Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Macbook air 2020
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 24.10.2013
Prispevkov: 28
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 22.03.2020 10:20:48
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tako kot so sedaj vsi korona strokovnjaki, so nekateri čutijo poklicane, da delijo nasvete, se spoznajo na vse...........samo ali jih kdo posluša ali jih res potrebujemo?

P.s. odgovor dotičnega bo seveda ovce od Appla, nasvetov seveda ne potrebujejo Very Happy

In ne potrebuješ odgovarjat.

_________________
Emac G4
Imac early 2008 ssd 240 gb
Ipod classic 120 gb
Ipod touch 32 gb
Ipad 3 32 gb
Iphone 6 64 gb
Macbook Pro 15" retina late 2015
Imac 2017
Macbook Pro 13" 2019
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 22.03.2020 11:48:22
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še moj zadn komentar na to temo Cool Cool Cool

Kot prvo , pustimo apple fanboye itd ker moj namen ni bil da spet zacnemo spet debato Apple vs Ostali ali pa "Mi" vs "Sasok" kot se je izrazil "kan" ampak bolj to na podlagi česa ljudje kupijo. Pa naj bo to zaradi zunanjega designa, ekosistema ali ker "ima znotraj več" ... Pač moje mislene je da je % ljudi ki kupi samo zato ker "ima več" dosti manjsi v primerjavi s tem kok % ljudi kupi zaradi "ekosisistema". To je vse kar sm hotu povedat, pač tko jst razmislam in kokr vidm pri sebi res pa da vsak drugače gleda. Zato pa pravijo 100 ljudi 100 čudi Very Happy Very Happy

tud to..

sasok je napisal/a:

Res ne vem kaj ste tako navalili na te "povprečne uporabnike" pa tehnološko nepismene in vse ostale persone za katere ne vemo ali obstajajo ali ne.


sasok je napisal/a:

Obstajajo ljudje, ki nimajo pravih razlogov za nakup. Eni grejo v bigbang in kupijo tisto, kar jim svetuje prodajalec. Drugi vidi jabuk na telefonu pa kupi najcenejšega laptopa z istim jabukom.


ne razumem, najpej kako povprečni uporabniki, nepismeni ne obstajajo potem pa kako obstajajo ljudje ki grejo v bigbang in kupijo kar jim svetuje prodajalec..
A niso glih te k grejo v bigbang povprečni uporabniki, pa taki naglede kaj jim svetovalec svetuje v bigbangu se bojo na koncu v večini primerov odločili za nakup glede na zunanjega videza.. Takim 16 jeder pomen isto kot 16 hrušk .

pa še enkat namen ni bi spet zacet o tem apple fanboyin in kako razmislajo, o tem kako je apple drag ker to se vsi strinjamo in da leta 2012 nebo već ko so vn dal macbook retine ...

Po drugi pa strani pa k se omena hardware, frend je glih ta teden prodal PC za 400 eur glih specifikacije nevem, vem pa da CPU je mel neki podobn kot moj oldskul retina 2012 z i7, gpu je mel 2x bolsi, oba ssd , rama 8gb in glej moja retina je špilo laufala bolje kot njegov PC .. probal vse mozne nastavitve, ni šanse retini ni bil kos zakaj mi pol-kur*a ni jasno..FPS drop je bil neprimerljiv .. Res pa je da jst retino primerno hladim ker fabrsko zaprto slej k prej nabije na 100C in CPU throtlat..

Dost.. se nazaj na temo
za ta denar raje sebi naredim dober hakintoš, kot portable je stara retina dovolj =)

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 22.03.2020 12:06:44
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Pač moje mislene je da je % ljudi ki kupi samo zato ker "ima več" dosti manjsi v primerjavi s tem kok % ljudi kupi zaradi "ekosisistema".


Možno, nisem napisal, da temu ni tako. Jaz pravim, da ni treba biti vezan na ekosistem.

Sicer se res odrečeš kakšnim kul featurjem, ampak IMHO te manjše prednosti ne odtehtajo izjemno omejene izbire.

Citiram:
A niso glih te k grejo v bigbang povprečni uporabniki, pa taki naglede kaj jim svetovalec svetuje v bigbangu se bojo na koncu v večini primerov odločili za nakup glede na zunanjega videza.. Takim 16 jeder pomen isto kot 16 hrušk .


Ne vem, jaz jih ne bi imenoval "povprečni uporabnik". V tej temi se je govorilo o tem, da je MBA itak namenjen povprečnemu uporabniku, ki ga specifikacije ne zanimajo.

Se ne strinjam.

1. MBA ni povprečen laptop. Začetna cena je 1200 eur. Gre za high end računalnik.
2. "Povprečen" in nezahteven ni sinonim.


Kakorkoli. Na YT je že en kup benchmarkov. Kolikor vidim ima quad core model bistveno boljšo grafično, kar je še en razlog, da se splača dati tistih par 100 eur več.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 22.03.2020 12:19:03
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Applov entry level laptop je pač za povprečnega Apple uporabnika. Ne glede na začetno ceno.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 22.03.2020 14:25:23
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasok je napisal/a:

Kakorkoli. Na YT je že en kup benchmarkov. Kolikor vidim ima quad core model bistveno boljšo grafično, kar je še en razlog, da se splača dati tistih par 100 eur več.


mhm te dual-core filajo v 2020 .. šit ane moj Nexoc prenosnik iz 2007 ma dual core .. zadn čas da entry level rata quad core pa naj bo to pri Applu al pa ket druget... 2 corema pa adijo Very Happy Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 22.03.2020 14:27:20
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz upam, da resno razmišljajo o Ryzen procesorjih... pa da bodo na voljo, še predenj bodo začel prehajat na ARM.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 23.01.2012
Prispevkov: 2
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 23.03.2020 08:17:02
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mater ste dosadni s tem prepucavanjem WindOS vs MacOS v letu 2020. Idea

Dajte raje povedat kdaj bo nov Air dobavljiv pri nas.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 23.03.2020 08:50:05
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V trgovini pa ne bi vprašal?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 23.03.2020 10:00:48
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Null je napisal/a:
Mater ste dosadni s tem prepucavanjem WindOS vs MacOS v letu 2020. Idea


Hardware>Software VS Software>Hardware ni isto kot Software Vs Software

smo ze navajen, teh komentarjev =)


Nazadnje urejal/a thxslo Pon 23. Mar 2020 11:19; skupaj popravljeno 2 krat

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 407
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 23.03.2020 10:09:31
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
Še moj zadn komentar na to temo Cool Cool Cool

Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 23.03.2020 11:13:59
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
twom je napisal/a:



neki je naprej govoriti o tej vsebini , neki je pa reči da človek ne razume vsebine =)
Corona na jabuku dosegla vrhunec Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 24.03.2020 17:10:12
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nov Macbook air 2020 je možno naročiti, spodaj so cene za najcenejši model z i3 procesorjem:
- electronics4you.si - 1199€
- istore.si - 1299€
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 03.04.2020 20:33:48
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sedaj, ko je na internetu že dosti izvedenih testov opažam:
- smiselna je nadgradnja na 4 jedrni i5 procesor, vendar v tem cenovnem rangu je za bolj zahtevne naloge bolj primeren osnovni PRO 2019 model
- težave s pregrevanjem - vzrok je, da ventilator ni neposredno povezan s procesorjem
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 06.04.2020 15:31:55
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanimivo, zaradi pregrevanja spodnji vloger bolj priporoča dvojedrni i3 procesor kot 4jedrni i5 procesor:
https://youtu.be/nSgi2deRivc

Prosim za pomoč. Ali je Macbook air 2020 z 8GB rama dovolj zmogljiv za spodnji namen:
- brskanje po netu + glasba
- Microsoft Office oz Applovi Office programi
- Netflix
- predvajanje filmov iz diska
- vseskozi preko HDMI priklopljen zunanji 24” monitor
- 2 krat mesečno urejanje videov (iMovie) in slik
- programiranje v xCode za domačo rabo - osvežitev znanja programiranja
- prenosnik bi imel dlje časa - npr 5 let

Katerega Macbooka bi izbrali vi za zgornjo uporabo? Je dovolj zmogljiv Macbook air 2020 i3/i5?
Windows prenosniki odpadejo, prav tako Macbook pro 2019 (zaradi tipkovnice).

Hvala za odgovore.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 06.04.2020 15:40:17
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Počakaj do junija pa se odloči. Pridejo posodobljeni PRO-ji. Prvo se govori, da bodo konec aprila posodobili 13' inchne PRO-je. Govori se pa tudi, da bi po WWDC prišli ven novi 14' PRO, ki bodo naprodaj od septembra dalje.

Kar se tiče tvojega vprašanja. i3/i5 AIR z 8GB je dovolj za tvoje potrebe. Bi pa vseeno počakal na posodobitev PRO-jev.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 06.04.2020 16:00:10
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabuk5 je napisal/a:

Zanimivo, zaradi pregrevanja spodnji vloger bolj priporoča dvojedrni i3 procesor kot 4jedrni i5 procesor:
https://youtu.be/nSgi2deRivc

Prosim za pomoč. Ali je Macbook air 2020 z 8GB rama dovolj zmogljiv za spodnji namen:

- programiranje v xCode za domačo rabo - osvežitev znanja programiranja
- prenosnik bi imel dlje časa - npr 5 let


Moja retina iz 2012 ma: i7 4 jedrnika, 8GB .. pise se leto 2020 , kupovat novo masino 2 jedrnika z 8Gb za naslednih 5 let pa da bi rad tud kej sprogramiral itd je res big fail .. raje pocaki na novega proja ce ti zadni modeli niso usec.

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 06.06.2020 10:47:02
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za mnenja.

Se strinjam. Leta 2020 kupovat dvojedrni i3 procesor na daljši rok je zgrešeno. Macbook air 2020 z i5 procesorjem pa ima težave s pregrevanjem oz visokimi temperaturami CPU, kar na dolgi rok ni dobro za komponente.

Torej, zaradi nove tipkovnice in ker bom imel večino časa priklopljen zunanji 24” monitor, se bom odločil za osnovni model Macbook pro 2020, ki ima tudi bolje urejeno hlajenje od air modela.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 06.06.2020 17:08:51
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabuk5 je napisal/a:
Hvala za mnenja.

Se strinjam. Leta 2020 kupovat dvojedrni i3 procesor na daljši rok je zgrešeno. Macbook air 2020 z i5 procesorjem pa ima težave s pregrevanjem oz visokimi temperaturami CPU, kar na dolgi rok ni dobro za komponente.

Torej, zaradi nove tipkovnice in ker bom imel večino časa priklopljen zunanji 24” monitor, se bom odločil za osnovni model Macbook pro 2020, ki ima tudi bolje urejeno hlajenje od air modela.


Naj ti povem, da lahko tud tanovga pro-ja pošteno segreješ, men se 16" model greje na 100 stopinj, čeprav naj bi bojda popravili hlajenje, ampak vseeno je potem problem, da kadarkoli kaj takega delaš najprej zviša frekvenco, v parih sekundah pride na 100 stopnij, ventilator na max in bum nazaj na 2,4Ghz. Tak da pointless imet pol tak procesor not, če ne more delat na neki normalni frekvenci, turbo boost pa za par sekund.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 06.06.2020 18:22:01
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabuk5 je napisal/a:
Hvala za mnenja.

Se strinjam. Leta 2020 kupovat dvojedrni i3 procesor na daljši rok je zgrešeno. Macbook air 2020 z i5 procesorjem pa ima težave s pregrevanjem oz visokimi temperaturami CPU, kar na dolgi rok ni dobro za komponente.

Torej, zaradi nove tipkovnice in ker bom imel večino časa priklopljen zunanji 24” monitor, se bom odločil za osnovni model Macbook pro 2020, ki ima tudi bolje urejeno hlajenje od air modela.


Imam Aira 2019 in vse kar si napisal počnem na njem. Vrhunski prenosnik. Nobenih težav. Air je odlična izbira, če nisi nek profi programer. Je tanek, lahek, prenovljena tipkovnica, dobra baterija, zaslon dober, kompakten, Touch id itd. Skratka sam sem se odločil pravilno in sem zadovoljen. Pred tem sem fural pro model in ugotovil, da ne izkoristim potenciala.

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 06.06.2020 19:35:02
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Michael je napisal/a:
Imam Aira 2019 in vse kar si napisal počnem na njem. Vrhunski prenosnik. Nobenih težav. Air je odlična izbira, če nisi nek profi programer. Je tanek, lahek, prenovljena tipkovnica, dobra baterija, zaslon dober, kompakten, Touch id itd. Skratka sam sem se odločil pravilno in sem zadovoljen. Pred tem sem fural pro model in ugotovil, da ne izkoristim potenciala.



Air 2019 ima še staro tipkovnico...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani