Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Macbook air 2020
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.09.2009
Prispevkov: 953
Kraj: Drevo na vzhodu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 21.03.2020 17:46:03
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
Glede win pa me moti, da je sistem delno winxp, win7, win8, ... ni enotne podobe. Da o kvaliteti programov ne govorim. Eni izgledajo kot da so se iz leta 95, vsak malo po svoje, ... Na mac-u imas vsaj obcutek da je stvar up-to-date.


Ja, to je problem.

Naslednja nagradnja Windows 10 bo prinesla nov, poenoten vmesnik. Sledovi starih sistemov bodo izginili.
https://gizmodo.com/microsoft-teased-a-revamped-ui-for-windows-10-and-it-lo-1842428082

Seveda pa je na razvijalcih programov, kdaj bodo njihove izdelke prilagodili novemu vmesiku.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 21.03.2020 17:52:39
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasok je napisal/a:
Bom uporabil tvoj argument. Za povprečnega uporabnika so Windowsi povsem dovolj Smile

Se absolutno strinjam. Moji starši uporabljajo Windowse in mi niti na misel ne pride, da bi jim dal svojega starega Maca. Pač... najprej se odloči za ekosistem, potem se pa na podlagi tega odloči za mašino.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 21.03.2020 18:07:21
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz pa mislim, da je MacOS za povprečnega uporabnika povsem dovolj, za zahtevnejše pa je Windows.

Pa čist resno to mislim. Brez cinizma.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 21.03.2020 18:20:58
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Pač... najprej se odloči za ekosistem, potem se pa na podlagi tega odloči za mašino.


Se ne strinjam. V teh časih ni nobene potrebe, da bi se zaklepal v določen ekosistem. Tudi prehod iz Applovega ekosistema na kaj drugega je v resnici za večino ljudi precej bolj enostaven kot želi prikazati Apple.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 21.03.2020 18:45:22
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No vidiš... tukaj sva pač drugačnega mnenja. Dejstvo je, da ljudje ne marajo sprememb. In menjava operacijskega sistema je velika sprememba. Za tiste, ki samo brskajo po spletu sicer ne... več aplikacij uporabljaš, več je razlik.

Poznam ljudi, ki prisegajo na Windows, poznam ljudi, ki prisegajo na Linux in tudi take, ki prisegajo na macOS. Takih, ki bi bili "mešani", pa bolj malo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 21.03.2020 19:18:39
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz poznam veliko takih, ki jim je bolj kot ne vseeno za platformo na kateri delajo. Precej je takih, ki so v zadnjih letih šli na Windows laptope, ker Apple ni imel v ponudbi konkurenčne mašine.

Jaz doma laufam Windows desktop, MBA prenosnik, iPada, android telefon in android TV. Pa ravno postavljam en linux server, bolj za šalo kot zares.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1432
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 21.03.2020 19:22:36
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam tudi za resno delo hp-jev working station z windowsi, zaradi CAD/CAM programov, katerih za macOS prakticno ni, za domaco uporabo za brskanje, torrente pa imam mb air 13” 2015.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 21.03.2020 20:23:32
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni je totalno vseeno, na kakšnem sistemu delam. Pomemben je rezultat.

Affinityjevi programi so dosegli nivo, da razen InDesigna (občasno) drugih programov več ne rabim iz Adobejega kreativnega oblaka.

Če pa rabim kakšno napredno zadevo, za katero še v npr. Affinity Photo ni podpore (recimo 1-bitni način slike Č/B), odprem GIMP in stvari uredim v njem.

Za brskanje po spletu je zaenkrat dovolj 2 dvojedrnik/4 niti in 8 GB RAMa, če ima procesor ustren GPU v ozadju, ki zna pospešit zadeve.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 21.03.2020 21:00:14
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam doma tudi Windows desktop, mac desktop, macbook aira, android tv, ipada, iphona in linux server že par let postavljen. Pa še vedno stojim za trditvijo, da je "navada, železna srajca". Moj glavni računalnik je in bo ostal Mac.

Apple ima dejansko kar se performans tiče lepo ponudbo produktov (od odsnovnih do precej zmogljivih). Niso pa cenovno konkurenčni kitajcem (in tudi drugim ne). Saj nočem zagovarjat njihovih cen... ker so predragi. Ampak kdor hoče Maca, si ga bo kupil. Komur je pa vseeno, bo pa pogledal za alternativo. Applovi poslovni rezultati (zaenkrat) očitno ne trpijo preveč.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 21.03.2020 22:15:25
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
moj dodatek ... =)

mikrohard je napisal/a:
Moji starši uporabljajo Windowse in mi niti na misel ne pride, da bi jim dal svojega starega Maca. Pač... najprej se odloči za ekosistem, potem se pa na podlagi tega odloči za mašino.


Tudi jst osebno se za starše, veliko prjatlov, mladih aka 30plus->brat ki v zivotu ni prizgal maca, starejše ljudi ki prezivijo par ur na mesec za kompom pa za MacOS še slišal niso, ljudi z počasnim razumevanjem itd in na podlagi njihove zgodovine kaj so uporabljali (ekosistem) boš vedno najprej gledal ekosistem potem pa na podlagi tega mašino.

Sklepam da govora je bolj ko ne o PCjih.. Pozabmo zdej TVje, itd..

mikrohard je napisal/a:

najprej se odloči za ekosistem, potem se pa na podlagi tega odloči za mašino.

sasok je napisal/a:

Se ne strinjam. V teh časih ni nobene potrebe, da bi se zaklepal v določen ekosistem.



Da se ne strinjaš,sklepam da targetiraš ljudi k so odrastl s tehnologijo, zvijo s tehnologijo, jo redno uporabljajo itd, so hitro prilagodljivi itd.. ker za vse ostale ljudi ki so še na tem svetu bi res rad obrazlozitev kako je lahko masina pred ekosistemom.

sasok je napisal/a:

Jaz poznam veliko takih, ki jim je bolj kot ne vseeno za platformo na kateri delajo.


Poznaš že, ampak potem če prav razumem trdiš da po tvoje na svetu prevladujejo ljudje ki obvladajo vsaj 2 platforme .. v manšini so pa tisti ki nočejo sprememb,namarajo sprememb, ni zelje po spremembah, ni potrebe po spremembi itd in zaradi tega ker so po tvoje vsi te ljudje v taki manjšini ima "mašina" prednost pred "ekosistemom" ? glede na to da praviš da "delajo" smo se bolj ko ne targetiral na PCje kot sem že zgoraj rekel.

sasok je napisal/a:

Razlika je v tem, da ima en ikono za zapiranje okna na levi en pa na desni strani. Prejšnji post sem napisal na MacOSu, tega pišem na Win, pa sem še vedno živ.

Nevem zakaj sebe, nas, ki zivimo za to tehnologijo primerjaš z vsemi ostalimi ki so še na tem svetu.


sasok je napisal/a:

*razumem ljudi, ki so vezani na določeno platformo kot developerji ali uporabljajo kak specifičen software. Ampak takih je par %.

hm a obstaja samo grupa "developerji" na svetu ?.. kaj pa ostale grupe ?... kaksna je vsota vseh procentov ?

pa brez zamere ampak tako je moje razmislanje.. Very Happy Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 21.03.2020 22:38:26
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Nevem zakaj sebe, nas, ki zivimo za to tehnologijo primerjaš z vsemi ostalimi ki so še na tem svetu.


Ker o macbookih razpravljamo mi, ne pa potencialna babica, ki računalnik rabi 2x tedensko pa si gre kupiti macbooka za 1200 eur.

Res ne vem kaj ste tako navalili na te "povprečne uporabnike" pa tehnološko nepismene in vse ostale persone za katere ne vemo ali obstajajo ali ne.

Dejstvo je, da Apple prodaja prenosnik za 1200 EUR, oz. 1750 EUR, če hočeš takega, da bo spodobno delal še par let. V tem razredu je konkurence ogromno. Če hočejo moj denar, se bodo morali bolj potruditi, ker drugje za isto ceno dobim več. To je moje mnenje, menda je forum namenjen deljenju mnenj, ali se motim?

Jaz sem napisal zakaj mi je novi Air všeč in kaj mu po mojem skromnem mnenju manjka. Edini kontra argument, ki sem ga dobil je "PCji ne poganjajo MacOSa".

Vse lepo in prav. Ampak, trenutno Apple prodaja večinoma povprečen hardware (oz. celo podpovprečen v primeru prenosnikov zadnjih par let) in višjo ceno upravičuje predvsem z njihovim ekosistemom. Podobno strategijo so enkrat že testirali, ampak tokrat bodo bolj težko zbudili Jobsa od mrtvih.

Citiram:
hm a obstaja samo grupa "developerji" na svetu ?.. kaj pa ostale grupe ?... kaksna je vsota vseh procentov ?


Developerji, ki razvijajo za iOS ali MacOS logično rabijo maca. Tisti, ki montirajo v final cutu tudi.

Za veliko večino pa je vseeno ali delajo na Win ali MacOS, ker je izkušnja 95% enaka.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 21.03.2020 22:54:58
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja... zanašajo se na svoj ekosistem. Ampak ta ekosistem ni samo macOS, temveč tudi iOS, iPadOS, tvOS, watchOS in kakršnkoli OS si bodo še izmislili. Prej si omenil, da uporabljaš Android telefon... s tem si dejansko iz ekosistema izključil en bistven element. iPhone je tako dobro integriran z ostalimi Apple napravami, da tukaj nobena druga kombinacija blizu ne pride. Prej sem se recimo na Macu prijavil v spletno banko, ki za potrditev zahteva kodo iz SMS-a. Zato, ker imam iPhona in Mac-a, mi je Safari avtomatično ponudil autofil kode, ko je prišel SMS. Kaj takega pri konkurenci še nisem videl. In takih malenkosti je ogromno.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 21.03.2020 23:38:03
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz z "ekosistem" mislim na to kar si napisal. iOS, MacOS, WatchOS...

Ne vidim bistvene razlike v uporabi med androidom in iPhonom. Nič ne rečem, autofill je super, pa še kaj bi se našlo (tudi na Android+win strani imaš featurje, ki jih Apple ne pozna). Ampak trade-off tega ekosistema je en kup omejitev.

Skratka spet, plusi in minusi, pod črto gre za majhne razlike in osebn preference.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 22.03.2020 00:03:38
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasok je napisal/a:

Dejstvo je, da Apple prodaja prenosnik za 1200 EUR, oz. 1750 EUR, če hočeš takega, da bo spodobno delal še par let. V tem razredu je konkurence ogromno. Če hočejo moj denar, se bodo morali bolj potruditi, ker drugje za isto ceno dobim več.


Glej, mikrohard je reku najprej "ekosistem" potem "mašina"..
Ti se nisi strinjal kar jst razumem kot: najprej "mašina" potem "ekosistemom".

In glede na to da praviš da so Mac prenosnik dragi kar dejansko pač res so, bi to po tem da se nisi strinjal pomenil da vsi ti ljudje ki kupijo Mac prenosnika, so dejansko "zabiti" ker po tvoje ma "mašina" prednost in so dobil en drek za ta denar.
Ubistvu so vzel so Maca z razlogom ..
Isto kot nekdo k kupi gaming PC prenosnik, in ga uzame z razlogom. Vsi vemo da gaming ekosistem na windovsih se ne more primerjat z MacOs.
Isto kt nekdo k če triple boot / spaceship iz laptopa pa uzame Maca z razlogom
itd
itd..

Potem pravis kaj da ima "masina" prednost pred "ekosistemom" zato ker na drugi strani dobiš "več" ? . Hm v celem zivotu me se noben ni klicu da mu svetujem za "windows" laptop zato ker pač tm dobi "več" ampak vedu je v ker ekosistem pozna, spada, rabi ..

seveda je pa forum vsak z svojim mislenjem Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 22.03.2020 07:30:29
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Ti se nisi strinjal kar jst razumem kot: najprej "mašina" potem "ekosistemom".


Ja, definitivno. Če nisi že po defaultu odločen za ekosistem, imaš veliko večjo izbiro in večjo možnost, da dobiš soliden hardware.

Citiram:
In glede na to da praviš da so Mac prenosnik dragi kar dejansko pač res so, bi to po tem da se nisi strinjal pomenil da vsi ti ljudje ki kupijo Mac prenosnika, so dejansko "zabiti" ker po tvoje ma "mašina" prednost in so dobil en drek za ta denar.


Ne, nikoli nisem rekel "maci so dragi". Komentiram konkretno novega MBA.

Citiram:
Isto kot nekdo k kupi gaming PC prenosnik, in ga uzame z razlogom.


Obstajajo ljudje, ki nimajo pravih razlogov za nakup. Eni grejo v bigbang in kupijo tisto, kar jim svetuje prodajalec. Drugi vidi jabuk na telefonu pa kupi najcenejšega laptopa z istim jabukom.

Mogoče kdo bere ta forum, pa bo videl, da Apple v tem segmentu ni edina izbira ali, da se mogoče splača dati še par 100 eur zraven in vzeti 16GB quad core verzijo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 22.03.2020 08:05:09
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz kupim apple tudi zaradi Designa. Macbook air je lep prenosnik, kompakten, material aluminij... Tudi to je prednost Appla, veliko dajo na material in na obliko. Izdelki so res lepi in dajejo občutek da imaš nekaj kvalitetnega.. Druga stvar je eko sistem v povezavi z drugimi napravami iphone, apple watch. Vse skupaj res ima dodano vrednost. In na to ciljajo. Kar se tiče HW so pa vedno bili bolj skopi...Sem se že navadil. Tudi iphone ima Hw slabši od konkurence pa še zmeraj sem mnenja da je med najhitrejšimi telefoni na trgu, če ne celo najhitrejši telefon, ki ima vsaj 5 let podpore

_________________
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 24.10.2013
Prispevkov: 28
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 22.03.2020 09:13:22
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zgodovina se ponavlja sasok vs ostali Very Happy

Še enkrat, izbira je odločitev posameznika, dej si že enkrat dopovedat Zzzzz

_________________
Emac G4
Imac early 2008 ssd 240 gb
Ipod classic 120 gb
Ipod touch 32 gb
Ipad 3 32 gb
Iphone 6 64 gb
Macbook Pro 15" retina late 2015
Imac 2017
Macbook Pro 13" 2019
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 22.03.2020 09:54:21
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Jaz kupim apple tudi zaradi Designa. Macbook air je lep prenosnik, kompakten, material aluminij... Tudi to je prednost Appla, veliko dajo na material in na obliko.


To je bila prednost mogoče 5 let nazaj.

Danes v tem cenovnem razredu danes težko najdeš prenosnik, ki ni lep in kompakten. Kovinska ohišja so standard, nekateri uporabljajo karbonska vlakna.

Macbook zraven novejših high end ultrabookov izgleda precej zastarelo z ogromnimi robovi okrog ekrana.

Citiram:
Tudi iphone ima Hw slabši od konkurence pa še zmeraj sem mnenja da je med najhitrejšimi telefoni na trgu


Ni res, iPhone ima že nekaj let ob izidu daleč najhitrejši procesor. A13 bionic je, če se ne motim, še vedno hitrejši od Snapdragona 865. Prav tako imajo iPhoni odličen grafični performance, vgrajene kamere so vedno top...

Citiram:
Še enkrat, izbira je odločitev posameznika, dej si že enkrat dopovedat Zzzzz


Sem pozabil, da so nekateri apple fanboyi občutljivi na realnost. Kako si drznem kritizirati i3 procesor in 256gb SSDja v mašini za 1200 eur Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 22.03.2020 09:56:57
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasok je napisal/a:
Sem pozabil, da so nekateri apple fanboyi občutljivi na realnost. Kako si drznem kritizirati i3 procesor in 256gb SSDja v mašini za 1200 eur Smile


Like

Haha, zelo dober komentar. Wink

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 407
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 22.03.2020 10:14:32
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok, če ste sedaj zaključili s prepucavanjem...,

pa še kaj o novem prenosniku povejte, v smislenih primerjavah...

Lp
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani