Jabuk
Macbook Air baterija
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 11.05.2020
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 11.05.2020 14:08:06
Macbook Air baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

pred kakšnimi 2 mesci sem kupila novo baterijo za Macbook air. Star je približno 6 let. Ko sem ga po menjavi baterije uporabljala prvi teden je bila baterija ok, držala je dolgo, tako kot mora. Potem ga en čas nisem imela v uporabi (je služben). Prejšnji teden sem ga spet prižgala in baterija mi gre noro hitro. Recimo v pol ure gre ziher 20% ali več. Prav tako je računalnik zgoraj nad tipkovnico ful vroč...

Zdaj me zanima, sem kupila fejk oziroma slabo baterijo ali je kakšna druga finta? Namreč če kliknem option+baterijo mi pokaže condition: normal, tako da mi ni nič več jasno.

Hvala vsem za informacije.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.05.2011
Prispevkov: 606
Kraj: Dragomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 11.05.2020 14:09:52
Re: Macbook Air baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kja pa je bil a baterija kupljena?
Jaz sem kupil od ifixita oz. owc-ja in zadeva šila zadnje 4 leta BP.

_________________
A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)

 Macbook M1 pro 14 (2021)
 Thunderbolt display 27
 iPhone 11pro
 Apple TV 4th generation
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 11.05.2020
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 11.05.2020 14:32:12
Re: Macbook Air baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hja na ebayu Surprised

Verjetno sem se malo "nahecala" z nakupom? Cry

Sam malo mi je čudno, da je prvo delalo vse ok, tudi baterija kaže normal, ampak procenti kar letijo....
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1425
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 11.05.2020 15:04:32
Re: Macbook Air baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kar se tice baterije, prazni se tako hitro kokr jo obremenis. Ce gre 20% dol na pol ure pa da delas svasta je pomoje kr normaln. Ze samo wifi + torrent se kr hitro pozna na bateriji.. zdj kok je baterija zanic ce sploh je pa idin tko zves da dobis drugo baterijo in potem na vsaki naredis enako delo in potem primerjas spraznjenost aka procente itd.. To da se ti racunalnik segreva je verjetno posledica tega ker dobro obremenis procesor itd z zahvevnim delom posledica tega je da se tudi baterija bol greje.

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 11.05.2020
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 11.05.2020 15:16:13
Re: Macbook Air baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V bistvu sem imela odprto samo 2x Preview, ker sem nekaj primerjala, tako da neka težka obremenitev ni bila. Sedaj sem že na 6%, iz 22% je skočilo na 8%. Na rač sem 1,5 h, tako da mislim, da je baterija res fuč.... Bom poskusila z ifixom, pa da vidimo.... Hvala obema!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 11.05.2020 16:34:15
Re: Macbook Air baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Prav tako je računalnik zgoraj nad tipkovnico ful vroč...


Si preverila activity monitor? Se ventilatorji vrtijo?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.05.2007
Prispevkov: 135
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 11.05.2020 17:26:40
Re: Macbook Air baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
minime736 je napisal/a:
Pozdravljeni,

pred kakšnimi 2 mesci sem kupila novo baterijo za Macbook air. Star je približno 6 let. Ko sem ga po menjavi baterije uporabljala prvi teden je bila baterija ok, držala je dolgo, tako kot mora. Potem ga en čas nisem imela v uporabi (je služben). Prejšnji teden sem ga spet prižgala in baterija mi gre noro hitro. Recimo v pol ure gre ziher 20% ali več. Prav tako je računalnik zgoraj nad tipkovnico ful vroč...

Zdaj me zanima, sem kupila fejk oziroma slabo baterijo ali je kakšna druga finta? Namreč če kliknem option+baterijo mi pokaže condition: normal, tako da mi ni nič več jasno.

Hvala vsem za informacije.


Predlog: piši prodajalcu na ebay, kaj se ti je zgodilo, če je fer pošlje novo, ki pa verjetno ne bo nič boljša kot ta.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.02.2008
Prispevkov: 357
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 15.05.2020 06:46:41
Re: Macbook Air baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Edino kak OWC ali mogoče iFixit zna imeti dobre baterije. Z iFixit-om sem imel dobre izkušnje nekje do lanskega leta, od takrat naprej pa so mi prodali le rebrandano kitajsko sranje za 3x višjo ceno. 3x nazaj poslana baterija za 2012 MacBook Pro 15'', iPhone 7 baterija kupljena lani decembra ima le še 90% zdravja, baterija za MBP Retina 13 pa je že nova bila defektna. K sreči imajo lifetime warranty, ampak je raje ne bi uveljavljal.
Z OWC do sedaj nisem imel izkušenj.

Zadnje čase razmišljam, da je še najbolj vareno kupiti rabljeno na eBay-u, ki ima preverjeno malo ciklov in še dober health. Cenovno edino zna biti več od nove kitajske.

Na žalost tudi tiste baterije, ki jih prodajajo kot Genuine Apple Battery na eBay-u niso originalne. So le odlične kopije. Na dolgi rok vprašanje, če bodo delale kot originalne.
Sem nedolgo nazaj poslal povpraševanje za eno takšno "kao" originalno, da mi pošljejo fotografije spodnje strani, kjer ima original baterija prilepljene štiri indikatorje za vlago in pod serijsko številko še natisnjen datum izdelave.
Njihova nič od tega ni nimela...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani