Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
iPad Pro 2020
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.06.2014
Prispevkov: 65
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 18.03.2020 18:28:50
iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
https://www.apple.com/ipad-pro/

Mnenja ?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 18.03.2020 18:41:39
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pač evolucija gre naprej. Saj pri Applu z iPadom ne moreš zgrešiti. Edina stvar, ki me moti, je štrleča kamera, ki se mi pri iPadu res ne zdi potrebna... ampak bom preživel. Jaz ga bom kupil, ko bo na voljo pri nas, ali pri sosedih (electronics4you)... v trenutnih razmerah si ga iz Nemčije ne upam naročat, da ne bo obtičal za par tednov kje na meji.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 18.03.2020 19:18:09
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem prijetno presenečen, čeprav z zadržkom. Prijetno sem presenečen zato, ker nisem pričakoval, da bodo kar takole, brez neke konkretnejše najave predstavili novi iPad Pro, ki vendarle vključuje nekaj konkretnih novosti, ki bi bile vredne bolj konkretne odrske predstavitve ali pa vsaj online. Iskreno povedano, sem pričakoval novi iPad Pro šele na WWDC junija, ne pa že sedaj. Torej sem prijetno presenečen glede tega. Z zadržkom pa zato, ker se je vendarle govorilo o triple kameri, ki je sedaj dual, res pa je, da je sedaj vključen LiDAR senzor za AR, ki ga bo iPhone šele videl jeseni. Sprašujem se, kako bo torej izgledala triple kamera na iPhonu + LiDAR senzor za AR. Kam bodo vtaknili bliskavico itd. Bo za počakati in videti.

Glede novosti sem tudi prijetno presenečen, čeprav nisem ravno padel dol, če tako rečem. Nadgradnja kamera je vedno dobrodošla (od viška glava ne boli), LiDAR senzor se bo moral šele izkazati predvsem s pripadajočimi appi, ki ga bodo podpirali (morda bo kaj native od Apple na to temo, ne vem).

Tipkovnica je videti zelo dobro zasnovana in bi znala temeljito nadgraditi delo z iPadom v smislu poenostavitve in pohitritve. Predvsem ideja s kurzorjem je zelo obetavna, še vedno pa ne vem, zakaj kljub vsem tem dodatnim lastnostim tako agresivno poskušajo iPada predstaviti kot prenosnik. Po mojem mnenju nikoli ni bil in verjetno nikoli ne bo, vsaj dokler bosta iPadOS in MacOS ločena sistema, kar pa itak bosta za vedno. No, jaz za svoje potrebe tipkovnice ne bom potreboval, zato je ne bom niti kupoval, pa tudi pogrešal ne pretirano.

Procesor A12Z bi znal biti v primerjavi z A12X še vedno precej hitrejši (ne vem koliko hitrejši, ker še nisem videl nobene konkretne primerjave, saj me je predstavitev novega iPada Pro zadela kot strela z jasnega), vendar je to še vedno A12 čip, ni A13, tako, da v tem moj največji zadržek. Prav tako je še vedno M12 komprocesor. Pri procesorju mi resnično ni jasno, zakaj niso naredili recimo A13X, če že, saj to je bila dosedanja praksa. Kaj pomeni ta "Z"? Prav tako bo sedaj v novem iPhonu jeseni A14 chip s 5 nm tehnologijo, zato bi bilo iz tehničnega vidika veliko bolje, da bi iPad Pro predstavili šele oktobra letos in noter vstavili tehnologijo, ki bo vgrajena v iPhone 12.

Sem pa prijetno in pozitivno presenečen nad novim minimalnim prostorskim spominom, ki znaša 128GB, kar je super, zame vsekakor sweet spot (64GB mi je že skoraj premalo), tako, da bom verjetno vseeno kupil novega Proja 11", ker imam sedaj še 10.5" in že čutim probleme z baterijo.

Overall, lepa nadgradnja (nekakšen S model lanskoletnega), čeprav bi skoraj raje počakal do jeseni, ko bi bil nadgrajen še hardware skladno z iPhone 12 in bi bil potem res špica. Ne vem tudi, kaj bo naprej, po tem iPadu Pro, saj se govori za 2021 prihod tehnologije mini LED (oz. micro LED)...

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 18.03.2020 19:30:11
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
za kaj uporabljate iPad pro? Imam iPada in za surfanje je top. Za resno delo pa menim, da še vedno rabimo tipkovnico in miško + računalnik.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 18.03.2020 19:34:05
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede Ipad kot prenosnik .... imam mbp in ipad pro 12,9. Maca vzmem samo še zaradi proklika in kadar se mi zahoče tetris špilat. Ostalo naredim vse na ipadu. Seveda je pa odvisno za kaj računalnik uporabljaš.

Imam pa še tipkovnico in uporabljam miško, za kajpodpisat pa tudi svinčnik.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.05.2009
Prispevkov: 203
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 18.03.2020 19:59:23
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je kdo opazil, da je majhna sprememba tudi na mac mini https://www.apple.com/mac-mini/
Zdaj začne z 256GB SSD.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 18.03.2020 20:04:23
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Temu se reče pocenitev, ne nadgradnja.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.05.2009
Prispevkov: 203
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 18.03.2020 20:24:52
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se strinjam, zato sem tudi napisal majhna sprememba (lahko rečemo tudi pocenitev), ki pa je vseeno dobrodošla, saj 128GB nima kaj iskat namiznem računalniku.
Upam da bo ob prenovi/osvežitvi iMaca tudi ta začel z 256GB SSD in naprej. Da zaključijo s temi HDD in Fusion različicami.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.06.2014
Prispevkov: 65
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 18.03.2020 20:58:11
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V decembru sem si zaradi potrebe v službi želel nabavit Proja. Potem sem zasledil, da bi naj marca predstavili novega.
Ko sem danes videl na apple strani, da je nov ipad zunaj, sem bil res hiped, ampak iskreno rečeno, zdaj me je minilo. Zakaj ? Cena.
Dejansko če pogledaš, da dokupiš seveda vse dodatke, ki ti omogočajo overall max experience, si gladko ob 1700eur. Torej pencil, keyboard in pa 12,9" ipad.

V veliki meri lahko nadomesti laptop in namizni računalnik, saj ga bo zagotovo šlo tudi priklopit na HDMI in na večji monitor. Bolj me skrbijo aplikacije (Office-i ipd.), ki so vsi ios verzija in ne osx. To mene predvsem moti, ker veliko delam v wordu, excelu in ostalih programih, ki jih ima ios prilagojene.
V nasprotnem priimeru, torej da bi software bil enak, bi jaz to šel takoj vzet.

Iskreno, sem se pa odločil, da bom pomojem raje vzel kar navadnega 10,2" ipada in pa macbook air-a, ker moj je že star ene 5 let, pa sem skoraj na istih 1700eur.

Moje mnenje pač.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.05.2009
Prispevkov: 203
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 18.03.2020 21:58:38
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPad pro in Pencil in Magic keyboard je za tiste, ki v prvi vrsti potrebujejo napravo za kreativno ustvarjanje s svinčnikom/prsti, občasno pa potrebujejo tudi tipkovnico za odgovarjanje na kakšne emaile, pisanje člankov in podobno.
Za nekoga, ki pa primarno ureja dokumente, preglednice, datoteke, potem si kupi Air-a.
More vsak pri sebi ocenit ali rabi "klasičen" računalnik ali pa tablico.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 18.03.2020 22:14:25
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Akape je napisal/a:
Iskreno, sem se pa odločil, da bom pomojem raje vzel kar navadnega 10,2" ipada in pa macbook air-a, ker moj je že star ene 5 let, pa sem skoraj na istih 1700eur.

Vsekakor... iPad trenutno pač ni zamenjava za računalnik (tipkovnica in trackpad gor ali dol). Če rabiš računalnik, si kupi računalnik. Dokler Apple ne bo omogočil na iPadih poganjat polnega macOS-a (ali nekaj zelo zelo podobnega) bo to še vedno samo tablica.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 19.03.2020 08:48:03
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tale iPad mi je vedno manj jasen.

Kot delovno orodje je primeren za nekaj nišnih zadev, za vse ostale pa je odsotnost pravega OS-a, datotečnega sistema, etc. enostavno prehud hendikep.

Pa kot je bilo že rečeno, za ceno 12.9 proja, dobiš novega Air-a in še navadnega iPad-a zraven. Ne štekam.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 19.03.2020 08:51:01
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bodo obstojecim iPadom vseh kategorij zdaj kaj padle cene?

Imam pa vedno bolj obcutek, da se Apple zadnje case dela norca iz ljudi - vsaj glede na design (glede "tackling the real issues" pri nadgradnjah pa tako ali tako od vedno).
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 19.03.2020 10:31:43
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Tale iPad mi je vedno manj jasen.

Kot delovno orodje je primeren za nekaj nišnih zadev, za vse ostale pa je odsotnost pravega OS-a, datotečnega sistema, etc. enostavno prehud hendikep.

Pa kot je bilo že rečeno, za ceno 12.9 proja, dobiš novega Air-a in še navadnega iPad-a zraven. Ne štekam.

Pač nisi ciljna publika... meni je iPad must have za brksanje po netu na kavču/v postelji. In igranje kakšnih simpl iger. Za resno delo je to bolj pogojno... zame je to "naprava za kratkočasenje". Laptop je za take stvari štorast... telefon pa premajhen.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 19.03.2020 11:18:16
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Pač nisi ciljna publika... meni je iPad must have za brksanje po netu na kavču/v postelji. In igranje kakšnih simpl iger. Za resno delo je to bolj pogojno... zame je to "naprava za kratkočasenje". Laptop je za take stvari štorast... telefon pa premajhen.

Enako tudi meni, s tem, da ga že več let redno na skoraj dnevni bazi uporabljam tudi kot delovno orodje pri zapiskih. Pri delu samo z eno stranko sem običajno porabil 70-80 sprintanih strani A4, ki sem jih potem popisal, sedaj pa je to vse na iPadu v aplikaciji GoodNotes + Pencil, da ne omenjam prihranka na prostoru, ko se je hranilo vse te kupe papirja v arhivu. Čedalje bolj razširjeno uporabljam iPad in vedno znova najdem kakšno novo možnost uporabe. In tudi sam ga vsak večer vlečem s sabo v posteljo Very Happy Preden zaspim se z njim uspavam, zjutraj pa tudi rad pogledam novosti na YouTube kanalih, na katere sem naročen. Skratka, meni "a must have" naprava, ki je top med tablicami. Res pa je, da več ne kupujem "latest and greatest", ampak imam vsaj eno vmesno generacijo, pa potem zamenjam, pa še to ne bi, če me ne bi počasi začela izdajati baterija, ki mi sedaj zdrži samo še kakšnih 7-8 ur pri max. polnjenju, tako, da se že vidi, da je začela izgubljati na vitalnosti. No, saj za skoraj 3 leta star iPad je to verjetno kar normalno, s tem, da se ga uporablja skoraj dnevno brez izjeme.

EDIT: če že govorimo o "pocenitvi", kot ta izraz uporablja mikrohard, so vsi modeli novega iPada Pro ne glede na kapaciteto, opremljeni s 6GB spomina, kar je bilo lani ekskluzivno namenjeno le modelu z 1TB prostorskega spomina, ostali pa so imeli 4GB spomina. Letos bodo imeli 6GB RAMA vsi modeli, tudi osnovni s 128GB spomina. Fino, ni kaj! In Love

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 19.03.2020 12:15:02
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoče smo se narobe razumeli. iPad kot "velik iPhone" in content consuming device povsem štekam. Sem ga uporabljal, je kul, na koncu mi je predstavljal en ekstra nepotreben device.

Jaz govorim o iPad Pro-ju, ki se ga poriva kot laptop replacement. 12.9 inčna naprava skupaj s tipkovnico in stylusom pride okoli 1700 EUR. Ampak v smislu produktivnosti, večopravilnosti, fleksibilnosti, je še vedno samo - velik iPhone.

Tole sem nekaj časa nazaj napisal na enem angleškem forumu.


Citiram:

Can you do video editing? Like for real. No!
Can you do complex presentations? Like animations and timings and stuff? No!
Can you write scientific articles with references etc.? No.
Can you use complex keyboard shortcuts in software? No.
Can you create software for iOS? LOL, no. This one alone makes it not really "pro".

I mean for crying out loud if somebody sends me a ZIP file, I need to jump through hoops to open it.


Se mi zdi, da še vedno precej dobro drži.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 19.03.2020 12:31:37
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vse kar si naštel da se ne da, 90% ljudi ne počne sploh.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 19.03.2020 13:34:21
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
Vse kar si naštel da se ne da, 90% ljudi ne počne sploh.


To je res, ampak teh 90% ne bo kupilo Pro-ja za 1000+ EUR.

Še enkrat, gre za primerjavo med iPad Pro s tipkovnico (za 350 EUR!!!) ter na drugi strani navadnim Macbook-om.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 19.03.2020 13:35:46
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz iPad Pro vidim predvsem kot:

1. content consuming napravo za video vsebine, e-knjige, PDF-je itd. (neprecenljivo)
2. kot orodje za pisanje in nadomestilo printanega papirja (neprecenljivo)
3. kot orodje za tiste, ki rišejo ali skicirajo (neprecenljivo)
4. kot orodje za kakšen easy (ali pa tudi že pol profi) video editing v ležečem položaju na kavču ali postelji (neprecenljivo)
5. kot orodje za kakšno grafično delo (Photoshop, Lightroom itd.)

Morda še kaj, pa se zdaj ne spomnim. Skratka, dvomim, da je ta naprava namenjena RES profi delu, ker za to imaš v bistvu kar lepo iMaca ali pa Maca, morda pogojno Macbook Proja v kombinaciji z external displayem, ker tisti 15-16" je precej majhen za eno resno delo video editinga.

Poleg tega so spletne strani na iPadu prilagojene iPadOS oz. mobilnim napravam, torej niso takšne, kot na desktopu.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 19.03.2020 13:36:47
Re: iPad Pro 2020
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Še enkrat, gre za primerjavo med iPad Pro s tipkovnico (za 350 EUR!!!) ter na drugi strani navadnim Macbook-om.

Tukaj po mojem ni prave primerjave, ker je že OS drugačen, s tem pa vse možnosti, ki jih oba omogočata.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani