Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Alternativa Iphonu
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2014
Prispevkov: 251
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #61   Objavljeno 18.04.2019 11:33:38
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rainbow je napisal/a:
Likewise. Prav nič me ne vleče v nadgradnjo. Dokler baterija drži in se ne zdi pretirano počasen, bom ostal na 4 leta starem.


Saj tudi sam ne cutim potrebe oz ni smiselna menjava, dokler telefon dela. Samo kakor recemo...sosedova trava je bolj zelena kot moja Wink in potrm se zacne clovek sprasevati, zakaj nebi imel kaj drugega, drugacnega, kaj vec kot ima sedaj in to za isto ali celo manj denarja. Se pa treba seveda povsod prilagoditi posameznim znacilnostim.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #62   Objavljeno 20.04.2019 00:40:03
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Resno razmišljam da grem po Huawei P30 Pro

Ni tako enostavna odločitev ker smo doma že od štirke naprej vsi na ajfonih.
Tudi dva macbooka sta. Zato sem malo v dvomih...

Tisti ki ste v tej Apple “mreži” in ki ste šli na neapplov telefon...

-kako je z komunikacijo med telefonom in Macbookom?
-kako je z backupom pri androidu?
-kako vse podatke (imenik, fotografije in ostalo šaro) prenest na huawei?
-kaj pa komunikacija med ajfonom in recimo huaweijem (smo se kar razvadili doma glede tega...bluetooth, AirDrop, iMessage...)
-mogoče neumno vprašanje, ampak glede na “vojno” med američani in huaweiom....Apple Music bo delal tudi na Huawei-u?
-a imajo teli kitajci tudi kakšne ID račune in te fore?

Na sploh, kako se je obnesla ta sprememba če doma imate še vedno veliko Apple naprav?

Res me mika probat še kaj drugega. Ne bi pa fural dva telefona...to se mi ne da. Confused
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #63   Objavljeno 20.04.2019 07:13:16
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se tudi jaz priporočam za odgovore.

V zadnjem času se mi zdi, da kvaliteta Applovih izdelkov grozno pada. Ne toliko posamezne stvari, ampak celotna izkušnja (hardware+software). Očitno se usmerjajo ven iz hardware-a in v storitve, ampak jim ne uspeva najbolje.
Recimo 2-3 leta nazaj je bil iOS rock solid. Sploh stock apps, sedaj imam XS Max in je kup nekega lag-anja, respringov in podobno. Enako je blo že na X-u, vendar manj očitno. Isti problemi na Mac platformi. Novi prenosniki so katastrofa z vidika kvalitete izdelave ni tudi MacOS ratuje vedno bolj neuporaben podaljšek iOS-a.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #64   Objavljeno 20.04.2019 07:56:20
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vem, zakaj sem tudi sam začel v tej smeri razmišljat. 12 let sem že na Iphonu, Isms mi ni več tak probelm (viber). Zdi se mi, da že par let nič novega ne ponujajo, samo cena raste. Kamera obupna v temnih prosotrih (aparat 1000 evrov). Razmišljam da bi za hec kupil Huawei ali Samsung in da probam. Dokler ne probam po moje niti ne bom vedel ali se splača.

_________________
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27179
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #65   Objavljeno 20.04.2019 08:40:12
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem vmes probal vec drugih telefonov... trenutno imam poleg iPhone X se Huawei Mate 20 Pro... pa me razen boljse kamere ne preprica, da bi popolnoma presaltal na Android... Vse povezane zadeve enostavno delujejo... tako Apple Watch, povezava z avtomobilom (Carplay), Apple Pay, ... stvari enostavno delujejo... sem sicer iskal alternative, pa sem ocitno orevec navajen iOS, ceprav ni nic revolucionarno novega... Veliko zadev je skopiranih, podobnih med obema svetovoma... ampak se vedno se mi zdi, da je ravno odprtost Androida razlog za to, da zevede ne delujeo tako povezano...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #66   Objavljeno 20.04.2019 10:59:14
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ampak tukaj je potem vse odvisno kaj od vseh storitev posamezni uporabnik uporablja in ali nekaj res potrebuje. Kdor večino stvari izkoristi ima korist od teh naprav. Veliko znanih youtuberjev zadnje modele s10 zelo hvali ampak so tako navajeni Apple naprav in ekosistema, da gredo nazaj na Apple naprave (ok morda je tudi kaj povezano s sponzorstvi).

Osebno če bi šel na Android bi šel na Pixel 3 ali pa na Samsung S9/S10. Huawei me po analizi slik in videov ne prepriča glede kvalitete. Ostane še samo Apple.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.02.2010
Prispevkov: 397
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #67   Objavljeno 20.04.2019 17:05:10
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V službi sem uporabljal Huawei P20 in sem kot Apple uporabnik prišel do sledečih ugotovitev:
- Huawei ima tudi neko ID rešitev, ki se imenuje Huawei ID, če se ne prijaviš ti vsake toliko pokaže badge na settings ikoni, in je zmeraj na vrhu settingsov napisano da se prijavi v Huawei ID, tega nisem eksperimentiral (Kitajska tracking pa to)
- Za backupe poskrbi sam Android sistem, imajo pa posamezni proizvajalci tudi svoje dodatne rešitve. Nastavitve aplikacij in podatki se vsi arhivirajo, celo tako da je včasih tudi malo nadležno, pobrišeš app in še enkrat namestiš, pa imaš spet iste konfiguracije, tako da moraš potem v nastavitvah aplikacije brisat data, koliko pa so te backupi zanesljivi pa se nisem poglabljal, ker sem zaradi razvoja imel to izklopljeno
- Za prenos podatkov ti bo najbrž najbolj koristil Googlov prenos, ni to odvisno od posamezne platforme; kontakte lahko izvoziš na icloud.com kot vcard datoteke, katere potem uvoziž v Google Contacts strani
- Ko sem povezal Huawei P20 na iMac-a, mi je na desktopu mountalo virtualni CD z njihovimi driverji. Vsakič ko sem povezal telefon z USB kablom, precej nadležno
- Sicer je ta točka vezana samo na razvoj, ampak Huawei P20 je imel bug, kjer si vsakič moral developer settings resetirat in vklopit USB debugging preden si povezal telefon z računalnikom, drugače ga Android Studio ni videl, mogoče bi moral inštalirat driverje, ampak spet nisem hotel rinit kitajske šare na računalnik
- Prenos podatkov preko bluetootha pozabi, meni ni uspelo prenesti datotek, sem potem prenašal preko Dropbox ali maila (mogoče bi delalo z driverji), konkretno AirDrop, iMessage ne obstaja na Androidu. Za prenos preko bluetootha boš imel verjetno večje uspehe na Windows
- Apple Music dela na Huawei, nima veze s posameznimi proizvajalci
- Fotoaparat na Huawei P20 me je impresioniral (drugače imam iPhone 7), slike so bile zelo živahnih barv in kvalitetne, nisem pa sicer poskušal slikati v temi, niti nisem profesionalni fotograf
- Android Pie update nisem dobil na voljo, dokler nisem dal not Telekom SIM kartice, potem je bil pa update instantno na voljo. Seveda sem zraven takoj dobil vso Telekomovo sranje od appov
- Najbolj sem pogrešal gesto side swipe za nazaj
- Ko predvajaš YouTube video in zarotiraš ekran ti za ~1 sekundo zašteka predvajanje videa, medtem ko zvok še zmeraj predvaja, to ni odvisno od proizvajalca ampak je splošen problem na Androidu kako izvede rotacijo zaslona
- Poskusil sem tudi Nova Launcher (najbolj popularna zamenjava nativnega launcherja/home screen), ampak se mi je konstantno sesuval, tako da sem nazaj vklopil sistemskega. Sistema nisem šel menjat z bolj nativnim Androidom
- Gmail app je grozna aplikacija, ko sem jo rabil sem dostikrat težko našel kak email (mislim pa da so jo v zadnjih par mesecih precej spremenili), je pa fajn ker instantno dobiš notification, pri Applu si imel za gmail račune na voljo samo "Fetch" mehanizem, ki je bil zakasnjen.

Mene osebno Android ne prepriča. Imam tudi preveč Apple naprav, na Windows kot primarni sistem pa ne grem. Če nisi napreden uporabnik, boš najbrž lažje prestal prehod.

Če greš na Huawei ti zasebnost in varnost ne smeta pomeni veliko, saj nikoli ne veš kaj not podtaknejo Kitajci. Na telefon ti privzeto vrinejo neke Facebook servise, ki jih ne moreš popolnoma odstraniti, lahko jih samo disejblaš (so pa precej dobro skriti v nastavitvah sistema).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #68   Objavljeno 20.04.2019 23:43:58
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Oooooo bravo frin! Like Smile Like to sem rabil!

Res sem ti hvaležen da si si vzel čas za tale post zgoraj.
Po tem kar si napisal so moji strahovi še večji. Confused

Upam da septembra kaj konkretnega pokažejo. Do takrat bom mogu nekaj vzeti...

Res mi je gadno....se spomnim, da sem rabil kar nekaj časa da sem razumel filozofijo applovih naprav. Da sem dojel kako vse funkcionira in zakaj je vse tako kot je.
Nikoli ne bom pozabil začetke z iTunesi, ker mi nič ni bilo jasno zakaj za boga miloga moram te iTunese uporabljat če hočem kaj z telefonom narediti.
Zdaj po vseh teh letih mi je vse to normalno. Pa še iTunesi normalno delajo na macbooku. V času ajfona 4 sem imel še windowse in to se je odpiralo celo večnost....kot da bi na slabi mašini nek hud video obdeloval.

Ne vem, ne vem...

Predkratkim sem na stadionu snemal in zoomiral oder ki je bil precej daleč.
Pred mano je sedela ena gospa ki je imela isti kader kot jaz...tudi je zoomirala oder.
Žena me cukne in vpraša kakšen je pa to telefon? Oba sva bila čist šokirana kako je imela zelo lepo sliko kljub zooomu. Pri meni na X-u je bilo vse zrnato in grozno videt v primerjavi z tistim. Nisem mogu videt kateri telefon je imela, predvidevam da je bil nek Huawei.

Res bruka za ajfon Confused

Ker ni vse v kameri je očitno treba še malo premislit...

Hvala še enkrat frin Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2010
Prispevkov: 637
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #69   Objavljeno 21.04.2019 12:28:49
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mene pa moti pri “frinovem” opisu huawei telefona neka fama oziroma pristranskost. podlegel je propagandi grdih kitajcev pri vohunjenu. saj, ce ne bi to prislo z strani najvecjih vohunov na svetu, ne bi nic rekel.


bodimo realni, vsi vohunijo. od appla do samsunga.

apple kao da veliko na naso zasebnost. ni hotel/mogel odkleniti iphona takrat v povezavi z tistim kao terrrorisstom. sama propaganda. potem ga pa kao odklene nek posameznik za milioncek. ja pa kaj se.

bi rekel, da ves ta napad proti huawei-u je samo za zascito ameriskih interesov in ameriskih podjetij. huawei jih pac prehiteva po levi in desni. in to ne samo pri fracking telefonih, ampak pri samih sistemih. in tu je problem za amere. ne bodo mogli toliko na izi vohunit, kot ce je izvajalec apple oziroma katero drugo us podjetje.

call me paranoid, don’t care


potem pa samo se to dodam: ce jih zanimajo neki no matter slo posamezniki: go for it. folk itak na faceshit in ostale platforme da toliko sam gor, da niti ni neke potrebe po dodatnem “vohunjenju”.


sorry, moral sem. lp
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10414
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #70   Objavljeno 21.04.2019 15:07:18
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsi vohunijo ja... ampak je še vedno ena bistvena razlika med Applom, Googlom in Kitajci. Apple podatke za tracking uporablja v lastne namene (za izboljšanje storitev). Google tracking podatke poleg tega uporablja predvsem za ciljno oglaševanje. Kitajci pa poleg vsega tega še za kaj drugega. Pa tudi, če zanemariš desjtvo, za kaj se te podatki uporabljajo, imaš tukaj še en problem. Applu in Googlu še nekako zaupam, da so podatki "varni". Pri kitajcih (sploh kakšnih low-cost) se pa veliko podatkov pošilja in shranjuje brez ustrezne zaščite, kar pomeni, da so lažja tarča za hekerje.

Prehitevajo po levi in desni? Ja... Kitajci so sposobni. Ampak ne bi bili niti približno tam, kjer so sedaj, če ne bi ukradli veliko intelektualne lastnine tujih podjetij, ki imajo na Kitajskem proizvodnjo. To je tudi eden izmed glavnih razlogov, zakaj jih Trump ne mara (btw... jaz ne maram Trumpa, še manj ga pa zagovarjam).

Pa tukaj imaš en lep primer, kako so kitajska podjetja samozadostna:
https://www.businessinsider.com/trump-china-trade-war-zte-shut-down-2018-5
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #71   Objavljeno 21.04.2019 15:46:41
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa niti ne smt ...

Se mi zdi (nisem strokovnjak) da je frin bil dost objektiven.

Pač svoje mnenje je povedal glede kitajcev ...
Ne bi se strinjal da je bil pristranski. O tem kitajskem vohunjenju poslušamo že kar nekaj časa in če bi res podlegel vsem tem kar američani trobijo, bi njegov post bil precej bolj zaničevalen do kitajcev in njihovih izdelkov.

Mi je pa zanimivo Huawei ima tudi android ....da nimajo svojega operacijeskega sistema?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1427
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #72   Objavljeno 21.04.2019 18:21:40
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
For je napisal/a:
Pa niti ne smt ...

Se mi zdi (nisem strokovnjak) da je frin bil dost objektiven.

Pač svoje mnenje je povedal glede kitajcev ...
Ne bi se strinjal da je bil pristranski. O tem kitajskem vohunjenju poslušamo že kar nekaj časa in če bi res podlegel vsem tem kar američani trobijo, bi njegov post bil precej bolj zaničevalen do kitajcev in njihovih izdelkov.

Mi je pa zanimivo Huawei ima tudi android ....da nimajo svojega operacijeskega sistema?


In zakaj recimo bi morali imet svoj sistem, ce jim odlicno pelje android?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #73   Objavljeno 21.04.2019 18:25:43
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A ni bila neka podobna zgodba z procesorji?

Iz istega razloga mislim ...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2014
Prispevkov: 251
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #74   Objavljeno 25.04.2019 13:59:28
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A imamo tule kaksnega uporabnika Huaweija P30 Pro? Da slisimo iz prve roke kako se telefon kaj obnese...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27179
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #75   Objavljeno 25.04.2019 14:21:27
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem ga imel na testu do vceraj... je zelo podoben Mate 20 Pro... razlike so minimalne... nekaterih zadev recimo nima (prepoznava obraza deluje samo preko orednje kamere in ne preko namenskega tipala)... pa drugacne lece ima... da je mozen do 5x opticni zoom in do 50x digitalni...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2014
Prispevkov: 251
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #76   Objavljeno 25.04.2019 19:56:57
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
geste delujejo ok?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27179
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #77   Objavljeno 25.04.2019 20:06:03
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tako kot na Mate 20 Pro... nekako delujejo... ampak ni isto kot na iPhone... je treba kaksno gesto veckrat ponovit... da “prime”... Rolling Eyes

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.12.2007
Prispevkov: 1081
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #78   Objavljeno 26.04.2019 08:32:44
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem v zadnjih parih tednih po nekaj dni testiral p30pro, pixel 3xl in s10. Najbolj me je navdušil fotoaparat od s10, vmesnik od pixla in neproblematično delovanje nfc . Še zmeraj se vračam nazaj na iPhone, vendar vsakič težje. Velik faktor je navajenost, vendar na temo kamer bojo morali nekaj ukreniti....
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1427
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #79   Objavljeno 26.04.2019 17:11:54
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem danes kupil rabljenega samsunga a8 2018 za sprobati, ima ze one ui update in me je telefon kar pozitivno presenetil, kar se tice kamere, priznam je vrhunska v primerjavi z iphonom x.

Ostalo pa bi se mogoce tudi navadil, saj je vmesnik dokaj “clean”.


To bom sedaj testiral kaksen mesec poleg iphona, da se lazje odlocim.

Skrbi pa me servis za samsung (ram2), po forumih berem same negativne komentarje, da skoraj pri vsakem najdejo “vodo” v telefonu in zavrnejo reklamacijo.

Imam mogoce kdo izkusnje z ram2 servisom tudi tukaj?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.06.2009
Prispevkov: 1022
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #80   Objavljeno 26.04.2019 19:52:36
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Osebno z Ram 2 nisem imel slabih izkušenj. Še vedno pa lahko daš popravljati na Emonagram.

Jaz še vedno ostajam na Iphone X. Lani sem 1 mesec uporabljal Galaxy S9+, ampak mi je bil prevelik. Nekako pa mi je bil od Androidov najbolj pri srcu Huawei Mate 20 pro (Imel 2 vikenda na izposoji)
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani