Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Naslednja
Mac Pro 2019
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #221   Objavljeno 30.01.2020 17:40:13
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Potem pač kupi Intel in uživaj v gretju in počasnosti. Tudi to je opcija. Ali pa se skeširaj par jurjev za kakšnega 16 core xeona, ki je počasnejši od AMDjevega consumer procesorja Smile

No, jaz sem za resno delo (tisto, kar mi prinaša $$$) že pred časom switchal na PCja z Windowsi. Apple je OK za stvari, ki niso bistvene. Za rezervnega laptopa in iPada.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #222   Objavljeno 30.01.2020 18:00:55
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasok je napisal/a:
Potem pač kupi Intel in uživaj v gretju in počasnosti. Tudi to je opcija. Ali pa se skeširaj par jurjev za kakšnega 16 core xeona, ki je počasnejši od AMDjevega consumer procesorja Smile

No, jaz sem za resno delo (tisto, kar mi prinaša $$$) že pred časom switchal na PCja z Windowsi. Apple je OK za stvari, ki niso bistvene. Za rezervnega laptopa in iPada.


Pa dej nehi že buče kotalit... resno. Eni pač ne gremo in ne moremo stran od Apple-a. Će delaš iOS app-e je mac nuja.

Zarad mene se lahko tud zadovoljiš na svojem Ryzenu.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #223   Objavljeno 30.01.2020 18:28:13
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam si omenjal hackintosha Smile Jaz samo povem, da je trenutno AMD bistveno boljši nakup v vseh cenovnih razredih. Ne samo boljši po price/performance ampak absolutno boljši.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #224   Objavljeno 30.01.2020 19:12:49
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prebiram in se moram (bolj ali manj) strinjat z vsem napisanim. Novi MP je specifična mašina, trenutno res optimizirana zgolj za video in heavy workload CPU z vsemi jedri. Kar DTP ni.

Zanima me, koliko generacij mašin bo še, preden bodo presedlali na svoje CPUje. Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #225   Objavljeno 30.01.2020 19:17:59
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pomoje bodo letos predstavili macbooka z ARMom. Potem pa v roku par let.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #226   Objavljeno 30.01.2020 20:06:21
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa procesiranje v oblaku.

Prej je nekdo omenjal gejmerski mac. Kaj je pa z Applovim igralnim servisom. Verjamem, da trenutno še ni primerjave s stacionarnimi mašinami. Ampak, ko gledam, kako Microsoft dela servise za hololens v oblaku in kako Adobove mobilne aplikacije določene filtre naredijo na cloudu; ta smer razvoja je živa in aktualna. Pa augmented reality. Tko da Applov desktop procesor zna pomenit premik. Ni pa nujno, da na PRO področju.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #227   Objavljeno 31.01.2020 08:03:53
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasok je napisal/a:
Sam si omenjal hackintosha Smile Jaz samo povem, da je trenutno AMD bistveno boljši nakup v vseh cenovnih razredih. Ne samo boljši po price/performance ampak absolutno boljši.


Ja hackintosha sem omenu, da ni sploh niti možna izbira, ker jim tiktata ura.

AMD pa itak vemo kako pride do "rezultatov". Samo spomnimo se tiste varnostne luknje, zaradi katere je moral potem tudi Intel izklopiti speculative execute. No to je bilo AMD-jevo maslo.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #228   Objavljeno 31.01.2020 08:07:44
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Pa procesiranje v oblaku.

Prej je nekdo omenjal gejmerski mac. Kaj je pa z Applovim igralnim servisom. Verjamem, da trenutno še ni primerjave s stacionarnimi mašinami. Ampak, ko gledam, kako Microsoft dela servise za hololens v oblaku in kako Adobove mobilne aplikacije določene filtre naredijo na cloudu; ta smer razvoja je živa in aktualna. Pa augmented reality. Tko da Applov desktop procesor zna pomenit premik. Ni pa nujno, da na PRO področju.


Impossible, velika večina še nima niti spodobne povezave v internet, da bi streamali 1080p video, kaj šele da bi lahko remote delali. Poleg tega pa bo veliki večini problem latenca, pa četudi bo samo 25ms, bo opazno. Že sedaj je največji problem računalnikov ravno ta "zamik" med samim keystrokom in narejeno akcijo, da ne omenjam kako (ne)varno je vse imeti v cloudu, pa tudi če je Applov.

Tist Apple arcade pa je tak flop kot ATV+, kjer imaš tko like 10 iger, 1 film in 5 serij gor? Preprost so dal ven service, nimajo pa contenta.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #229   Objavljeno 31.01.2020 09:25:11
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ATV+ se mi res zdi fail (to si upam trditi, ker sem med ciljno publiko). Tudi s številom filmov in serij nisi veliko zgrešil (mogoče za faktor 2).

Za Arcade si pa ne upam trditi, da je fail, ker nisem direktna ciljna publika. Tukaj si pa tudi s številom iger zgrešil za faktor 10 (če ne več).
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #230   Objavljeno 31.01.2020 09:37:38
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Smile Naslov teme je "Mac Pro 2019". Smile Kako znamo odlutat - tudi jaz, da ne bo pomote.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #231   Objavljeno 31.01.2020 09:44:40
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Pa dej nehi že buče kotalit... resno. Eni pač ne gremo in ne moremo stran od Apple-a. Će delaš iOS app-e je mac nuja.

Zarad mene se lahko tud zadovoljiš na svojem Ryzenu.


Ampak za delat iOS app-e ni pogoj, da rabiš za delo Mac Pro. Ja fajn ga je sigurno imet, ker je to proper dekstop mašina ampak se da z iMacom tudi naredit iOS app enake kvalitete (pustimo to, da je problem iMaca all in one). No tudi base model Mac pro je več kot dovolj zmogljiv za izdelavo iOS app-ov.

Konec koncev pa ni Apple edini, ki ima drage računalnike ker tudi ostali proizvajalci so šli kar gor s cenami (razen seveda kak custom build).

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #232   Objavljeno 31.01.2020 09:59:01
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy, za DTP že vsaj kakšno desetletje ne rabiš hude mašine ... Potrebuješ samo dovolj pomnilnika, danes se ta meja pomika proti 16 GB in to je to (kot pravijo v oddaji VEM!).

Ne boš verjel, a tudi integrirana grafika je v večini primerov več kot dovolj.

Seveda, če pa hočeš ...

    • obdelat videoposnetke, ki imajo višjo ločljvost in hitrost (sličic na sekundo) od danes standardnega Full HD (1920 x 1080 @ 25 fps), veliko slojev/layerjev, efektov ipd.

    • delat razne 3D stvari, vizualizacije, simulacije

    • igrat najnovejše igre na zelo visokih nastavitvah

    • poganjat VR

    • dodaj bolj zahtevno področje po želji


... rabiš ustrezno strojno opremo.
Pri Appleu v tem primeru nastopita iMac Pro ter Mac Pro.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #233   Objavljeno 31.01.2020 10:53:48
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In trenutno je iMac pro že zastarel in termično slabo narejen, novi Mac Pro pa ni namenjen navadnim smrtnikom. Torej trneutno nimamo na trgu od Apple-a nobene zmogljive desktop mašine, za nekje 4-8k€. In ne, basic mac pro ne šteje, ker je praktično komajda kaj hitrejši kot 6 let star trash can. iMac pro bi bil še nekako ok, če bi ga nadgradili in ne zalepili skupaj in seveda naredili dovolj termo solution. To je podobno, kot da bi v prenosnik vrgel not xeon procesor z 150W TDP-ja in pričakoval da bo zadeva delovala super.

Drgač pa sem že nazaj napisal za kaj rabim mašino kakršno pač rabim. Rabim mašino z dobro grafiko, procesorjem da ne poklekne ko hočem kaj naredit in da je sposoben celoten računalnik poganjat programe brez zatikanja in daljšega čakanja. Hkrati pa se ne sme pregrevati in seveda zelo fino je če je upgrade-able in extendable.

Tale trash can niti ni bil tako slab koncept, če bi se Apple držal načela in zadevo nadgrajeval vsaj na 2-3 leta. Še bolje je tanov desktop faktor, ki je zelo enostaven za popravila in nadgradnje. V tem smislu so šli v pravo smer, ampak Cenovno pa so naredili total fail.

Config, za mene ki bi me trenutno prišel skoraj 17.000€ bi moral stati cca nekje 6000€ +/- 1000€. 500€ matična + ohišje, 2500€ procesor, 700€ RAM, 1400€ duo Radeon VII z interlinkom, disk 1000€. To bi bila fair cena, mogoče celo tja do 8000€ če smo zelo radodarni pri cenah CPU-jev. Tak so pa nabili marže 100% na vsako stvar. Saj štekam, da rabijo delat profit, ampak do sedaj niso imeli tako oderiških marž na macih. So maci dražji in preplačaš, ampak ne za faktor več kot 100%. Stari trash can je imel takrat nekje 10-20% marže oz. profita za Apple.

Če se gre neka firma razvoj celotnega ekosistema in ima svoja developer okolja in jezik, potem je najbolj pomembno da poskrbijo za to, da imajo dovolj developerjev. Da imajo dovolj developerjev pa je pomembno da so orodja dobra, enostavna in da tudi hardware ni total crap in je cenovno dostopen. Sej se da vse naredit tud na abakusu če hočeš, ampak koliko časa boš delal na njemu neko stvar je pa drugo vprašanje.

Prav tako se Apple zelo želi usmerjat v VR, pa gaming in oh in sploh neke hude zadeve, ampak velika večina bo imela doma mace, ki bodo komajda poganjali te stvari. Niso pa samo holivud studiji, ki delajo content, so tukaj tudi indie developerji, manjša podjetja in posamezniki.

Delaš app za stranko, zadeva postane precej velika skozi čas, na 6 let stari mašini prideš na clean compile time nekje na 5min, increment je čisto odvisen kaj delaš, ampak vseeno nikoli manj kot nekje 30sekund. Torej če hočeš increment build držati nizko, potem moraš pogosto zadevo kompajlat, da so incrementi čim manjši. Ko sešteješ skupaj, gre kar precej časa v nič. Potem se greš ubadat s temi storyboardi, kjer ti že na 6 let starem macu z dedicated garfično vse šteka, si ne predstavljam to sploh delat na integrirani grafiki. Sam xcode postane precej neodziven, včasih čakaš tudi par sekund da se ti pojavi completion menu. Dogaja se ti, da xcode dejansko dela svoj internal compile v ozadju in dokler ne konča se ti sploh ne obarva ne koda (kar pomeni da nimaš nobenega feedbacka od xcode-a kaj se s kodo dogaja, je samo bel text), kar lahko traja kar nekaj časa. Še posebej je to opazno pri novem SwiftUI, kjer imaš preview in vsaka sprememba sproži nov internal compile. Procesor večino časa na full. Če se gredo nek tak koncept, potem navadna mašina s slabim hlajenjem ti poklekne zelo hitro (torej vsi mac miniji, imaci faktor in vsi prenosniki). Torej za resno delo rabiš desktop mašino z dobrim hlajenjem in to je trenutno samo ena.

In na koncu moraš še pripravit še grafiko, animacije in ostale stvari. Na srečo je Affinity dovolj optimiziran in zmore veliko večino stvari kar ima Adobe, a vseeno smo še vedno delno odvisni od Adobe-a, če ne drugega zaradi After Effects-a. Tam šele vidiš kako crap mašino imaš.

Pa tudi, ko kupujem mašino, hočem da je trenutno precej "preveč" zmogljiva, ker mi bo tako zdržala dlje, kot pa če trneutno kupim mašino ki komajda zmore stvari delati tekoče.

Preprost sem letos zelo razočaran kaj Apple dela na področju hardware-ja in upam da kmalu porinejo svojo glavo ven iz peska, ker je čedalje več ljudi nezadovoljnih, nisem samo jaz. Nov Applov koncept Pro uporabnika pa je totalno skregan z logiko.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #234   Objavljeno 31.01.2020 11:00:50
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
ATV+ se mi res zdi fail (to si upam trditi, ker sem med ciljno publiko). Tudi s številom filmov in serij nisi veliko zgrešil (mogoče za faktor 2).

Za Arcade si pa ne upam trditi, da je fail, ker nisem direktna ciljna publika. Tukaj si pa tudi s številom iger zgrešil za faktor 10 (če ne več).


No tudi če pomnožimo Arcade igre z 10, je še vedno veliko premalo. Pa tudi če pogledamo tele igre na Arcade, je izmed njih dobrih nekje 3-5 naslovov, ostalo pa samo pogledaš screenshote pa misliš, da je bil avtor na nekih hudih gobicah. Mislm teli novi koncepti minimalističnih iger so večinoma zgrešeni. Mogoče to dela v enem od 100 primerov, ne more pa kar vsak delat nekih kvazi iger. Mislm še igre iz leta 2007 zgledajo lepše in boljše kot večina kar je trenutno na Arcade. Ali pa so preprosto Arcade igre zoptimizirane za večino navadnih macov, ki so lets face it vsaj kar se grafike tiče total crap. Torej imamo retina monitorje z super resolucijo, ampak ker pač hardware ne zmore se pač uporabi lowpoly modele brez textur da lahko ena mamca na svojem bogem iMacu z integrirano grafično špila novega 3D pokemona?
Zato je zame številka 10 iger še kar precej radodarna, ker me do sedaj še niso prepričal da bi se naročil na apple arcade, pa imam 1 mesec zastonj in potem 5€/mesec kar je praktično drobiž.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #235   Objavljeno 31.01.2020 12:12:13
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Ja hackintosha sem omenu, da ni sploh niti možna izbira, ker jim tiktata ura.

AMD pa itak vemo kako pride do "rezultatov". Samo spomnimo se tiste varnostne luknje, zaradi katere je moral potem tudi Intel izklopiti speculative execute. No to je bilo AMD-jevo maslo.


O kateri varnostni luknji govoriš? Pomoje is nekaj zamešal.

Kako AMD pride do rezultatov? Ne razumem kaj hočeš povedat. Trenutna generacija Ryzenov na praktično celi črti povozi Intel, edino v high end gamingu je rezultat podoben oz. ima Intel mogoče 5% edga.

Citiram:
Impossible, velika večina še nima niti spodobne povezave v internet, da bi streamali 1080p video, kaj šele da bi lahko remote delali. Poleg tega pa bo veliki večini problem latenca, pa četudi bo samo 25ms, bo opazno. Že sedaj je največji problem računalnikov ravno ta "zamik" med samim keystrokom in narejeno akcijo, da ne omenjam kako (ne)varno je vse imeti v cloudu, pa tudi če je Applov.

Tist Apple arcade pa je tak flop kot ATV+, kjer imaš tko like 10 iger, 1 film in 5 serij gor? Preprost so dal ven service, nimajo pa contenta.


Hmm, Netflix pravi, da je 25mbps dovolj za 4K streaming. Pa verjetno nihče, ki kakorkoli profesionalno dela z računalnikom nima tako počasne povezave?

Tudi cloud gaming ni nov koncept. Lag je problem pri akcijskih igrah, pa še to ne vedno. Jaz sem casual gamer pa sem na na Shadowu čisto OK igral. Sicer pa težko opaziš kakšno razliko, ko poganjaš "productivity" appe. Cloud computing je definitivno prihodnost.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #236   Objavljeno 31.01.2020 12:15:47
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aja. Ne vem kako se Apple arcade prodaja, ampak jaz imam naročenega, pa je super. Izbira iger je odlična. Ogromno zelo dobrih indie iger. Ni vse v fotorealistični grafiki, najboljše igre imajo danes več poudarka na vsebini.

Nimam pojma koliko imajo naročnikov, ampak koncept se meni zdi super, za casual gamerje.

Btw, iPad pro poganja Fortnite na 120FPS. Konzole trenutne generacije zmorejo max. 60.

Tudi to je znak, da ima ARM svetlo prihodnost v osebnih računalnikih. Če čip iz iPada porineš v večje ohišje s proper hlajenjem je že danes lahko zadeva ZELO konkurenčna.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #237   Objavljeno 31.01.2020 12:28:11
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem se igral z OnShape.
https://www.onshape.com/

3D zadeva, ki laufa v oblaku. Rabiš web browser.
Meni je delalo povsem tekoče in je bilo prav zabavno.
Precej (mnogo) bolje kot stacionarni 3D programi.

Recimo Adobovi 3D poskusi (Dimensions, Fuse, Photoshop, itd.) pa te bolj ko ne spravljajo ob živce. Da ne omenjam 3D filtra v AI.

Govorim za:
MacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2015)
2,5 GHz Intel Core i7
16 GB 1600 MHz DDR3
AMD Radeon R9 M370X 2048 MB

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #238   Objavljeno 31.01.2020 12:49:52
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata, poglej si tole. Sicer primer video editinga:

https://www.youtube.com/watch?v=dh_nuc69Bh4

Imaš že nekaj ponudnikov teh cloud computing storitev. Zadeva v praksi izgleda tako, da imaš dejansko dostop do oddaljene virtualke, kjer poganjaš poljuben software.

Ta Shadow je sicer primarno namenjen gamingu, ampak glede na to, da imaš dostop do polne windows virtualke lahko gor delaš vse kar lahko delaš na lokalni mašini. Baje je zadeva precej popularna za video produkcijo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #239   Objavljeno 31.01.2020 13:02:53
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Seveda cloud ni generalna rešitev za vse.
Je pa zelo obetavno, kar delajo.

Tudi za developerje bi komot imeli cloud.
Že omejitev z osnovno podprto mašino pri Applu je huda.

In če res rabiš PRO za razvoj ene brezvezne aplikacije je res kriza.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #240   Objavljeno 31.01.2020 13:08:38
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za razvoj App-a je dovolj ze MBP13, ne rabis Pro. Jasno gre z mocnejso masino dosti hitreje a vseeno se da tudi z manj.
« Poglej prejšnjo temo - Strojna oprema - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani