Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Naslednja
Mac Pro 2019
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 13.12.2019 12:42:46
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Vprašanje je samo posredno povezano z Mac Pro, pa vseeno vprašam: katere resurse "kuri" Final Cut Pro in opcijsko še iMovies? RAM, grafično, disk ali kombinacijo nečesa? Meni je namreč to edini program, ki ga uporabljam za delo, zraven pa še Photoshop, ki pa mi ni tako pomemben, ker gre samo za obdelavo slik in normalno dela skoraj na vsaki mašini.


Približno to, kar si naštel.
- procesor si sicer pozabil, ta je najpomembnejši pri vsem, predvsem pa pri končnem rezultatu
- RAM je pomembne zato, da lahko velikanske vsebine sploh odpreš
- disk -> čim hitrejši, tem boljši, saj ti prišpara čas pri odpiranju, shranjevanju in zapiranju datotek. Najhitrejši so NVMe variante SSD-jev oz. njihove variante. Potem pa lahko po potrebi daš v razne RAID-0.

Za render je grafična pomembna pri filtrih, efektih in prehodih, pa še pri predogledu. No zdaj ne vem, kako se je to spremenilo (če sploh) z Metalom.

Praviloma pa je CPU tisti, ki postavi "piko na i", saj končni rezultat mora on izračunat, razen, če lahko ta del naredi GPU.

https://www.tonymacx86.com/threads/what-would-final-cut-pro-benefit-more-from-cpu-or-gpu.266075/

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 13.12.2019 13:29:25
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Hackintoshi so preveč nezanesljivi,


To je še en predsodek, kot tista z AMD procesorji.

Kot sem že napisal. Trenutno Apple userji nismo ravno v položaju, da bi se hvalili z zanesljivostjo. Failov je ogromno. Od tega, da je fail rate butterfly tipkovnic okoli 30% do tega, da ti apple forca update na catalino kjer ti polovico aplikacij crkne.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 13.12.2019 15:59:55
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
opeter je napisal/a:
Približno to, kar si naštel.
- procesor si sicer pozabil, ta je najpomembnejši pri vsem, predvsem pa pri končnem rezultatu
- RAM je pomembne zato, da lahko velikanske vsebine sploh odpreš
- disk -> čim hitrejši, tem boljši, saj ti prišpara čas pri odpiranju, shranjevanju in zapiranju datotek. Najhitrejši so NVMe variante SSD-jev oz. njihove variante. Potem pa lahko po potrebi daš v razne RAID-0.

Za render je grafična pomembna pri filtrih, efektih in prehodih, pa še pri predogledu. No zdaj ne vem, kako se je to spremenilo (če sploh) z Metalom.

Praviloma pa je CPU tisti, ki postavi "piko na i", saj končni rezultat mora on izračunat, razen, če lahko ta del naredi GPU.

https://www.tonymacx86.com/threads/what-would-final-cut-pro-benefit-more-from-cpu-or-gpu.266075/


V bistvu je vse odvisno od samega developerja. Apple je dal ven API-je za Metal in GPGPU. Na izbiro so Metal compute in openCL s tem da openCL Apple opušča, čeprav so bili eden izmed glavnih nosilcev tam.

Za nekatere programe vem, da znajo nekatere stvari furati preko grafične, Photoshop to ima, prav tako Affinity programi. Pri affinity so šli že korak dlje in znajo uporabljati več grafičnih kartic naenkrat, torej v trashcanu uporablja obe eno za rendering in obe za computing. Zato zadeva dela super tekoče in hitro. Photosop uporablja nekatere filtre openCL, za Metal compute nisem 100%, Adobe je precej zadaj kar se tiče tega.
Nekateri apple programi med njimi tudi final cut pro tudi uporablja grafično za computing.

Je pa to precej specifična stvar še trenutno, ker čisto vsak algoritem ni primeren oz. ne laufa enako dobro, pa tudi marsikateri uporabnik ima vgrajeno samo tisto grafično v procesorju (mac mini, air,...), ki pa vemo da ni kaj prida. Na WWDC19 so prikazali tudi multi GPU rendering, kar pomeni da bomo na Macih dobili, multigpu rendering. Aftereffects, octane in še nekateri to že znajo uporabljati. Tu je treba poudariti, da grafična ne sme biti headless, torej mora imeti opcijo izhoda oz. priklopa na monitor, tako da druga grafična v trashcanu nisem 100%, da je lahko uporaljena za rendering, medtem ko v tanovem mac proju bo to šlo. Kazali so tudi primere kode in različnih algoritmov za dodeljevanje taskov posameznim karticam in kako vsaka dostopa do memory busa in ostalo. V nekaterih primerh je bila pohitritev renderinga skoraj n-krat, večinoma se pa metal compute zdaj uporablja za ML.

Sam sem pričakoval, da bodo developerji stvari hitreje implementirali, pa gredo stvari počasneje. V prihodnosti bo dobra grafična še vedno velika prednost, zato bo super imeti vsaj možnost eGPU zraven dodat, če bo sila, s tem da bo TB3 spet bottleneck na koncu Sad

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 13.12.2019 16:02:04
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasok je napisal/a:
Citiram:
Hackintoshi so preveč nezanesljivi,


To je še en predsodek, kot tista z AMD procesorji.

Kot sem že napisal. Trenutno Apple userji nismo ravno v položaju, da bi se hvalili z zanesljivostjo. Failov je ogromno. Od tega, da je fail rate butterfly tipkovnic okoli 30% do tega, da ti apple forca update na catalino kjer ti polovico aplikacij crkne.


Kje je tu govora o prenosnikih in Catalini? Meni velika večina dela in tipkovnice so popravili na tanovih prenosnikih. Ja tudi Apple ima faile, ampak na srečo jih na koncu tud popravljajo. Ampak še vedno je opcija, da zadevo rešiš ali z zunanjo tipkovnico in da imaš poleg Cataline inštaliran Mojave na svoji particiji. Te bode Catalina, ker ti ne dela 100% super na hackintoshu? Devil

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 13.12.2019 17:28:06
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Govorili smo nasplošno o zanesljivosti Apple računalnikov, ki naj bi bila na nekem ultra visokem nivoju, čeprav to ni.

Kako točno Apple popravi faile pa tudi vidimo precej pogosto. (*couch? you are holding it wrong *cough). Butterfly tipkovnice so tako zajebali, da nove modele računalnikov že v naprej uvrstijo na seznam serijskih napak. Razen MBP16 laptopi še vedno crkujejo po tekočem traku.

Citiram:
Ampak še vedno je opcija, da zadevo rešiš ali z zunanjo tipkovnico in da imaš poleg Cataline inštaliran Mojave na svoji particiji.


Torej, okvare, strah pred updati, ki ti zjebejo računalnik so OK, ampak samo, če imaš Apple logo na mašini?

Pa ne, Catalina me ne boli ne na hackintoshu ne na macintoshih Smile Bolelo je veliko tistih, ki so updatali v prvih dneh.

No, pa da ne bom spet čisto off topic.

Če kdo dela hackintosha pa hoče izgled mac proja, so kitajci že naredili kopijo ohišja Smile

https://www.dunecase.com/index.html


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 13.12.2019 18:47:48
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Definitivno so Apple računalniki veliko bolj zanesljivi kot karkoli drugega, če ne že iz naslova, da ima ves hardware izključno Apple žegen in da za svoje konfiguracije sami razvijajo svoj OS. Bolj kot to kar se tiče kompatibilnosti in stabilnosti ne boš najdu nikjer drugje. Nobena druga firma tega ne počne.

Slabi deli se zgodijo, so se in se bodo, ne samo Apple-u. Razlika je samo v tem, da pri njih imamo računalnike kot celoto, ki so namenjena ljudem oz. računalniki so dejansko narejeni tako, da ljudem lajšajo življenje/delo, medtem ko pri konkurenci je velikokrat računalnik samemu sebi namen in je ravno obratno. Človek je tam zato da skrbi da računalnik sploh dela. Sicer pa če si tak hater apple stvari, ne vem kaj potem na tem formu delaš? Smile

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 13.12.2019 19:09:08
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Definitivno so Apple računalniki veliko bolj zanesljivi kot karkoli drugega, če ne že iz naslova, da ima ves hardware izključno Apple žegen in da za svoje konfiguracije sami razvijajo svoj OS. Bolj kot to kar se tiče kompatibilnosti in stabilnosti ne boš najdu nikjer drugje. Nobena druga firma tega ne počne.


Definitivno lahko to reče samo hardcore fanboy Smile Brez zamere, ampak ni ene pametne statistike, ki bi tole potrdila.


Citiram:
Sicer pa če si tak hater apple stvari, ne vem kaj potem na tem formu delaš?


Živciram apple fanboye Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9128
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 13.12.2019 21:38:57
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasok je napisal/a:
Citiram:
Definitivno so Apple računalniki veliko bolj zanesljivi kot karkoli drugega, če ne že iz naslova, da ima ves hardware izključno Apple žegen in da za svoje konfiguracije sami razvijajo svoj OS. Bolj kot to kar se tiče kompatibilnosti in stabilnosti ne boš najdu nikjer drugje. Nobena druga firma tega ne počne.

Definitivno lahko to reče samo hardcore fanboy Smile Brez zamere, ampak ni ene pametne statistike, ki bi tole potrdila.


Jaz že par let govorim, da nehajmo uporabljat to sranje od Appla in začnemo z nečim drugim. A ma kdo kako idejo na kaj prešaltamo?

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 13.12.2019 22:01:05
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam sem delal z Maci, PC-ji in SGI-ji. Mac OS od 6.x naprej, Windows 3.11 for workgroups, Win95, Win NT, Win2000... Irix mi ni ustrezal z uporabniškega vidika, ker sem preveč GUI orientiran in preveč CLI nepismen. Z Win95 OSR2 sem imel vrhunsko izkušnjo - OS je bil stabilen in uporaben, za tisti čas zelo soliden (to je bil čas, ko so maci resnično zaostajali za Wintel okoljem). Win NT so bili sicer rock-solid, ampak okorni in počasni. Win2000 so bili čisto o.k. Ampak od OSX dalje, je to moj najljubši OS.

Hardware? Pred leti sem bil "prisiljen" delat na nekem Lenovo desktopu. Bil sem zelo pozitivno presenečen. Res da nisem brskal po mašini, ampak uporabniška izkušnja je bila presenetljivo dobra in po dveh dneh sem bil adaptiran. Kolega živi z Wintel-om že 15 let in ga ne zamenja. Jaz pa z OSX, in ga prav tako ne zamenjam. Gre zgolj za osebno preferenco. Če kdo misli, da so apple izdelki predragi, prav. Sam se tu počutim udobno in domače. Mislim, da mi pod črto nudi več. In to je MOJA RESNICA. Kaj kdo misli, je njegovo. Nima smisla debatirat o ceni rama, niti o grafičnih kartah... govorim o celoti. Kupiš-postaviš na mizo in uporabljaš pet let.

Kar se tiče update-ov pa - vsak resen uporabnik, ki z računalnikom služi kruh ve, da se stvari, ki delujejo, ne popravlja. 10.14.6 je še vedno moje delovno okolje. Ko bom imel čas, bom na staro bukico dal Catalino in preveril delovanje. Če pa mi ne bo uspelo, preden bo zunaj 10.16, pa tudi nič hudega.

edit---------------------------

Še tole: frend je bil totalen mac fan pred leti (okrog 95), potem je bil totalen wintel fan (tam do nekje 2005), pa je kupil macproja in je bil spet mac fan za par let... ko je dobil v roke enega rabljenega dvoprocesorskega pc-ja, je bil spet wintel fan... in vsakič mi je pral glavo, naj preklopim na wintel, čez par let pa je ob pivu rekel 'fak stari, prav si imel'. In ta monolog se je ponovil že parkrat. Hec je v tem, da nihče ni imel prav... meni se le ne da izgubljat časa in preklapljat med različnimi okolji. In prav to me vsakič odvrne, da bi si za render farmo omislil eno ali dve takile rabljeni https://www.bbt.si/delovne-postaje , ki sta ekvivalent trashcanu.

edit 2-------------------------

Ko sem pravkar gledal tele rabljene hp workstatione, sem se spomnil znanca, ki je kupil eno prvih dvoprocesorskih (4core) hp delovnih postaj. Mislim, da je plačal okrog 20.000 EUR. Ko jo je prinesel v svojo pisarno, je od veselja cepetal kot majhen otrok. Potem pa - grozno razočaranje. Mašina je bila popolnoma nestabilna: zbudila se je, ali pa tudi ne. Obešala se je na n načinov, support je bil najprej obupen, potem pa so IT-jevci preživeli skoraj dva meseca pri njem. Vsakič so odšli ponosni, "evo, urejeno", in se začudeni vračali že po dnevu ali dveh. Težava je bila, ker take nadomestne mašine sploh ni bilo na voljo in so jo čakali dva meseca. Preden so jo pripeljali, je znanec rekel, naj je ne nosijo, če je ne bodo preskusili sami.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 13.12.2019 22:13:53
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Jaz že par let govorim, da nehajmo uporabljat to sranje od Appla in začnemo z nečim drugim. A ma kdo kako idejo na kaj prešaltamo?


Saj ni vse tako črno.

Z MBP16 so pokazali, da jim ni čisto vseeno in še znajo naredit odlično mašino. Mogoče bodo v kratkem celo posodobili iMaca in počasen HDD zamenjali z nečim kar bolj paše v leto 2016... mislim, 2020.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.07.2014
Prispevkov: 145
Kraj: Castra
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 13.12.2019 22:28:05
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasok je napisal/a:
Citiram:
Jaz že par let govorim, da nehajmo uporabljat to sranje od Appla in začnemo z nečim drugim. A ma kdo kako idejo na kaj prešaltamo?


Saj ni vse tako črno.

Z MBP16 so pokazali, da jim ni čisto vseeno in še znajo naredit odlično mašino. Mogoče bodo v kratkem celo posodobili iMaca in počasen HDD zamenjali z nečim kar bolj paše v leto 2016... mislim, 2020.


Čestitke za odlično vzbujanje teme pri življenju. Čeprav ima tema ime: "Mac Pro 2019" lahko v tvojih objavah srečamo že cel macOS asortiment naprav, njihovih napak, "nadomestkov",... priporočil pa bolj malo :/
Si kdaj razmišljal o odprtju svoje teme za omenjene produkte brez smetenja teme določenega produkta, ki s tvojeomenjenimi nimajo nobene veze?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9128
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 14.12.2019 02:25:12
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasok je napisal/a:
Citiram:
Jaz že par let govorim, da nehajmo uporabljat to sranje od Appla in začnemo z nečim drugim. A ma kdo kako idejo na kaj prešaltamo?


Saj ni vse tako črno.

Z MBP16 so pokazali, da jim ni čisto vseeno in še znajo naredit odlično mašino. Mogoče bodo v kratkem celo posodobili iMaca in počasen HDD zamenjali z nečim kar bolj paše v leto 2016... mislim, 2020.


Sam to je spet Apple. Jaz bi kaj boljšega. Sem mislu, da maš kak predlog. Smile

Moj point je v tem, da ne vidim nič boljšega od tega, kar imam.
To je tko, kot če bi se spravil po 20 letih menjat ženo.
Jo mam že polhn k... sam ko pogledam okol, ni kake boljše opcije zame.

Ampak z ženo sem 20+ let. Na Applu pa skor 30. Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 14.12.2019 09:55:36
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam predlog. Ryzen hackintosh Smile

Evo, primer konfiguracije, ki dela kroge okrog večine mac projev za pol cene osovnega modela.

https://pcpartpicker.com/list/6N6Djp

Prištej še par 100 eur za Dune pro ohišje pa imaš mašino, ki na zunaj izgleda identično, s tem, da je bistveno bolj prilagodljiva, veliko hitrejša in vsaj tako tiha.

Če te skrbi zanesljivost, si lahko kupiš še eno identično mašino in jo imaš na lagerju, če ta slučajno crkne, pa še vedno ti ostane nekaj "drobiža".
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 14.12.2019 10:48:51
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz bi na taki zadevi poganjal Windows, ki bi deloval brez težav ...

Pri Hackintoshu so vedno kakšne frčkarije.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9128
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 14.12.2019 14:16:02
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej na boljše grem nazaj na windows. Po 30 letih. Pa ravno sem se navadil, da klice s telefona prevzemam na računalniku in s ful strankami delam čez facetime. A to pol tud dela? Pa kontakti se mi bodo normalno sinhroniziral med telefonom, cloudom, dvema mašinama in mailom.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 14.12.2019 14:33:11
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
- Naložiš Mac OS, če rabiš.

- Facetime na windowsih seveda ne dela. Se pa splača v vsakem primeru izbirati rešitve, ki so bolj odprte. Vendor lock-in še nikoli ni bil dober za potrošnike. Če brez tega featurja ne moreš, potem glej 1. točko.

- To s kontakti pa ne vem, če razumem? A ni sinhronizacija kontaktov nekaj običajnega že 10+ let? Pa ne samo kontaktov. Jaz imam praktično vse podatke v cloudu, dostopne iz vseh naprav, ne glede na OS.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 14.12.2019 15:16:13
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ryzen za hackintosha ni dobra izbira, ker deluje le preko virtualizacije.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 14.12.2019 16:08:48
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Ryzen za hackintosha ni dobra izbira, ker deluje le preko virtualizacije.


Čak pol hočeš rečt, da dela sam virtualne kroge okol novih Mac Pro-jev? Surprised

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 14.12.2019 16:10:55
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne, dela native.

Poglej si tale video za hiter pregled. https://www.youtube.com/watch?v=AXg9sMuGxB0

Okoli 10 minute se začnejo benchmarki, kjer se vidi, da tudi krogi niso virtualni, ampak precej resnični (tl;dr: 18 core iMac pro nima za burek).
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 14.12.2019 16:15:53
Re: Mac Pro 2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Native support je že kakšno leto za AMD: https://github.com/AMD-OSX/AMD_Vanilla . Hachintosh scena je zelo napredovala, in se da uredit celi postopek v roku ene ure.

Moja alternatiova za Mac OS, je linux Debian s Gnome okoljem. Zelo zadvoljen po dveh mesecih. Namesto iClouda pa imam NextCloud. Za vsak slučaj pa so iCloud aplikacije za linux.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani