Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Naslednja
MacBook Pro in baterija
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.05.2006
Prispevkov: 114
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 25.12.2008 12:53:48
MacBook Pro in baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo!

Zanima me nekaj ... kar naenkrat mi pri pol leta starem MacBook Pro-ju baterija ne zdrži več toliko kot mi je včasih. Še pred kratkim mi je zdržal precej več kot dve uri, sedaj ko ga izklopim iz električnega omrežja zdrži maksimalno 45 minut.

Je z njim kaj narobe, ali je mogoče krivo to, da imam sedaj wireless internet omrežje, prej pa ga nisem imel in zaradi tega kuri več baterije?

LP,
T
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 25.12.2008 13:27:25
Re: MacBook Pro in baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rekalibriraj baterijo. - > navodila na support.apple.com
Uporabi tudi CoconutBattery, da vidiš, v kakšnem stanju je.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 125
Kraj: Portoroz
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 25.12.2008 19:22:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
meni po 2 letih zdrzi ene slabih 45 minut max.
istat pro pravi: health: 36%, cycles: 166, charge: 97%, pa sem jo ze veckrat kalibriral. Pomoje je moja krivda da sem prakticno konstantno prikljucen na elektriko.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.05.2006
Prispevkov: 114
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 25.12.2008 19:32:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri meni pravi health: 26%, cycles 25, charge 95%.

Tudi jaz sem biu ves čas priključen na štrom, baterijo sem mogoče uporabljal do zdaj cca. 10x, več zihr ne.

Parkrat mi je zdržal FUL dolgo. mislim da je kazal več kot 3 ure. Potem sem ga parkrat izpraznil do konca in od takrat naprej so težave.

LP
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 125
Kraj: Portoroz
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 25.12.2008 19:47:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tebi bo sigurno pomagala kalibracija baterije Wink
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.05.2006
Prispevkov: 114
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 25.12.2008 19:48:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Takole ...



A mi lahko nekdo po slovensko prevede oz. skrajša postopek, kako se to kalibrira? Sorry ... Embarassed

LP,
Tadej
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2060
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 25.12.2008 21:53:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lahko sicer upaš, vendar ni rečeno, da ti bo kalibracija pomagala.
Meni se ni poznalo na performasu.

Navodila za kalbiracijo:
http://support.apple.com/kb/HT1490
http://docs.info.apple.com/article.html?path=Mac/10.4/en/mh2339.html

Trenutno pa imam še hujši problem.
Baterija se mi napolni do 80%, potem pa začne prekinjati polnenje. Vsakih nekaj sekund polnenje prekine in ga spet prične.
Sčasoma se baterija napolni do 100%. Indikator na polnilcu sicer še vedno gori oranžno. Indikator na bateriji pa kaže, da je polna.
Po 15min se mi MBP popolnoma ugasne (ne gre v sleep, ampak popolnoma ugasne!!!!!) brez opozorila o low capacity, saj baterija še vedno kaže 85%.
Nato ga nekajkrat spet poizkusim prižgat, dvakrat do trikrat se postavi samo za nekaj sekund in spet ugasne. Indikator na bateriji kaže 4 pikice. Nato spet poizkusim in se postavi normalno. Čez 5 minut se spet ponovno popolnoma ugasne.
Trenutno, po četrtem restartu in eni uri, je baterija na 60% kapacitete.
Takole se kalibracije ne da narediti.
iMa kdo mogoče podobne izkušnje ali pa kakšen predlog?

Pošljem, dokler mi še ni umrl!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 26.12.2008 07:17:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kayamm je napisal/a:
meni po 2 letih zdrzi ene slabih 45 minut max.
istat pro pravi: health: 36%, cycles: 166, charge: 97%, pa sem jo ze veckrat kalibriral. Pomoje je moja krivda da sem prakticno konstantno prikljucen na elektriko.


Po dveh letih je normalno, da jo je samo še toliko.

Če je računalnik vseskozi priključen na elektriko, je baterijo bolj pametno odstraniti, dokler ni spet potrebna.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 26.12.2008 07:19:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Stilus je napisal/a:
Takole ...




Hmmm... ampak tu piše, da je računalnik star skoraj eno leto, ne pa 6 mesecev.
Rekalibriraj, pa boš videl. Sicer pa ni pametno imeti baterije vstavljene, če je računalnik ves čas na vrvici.

Še manj pametno je baterijo izprazniti do konca. To jo zelo oslabi. Pomembno je, da so ves čas v bateriji elektroni in da ves čas švigajo. Da se baterija uporablja. Če se ne, je bolje, da se skladišči (zunaj prenosnika).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 26.12.2008 07:26:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rainbow je napisal/a:
Lahko sicer upaš, vendar ni rečeno, da ti bo kalibracija pomagala.
Meni se ni poznalo na performasu.

Navodila za kalbiracijo:
http://support.apple.com/kb/HT1490
http://docs.info.apple.com/article.html?path=Mac/10.4/en/mh2339.html


Rekalibracijo je potrebno izvesti zelo točno. Mislim, da je potrebno računalnik pustiti v sleep mode zelo dolgo, dokler se baterija čisto ne izprazni. Potem pa je potrebno en čas prenosnik pustiti čisto pri miru, da se baterija polni, ne da bi uporabljal prenosnik. Vse natančno piše - mogoče se malo med vrsticami izgubi prevod. Včasih je bilo kalibriranje lažje, ker je v prenosniku poleg glavne bila še dodatna mala baterija, ki je skrbela za sleep mode. To je omogočalo tudi vroče menjevanje baterij med delom, ne da bi to vplivalo na shranjene podatke. Sedaj pa funkcijo sleep mode v celoti prevzame baterija in se računalnik nekoliko prej odloči, da bo odšel v ta spalni način, v bateriji pa ostane še nekaj % energije. V starih časih se je glavna baterija v celoti izpraznila še, ko se je računalnik samodejno vključil v sleep mode.


Rainbow je napisal/a:
Trenutno pa imam še hujši problem.
Baterija se mi napolni do 80%, potem pa začne prekinjati polnenje. Vsakih nekaj sekund polnenje prekine in ga spet prične.
Sčasoma se baterija napolni do 100%. Indikator na polnilcu sicer še vedno gori oranžno. Indikator na bateriji pa kaže, da je polna.
Po 15min se mi MBP popolnoma ugasne (ne gre v sleep, ampak popolnoma ugasne!!!!!) brez opozorila o low capacity, saj baterija še vedno kaže 85%.
Nato ga nekajkrat spet poizkusim prižgat, dvakrat do trikrat se postavi samo za nekaj sekund in spet ugasne. Indikator na bateriji kaže 4 pikice. Nato spet poizkusim in se postavi normalno. Čez 5 minut se spet ponovno popolnoma ugasne.
Trenutno, po četrtem restartu in eni uri, je baterija na 60% kapacitete.
Takole se kalibracije ne da narediti.
iMa kdo mogoče podobne izkušnje ali pa kakšen predlog?

Pošljem, dokler mi še ni umrl!


Tvoja baterija je že fuč. Vse, kar boš še zdaj lahko naredil je, preprečil da se bo baterija napihnila in ti bo, če ne boš imel sreče, poškodovala ohišje prenosnika. Predlagam, da jo odstraniš in si naročiš novo. Sam sem začel opažat, da se meni baterija napihuje in sem jo nemudoma odstranil. Naročil sem si novo, potem je bilo pa vse po starem. Zdaj prenosnik dela tudi do 4 ure brez napajanja.


Nazadnje urejal/a MitjaP Pet 26. Dec 2008 12:57; skupaj popravljeno 1 krat
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.05.2006
Prispevkov: 114
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 26.12.2008 12:23:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok, čas gre res hitro. Tu piše 11 mesecev, kupljen pa je bil natančno 19. februarja 2008 pri iStyle.

Sedaj sem baterijo izpraznil do konca in čakam, da se napolni do fula.

Ali velja kakšna garancija na baterijo???

Prej sem imel več kot dve leti Acer Aspire 5672WLMi, baterijo sem uporabljal ravno toliko kot pri tem (bolj kot UPS varianto, če zmanjka štroma), pa ni bilo nikoli problema z njim. Sedaj ga ima punca in še vedno zdrži več kot uro in pol avtonomije.

MBP pa se zelo čudno obnaša. Kot sem rekel, NIKOLI nisem laufal računalnika na baterijo, vklopila se je samo takrat, ko je štrom kdaj pa kdaj "pomežiknil", razen zadnji mesec ko sem nabavil wireless router (17.11.2008) sem ga parkrat vzel s sabo v dnevno sobo brez napajanja. Ampak to res le nekajkrat. Baterija je kar naenkrat oslabela ?!?!?!? Ne me hecat.

LP
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 09.04.2008
Prispevkov: 115
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 26.12.2008 12:28:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Stilus je napisal/a:
Ok, čas gre res hitro. Tu piše 11 mesecev, kupljen pa je bil natančno 19. februarja 2008 pri iStyle.

Sedaj sem baterijo izpraznil do konca in čakam, da se napolni do fula.

Ali velja kakšna garancija na baterijo???

Prej sem imel več kot dve leti Acer Aspire 5672WLMi, baterijo sem uporabljal ravno toliko kot pri tem (bolj kot UPS varianto, če zmanjka štroma), pa ni bilo nikoli problema z njim. Sedaj ga ima punca in še vedno zdrži več kot uro in pol avtonomije.

MBP pa se zelo čudno obnaša. Kot sem rekel, NIKOLI nisem laufal računalnika na baterijo, vklopila se je samo takrat, ko je štrom kdaj pa kdaj "pomežiknil", razen zadnji mesec ko sem nabavil wireless router (17.11.2008) sem ga parkrat vzel s sabo v dnevno sobo brez napajanja. Ampak to res le nekajkrat. Baterija je kar naenkrat oslabela ?!?!?!? Ne me hecat.

LP

Problem je, ker si večinoma laufal maca na elektriko. Baterija ni pa nikoli delovala. Če hočeš, da baterija deluje maksimalno, moraš vedno delati na baterijo in delati na elekriki samo, ko se polni ali pa delaš kakšne druge zahtevne grafične operacije. Če baterija ne dela, potem postane "lena" in ne funkcionira tako kot bi morala. Tako je z vsako baterijo v katerikoli napravi. Tudi v mbp.

lp
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.05.2006
Prispevkov: 114
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 26.12.2008 14:22:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Do prejšnjega tedna ni bila lena, sedaj pa je? Ne me hecat...

Še pred kratkim je bilo vse ok! Tudi po kalibraciji se zadeva ni "popravila". Sad

LP
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 26.12.2008 14:39:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Stilus je napisal/a:
Do prejšnjega tedna ni bila lena, sedaj pa je? Ne me hecat...

Še pred kratkim je bilo vse ok! Tudi po kalibraciji se zadeva ni "popravila". Sad

LP


To se zgodi kar naenkrat ja. Ni postopno. Torej je tvoja baterija na poti k zanič.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.05.2006
Prispevkov: 114
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 26.12.2008 15:10:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bi razumel, ČE bi jo kdaj rabil. Tako je pa nisem nikdar in tega enostavno ne razumem.

Očitno so appli ena škart roba. Kap.

LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 26.12.2008 15:59:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Stilus je napisal/a:
Bi razumel, ČE bi jo kdaj rabil. Tako je pa nisem nikdar in tega enostavno ne razumem.

Očitno so appli ena škart roba. Kap.

LP


Misliš, da je drugje bolje? Od kar imam računalnike, imam prenosnike. Prvi je bil IBMov ThinkPad, in to monkromatski. Potem je bilo kup Sonyjev, Delloc, HPjev (i Compaqov), kak Gericom pa Toshiba. Pri nobenem baterija ni zdržala dosti več kot leto dni, z redkimi izjemami (med katerimi je tudi sedanji MBP), prden je bila njena uporabnost kaj več kot polovico nove.


Click for full size - Uploaded with plasq's Skitch

PS: Coconut malo laže, MBP je februar 2008, je pa število ciklov pravilno.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.05.2006
Prispevkov: 114
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 26.12.2008 18:00:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moj je tudi februar 2008.

Imam kolege, ki imajo IBM ThinkPad, DELL Inspiron 1520, Acer Aspire 5672WLMi (moj bivši prenosnik - sedaj ga ima moja punca - baterija je bila uporabljana na ENAK način kot sedaj MBP, ker sem ga imel več kot eno leto na isti mizi na isti vtičnici), vsi prenosniki so stari precej več kot eno leto, pa pri vseh zdrži baterija skoraj kot nova!

Moj je še pred enim tednom delal čisto normalno, božič ga je pa zdelal zgleda.

Ampak če mene vprašate, nima veze, če imaš skoz na štrom prištekanega, nima baterija nobene veze, če je notri ali ne. Potem bi moral tudi UPS sistem ves čas laufat iz baterije, pa NE laufa.

To mi je prva taka izkušnja. Sorry. Od sestre Micron laptop PC Pentium 133MHz letnik 98 zdrži 5 minut manj (25 minut), s prvo baterijo.

Tukaj ni logike.

V ponedeljek kličem na servis.

LP
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 26.12.2008 19:00:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Stilus je napisal/a:


Ampak če mene vprašate, nima veze, če imaš skoz na štrom prištekanega, nima baterija nobene veze, če je notri ali ne. Potem bi moral tudi UPS sistem ves čas laufat iz baterije, pa NE laufa.

LP


NAJSLABŠE kar lahko narediš bateriji Li-ion je to, da je nikoli ne pustiš delati. Če jo samo polniš izgublja kapaciteto, saj jim temperatura od gretja vezja pri polnjenju škoduje. KLIK.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 09.04.2008
Prispevkov: 115
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 26.12.2008 20:43:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Stilus je napisal/a:
Bi razumel, ČE bi jo kdaj rabil. Tako je pa nisem nikdar in tega enostavno ne razumem.

Očitno so appli ena škart roba. Kap.

LP

Vse stvari se ne uničijo, če jih rabiš. Ravno nasprotno.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.10.2007
Prispevkov: 390
Kraj: Kranj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 26.12.2008 21:49:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam MB (leto in pol bo) in imam vecinoma priklopljenega na strom z baterijo vred. 3-4x na teden ga potrebujem na faxu. Baterija se vedno deluje, kot nova in tudi health je na 100%. Nekje sem prebral, da je bolje, da baterijo malo sparas, kot da jo skoraj vsak dan polnis (ce se ne motim naj bi zdrzale okoli 500 ciklov polnenja)
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani