Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Naslednja
Mac Pro 2019
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 12.12.2019 10:32:35
Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Cene so prišle ven oz. se. ga da uradno naročit na apple strani. Konfiguracija, ki bi jo sam kupu pride 15k$.

Rabi kdo ledvico? Very Happy

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 12.12.2019 11:19:53
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A zdaj mi boš pa vrednost ledvičke zbijal?! Very Happy

Zdaj, ko je tu, in ko so jasne cene, je jasno, da tole ni komp za povprečnega uporabnika - tudi v garaži nimam avtobusa, ker ga ne rabim.

Kar je dobro, je poplava trashcanov in iMacPro-jev na ebayu.

Ima kdo info o nadgradljivost/zamenljivosti komponent. Grafe in ram, ki jih ponuja apple so smešno precenjene. Za ram je jasno, da bo vsak normalen kupil ram drugje, diskovje prav tako, grafe pa? CPU? Že ti so cenejši na netu!

Kar me navdušuje po vseh pregledanih videih na youtube-u, je predvsem to, da je hladen ko šprice in tih ko miška, tudi ko je pod 100% obremenitvijo vseh 24 jeder, in da dela nad baseline frekvenco. Tole ni šlepar, to je bager. Karkoli mu boš porinil v usta, bo zmlel brez pomislekov.

Kar me moti (poleg dejstva, da za dva full-loaded kompa postaviš eno fajn hiško) je predvsem to, da večina zame pomembnih aplikacij zna delat v povprečju tam z 1,5 do dvemi jedri. Ja adobe, o vas govorim! Za rendiranje se mi bolj splača postavit farmo, pa če vzamem second-hand mašine, je to neprimerno boljši price-performance. Gume, s katerimi se štiri leta vozim naokoli, so cenejše od koleščkov. Very Happy


Nazadnje urejal/a accom Čet 12. Dec 2019 11:44; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 12.12.2019 11:36:17
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
accom je napisal/a:
A zdaj mi boš pa vrednost ledvičke zbijal?! Very Happy

Kar je dobro, je poplava trashcanov in iMacPro-jev na ebayu.


Točno to! Very Happy

Drgač pa kaj naj pa delam s trashcanom in imacprojem, ki niso upgrade-able?
Trashcan je zastarel, pa nadgraditi ga ne moreš z ničemer, niti z eGPU.
imacpro se da vsaj nadgradit, ampak imam še vedno raje svoje monitorje oz. da si sam izbere kakšne zaslone bi rad uporabljal, kot tudi mi ni všeč sam thermal solution, ki je enak kot na prenosnikih - povprečen oz. slab za dolgoročno maltretiranje računala Razz

Dobra stvar pri tanovem mac proju kolikor vidim je ta, da bodo v prihodnosti prihajali ven novi deli zanj, kar pomeni da me ne boli tako zelo, če ga ne kupim takoj in lahko počakam, da se mi nabere malo denarja ali da v miru prodam svojo ledvico. Rolling Eyes

Ampak res on serioisly note: cena je vseen mal nasoljena.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 12.12.2019 11:47:45
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hja, odvisno za koga. Frend, ki skrbi za goro strežnikov ploska z ušesi. Pravi, da so Lenovo/HP/DELL primerljive konfiguracije tam-tam, če ne dražji. Zagotovo pa manj zanesljivi.

Podobna zgodba je z display-em:
https://www.youtube.com/watch?v=ayrbWKSFN88&t=9s
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 12.12.2019 12:07:44
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Cena je na noviju tega kar ponuja. Je za ljudi ki res rabijo taksno moc. Za vse ostale je iMac in iMac Pro.

Sam bi ga z veseljem imel, pa ne vem kaj naj si zacnem z njim, saj za Sketch/Figma aplikacije in tu in tam Illustrator je moj MBP 15 cisto dovolj.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 12.12.2019 12:39:02
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz delam vse od sketcha, photoshopa, illustratorja, after effects in potem do pisanja kode, testiranja, tudi gaming development in sam gaming. Ja tud kak špil poženem za sproščanje in se mi res ne da še z windblowsi ubadat.

Adobe sicer razmišljam, da bi zamenjal z affinity, ker bolje izkorišča hardware, ampak še vedno se ne znajdem najbolje v njem pa tudi včasih se mi zdi da še kakšna funkcionalnost manjka in potem obupam.

Tale tanov mac pro bi pra fino prišel, ker sem opazu da xcode za compile uporablja vsa jedra procesorja kar je top oz. boljši proc in več jeder kot imaš, hitreje gre vse skupaj. Čakanje na compile pa je stran vržen čas in denar.

Trenutno imam rule, da ko kupim računalnik, nejgovo vrednost delim z 1000 in potem to predstavlja minimalno življensko dobo, ki mi mora delovati da opraviči svoj strošek. Torej 1000€/leto za mašino ni slabo. Stari mac probo imel kmalu 6 let, cena je bila nekaj manj kot 5k€, kar pomeni da sem imel stroška manj kot 1000/leto. Odlična naložba.

Željena konfiguracija pride 15k$, kar pomeni 15k€ pri nas in posledično bi mi moral tak računalnik držati najmanj 15 let brez kakršnega upgrade-a. Kar je nemogoče. Če omejim dobo na 5 let pa pride potem strošek 3000€/leto, kar je pa že kar malo veliko. Bi moral dejansko testirati zadevo, da bi vidu, ali dejansko opravii tako visoko ceno ali se mi dejansko bolj splača sestaviti svoj hackintosh in prestaviti delo na njega. Bojda so AMD procesorji sedaj tudi boljši, cenejši in se tudi dobi 16jedrno varianto. Najbolj kar mi gre na jetra pri neapple računalnikih je to, da gre vedno nekaj narobe, ne glede na to kako skrbno izbiraš komponente in testiraš vse skupaj. Do sedaj še nisem videl računalnika, ki bi ga lahko človek kupil in uporabljal 5 let brez kakršnegakoli posega (razen update) 5 let. Torej nobenih faulty driverjev, BIOS-ev in hardware problemov in podobno.

Na žalost pa je trashcan postal prepočasen Sad

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 12.12.2019 12:41:46
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za hec sem zamenjal apple shop na nemškega, sestavil enak config in pride cena 17.299€. Grem si samo eno kisik bombo kupit.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1234
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 12.12.2019 13:07:10
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Trenutno imam rule, da ko kupim računalnik, nejgovo vrednost delim z 1000 in potem to predstavlja minimalno življensko dobo, ki mi mora delovati da opraviči svoj strošek. Torej 1000€/leto za mašino ni slabo. Stari mac probo imel kmalu 6 let, cena je bila nekaj manj kot 5k€, kar pomeni da sem imel stroška manj kot 1000/leto. Odlična naložba.

Tudi jaz imam približno takšno računico, s tem, da sem do sedaj kupoval iMace, bi pa šel, ko bom menjal svojega, morda na iMac Pro. Ne vem pa, koliko bi se "naučil" s tem, ker cena je takorekoč podvojena glede na iMaca. Je Xeon procesor res toliko boljši od recimo Intel i9? Primerjal sem 8-jedrnega i9 in 3.0 Xeon 10-jedrnega iMaca Pro... Je ta procesor vidno boljši? Ker, če bi nekaj naredi samo 10% hitreje, zame cena ni upravičena.

Sicer pa Mac Pro žal no go, ker je to enostavno predrago za moje potrebe.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 12.12.2019 13:42:13
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi sam cincam z nakupom že eno vsaj eno leto. Moje delo je cca. 60% adobe-based (AI, PS, ID, Acrobat), cca. 30% pa modeliranje, teksturiranje in renderiranje, ostalo pa Premier (ja, vem, lahko bi si omislu FinalCut, pa je Premier zraven v Cloudu) in AfterEffects...

Za renderiranje rabim xeon-a, ker ostaja hladen, za Adobe pa visoko frekvenco posameznih jeder... Pregledal sem "cel internet" z videi o temperaturni stabilnosti in thermal-throttleingu procesorjev in občutek imam, da iMac 5K i9 sploh ni slab, niti ob dolgotrajnem 100% workloadu. Cena proti iMacProju je mnogo ugodnejša (3800 vs. 7700 za želeni kofiguraciji), ram je nadgradljiv. Slabša grafa (kar mi v bistvu ni zelo pomembno). Vse bolj se nagibam v to smer. Trashcan bo ostal kot mlinček za renderiranje, za delo pa zgleda da bo iMac i9... Po Nummyevi logiki bi moral zadoščat za 3,8 let. Smile In po tej logiki sem tudi Trashcan-a že odplačal. Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 12.12.2019 14:52:10
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne verjamem da je posamezno jedro xeona hitrejše od i9, ker gre verjetno za enako arhitekturo. Razlika se ti pojavi pri velikosti cache-a, številu jeder in seveda potem samem default taktu.
i9 ima samo 16MB cache, medtem ko pri xeonu recimo 16 jedrnem prideš na 38MB. Pri določenih zadevah se ta cache pozna OGROMNO, pri nekaterih stvareh pa praktično nič. Tu je zelo odvisno kako je program napisan (sam algoritem) in potem seveda kak način optimizacije binary-ja pjlune ven compiler. Ampak definitivno se bolj izplača imet več cache-a kot manj. Recimo v nekaterih primerih bi bila lahko pohitritev dejansko razlika med hitrostjo RAM-a in cache-a, torej par 10x, ampak to v idelanih pogojih in seveda da je celoten algoritem in potrebni podatki v cache-u. V realnosti se dogaja full nekega premikanja podatkov iz RAM-a in nazaj in to potem upočasni zadevo malce. Dodaten bonus večjega cache-a na večjedrnem procesorju je pa potem tudi ta, da vmes ko recimo delaš read/write operacije na RAM/disk lahko procesor dela kaj drugega, saj imaš dejansko dovolj cache-a da si shranjuješ dvojno število operacij in podatkov, skratka pohitritev je lahko v realnem svetu do nekje 2x. (torej če imaš 2x število jeder in 2x cache) Smile

Pri izračunu med 8-jedrnem i9 z 16MB cache in recimo Xeon 12 jeder, ki ima skoraj 32MB cache-a bi bila nekje max 1.75-1.9x.

Drgač pa ja, sm čist pozabu 3D rendering Smile To tud šraufam in poleg hladnega xeona je fajn imeti tudi dobro hlajeno grafično. Cool

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.07.2014
Prispevkov: 145
Kraj: Castra
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 12.12.2019 14:59:19
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če bo kdo naročal Mac Pro in si želi zbiti ceno za par k€. Par DIMMov pa ni težko vstaviti na matično za tako razliko.

Tweet SnazzyLabs

Geizhals DDR4-2933 ECC 64GB LRDIMM

+ vsi zgoraj našteti na Geizhals-u so CL21 (boljši CAS latency). Tisti, ki jih uporablja Apple so CL22. Najbrž v realnem svetu neopazna razlika, vendar gre se za poanto, da Apple ponovno prodaja najcenejšo robo za zlatarske cene.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 12.12.2019 15:17:12
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ryzen 3 hackintosh.

https://www.youtube.com/watch?v=AXg9sMuGxB0&t=688s

Za 3 do 4 jurje dobiš ryzen 3950x build, ki dela kroge okrog 3x-4x dražjega mac proja.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.07.2014
Prispevkov: 145
Kraj: Castra
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 12.12.2019 15:31:25
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasok je napisal/a:
Ryzen 3 hackintosh.

https://www.youtube.com/watch?v=AXg9sMuGxB0&t=688s

Za 3 do 4 jurje dobiš ryzen 3950x build, ki dela kroge okrog 3x-4x dražjega mac proja.

Ne vem kolk je zaželjeno, da se pred resnim delom zajebavaš še s kexti. Very Happy


Nazadnje urejal/a UrbanBatic Čet 12. Dec 2019 16:24; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 12.12.2019 15:43:17
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
UrbanBatic je napisal/a:
Ne vem kolk je zaželjeno, da se pred resnim delom zajebavaš še s kekxti. Very Happy


Sej to je največji problem, pa potem sama kompatibilnost komponent in stabilnost overall sistema če ne gledamo na OS, ampak na ostalo. Do sedaj še nisem videl navadnega PC-ja, ki bi imel dober HW in bi par let delal BP brez kakršnega koli posega. Potem so tu problemi še z BIOS-om in s tem da ti power management sploh ne dela na AMD procesorjih. Da tudi ne vemo, ali ima ali bo imel Apple še kakšne svoje fore v BIOS-ih od grafičnih not za Metal.

Kolikor sem gledal ta AMD hackintosh dela večinoma vse razen kar se tiče iMessages in še par stvari. Za mene mogoče ne killer stvar, ampak še vedno je fino imeti delujoč iMessages in ostalo (verjetno niso niti vsega stestiral). Poleg tega pa potem cel čas živeti v strahu, da bo Apple nekaj spremenil, kar ti do konca brejkne sistem je problem, kot tudi to da imaš potem lahko problem pri nadgradnjah oz. prideš do točke ko ti nadgradnje preprosto ne delujejo več. Pa verjetno moraš za vsak update čakati da pride ven pohekana verzija oz. fajli, ki jih moraš potem modificirat? Mogoče bi bil tale hackintosh kot backup, torej imaš prenosnik in hackintosha, če hacky breakne imaš še vedno prenosnik, hack shizzle pa pač uporabljaš potem za špilanje ali kaj podobnega.

Se mi je pa AMD v preteklosti precej zameru in tudi jim ne zaupam. Se še kdo spomni tistih AMD Athlonov XP serije? Kao so bli super duper poceni, ampak grel so se pa tolk da bi lahko kompjuter na antakrtiko nesu pa bi verjetno sprožu globalno segrevanje tam. Da ne omenjam kako gnilo podporo ima AMD za svoj hardware. Res škoda, da se je Apple skregal z Nvidio. Sad

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 12.12.2019 15:49:15
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni pretirane zajebancije. Če kupiš stestiran hardware jr inštalacija zelo podobna kot na macu.

Mac pro pride v poštev če si holivudski studio, tech startup, ki zapravlja keš od investitorjev ali celebrity youtuber. Za vse ostale ni računice.

Pa ne gre samo za ceno. Gre tudi za to, da imaš na voljo bistveno večji nabor hardvera (npr. 32 core threadripperja, če rabiš hitrejši CPU), boljši Windows support za gaming, več možnosti za hlajenje...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 12.12.2019 15:51:40
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ker clovek ki bo kupil mac pro prvo pomisli kako bo igrice gor igral haha.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 12.12.2019 15:52:11
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iMac pro je še kar nadgradljiv. Lahko zamenjaš RAMe, CPU in načeloma še SSD (če najdeš z ustreznim priključkom).

https://www.youtube.com/watch?v=WvvBh3CIoWc

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 12.12.2019 16:05:14
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasok je napisal/a:
Ni pretirane zajebancije. Če kupiš stestiran hardware jr inštalacija zelo podobna kot na macu.

Mac pro pride v poštev če si holivudski studio, tech startup, ki zapravlja keš od investitorjev ali celebrity youtuber. Za vse ostale ni računice.

Pa ne gre samo za ceno. Gre tudi za to, da imaš na voljo bistveno večji nabor hardvera (npr. 32 core threadripperja, če rabiš hitrejši CPU), boljši Windows support za gaming, več možnosti za hlajenje...


Kot napisano, še nisem videl računalnika, ki bi ka kupu v štacuni ali pa dele, prinesel domov, dal skupaj in potem imel mir za 5 let. Prvi pri tem je bil Apple. Povsod drugje je bil zmeraj nekje problem. Ali kak update kaj sesul, ali driverji šli po gobe, ali sem naredu update sistema, pa potem BIOS ni bil pravi, pa potem spravit skupaj različne proizvajalce da bodo lepo sodelovali med sabo v sitemu... ga ni testa, ki ti bo to pokril, razen če ima firma sama za sabo tako razvoj BIOSa/firmware-a/EFI-ja in tesno roko nad proizvajalci ostalih komponent. Kolikor je meni znano je AMD moral kar našvicati, da jim je uspelo pripravit grafično za tanovga mac pro-ja.
Kar se tiče pa hlajenja se pa strinjam, da bi bilo dobro imeti izbiro, ampak do sedaj na mac projih hlajenje ni bil nikoli večji problem, problemi so prenosniki in imaci, ki imajo podobno sestavo kot prenosniki (vse natlačeno skupaj na minimalnem formatu).

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 12.12.2019 16:13:12
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Do sedaj še nisem videl navadnega PC-ja, ki bi imel dober HW in bi par let delal BP brez kakršnega koli posega.


Kupi soliden hardware Smile Primerjati je treba primerljivo. Hofer PC valjda ne bo delal tako kot nek dober PC s high-end matično, dobrim napajalnikom... Trenutno tole tipkam na Elitebooku letnik 2009, ki še vedno dela kot prvi dan.

Citiram:
Kolikor sem gledal ta AMD hackintosh dela večinoma vse razen kar se tiče iMessages in še par stvari.


iMessages delajo, če imaš tapravo wifi kartico. Sam sicer ne uporabljam, tako, da info ni iz prve roke.

Citiram:
Poleg tega pa potem cel čas živeti v strahu, da bo Apple nekaj spremenil, kar ti do konca brejkne sistem je problem, kot tudi to da imaš potem lahko problem pri nadgradnjah oz. prideš do točke ko ti nadgradnje preprosto ne delujejo več.


Samo pazit moraš, da ne upgradaš na Catalino, pa je vse OK Smile

Ne resno. Produkcijskih mašin se pač ne upgrada takoj, ko pride nov major release. Na macih že od nekdaj velja, da se ne kupuje 1. generacije hardwara in ne upgrada OSa na prvo novo verzijo.

Citiram:
Se mi je pa AMD v preteklosti precej zameru in tudi jim ne zaupam. Se še kdo spomni tistih AMD Athlonov XP serije? Kao so bli super duper poceni, ampak grel so se pa tolk da bi lahko kompjuter na antakrtiko nesu pa bi verjetno sprožu globalno segrevanje tam.


Trenutno je ravno obratno. Ryzen 9 3950x je npr. hladnejši od i9 9900ks kljub temu, da je precej hitrejši v praktično vseh situacijah.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 12.12.2019 16:25:00
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vedno sem kupoval soliden hardware in dražjega kot sem kupoval, več problemov je bilo, ker bolj je bilo vse "eksotično".

Če imaš tapravo wifi kartico, ki jo je nemogoče dobiti. Prejemaš lahko sporočila, ne moreš pa pošiljati.

Ne upgrade-aš na Catalino? Kaj pa če rabim novejšo verzijo čimprej, ker so tudi moje stranke odvisne od tega? SwiftUI recimo ne dela na Mojave, moraš imeti Catalino. Prav tako moraš iti v koraku z userji, če imajo oni večinoma Catalino ne moreš ti tam okoli skakat z Mojave in upat, da boš pokril vse scenarije in potestiral vse. Enako gre za iOS. Kot developer moram imeti testne naprave in normal device za production ready zadeve. Na testnem je ponavadi beta gor, na navadni napravi pa zadnja official verzija. Testirati moram na obeh. Če ne drugega da v naprej polovim vse probleme, preden pride nadgradnja v produkcijo. Pa tudi novejše verzije sistemov delajo hitreje kot starejše, saj Apple dodaja čedalje več optimizacije in načinov kako dodatno izkoristiti hardware. Kolikor sem gledal WWDC ima Catalina možnost izrabiti tudi več grafičnih jeder za rendering, kar pomeni super performance če imaš več grafičnih.

Trenutno je ravno obratno, ampak koliko časa? Nazadnje so prav zaradi AMD-jev odkrili ranljivost v procesorjih, v katerih smo vsi tako Intel uporabniki kot AMD uporabniki izgubili 10-20% performance-a. Kolikor gledam ima trenutno AMD samo prednost v večini primerov zato, ker prilotajo več cache-a na svoje procesorje, verjetno pa so naredili kak "hack" na mikrokodi da je ta bolje izkoriščen in posledično stvar dela hitreje. Vprašanje je kak algoritem je zadaj. Za speculative execute smo na koncu nasrkali ravno zaradi AMD-ja. AMD je ena boga firma in vedno iščejo neke poceni rešitve in workarounde da bi bili boljši. S časom se potem izkaže da so boljši ali samo v sintetičnih testih ali pa dokler ne gre nekaj narobe oz. nekdo odkrije kako so si "prigoljufali" prednost. Mogoče jim je sedaj uspel naredit boljši procesor, ampak zgodovina nam lahko pove, da so velikokrat samo goljufal, tako kot samsung na testih za svoje telefone.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani