Jabuk
News widget, ni pa app-a
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 08.05.2020 07:14:56
News widget, ni pa app-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Opazil sem, da imam na widgets tudi (Apple) News. Če ga vklopim, mi jih kaže. Appa pa ni nikjer. Domnevam, da verjetno zato, ker je telefon na "regiji" Nemčija, račun za App Store pa je slovenski.

Sem se potem probal logirat v App Store z "ameriškim" računom, da bi downloadal News in nastavil, vendar v Storu ni bila opcija Install, ampak samo Open. Če sem to tapnil, je javilo napako Restrictions Enabled - v bistvu točno to, kar tale opisuje: https://discussions.apple.com/thread/250094027
Odgovor pod njim je neuporaben, Screen Time ne uporabljam

Torej... ima kdo kakšno idejo, kako instaliram, nastavim (in morebiti odinstaliram) News glede na zgornje?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.09.2014
Prispevkov: 102
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 08.05.2020 08:19:40
Re: News widget, ni pa app-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
azrael je napisal/a:
Opazil sem, da imam na widgets tudi (Apple) News. Če ga vklopim, mi jih kaže. Appa pa ni nikjer. Domnevam, da verjetno zato, ker je telefon na "regiji" Nemčija, račun za App Store pa je slovenski.

Sem se potem probal logirat v App Store z "ameriškim" računom, da bi downloadal News in nastavil, vendar v Storu ni bila opcija Install, ampak samo Open. Če sem to tapnil, je javilo napako Restrictions Enabled - v bistvu točno to, kar tale opisuje: https://discussions.apple.com/thread/250094027
Odgovor pod njim je neuporaben, Screen Time ne uporabljam

Torej... ima kdo kakšno idejo, kako instaliram, nastavim (in morebiti odinstaliram) News glede na zgornje?


Apple News je na voljo v US, UK, Kanadi in Avstraliji. Regijo na telefonu ali pa macu moraš nastavit na eno od teh držav in news app se bo pojavil. Ko spreminjaš regijo ti potem še datume, temperaturo, valute... kaže v imperialnih enotah... Sam app je pa bolj ali manj neuporaben. Za večino člankov itak napiše, da trenutno niso na voljo v državi iz katere dostopaš.... potem rabiš še proxy...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 08.05.2020 08:23:11
Re: News widget, ni pa app-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ampak ponavadi je zadoscala "regija" v storu - ce sem se prijavil v ameriski ID, sem imel tudi njihove appe notri.

Sicer pa zanimivo, ker news widget je delujoc in kaze nemske novice (sem bil preprican, da so Apple News tudi na Nemcijo sirili)...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.09.2014
Prispevkov: 102
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 08.05.2020 08:27:37
Re: News widget, ni pa app-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
azrael je napisal/a:
Ampak ponavadi je zadoscala "regija" v storu - ce sem se prijavil v ameriski ID, sem imel tudi njihove appe notri.

Sicer pa zanimivo, ker news widget je delujoc in kaze nemske novice (sem bil preprican, da so Apple News tudi na Nemcijo sirili)...


Zaenkrat Nemčije še ni...
Za te nove plačljive storitve ni več dovolj "regija" v storu...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani