lahko samo stisnu recompile in bo to to. Naj spomnim, da v Adobe programih še vedno prednjačijo funkcionalnosti, ki še vedno porabljajo openGL, ki pa skorajda zelo verjetno ne bo obstajal na novem ARM macOS-u, če pa bo bo to največja bedarija, ker bo to spet bottleneck celotnemu sistemu. Da ne omenjam koliko razvoj takih appov stane. Me ne bi čudlo, da bi Adobe po prehodu opustil macOS in samo ponujal ipad verzijo na dekstopih kot nadomestilo.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 12.06.2020 10:06:49
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nihce ne kupuje Mac-a zaradi gaming. Za gaming so konzole in PC /Win shit. AR VR in podono pa se apple ne bo sel v smeri gaming ampak uporabnih stvari (work, research, ...) enako kot se gre MS z Hololens

ARM je vec kot super zadeva za Mac. Lazji razvoj aplikacij za vse platforme od Appla.

Na mac-u delam, ko pa imam zvecer kaj casa pa zazenem PS4 ali kaksen game na iPhonu. Pravi gaming geeki pa tak si sestavljajo miljov kombinacij PC sistemov, z nevem kaksnimi graficnimi, rami, maticnimi, diski, hlajenjem, ...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 12.06.2020 13:59:43
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
Nihce ne kupuje Mac-a zaradi gaming. Za gaming so konzole in PC /Win shit. AR VR in podono pa se apple ne bo sel v smeri gaming ampak uporabnih stvari (work, research, ...) enako kot se gre MS z Hololens

ARM je vec kot super zadeva za Mac. Lazji razvoj aplikacij za vse platforme od Appla.

Na mac-u delam, ko pa imam zvecer kaj casa pa zazenem PS4 ali kaksen game na iPhonu. Pravi gaming geeki pa tak si sestavljajo miljov kombinacij PC sistemov, z nevem kaksnimi graficnimi, rami, maticnimi, diski, hlajenjem, ...


meni se bolj zdi, da če že, potem bo Apple ciljal/cilja v smer, da izdela dva tipa prenosnikov, enega "osnovnega" za večina ljudi, kateri brskajo na spletu in uporabljajo računalnik k večjemu za osnovnejše stvari (pisarniški programi itd.) in eno ornk zadevo, katera pa bo ostala enaka z enakimi procesorji. Dvomim, da bi šli in kar na enkrat vse presedlali kar tako na neko xy platformo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 12.06.2020 14:23:35
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Drugač Apple lahko da ven ARM mac, ki bo 20x hitrejši kot so sedajšnji maci, ampak če ne bo programja zanj, bo to samo drag okrasek za na mizo.


Bodo, bodo, brez skrbi. Če stari programi/razvijalci ne bodo zanj razvijali, pa bodo prišli novi. Appleov ekosistem je preveč mamljiv, da ga ne bi izkoristili.

Sploh zdaj, ko je vrednost podjetja ponovno zrasla.

Še pred leti si ne bi upal predstavljati, da bodo ponovno izdali CorelDRAW grafično zbirko programov za Mac platformo.

kerco46 je napisal/a:
meni se bolj zdi, da če že, potem bo Apple ciljal/cilja v smer, da izdela dva tipa prenosnikov, enega "osnovnega" za večina ljudi, kateri brskajo na spletu in uporabljajo računalnik k večjemu za osnovnejše stvari (pisarniški programi itd.) in eno ornk zadevo, katera pa bo ostala enaka z enakimi procesorji. Dvomim, da bi šli in kar na enkrat vse presedlali kar tako na neko xy platformo.


Prehod bo trajal nekaj let. Ne bo danes na jutri.
Tako kot v primeru PowerPC -> Intel x86/64.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1234
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 12.06.2020 15:19:55
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:


Konzole so sicer ok, vendar imaš par slabosti: ne moreš poganjati vsega gor, ampak samo naslove, ki so spisani za konzolo oz. izdani za to. Cene špilov pa so astronomske proti ostalim platformam. No na mac App Store so tudi cene take, da praktično tam nisem kupil do sedaj še ničesar. Medtem ko Steam ponuja praktično skoraj vse kar ponuja App Store, konzole in še več (tudi indie naslovi), poleg tega pa so cene veliko bolj normalne in večkrat na leto imaš akcije, kjer lahko dobiš zadeve tudi več kot 50% znižane. Sam dostikrat igram tudi gejme, ki niso dostopni na konzolah, zato mi konzole ne dišijo preveč. Pa še tam je enak problem: imaš recimo eno serijo, za to serijo si kupiš par 10 gejmov, pride nova serija konzole gor in potem starih gejmov iz prejšnje serije ne moreš več poganjat in moraš imet spet doma X konzol.

Tukaj se popolnoma strinjam s tabo glede primerjeve PC s konzolami: res ne vem ZAKAJ igre na starih Playstation serijah v glavnem ne delajo na novejših verzijah?! To mi je res glupo. Kupiš recimo igro za PS4 in je ne moreš več poganjati na PS5... Skratka, v tem pogledu me konzole odbijajo in ČE je res ,možno vse to brez problemov gnati na PC-jih, potem ni problema. Meni je zelo recimo potegnila igra Assassins Creed in vem, da vseh verzij ne morem poganjati na zadnji PS konzoli.. To mi res ni v redu.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 12.06.2020 15:21:53
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Problem je, da se je na konzolah precej spreminjala arhitektura. Sedaj, ko so konzole praktično PC-ji, teh problemov ne bi smelo več biti.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 12.06.2020 16:11:07
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Meni je zelo recimo potegnila igra Assassins Creed in vem, da vseh verzij ne morem poganjati na zadnji PS konzoli.. To mi res ni v redu.


To je zato, da boš kupil remaster. Jovo na novo. Rolling Eyes

Sicer zdaj že star članek, ampak je kar nekaj dobrih misli:
https://www.cheatsheet.com/technology/whats-with-all-the-remastered-video-games-lately.html/

To je bistvo:
The bottom line is that remastered editions keep coming out because people keep buying them.

Glej, kakšna nakupovalna mrzlica je v zadnjem tednu okoli Command & Conquer Remastered.
https://store.steampowered.com/agecheck/app/1213210/

.....

Isto je recimo pri nakupu glasbe/filmov. Vedno, ko je prišel kakšen nov nosilec za zvok (kaseta, pozneje CD, nazadnje MP3 in drugi ditialni formati) ali video (VHS/DVD/Bluray itn.), si bil prisiljen na novo kupiti licenco.

V zadnjem času pa ljudje ponovno plačujejo (plačujemo) licence za ogled pri VOD-servisih (Netflix, Amazon Prime, Hulu, Telemach VOD, Voyo itn.).

Vse je dobro premišljeno.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 942
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 12.06.2020 18:26:26
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Tukaj se popolnoma strinjam s tabo glede primerjeve PC s konzolami: res ne vem ZAKAJ igre na starih Playstation serijah v glavnem ne delajo na novejših verzijah?! To mi je res glupo. Kupiš recimo igro za PS4 in je ne moreš več poganjati na PS5... Skratka, v tem pogledu me konzole odbijajo in ČE je res ,možno vse to brez problemov gnati na PC-jih, potem ni problema. Meni je zelo recimo potegnila igra Assassins Creed in vem, da vseh verzij ne morem poganjati na zadnji PS konzoli.. To mi res ni v redu.


Večina od 4000 iger iz PS4 knjižnice bo delovala na PS5. Igre na PS3 so bile delane na CELL arhitekturi in igre so bile pain in the ass za razvijat, naredit za to emulator pa je še večja jeba.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 13.06.2020 09:32:18
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nf7 je napisal/a:
Večina od 4000 iger iz PS4 knjižnice bo delovala na PS5. Igre na PS3 so bile delane na CELL arhitekturi in igre so bile pain in the ass za razvijat, naredit za to emulator pa je še večja jeba.


Good, ampak še vedno je tudi problem v tem, da recimo na PC-ju imaš za game veliko modov, metdem ko je to na konzolah zelo omejeno. Pač izkušnja na PC-ju je za mene še vedno precej boljša.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 13.06.2020 09:51:50
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj ni problema... kupiš en gaming PC za 1000€ pa enga macbook oroja za 3k€. Pa imaš best of both worlds. Boljše od mac proja za 10k€.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1428
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 13.06.2020 13:16:10
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
EGPU more ratat še mal cnej do takt je bolj gaming PC .. nism pa nč gledu kok se poj CPU pregreva glede na to da sta ventiča pa hadilnik bl k ne samo za CPU =)

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 14.06.2020 09:54:10
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Saj ni problema... kupiš en gaming PC za 1000€ pa enga macbook oroja za 3k€. Pa imaš best of both worlds. Boljše od mac proja za 10k€.


Prej obratno, mac za 1,5k, če bo sploh potreben, če ne bodo izdal tudi xcode za ipad ven in PC za 5K za vse ostalo. Cool

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 14.06.2020 10:22:57
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Konec koncev lahko tudi brez maca. PC za 5k€ je spet overkill. Maci so se pa zadnja leta tako podražili, da je vse pod 2k€ ena srednja žalost. Na Macu za 1.5k€ boš v Xcode izgubljal živce. Potem je bolje, da si zrihtaš Hackintosha.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 14.06.2020 16:37:18
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
PC za 5 jurjev:

https://pcpartpicker.com/list/tMzDvW

Najhitrejši consumer CPU (16 core) trenutno na trgu, 64gb rama, 2x2tb SSD (lahko v raidu za bolane prenose), solidna grafična, 2x 32" Asus ProArt display, ki je v marsičemu povsem konkurenčen Apple XDR, razen resolucija je "samo" 4k.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 14.06.2020 16:58:57
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A kdo resno jemlje objave o Applovih očalih? Meni na YT stalno prižiga neke poste, ki razglabljajo o tem. V povezavi z AR na telefonu niti ne bi blo čist brezbeze.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 14.06.2020 19:31:34
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Konec koncev lahko tudi brez maca. PC za 5k€ je spet overkill. Maci so se pa zadnja leta tako podražili, da je vse pod 2k€ ena srednja žalost. Na Macu za 1.5k€ boš v Xcode izgubljal živce. Potem je bolje, da si zrihtaš Hackintosha.

Z ARM-jem bojo verjetno šli hackintoshi na dopust in prišli nazaj, če bodo tudi PC-ji presedlali na ARM...

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 14.06.2020 19:46:48
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede na to, da je Apple pravkar izdal Mac Pro-ja za do ~60k€, si lahko prepričan, da bo x86 macOS na voljo vsaj še naslednjih 10 let. Saj ARM ni nekaj novega... bodo pač universal aplikacije v vmesnem obdobju. Android je že dolgo na x86 in ARM arhitekturi hkrati.
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani