Jabuk
The item is temporary unavailable. (Mac OS Lion)
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 08.05.2019
Prispevkov: 1
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 08.05.2019 18:37:59
The item is temporary unavailable. (Mac OS Lion)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo.

Naletel sem na zaplet pri resetiranju Macbooka.

Kupil sem rabljen Macbook Air, prejšnji lastnik mi ga je prinesel pokazati še z naloženim OS Yosemite, ki je bil naložen. (Vse je delalo tako kot mora)

Nato sva skupaj naredila Erase na CMD + R način in pobrisala podatke iz njega.

Kjer sva bila ni bilo možnosti interneta (oziroma je bil slab, preko hotspota se pa ne da...).

Kazalo mi je še, da je v ozadju še vedno bil naložen Yosemite prvič ko sem se hotel upisati z novim Apple IDjom. (Tokrat me je še vprašalo naj vpišem številke ki so se mi izpisale na iphonu da jih unesem za geslom).

Nato se izpiše:
The item is temporary unavalible.

Probam šeenkrat se vpisati z icloud IDjom in ponovno isto.

Nato sem ga resetiral in se pojavi utripajoča folder ikona z (?) vprašajem na sivi podlagi.

Pogledal sem po spletu in videl da to lhko z CMD + R šeenkrat pridem do želenih nastavitev. Vendar tokrat je v ozadju pisalo OS X Lion (torej downgrade). In probam to naložiti na disk. Vendar se mi ponovno pojavi the item is temporary unavalible.
???
Raziskujem dalje. Zasledil sem hack, ko greš se probati vpisati v Helpu na Apple ID in me tudi safari do logina ne spusti. Ker če bi se logiral online naj bi delalo potem tudi za ponovno nalaganje OS X Liona.

Potem sem poklical v iStyle kjer so rekli, da naj probam še spremeniti geslo na Apple IDju. Tudi to sem storil vendar ista pesem.

Videl sem tudi, da se da to narediti preko terminala, da si naložiš piratski OSx na Formatiran USB, vendar se tukaj moje znanje o računalnikih ustavi.

Zadeva bi morala delati ob priklopu na WiFi in vpisom v icloud, vendar ne.

Zato se obračam na vas. Kaj bi lahko bilo narobe in kako bi lahko to popravil doma, brez da izgubim denar zaradi enega opozorila na preloadingu.

Hvala v naprej in se priporočam 🙏🏽







iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 08.05.2019 18:45:53
Re: The item is temporary unavailable. (Mac OS Lion)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Problem je, ker je rabljen računalnik in Mac pričakuje Apple ID od prejšnjega uporabnika.

Sledi 4. točki tukaj (internet recovery):
https://macreports.com/mac-this-item-is-temporarily-unavailable-please-try-again-later-fix/
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani