Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 31, 32, 33  Naslednja
iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro MAX
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 04.09.2019 04:43:30
Re: iphone XI
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Skyboy je napisal/a:
Ja ce gledas 64gb Xs MAX

telekomu 1.068€
a1 1.104€
telemach 1.119,84€

Na uradni strani je 1.099$ toliko kot bo novi iPhone 11 PRO MAX stal dvomim da bo sam telefon pod 44€ na mesec.Razn ce "staro" za novo potem je to druga


Nevem, zakaj se primerja ceno v Ameriki, ki je brez davka... Cena na uradni strani v EU (Nemcija) je 1.249€ ... >> https://www.apple.com/de/shop/buy-iphone/iphone-xs

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.03.2013
Prispevkov: 585
Kraj: Sac,CA
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 04.09.2019 06:09:15
Re: iphone XI
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hja, za enkrat tecajna razlika ‘poje’ tax rate. Tko da lahko reces $1099 plus tax ali 1099€ z taxo
V Sacramentu,CA je sales tax 8.75% torej bi zneslo $1,195 kar bi blo nekje cca €1.090

Imas pa prav, je itak brezpredmetno primerjat ceno z USA
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 04.09.2019 06:30:17
Re: iphone XI
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce se ze primerja, naj se primerja primerljivo...

Saj lahko bi dal tudi link do AT stora ... kjer je stopnja davka blizja nasi ... ampak je itak cena enaka kot v nemskem... Visja pa je recimo v Italiji (1.289€) ... se najbolje pa je, ce se primerja s ceno, ki velja v Sloveniji ... ta je pa se visja, kot povsod drugje Very Happy Very Happy Very Happy

Pri EPL ali iStyle je recimo 1.279€ ... v BigBangu je 1.321,99 in potem znizana na 1.279,99€ ... pri Telekomu pa celo 1.328,99€ in potem znizana na 1.309,99€ ... Se najceneje je pri A1, kjer je cena brez vezave 1.199€ ...

V vseh primerih sem vzel ze omenjeni iPhone Xs Max 64GB ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 04.09.2019 17:23:26
Re: iphone XI
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz letos ne bom menjal telefona, ker je še prekmalu. Imam XS Max, tako, da bo moral služiti še najmanj eno leto, ko bo spet "S" cikel. Sam namreč prisegam na S modele že od nekdaj, ker pa so s ceno krepko čez 1.000 EUR že močno preterali, telefon po novem namesto na dve, menjam na 3 leta, ker pa to pomeni, da bi na ta način naletel na ne "S" varianto, se zna zgoditi, da bom menjal celo na 4 leta. Opažam, da postajam čedalje manj zahteven glede tega, da mora biti "the latest and greatest", tako, da se načeloma bolj ogrevam za novi iPad Pro, katerega zadnji 11-inčni model sem prav tako lani preskočil. Mislim, da bo iOS 13 na prejšnjih modelih še vedno deloval čisto normalno, baterija pa tudi še ni iztrošena, tako, da ni razloga za menjavo, vsaj zame. Wink

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 04.09.2019 18:33:14
Re: iphone XI
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa saj že par let ven dajo isti telefon s hitrejšim procesorjem in boljšo kamero. Že dolgo ni bilo več nič "novega".
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 04.09.2019 19:05:42
Re: iphone XI
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Pa saj že par let ven dajo isti telefon s hitrejšim procesorjem in boljšo kamero. Že dolgo ni bilo več nič "novega".


FaceID je bil kar velik preskok. Sama tehnologija za tem je par let pred vso konkurenco. Resnično impressive tudi s tehničnega vidika.

6 - 7 Plus res ni bilo nič posebnega, razen hitrosti.

Pri XS Max sem takoj opazil velik napredek pri kvaliteti fotografij in videa (proti X, proti starejšim sploh ni primerjave).
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 04.09.2019 19:20:34
Re: iphone XI
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz nad face id nisem preveč navdušen. Dejansko je face id glavni razlog, da ne kupim novega iPada... je preveč situacij, v kateri me deluje.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2239
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 04.09.2019 19:36:10
Re: iphone XI
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V katerih situacijah pa ti ne deluje face ID? Jaz še vem ne da ga imam, enostabo se telefon samo odklene, pa nima veze ponoci, z očali, brez, kosmat obrit.... Adjde edino v land scape ne deluje, kar pa bodo letos z novimi ipadi uredili.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 04.09.2019 20:44:51
Re: iphone XI
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če glavo naslanjaš na roko (del glave prekrit z roko), če ležiš na trebuhu (na kavču, postelji, ležalniku) in veliko podobnih situacijah, kjer kot ni idealen. Ob močnem soncu. Če zazehaš... skratka take in podobne situacije. Po mojih izkušnjaš precej večkrat faila od touch id-ja. Saj dela v 95% primerov... ampak tistih 5%, ko ne deluje, izkušnjo popolnoma pokvari. Za iPada si pa predstavljam, da bi bilo še slabše, ker je še v večih situacijah slabo obrnjen proti glavi (recimo da je ipad na postelji, glava pa na povštru, iPad vidi samo polovico glave... ni šans, da se bo odklenil... touch id ni težav).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.07.2015
Prispevkov: 202
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 05.09.2019 05:38:56
Re: iphone XI
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasoz je napisal/a:
V katerih situacijah pa ti ne deluje face ID? Jaz še vem ne da ga imam, enostabo se telefon samo odklene, pa nima veze ponoci, z očali, brez, kosmat obrit.... Adjde edino v land scape ne deluje, kar pa bodo letos z novimi ipadi uredili.


iPad pro-ji ta zadnji že sedaj delujejo v landscape modu!

Sam opažam da je face ID na iPadu hitrejši kot na telefonu X + da dela tudi v landscape mode!
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 20.03.2013
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 05.09.2019 06:46:05
Re: iphone XI
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede face-id se povsem strinjam, najbolj moteča stvar na xs max... in ja attention je izklopljen.
Pred tem sem imel 6s in si še danes včasih želim, da nebi menjal, ker face-id ni niti pol tako praktičen kot touch-id. Škoda ker ni opcije za oboje tako, kot pri androidih... jaz se face-id v sekundi odpovem.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.12.2015
Prispevkov: 190
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 05.09.2019 06:51:16
Re: iphone XI
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, to je res da v določenih situacija ne deluje Face ID, kot ste že povedali. Ampak tudi touch ID ni bil 100%(vlažni prsti, ob nizkih temperaturah ko so bile trde blazinice, če imaš rokavice...)
Vsak ima svoje pluse in minuse bi jaz rekel...

_________________
????Apple iPhone 13, 128GB Midnight
⌚Apple watch 6 44mm Blue Aluminium
Airpods Pro
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.08.2010
Prispevkov: 1437
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 05.09.2019 06:59:36
Re: iphone XI
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če bo držalo, da bo telefon obraz perpoznal iz ležečega položaja (v enem rumorju sem zasledil, da naj bi bil kot zaznave 160°) plus če izboljšajo še razdaljo za 10-20 cm je zame to boljše od Touch ID.

Sem se pa na Face ID kar navadil in nimam pretiranih težav z odklepanjem, ne prej na X-u in sedaj na XS-u.

_________________
MacBook Pro 15" mid 2014
iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium
Apple TV 4K 2021
Apple Watch Series 5 44mm Stainless Steel
HomePod Mini (White)
iPad Pro 12.9” Silver Gen. 6
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.07.2009
Prispevkov: 143
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 05.09.2019 07:04:11
Re: iphone XI
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Če glavo naslanjaš na roko (del glave prekrit z roko), če ležiš na trebuhu (na kavču, postelji, ležalniku) in veliko podobnih situacijah, kjer kot ni idealen. Ob močnem soncu. Če zazehaš... skratka take in podobne situacije. Po mojih izkušnjaš precej večkrat faila od touch id-ja. Saj dela v 95% primerov... ampak tistih 5%, ko ne deluje, izkušnjo popolnoma pokvari. Za iPada si pa predstavljam, da bi bilo še slabše, ker je še v večih situacijah slabo obrnjen proti glavi (recimo da je ipad na postelji, glava pa na povštru, iPad vidi samo polovico glave... ni šans, da se bo odklenil... touch id ni težav).


To je uporaba predvsem v prostem casu. Ko si zunaj na ‘terenu’ se mi zdi da je faceid precej boljsi od toucha, ko potrebujes zanesljivost in hitrost odklenitve. Poleti se mi stalno dogaja da moram tipkat passcode ker touchid ne prime (vlazne roke). Tako da ta moment se mi zdi faceid neprimerno boljsa resitev, bolj komot in ne faila takrat ko ga nujno rabis. Najhuje je ko touchid faila in je potrebno tipkat passcode na blagajni ko placujes z apple pay in te caka cela vrsta..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2010
Prispevkov: 339
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 05.09.2019 07:07:35
Re: iphone XI
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TouchID tehnologija je bila precej boljša od FaceID. Mi je precej žal, da sem šel iz 8 plus na X-a. Jaz morem skoraj vsak tretji poizkus s FaceID tipkat geslo.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 05.09.2019 07:51:46
Re: iphone XI
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Razer je napisal/a:
To je uporaba predvsem v prostem casu.

Res je... takrat največ uporabljam naprave. Ampak tudi pri mojem delu (iOS developer) je moteče, ko telefon leži na mizi in ga moram odkleniti, da se na njega naloži aplikacija.

Kot so nekateri že povedali... morali bi imeti oboje (ampak ne touch id na zadnji strani telefona... tisto je tudi fail).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 05.09.2019 08:11:25
Re: iphone XI
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ravno attention je pol faceID-ja. Takšne funkcionalnosti ne moreš doseči z drugimi oblikami biometrije, vsaj ne tako seamless.

Po moji izkušnji je napak nekako tam-tam s prstnim odtisom, še posebej če ima človek bolj suho kožo (lahko primerjam z bralnikom na Macbook-u).
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.07.2009
Prispevkov: 143
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 05.09.2019 08:32:56
Re: iphone XI
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najboljsa resitev bi bila odstranitev faceid modula in posledicno notcha, ter implementacija toucha v ekran kot ga ima galaxy s10, kjer prstni odtis prime brez problema tudi ce je prst moker.
Druga opcija je pa impementacija faceid pod ekran, ampak je precej bolj zahtevna.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 10.09.2019 19:52:45
Re: iphone XI
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
128/256/512 se zdi za Apple prav neverjetna kombinacija po mojem.

Če že, potem 128/512/1024.


Ampak dvomim, da bodo menjali obstoječe tier-e. 64 je (trenutno) tist sweet spot, ko se večini zdi malček premalo in vzamejo srednjo varianto.


Skoda... ostajajo enake velikosti, kot do sedaj Smile ...



_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 10.09.2019 20:10:47
Re: iphone XI
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Skoda... ostajajo enake velikosti, kot do sedaj Smile ...



Kamera zgleda res impressive.

Škoda za pencil...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani