Jabuk
URBANA-nova naprava
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.04.2008
Prispevkov: 872
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 13.02.2021 20:14:52
URBANA-nova naprava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni
Na novem 12 pro maxu sem preko brezžične povezave prenesel vse iz straega iphona. Prižgem URBANO in nimam gor nič denarja. V čem je problem, oziroma nasvet kaj storiti, da dobim nazaj naložen denar.
Hvala

_________________
iPhone 12 Pro Max 128 GB
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2019
Prispevkov: 92
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 13.02.2021 21:00:01
Re: URBANA-nova naprava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
stojko je napisal/a:
Pozdravljeni
Na novem 12 pro maxu sem preko brezžične povezave prenesel vse iz straega iphona. Prižgem URBANO in nimam gor nič denarja. V čem je problem, oziroma nasvet kaj storiti, da dobim nazaj naložen denar.
Hvala


Gre za aplikacijo, ki jo je povozil cas se predno so jo lansirali. Ob menjavi telefona so naredili tako, da moras na njihov mail poslati stevilko stare kartice in stevilko nove kartice in znesek, ki ga zelis prenesti. Prenos naredijo v roku 5 delovnih dni. No, pri meni je trajalo tri tedne, kao bolniska tistega, ki bi to motal urediti.

Skratka, primitivna resitev.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.04.2008
Prispevkov: 872
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 13.02.2021 21:58:42
Re: URBANA-nova naprava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bart17 je napisal/a:
Gre za aplikacijo, ki jo je povozil cas se predno so jo lansirali. Ob menjavi telefona so naredili tako, da moras na njihov mail poslati stevilko stare kartice in stevilko nove kartice in znesek, ki ga zelis prenesti. Prenos naredijo v roku 5 delovnih dni. No, pri meni je trajalo tri tedne, kao bolniska tistega, ki bi to motal urediti.

Skratka, primitivna resitev.

Pomeni, če sem na starem telefonu zbrisal kartico, lahko pozabim na denar?

_________________
iPhone 12 Pro Max 128 GB
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 14.02.2021 09:18:08
Re: URBANA-nova naprava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce imas se kje zabelezen ID stare "kartice", potem se lahko prenese; v nasprotnem primeru pa ne.

Tole pise za Android, ampak v principu velja za vse:
Citiram:
Ob nadgradnji operacijskega sistema iz Android 9 na Android 10, se vam bo ustvarila nova app Urbana. Za prenos sredstev in prejšnje app Urbana na novo app Urbana, naprošamo, da na naslov urbana@lpp.si posredujte vaš stari ID in varnostno kodo ter novi ID. Prenos bomo opravili v najkrajšem možnem času. Hvala za razumevanje.

https://www.lpp.si/enotna-mestna-kartica-urbana/mobilna-aplikacija-urbana

Problem je, ker je zadeva vezana na napravo in ne na account na serverju, in tako kartica oz. app ni samo medij za identifikacijo, ampak tudi "nosi" dobroimetje (zato se le-to "prenese", ce polnis preko interneta, gor sele ob prvi naslednji uporabi na avtobusu - ce je minilo vsaj 30 minut od polnjenja).
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani