Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Macbook air 2020
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 19.03.2020 08:50:06
Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Včeraj je bil predstavljen novi Macbook air 2020.

Plusi:
- Magic Keyboard
- boljši zvočniki
- osnovni model ima 256GB SSD (do sedaj so bili osnovni modeli s 128GB, kar je premalo)

Osnovni model ima dvojedrni 1.1 i3 procesor 10.generacije, medtem ko za doplačilo 50€ v Nemčiji 1.1GHz štirijedrni i5 procesor 10. generacije. Menim, da je v 2020 smiselno izbrati 4jedrni procesor.

Me pa prav zanima zmogljivost teh novih procesorjev 10.generacije v primerjavi s trenutnim osnovnim Airom (dvojedrni i5 1,6Ghz) in osnovnim PRO-jem (štirijedrni i5 1,4GHz).
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.07.2014
Prispevkov: 145
Kraj: Castra
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 20.03.2020 21:40:09
Re: Macbook Air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vse skupaj je res šlo mimo brez običajnega pompa. Zanimivo.

Tu pa že video MKBHD video glede MBA 2020.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.02.2008
Prispevkov: 356
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 21.03.2020 05:23:24
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Škoda, da ni osnovni že 4-jedrni, s tem da je 50 EUR res minimalno doplačilo, ampak po mojem ga marsikdo ne bo izkoristil.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 21.03.2020 08:45:25
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam mešane občutke glede tega aira.

Po eni strani se mi zdi, da so popravili tisto, kar je bilo narobe pri prejšnjem modelu in spet naredili par korakov v pravo smer.

Po drugi strani pa je ta segment v zadnjih letih zelo napredoval in imaš kar nekaj dostojne konkurence za ta denar. Prejšnji model (ne-retina) aira sem lahko brez slabe vesti priporočal vsem, ki so želeli odličen računalnik za solidno ceno ampak niso potrebovali ogromno zmogljivosti.

Quad core CPU je IMHO obvezna izbira, če kupuješ. Danes dodatna jedra še ne pridejo toliko do izraza pri day to day zadevah, čez leto ali 2 pa bo to verjetno minimum. Prav tako 16GB rama. Pri tej konfiguraciji si pa že na 1750 EUR.

Za ta denar si pa že v teritoriju XPS 13, X1 carbon, Matebook X pro itd, ki so praktično po vseh kriterijih razred višje.

Za tistih 899 USD z edu popustom v USA top. Za to ceno v EU pa niti ne.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 21.03.2020 09:33:15
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo, par benchmarkov od Maxa:

https://www.youtube.com/watch?v=hB1aP2OnUJA
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 21.03.2020 10:02:18
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mabook Air bo se tudi cez leto, 2 ali 3 dovolj zmogljiv racunalnik za splosnega uporabnika. Poganjal bo brskalnik, office in gnal Youtube video. to je to kar povprecni uporabnik danes rabi Veliko jih sploh vec nima niti racunalnika ker je 6+ incha ekran na mobilcu jim dovolj.

Tudi 8gb rama je za navadnega uporabnika dovolj. To ni Windows.

Kupis Osnovni Air, spremenis na i5 in v njega das 16gb, pa si na 1500€. In imas MacOS. Windows trenutno je eno skropucalo. Trenutno ravno delam na Windows poa 18 letih in mi je za jokati kako skropucalo je.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.04.2014
Prispevkov: 98
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 21.03.2020 10:17:39
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kdaj bo tole v SLO?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 21.03.2020 10:33:16
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Mabook Air bo se tudi cez leto, 2 ali 3 dovolj zmogljiv racunalnik za splosnega uporabnika. Poganjal bo brskalnik, office in gnal Youtube video. to je to kar povprecni uporabnik danes rabi Veliko jih sploh vec nima niti racunalnika ker je 6+ incha ekran na mobilcu jim dovolj.


Ne vem, če bi se strinjal. Air stane krepko čez jurja. Težko rečeš, da aira kupujejo ljudje izključno za gledanje youtuba in browsanje.

Sicer pa danes lahko tudi v browserju pošteno obremeniš računalnik. Meni activity monitor trenutno kaže porabo rama 7,3GB pa nimam odprtih ogromno stvari.

Citiram:
Tudi 8gb rama je za navadnega uporabnika dovolj. To ni Windows.


Poraba RAMa je na WIN in OSX zelo podobna.

Je pa dejstvo, da je 8GB danes na meji, prenosniki za 300 eur imajo 8GB. Glede na to, da nadgradnja ni možna, je smiselno kupiti vsaj 16GB, če želiš imeti računalnik vsaj 2, 3 leta.

Citiram:
Kupis Osnovni Air, spremenis na i5 in v njega das 16gb, pa si na 1500€.


16gb i5 verzija je na nemškem storu 1750 eur.

Citiram:
MacOS. Windows trenutno je eno skropucalo. Trenutno ravno delam na Windows poa 18 letih in mi je za jokati kako skropucalo je.


Tole ne pije ravno vode Smile Če tako ali tako aira kupijo tisti, ki samo browsajo in gledajo youtube, ni pomembno kater OS je naložen, izkušnja v browserju je praktično identična Smile

Ne resno. Kaj točno te moti na win? Dnevno uporabljam WIN10 desktop in Catalino na Macbooku pa sem vedno presenečen, ko fanboyji kako superioren je eden od sistemov oz. kako zanič je drugi (velja za oba "tabora").

Jaz, roko na srce, ne opazim bistvenih razlik. Moj workflow je 90% časa identičen, tistih 10% razlike so pa manjše nevšečnosti na katere se zelo hitro navadiš. So na obeh sistemih stvari, ki bi lahko bile rešene boljše.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 21.03.2020 11:13:58
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prvi del je moje mnenje iz izkusenj. Ljudje kupujejo Apple produkte zaradi preprostosti, zanesljivosti (vec ali manj), varnosti in vrednosti.

Glede win pa me moti, da je sistem delno winxp, win7, win8, ... ni enotne podobe. Da o kvaliteti programov ne govorim. Eni izgledajo kot da so se iz leta 95, vsak malo po svoje, ... Na mac-u imas vsaj obcutek da je stvar up-to-date.

Bomo videli kaj bo Win 10X in updejti prinesli a zaenkrat cakam na MBP16 da pride in hitro nazaj na Mac-a.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 21.03.2020 11:20:05
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se strinjam, da je Macbook air za povprečnega uporabnika več kot dovolj. Vrsto let sem fural pro model in sem na koncu ugotovil, da ne izkoristim ponujene moči, ker nisem zahteven uporabnik. Trenutno si lastim 2019 air model in sem zelo zadovoljen. Sam uporabljam prenosnik za safari, youtube, gledanje filmov, poslušanje glasbe, torrenti, mail, appi za komuniciranje, face time itd. Vse navedeno bo 5 let sigurno funkcioniralo.

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 21.03.2020 12:13:06
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
Prvi del je moje mnenje iz izkusenj. Ljudje kupujejo Apple produkte zaradi preprostosti, zanesljivosti (vec ali manj), varnosti in vrednosti.

Glede win pa me moti, da je sistem delno winxp, win7, win8, ... ni enotne podobe. Da o kvaliteti programov ne govorim. Eni izgledajo kot da so se iz leta 95, vsak malo po svoje, ... Na mac-u imas vsaj obcutek da je stvar up-to-date.

Bomo videli kaj bo Win 10X in updejti prinesli a zaenkrat cakam na MBP16 da pride in hitro nazaj na Mac-a.


Zanimivo Smile Kateri programi pa so te, ki izgledajo kot it leta 95?

Citiram:
Vse navedeno bo 5 let sigurno funkcioniralo.


Funkcioniralo bo sigurno. Nenazadnje to funkcionira povsem OK za 10 let starem računalniku, pa tudi tam bo še 5 let verjetno.

Vprašanje ni, ali bodo te stvari funkcionirale ampak kako in koliko plačaš za to.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 21.03.2020 12:43:07
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Michael je napisal/a:
Se strinjam, da je Macbook air za povprečnega uporabnika več kot dovolj. Vrsto let sem fural pro model in sem na koncu ugotovil, da ne izkoristim ponujene moči, ker nisem zahteven uporabnik. Trenutno si lastim 2019 air model in sem zelo zadovoljen. Sam uporabljam prenosnik za safari, youtube, gledanje filmov, poslušanje glasbe, torrenti, mail, appi za komuniciranje, face time itd. Vse navedeno bo 5 let sigurno funkcioniralo.


Dandanes povprečni uporabnik že kaj več naredi in se mi zdi osnovni 2 jederni procersor absolutno premalo.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 21.03.2020 13:04:58
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj več od browsanja, socialnih medijev, gledanja filmov in poslušanja muzike pa dela "povprečen uporabnik"? Zame je dvojedern procesor premalo (pa še to samo zaradi programiranja). Za povprečnega uporabnika je pa dovolj.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 21.03.2020 13:53:43
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ste napadli zdaj te "povprečne uporabnike".

Dejstvo je, da zna vedno več softvera izkoriščati več jeder in niti. Že danes sta 2 jedri bolj tako tako, v naslednjih 2, 3 letih bo prednost dodatnih 2 jeder še veliko bolj očitna.

Še bolj kot 2 jedrni procesor vidim problem v 8GB rama, ki ga danes precej hitro zapolniš že z zgoraj omenjenim youtubom in social networki.

Drugo dejstvo je, da macbook air ni poceni. Prejšnje generacije (ne-retina) MBA so imele ogromno prednosti pred konkurenco. Če si želel majhen, tanek računalnik z dolgo avtonomijo in kakovostnim ohišjem, je bil MBA dolgo edina izbira.

Danes imaš za 1200 eur kolikor hočeš dostojne konkurence. Za 1750, kolikor pride Air s solidnimi specsi pa sploh. Nekaj podobnega sem dal jaz lani za Huawei matebook x pro, ki je v skoraj vseh pogledih bistveno boljši računalnik od trenutnega Aira (dimenzije, ekran, zmogljivosti, tipkovnica, zvočniki...). Iz glave vem za vsaj 5 drugih modelov, ki so v tem cenovnem razredu vsaj primerljivi, če že ne bistveno boljši.

In spet prideš do tega, da se Apple zanaša predvsem na svoj "ekosistem", ker so prepričali uporabnike, da je prehod na drugo platformo boleč in kompliciran.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 21.03.2020 14:15:14
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jst mt vprasam : a rabs nov pc pa vedno rece za tist kar rabm je ta dost hah, in to Pentium 4 na 1 coru, zadeva laufa skor 20 let =) vem pa da kmalu se bo mogla posodobit k ji bojo na enem programu skensklal 32 bit podporo =)

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 21.03.2020 14:46:16
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam 9 let starega dual core Macbook Air s 4Gb rama in 256Gb SSD... in je še vedno dovolj dober za povprečnega uporabnika. Debata, ali so Applovi izdelki poceni, ali ne, je pa brezpredmetna... ker pač niso in jim niti več kot očitno ni treba biti glede na poslovne rezultate. Mogoče bo po korona krizi kaj drugače.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 21.03.2020 15:26:38
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da tvoja definicija "povprečnega uporabnika" ni najboljša. Če mene vprašaš ta "povprečni uporabnik" sploh ne obstaja, tudi to, kaj je "dovolj dobro" se razlikuje od človeka do človeka.

Če se gremo kaj je minimalno sprejemljivo za poganjanje facebooka in youtuba, potem je škoda govorit o mašinah za 1200 eur in več. Za to je najcenejši Lenovo za 200 eur več kot dovolj hiter. Ampak ljudje z računalniki počnejo še marsikaj drugega.

To, da Maci niso poceni pa vsi vemo, ampak jaz govorim o vrednosti, ne o ceni. Tukaj IMHO novi Air ni najboljši.

Razen, če si eden tistih, ki brezpogojno kupiš Apple, ne glede na to kaj ti prodajo. Ampak s tem si ne delaš ravno usluge.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.09.2009
Prispevkov: 953
Kraj: Drevo na vzhodu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 21.03.2020 15:46:35
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne pozabimo, da je Apple že nekaj časa statusni simbol ... nekateri so za to pripravljeni plačati, kolikor je potrebno.

Apple to zelo dobro vé in tudi lepo izkorišča.
Kdor rabi in ima denar, bo kupil. Kdor ne, pa ima na voljo alternative.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 21.03.2020 16:17:27
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz bom pač naprej kupoval Apple računalnike, ker je zame Windows no go... Linux pa tudi še ni 100% na nivoju, ki bi ga želel. S hackintoshom se pa za teh par 100€ razlike ne mislim ukvarjat. Je pa res, da kupujem računalnike na dolgi rok... trenuten Mac se bliža starosti 6 let... pa še vedno kolebam z nakupom novega.

Primerjat Apple Macbook Air z Huawei laptopi je pa (vsaj iz mojega zornega kota) bullshit, ker je eno pač Mac, na katerem primarno laufaš macOS, drugo pa PC, na katerem boš laufal bodisi Windows, bodisi Linux... v izvedbo Hackintosha gre zanemarljivo malo ljudi.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 21.03.2020 17:37:59
Re: Macbook air 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bom uporabil tvoj argument. Za povprečnega uporabnika so Windowsi povsem dovolj Smile

Ne resno. Zakaj bi bila primerjava bullshit? Na obeh OSih lahko delaš enake stvari*. Razlika je v tem, da ima en ikono za zapiranje okna na levi en pa na desni strani. Prejšnji post sem napisal na MacOSu, tega pišem na Win, pa sem še vedno živ.

Glede na to, da je youtube poln direktnih primerjav macbookov z direktno konkurenco, primerjava očitno ni tako neumna.

*razumem ljudi, ki so vezani na določeno platformo kot developerji ali uporabljajo kak specifičen software. Ampak takih je par %.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani