Jabuk
Pametni ventili za radiatorje
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.06.2008
Prispevkov: 135
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 04.03.2020 16:54:37
Pametni ventili za radiatorje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,
po koncu kurilne sezone bi želel zamenjati ventile na radiatorjih za pametne, ki bi mi optimizirali temperaturo doma in prihranili kak € pri stroških ogrevanja.

Živim v manjšem bloku v 4 sobnem stanovanju s 5imi radiatorji, ki se ogrevajo preko skupne kurilnice bloka, zato je edina kontrola nad centralno preko ventilov na radiatorjih.
Želel bi najti ventile proizvajalca, ki ga podpira homekit, ki je uveljavljen na tržišču, ima neko spodobno podporo tako programske opreme kot morebitnega servisa itd. Za ventile sem pripravljen dati tudi kak € več, ker računam, da bi naj nekaj časa trajali.

Kaj kej vi uporabljate oz kaj priporočate?

Hvala za odgovore, pa se opravičujem, če sem že kje spregledal podobno temo, z iskanjem namreč nisem prišel do odgovora na svoje vprašanje.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 04.03.2020 18:21:50
Re: Pametni ventili za radiatorje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem par let nazaj gledal eno nemško zadevo. Se ne spomnim imena. Bom probal najt. Imajo pa lasten bridge in polno priključkov. Poleg par vrst termostatskih ventilov tudi senzorje za udprta okna, zidne termostate, itd. Pa cenovno je bilo dost ok. Sistem ni bil muha enodnevnica in sem prepričan,da še vedno delije.

Tole sem gledal:
https://de.elv.com/technik-fuer-ihr-zuhause/smart-home-systeme/homematic-ip/

So stalno neke akcije po nemčiji. Za poiskat je po netu kak komplet v tem smislu:
https://de.elv.com/homematic-ip-starter-set-raumklima-mit-access-point-heizkoerperthermostat-und-fensterkontakt-hmip-sk1-142546

Išči pod MAX!, ker je bolj poceni oprema. Pred leti je bil to MAX! Cube. Je pa kompatibilna roba. Recimo.
https://de.elv.com/technik-fuer-ihr-zuhause/haustechnik/heiztechnik-heizungsregler/max-funk-heizungsregler-system/
Tkole so to par let nazaj prodajali:
https://www.youtube.com/watch?v=BpeJdUFw3GE


Tole sem tudi opazil:
https://www.cyberport.de/haushalt/smart-home/starter-komplettpakete/eve-systems/pdp/5c44-02q/apple-tv-4k-32gb-plus-eve-thermo-gen-3-doppelpack.html


Nazadnje urejal/a macata Sre 04. Mar 2020 19:32; skupaj popravljeno 5 krat

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 670
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 04.03.2020 18:28:11
Re: Pametni ventili za radiatorje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
https://shop.netatmo.com/eur_en/additional-smart-radiator-valve.html


fubu je napisal/a:
Pozdravljeni,
po koncu kurilne sezone bi želel zamenjati ventile na radiatorjih za pametne, ki bi mi optimizirali temperaturo doma in prihranili kak € pri stroških ogrevanja.

Živim v manjšem bloku v 4 sobnem stanovanju s 5imi radiatorji, ki se ogrevajo preko skupne kurilnice bloka, zato je edina kontrola nad centralno preko ventilov na radiatorjih.
Želel bi najti ventile proizvajalca, ki ga podpira homekit, ki je uveljavljen na tržišču, ima neko spodobno podporo tako programske opreme kot morebitnega servisa itd. Za ventile sem pripravljen dati tudi kak € več, ker računam, da bi naj nekaj časa trajali.

Kaj kej vi uporabljate oz kaj priporočate?

Hvala za odgovore, pa se opravičujem, če sem že kje spregledal podobno temo, z iskanjem namreč nisem prišel do odgovora na svoje vprašanje.

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.11.2010
Prispevkov: 331
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 05.03.2020 01:39:17
Re: Pametni ventili za radiatorje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tale MAX! sistem imam sam. kocka, 4 radiatorji, en električni grelec, 4 sobni termostati, oljna peč. Deluje super že od 2013 Cool priporočam.





macata je napisal/a:
Jaz sem par let nazaj gledal eno nemško zadevo. Se ne spomnim imena. Bom probal najt. Imajo pa lasten bridge in polno priključkov. Poleg par vrst termostatskih ventilov tudi senzorje za udprta okna, zidne termostate, itd. Pa cenovno je bilo dost ok. Sistem ni bil muha enodnevnica in sem prepričan,da še vedno delije.

Tole sem gledal:
https://de.elv.com/technik-fuer-ihr-zuhause/smart-home-systeme/homematic-ip/

So stalno neke akcije po nemčiji. Za poiskat je po netu kak komplet v tem smislu:
https://de.elv.com/homematic-ip-starter-set-raumklima-mit-access-point-heizkoerperthermostat-und-fensterkontakt-hmip-sk1-142546

Išči pod MAX!, ker je bolj poceni oprema. Pred leti je bil to MAX! Cube. Je pa kompatibilna roba. Recimo.
https://de.elv.com/technik-fuer-ihr-zuhause/haustechnik/heiztechnik-heizungsregler/max-funk-heizungsregler-system/
Tkole so to par let nazaj prodajali:
https://www.youtube.com/watch?v=BpeJdUFw3GE


Tole sem tudi opazil:
https://www.cyberport.de/haushalt/smart-home/starter-komplettpakete/eve-systems/pdp/5c44-02q/apple-tv-4k-32gb-plus-eve-thermo-gen-3-doppelpack.html

Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.06.2008
Prispevkov: 135
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 05.03.2020 09:14:15
Re: Pametni ventili za radiatorje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala vsem, tale Max! zgleda zelo primerna zadeva temu, kar iščem, pa še ceneje je kot sem pričakoval. Super Very Happy

Hvala še enkrat Wink
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.12.2015
Prispevkov: 190
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 05.03.2020 09:56:36
Re: Pametni ventili za radiatorje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vprašanje glede tega MAXa. V celem ogrevalnem sistemu imam eno pumpo ki se vklaplja da zaokroži voda po sistemu. Ta pumpa deluje preko termostata v dnevni sobi. Če bi jaz namestil tele ventile na radiatorje po celi hiši in bi naprimer bila temperatura v dnevni sobi takšna kot je nastavljena na termustatu ki vklaplja pumpo(pumpa nebi delovala), v drugi sobi bi pa bila temperatura nižja kot je nastavljena na ventilu. Ali bi se preko tega ventila dalo vklopit pumpo oziroma da bi termostat v dnevni sobi vklopil pumpo in bi pač ostali termostati kjer je dovolj toplo bili zaprti tam ko je pa temperatura prenizka bi pa bili odprti?

Seveda imam v mislih tudi tale termostat od maxa, da bi bil v dnevni sobi.

_________________
????Apple iPhone 13, 128GB Midnight
⌚Apple watch 6 44mm Blue Aluminium
Airpods Pro
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.04.2007
Prispevkov: 770
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 05.03.2020 10:05:26
Re: Pametni ventili za radiatorje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Po prebranem naj bi bili zelo dobri tudi tile (najdes jih na Amazonu):

https://www.evehome.com/en/eve-thermo
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 05.03.2020 10:11:52
Re: Pametni ventili za radiatorje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prvo Home Assistant, pa potem termostate
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.01.2008
Prispevkov: 39
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 05.03.2020 11:05:32
Re: Pametni ventili za radiatorje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
davyd1994 je napisal/a:
Vprašanje glede tega MAXa. V celem ogrevalnem sistemu imam eno pumpo ki se vklaplja da zaokroži voda po sistemu. Ta pumpa deluje preko termostata v dnevni sobi. Če bi jaz namestil tele ventile na radiatorje po celi hiši in bi naprimer bila temperatura v dnevni sobi takšna kot je nastavljena na termustatu ki vklaplja pumpo(pumpa nebi delovala), v drugi sobi bi pa bila temperatura nižja kot je nastavljena na ventilu. Ali bi se preko tega ventila dalo vklopit pumpo oziroma da bi termostat v dnevni sobi vklopil pumpo in bi pač ostali termostati kjer je dovolj toplo bili zaprti tam ko je pa temperatura prenizka bi pa bili odprti?

Seveda imam v mislih tudi tale termostat od maxa, da bi bil v dnevni sobi.



Jaz sem rešil takole, da na termostatu dvignem temperaturo na npr. 30 stopinj, tako da črpalka ves čas dela. Pri peči pa smo vgradili bypass ventil, ki deluje glede na tlak. Torej če so vsi ventili na radiatorjih zaprti, potem voda kroži samo okoli peči.

https://theevohomeshop.co.uk/automatic-bypass-valves/59-honeywell-du145-automatic-bypass-valve.html


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 05.03.2020 11:11:21
Re: Pametni ventili za radiatorje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
davyd1994 je napisal/a:
Vprašanje glede tega MAXa. V celem ogrevalnem sistemu imam eno pumpo ki se vklaplja da zaokroži voda po sistemu. Ta pumpa deluje preko termostata v dnevni sobi. Če bi jaz namestil tele ventile na radiatorje po celi hiši in bi naprimer bila temperatura v dnevni sobi takšna kot je nastavljena na termustatu ki vklaplja pumpo(pumpa nebi delovala), v drugi sobi bi pa bila temperatura nižja kot je nastavljena na ventilu. Ali bi se preko tega ventila dalo vklopit pumpo oziroma da bi termostat v dnevni sobi vklopil pumpo in bi pač ostali termostati kjer je dovolj toplo bili zaprti tam ko je pa temperatura prenizka bi pa bili odprti?

Seveda imam v mislih tudi tale termostat od maxa, da bi bil v dnevni sobi.


Jah, če so vsi ventili zaprti ni glih OK.
Ampak toplotna postaja bi (načeloma) morala merit razliko temperature v vor/rücklaufom in pretok. Glede na to mora regulirat pumpo in grelec.

Baje da toplotne črpalke zaprti zaprti radiatorji precej motijo.

Je za vprašat proektanta, ki ti je delal toplotno postajo. V bloku to ni problem.
Je pa odvisno tudi od same napeljave, kako je speljana.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.12.2015
Prispevkov: 190
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 05.03.2020 11:31:23
Re: Pametni ventili za radiatorje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
maat je napisal/a:
Jaz sem rešil takole, da na termostatu dvignem temperaturo na npr. 30 stopinj, tako da črpalka ves čas dela. Pri peči pa smo vgradili bypass ventil, ki deluje glede na tlak. Torej če so vsi ventili na radiatorjih zaprti, potem voda kroži samo okoli peči.

https://theevohomeshop.co.uk/automatic-bypass-valves/59-honeywell-du145-automatic-bypass-valve.html



To bi bila rešitev ja. Se pravi, nabavim samo pametne ventile in imam problem rešen. Hvala

_________________
????Apple iPhone 13, 128GB Midnight
⌚Apple watch 6 44mm Blue Aluminium
Airpods Pro
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.01.2009
Prispevkov: 260
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 05.03.2020 11:35:14
Re: Pametni ventili za radiatorje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri nekaterih ventilih v takem primeru, kolikor vem, menjaš tudi termostat.

Jaz imam sicer samo ventile od Netatmota, ker imamo itak skupno ogrevanje za blok, ampak obstaja pa tudi Netatmo termostat, ki ga povežeš v sistem in naj bi nadomestil obtostječ termostat ter na ta način po potrebi vklapljal/izklapljal peč. Edino ne vem, kako je s kompatibilnostjo pri kakih toplotnih, ki morda nimajo čisto običajnega termostata.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.12.2015
Prispevkov: 190
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 05.03.2020 12:15:15
Re: Pametni ventili za radiatorje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nisem nikjer omenil. Nimam toplotne, ampak peč na kombinacijo drva-peleta. Pa še to, pri meni ni pogoj da podpira Home, rajši kakšno cenejšo opcijo, ker imam 11 radiatojev. Very Happy

_________________
????Apple iPhone 13, 128GB Midnight
⌚Apple watch 6 44mm Blue Aluminium
Airpods Pro
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 05.03.2020 15:35:25
Re: Pametni ventili za radiatorje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Baje da se ogromno prihrani s senzorji za odprta okna.
Ta Max omogoča, da če je v sobi odprto okno, zapre vse radiatorje v tej sobi. Naštimaš logiko v bridgeu.

Glede termostata pa lahko uporabiš termometre v ventilih. Če se ne motim.
Ni treba met posebej termostata na zidu. Lahko pa tudi.

Meni je blo najbolj všeč, da režim nastaviš za vsako sobo posebej.
Jaz imam v pritličju delavnico, ki ponoči lahko spusti temperatura na 15 stopinj.
Stanovanje pa čez teden podnevi na 18.

Spalnica enako. Kopalnica pa se zjutraj segreje in popoldn.

Potem dodaš pa na zid termostat. Ko prideš domov daš v muslauf, če je premraz. Al pa na economy, če je prevroče. To je meni dovolj.

Predvsem mi pa ni všeč en termostat za celo hišo.


Nazadnje urejal/a macata Čet 05. Mar 2020 15:49; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.02.2018
Prispevkov: 181
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 05.03.2020 15:48:26
Re: Pametni ventili za radiatorje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz imam komplet elv, sobne termostate, senzor oken, termostate (8x) in regulacijo na peči. ko v sobi pade željena temperatura, soba vklopi peč, ko je temp. dosežena se peč izklopi.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 05.03.2020 17:57:59
Re: Pametni ventili za radiatorje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Me te "pametne" stvari sicer zanimajo ampak dlje od žarnic in enega senzorja še nisem prišel. Se mi zdi, da tale "pametna" peč za sabo potegne tolk stroškov, da mam raj butasto Smile
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani